Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně taky další prachy navíc... já únos určitě nechci, naši taky neměli a mě to přijde divný... navíc je spousta případů, kdy ženich nebo nevěsta měli nehodu právě při únosu nevěsty... takže NE...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak únos taky u nás nebude - to si ohlídám - nevim co je na tom bejt zašitá někde v jiný hospodě, kde nikoho neznám - to se nemusim vdávat a jít rovnou na pivo jinam :-D jen si pořád nejsem jistá s těma jménama - zda jen po mužskym nebo obě - no musim to rozlousknout do pátku + hudbu - chtěla jsem naše cd,ale to by musel někdo obsluhovat a ještě bysme museli přinést svoje (takže zas krám navíc, navíc nevim kdo by to pouštěl) anebo jí napsat 3 instrumentálky a že to paní zahraje na varhany - jenže netušim jaký - holky pomoc
Odpovědět
Profilova fotka
U nás únos taky určitě nebude, mě osobně to přijde dost ujetý :-p U nás se to naštěstí obejde bez tradic, nějak nejsem jejich zastáncem...pak mi totiž připadají všechny svatby stejný :-p a to je škoda, přeci by každá měla být originál :-S
Odpovědět
Profilova fotka
u nas taky unos nebude, protoe se mozna bavi ti co se ho ucastni ale ostatni ne a pak vazne zabava...
Odpovědět
dobré ranko, koukám, že se všichni shodneme na názoru, že únos nevěsty je hloupý. My to také neplánujeme a jestli se tam na mě někdo vrhne a bude mě chtít unést, tak uvidí ten tanec!! Co z toho asi budu mít,když budu trčet támhle někde bůhví kde a jak dlouho. Jsem zásadně proti. A hodím sem perličku. Přítel byl na svatbě (to jsme spolu ještě nechodili) a tam unesli nevěsty(holka v mých letech) a ženich místo aby ji jel hledat, tak na místě konání, teď mi omluvte ten výraz, ale normálně "přefikl" nevěsty maminku, takže tchýni. Ona to byla "zvláští rodina", ale stejně .....
Odpovědět
Profilova fotka
jita: to si děláš srandu, ne??? To už byli všichni tak na mol, nebo jim to přišlo normální??? Ježiš... nějak to nemůžu pochopit... my jsme včera večer zkoušeli s ženichem můj nový podpis :D:D:D jo a mám dotaz, pokud budete roznáet koláče ( u nás je zvykem malé svatbení koláčky roznášet s oznámkem 14 dní před svatbou) kdo by je měl nosit??? Tchýně říkala, že ženich s nevěstou jen těm, které zvou na svatbu a zbytek někdo jiný, aby se jim tam pak neprděl někdo cizí... ale zase moje mamka říkala, že si to máme roznést sami všechno, že ten kdo je zvaný, má pozvánku ke stolu... tak já nevím...
Odpovědět
petunia: U nás to bývá, že to roznáší ženich s nevěstou. A přesně jak jsi psala - ten, kdo je pozvaný dostane pozvánku ke stolu.
Odpovědět
srandu si nedělam, taky to nechápu, oni jsou tak trochu jiní. Jí bylo tak 22 a jemu kolem 40, příbuzní Maďaři a občani s tmavší pletí. Takže tak u nás se roznáší výslužky týden před svatbou, nám to vychází 13.-14.9. po štandu. Pečeme velké koláče, ne úplně veliké :-) a k tomu budeme dávat objednané cukroví. A něco si rozvezeme my, něco asi budoucí švagrová. Ale co jsem se ptala, tak většinou to vozí někdo z rodiny, jako třeba sourozenci ženicha nebo nevěsty. Ale budeme rozvážet i my. Nevím, přijde mi divné, aby vezla ženichovo sestra výslužku našim kamarádům, když je pomalu ani nezná.
Odpovědět
Profilova fotka
jita: no to je jasný :-) já právě nevěděla,kdo to má rozvážet, u nás jsou ty koláče jakoby zvací na svatbu, ti co jsou zvaní už to stejně dávno vědí, ale tak jako oficiálně zvací :-) a pak se dávají známým a příbuzným, kteří na svatbu nejdou, aby jakože věděli, že se ti dva berou... tak to asi roznesem všechno my, ať zas neotravujem nikoho dalšího.. u nás je to jenom pro pár sousedů po ulici, kde jsem bydlela a u přítele taky, takže o nic nejde... a stejně v každym tom městě je ještě pár lidí co se budou zvát...
Odpovědět
když se sečtou kamarádi a příbuzní, tak z mé strany to dělá asi 20 výslužek a přítel jich má 40.
