Nevěsty Blanensko a okolí 2010. Přidáte se k nám?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
:-)
Odpovědět
Kamilka21:pokřtěná a do kostela chodím jen já,přítel není,ale pokud splníme podmínky,které dává církev-jako že podepíše papír,že mi nebude bránit ve víře a ve výchově dětí k víře a ještě je tam několik podmínek,tak farář zažádá na biskupství o povolení,pokud chcte svatbu v kostele a jen z Vás není pokřtěný nebo žádný,tak je nejlepší se zeptat přímo daného faráře,protože každý na to má jiný pohled a tak,ale vesměs v tom problém není a taky vím,že nejméně problémů dělají ve Křtinách...,ale spousta farářů jde s dobou a chápe,že i lidi 1-věřící a 2-nevěřící se můžou chtít brát v kostele.nejlepší je najít si farnost na netu,domluvit si schůzku a řešit to osobně...vy jste na tom s křestem jak?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to by šlo, tak v kolik to tam stihneš?? já bych tam mohla ve čtyří být :)
Odpovědět
Ahoj holky! Tak zase koukám co je nového a je nás tu zase víc! ;-) Super. Dneska jdeme do jedné restaurace kvůli hostině - poradíte mi co je důležité, na co se určitě zeptat?Abych na něco nezapomněla :-( Díky pá Monika
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky culleto -- no my si budem hostinu dělat sami, takže ,,,, jinak uričtě, cenu, jestli ti zajistí výzdobu, jeslti si můžete přinést něco svého, případně jestli za to budou chtít něco, že si něco svého přinesete.....
Odpovědět
Díky...No ještě jsem někde četla nějaké špuntovné apod. No snad to nějak zmáknenem :-D
Odpovědět
culleto: nevím,kde budete mít hostinu,ale my přišli,dali si vínko a pak se zeptali jak tym dělají svatby,kdo to má na starosti-zapsali si datum,pro kolik cca lidí a dali nám mobil na provozního, s tím jse se domluvili,že mu to napíšeme do mejlu-pro kolik cca lidí a taky jsme si nechali udělat hrubou cenovou nabídku v jídle-napslai jaký jídla chceme a tak,protože vím,že někde mají speciální svtební svíčkovou a porce je třeba za 300-400kč,tak aby s tím člověk počítal,případně si řekl,tak tohle nechci-stačí mi klasika,pak jsme se domluvili,že na detaily se sejdeme cca 2 měsíce dopředu...a tam budeme řešit zbytek. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nikaa--- hele do IP ti pošlu číslo na sebe, kdyby na zítra byla nějaká změna, jo???
Odpovědět
Profilova fotka
romca: jj ve čtyři to bude akorát....kdyby něco, tak si písnem ;-) culleto: my zatím jen zamluvili hostinu a sdělili pro kolik lidí...na podrobnosti jsme domluvení po novém roce...ale jak už tu psala Romča, tak se ptát hlavně na možnosti výzdoby, jestli nemají nějaké omezení doby oslavy (o prázdninách někde chtějí ve 12 konec veselí ), vlastní pití, možnosti jídla - rautu atd....někde také nechtějí za pronájem nic a někde se platí...to se taky zeptej.
Odpovědět
amalia26: děkuji za informace.. u nás je to tak, že přítel je pokřtěný ale do kostela nechodí no a já nejsem pokřtěná.. kostel ve Křtinách se mi moc líbí, ale chtěla bych právě zkusit ten dřevěný kostelík v Blansku už kvůli dojíždění, víš.. Je tam církev husitská, tak jsem zvědavá, jak se s nimi domluvíme. jinak všem děkuji za rady při zařizování hostiny, teprve nás to čeká, tak alespoň vím na co se přednostně zeptat..
Odpovědět
nikaa666: no jsem zvědavá, jak mi budou ty šatky... snad bude z čeho vybírat a nebude problém ve zkrácení..jsem nějaká nachlazená, takže zkoušení nechám asi na příští týden...
Odpovědět
Díky moc holky!No za chvíli frčíme. Tak se mějte. Jo někdo se tady ptal na svatbu v dřevěném kostelíku v BK - měla ji tam kamarádka. Viděla jsem video. Bylo to teda docela dlouhé, ale zvláštně pojaté. Farář jim dával nějaké dárky - nevěstě zrcátko, aby se na sebe podívala a něco ženichovi - to už si nepamatuju. Chvilkama to bylo hoodně vtipné a všichni se smáli. :-) Pak klasika říkali si slib. Můžu se na to mrknout, třeba mě něco ještě zaujme. pá Monika
Odpovědět
culleto: jj, to jsem se ptala já ;-) moc se mi totiž ten kostelík líbí.. a taky jsem slyšela, že je tam super