Odpovědět
Profilova fotka
jej, tak to my máme asi 70 košíčků :-) u nás jsou výslužky pak už jen pro ty, co jsou na svatbě a odjíždí domů z hostiny, tak dostanou výslužku s sebou domů :-) je to fakt jiný kraj jiný mrav :D
Odpovědět
Profilova fotka
Já teda únos nechci,ale švagr vyhrožuje,že se mě ptát nebude :-S Navíc ženich mě upozornil,že mě hledat nepojede :-D Výslužky mít nebudeme ,i tak už to stálo dost peněz... Ale musím se pochlubit,včera jsem připravovala košíčky na koláčky a oznemka-o víkendu budeme rozvážet a miláček mi dobrovolně bez vyžádání začal pomáhat.....tak jsem docela koukala:o).ještě mi to ta potvora začala upravovat:o))) Taky mi včera volal pan fotograf-Wagenknecht a byla jsem hrozně nadšená přístupem.A největší gól byl v tom,že mi budeme mít hostinu z obce od kud je můj přítel-lišky tam dávají dobrou noc:o),a tak jsem mu do mailu raději podrobně napsala,kde to je...a on včera,že tam měl babičku,a že je tam výborná kaple,kde budou skvělé fotky....a že se hrozně těší až se vrátí na místo činu! Ale ještě nemám vyřešenou kameru.Profíka asi nechceme,ale ještě jsem z rodiny nikoho nepožádala...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
barbu: my kamerovali svatbu kamarádky v srpnu a její tatínek ženichovi za to slíbil, že nás natočí taky, tak uvidíme, jenže on má ještě tu starou kameru na kazety, takže jsme poprosili kamaráda, který má novější a půjde to nahrát na DVD :) protože doma video nemáme...
Odpovědět
Profilova fotka
petu: i z videokazety to jde přehrát na DVD. Osobní zkušenost s tím teda nemám, ale vím, že známý říkali, že si nechávali přehrát právě svatbu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme v loni nahrávali mému taťkovi taky na kazetu a mají to na DVD,ale rozhodně se mě neptejte jak......jsem antitalent :-N Já si myslím,že lidí s kamerou bude dost,víte jak to bývá,ale taky s tím může počítat každý a nebde ani jedna jako na potvoru.... No musím to už začít nějak řešit...
Odpovědět
já jsem kameru taky ještě nesehnala, musím se snažit. Ale za to jsem před chvíli sehnala ty přísavky pro panenku, aby držela na autě. taky jsem koupila věci na štando, tácky, štamrdlátka, ubrousky, celofán na výslužky a papírové tácky. Mám radost, když si můžu něco odškrtnout ze seznámku. :-) Jinak, co budeme mít na svatbě mého bratránka, tak tomu nevěstu unesli, tak snad nebude mít stejné nápady. Co z toho ta neněsta má, když trčí v knajpě mezi cizíma???
Odpovědět
Profilova fotka
jít´a - no tak to je vážně síla, ale jak si napsala občané tmavé pleti, tak mě to zas tak nepřekvapuje, oni jsou prostě jiní no :-N jinak já zažila při únosu nevěsty, že ženich místo aby jí šel hledat tak se šel radši s kamarádama opít do jiný hospody :-p k videu - bude nám nahrávat ženich svědkyně na naší kameru, máme ještě na ty malý kazetky a úplně normálně všechno přehráváme přes dvd přehrávač s harddiskem na dvdčka ;-) jinak musim dneska rozlousknout tu hudbu, co myslíte napadli mě ionstrumentálky Beethoven - Měsíční svit, pak Vivaldi - čtvero ročních období - podzim a pak titulní motiv z Posledníhop Mohykána - to by hrála paní na hradě na varhany nebo na cd, ale to by bylo komplikovanější - museli bysme si vzít svůj přehrávač a někdo by to musel pouštět - ale tam mám zatim jen naši písen od Hapky s Bílou Dívám se, dívám, která nás dost vystihuje (mám chlapa o 11 let staršího :-)) + něco k tomu tak uvítám Vaše názory ;-) no mám dnes dost práce, musim uvařit a uklidit celej byt a večer snad konečně dodělat to naše oznamko :-) a mezitim ještě malej atpod. mrknu se až večer - přeju všem krásný den ;-)
Odpovědět
já jsem také měla v plánu zajistit hudbu, ale nakonec jsem to vzdala. Museli bysme to nahrát na CD, přinést vlastní přehrávač a pak by nám to tam někdo pustil. Jenže už bych viděla, jak to neklapne a to riskovat nechci. Na můj nástup chci klasický pochod, to bude a zbytek mi je šumák. Ale teď normálně nevím, jestli to pouštějí z "něčeho" a nebo mají "někoho". Tak hudbu neřeším, stejně já jí vnímat nebudu a ostatní nevím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jítá - no právě, mě paní taky říkala, že to vnímat nebudu a že to pak kolikrát takhle hapruje, že se to nepustí včas a museli bysme sebou tahat přehrávač, což v tom zmatku kdy rychle kadeřnice, líčení, do aut (jedeme asi 15 km na obřad) atd. a to musíme vyjet z Aše už v 11 ráno asi bysme na něj stejně zapoměli :-D no nějak to vymyslim, nic ted´vypínám Pc a jdu vařit - budu dělat poprvý plněný švestkový knedlíky, tak snad to bude k jídlu :-D
Odpovědět
at se povedou, švestkové knedlíky milujiiiiiii
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: jo, švestkový kendlíky jsem dělala minulý týden, naše babi má úplně úžasný velký švestky, takže vždycky si tři čtyři vezmu a máme z toho knedlíků :D a nebo na nákyp všichni se mi divěj, že tak málo stačí, ale oni jsou fakt jak jablka :D
Odpovědět
no, to ale nejsou obyčejné švestky??
Odpovědět
a máte připravené nějaké dárekčy pro hosty?? My máme čokoládky, ale kdybych věděla, jak budou vypadat, tak bych si je neobjednávala, koupila bych ty malinké Milky a udělala na ně obal sama :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jita: no krom té velikosti jsou to obyčejné švestky :D dárečky mám akorát pro mojí svědkovou, takovou drobnůstku, jinak nic... už teď to stálo toliká peněz, a po svatbě si budu muset nakoupit všechny věci do školy, kde bych na to vzala :D
Odpovědět
jj, všechno stojí kopici peněz.
Odpovědět
Profilova fotka
holky,normálně nestíhám číst....jste se rozepsaly :-D Tak co se týče únosu,tak o tom ani neuvažujeme. A hlavně mám to zakázané hlavně od mamky,její nějaká kolegyně (teda myslím),vdávala syna. No a jak unesli nevěstu,takženichovo auto,jak jeli za něma tak bourali. Naštěstí všichni přežili,ale byli dost potlučení a tím svatba už skončila....tak asi tak. A stejně,proč se bavit někde jinde,když všichni známí a kamarádi,budou na svatbě,že :-) ? A sama se zkušenosti vím,že když něvěstu un esou a ženich ji pak jede hledat,tak zábava celkem na svtabě vázne,když ten únos trvá moc dlouho. Koláče budeme rozvážet v pondělí před svtabou,už jsem z toho na nervy ted. Musíme to ráno co nejdříve nabalit a hned s přítelem rozvést,protože mamka bude hlídt malého,až se nemusí s náma trápit v autě,takže nejpozději do 18h musíme být zpátky,a budeme koláče dávat i těm co na svatbu nejdou.... No a výslužky (cukroví) budeme balit ve čtvrtek,a v pátek i s dortou a zákoskama se zavezou do hospy. Žádné dárečky neplánujem,svatebčani jak budou odcházet ze svatby dostanou právě ty výslužky s tím cukrovím. A pro chlopka taky nic nemám,stejně á 29.září 30-tiny,takže pak mu něco koupím,ale vůbec nevím co....vždyt všechno má..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jani: já jsem už začla taky trošku přemýšlet o vánočních dárcích ... a právě pro chlapa mě napadlo, že bych mu udělala ze svých profi fotek ( nechám se někde vyfotit od profíka) kalendář nebo moje kamarádka manželovi ke 30ti nám dal jen ty svoje fotky s dcerkama, fakt moc pěkný a jemu se to hrozně moc líbilo :)
Odpovědět
Profilova fotka
petrunina: jo to zní pěkně,ale můj chlopek na to není :-N .....Ale kosmetiky a parfému má snad v zrcadle 8 ks, zaltý řetízek s přívěškem za hříšné prachy jsem mu koupila loni na vánoce....snad uvažuju o nové peněžence z pravé kůže-nevím. A něco na oblečení,jo ale to budme muset jít spolu. protože na něhos e trefit je umění :-D . Ve 3 jdu na zkoušku ke kosmetičce,tak se i těším....Kdyby tak už byl čtvrtek před svatbou....to by jsme měli za sebou už i ty koláče,mám pocit,že ty 2 týdny nevydržím......Zatím vypadám v klídku,ale uvnitř to začíná vřít. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti: promin,jsem Tě trošku přejmenovala, :-N :-D ,píšu jak čuně....
Odpovědět
Profilova fotka
jani: to nevadí :) jo čoveče, já bych o těch fotkách možná aj uvažovala, protože fakt se tohle chlapům líbí, i když jsou na parfémy, šperky atpod. určitě to bude překvápko, které nečekal a já jsem domluvená s fotografem, stojí to ( ty fotky) tak kolem 800 záleží koho zvolíš, ale myslím, že tím chybu neudělá žádná ženská...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?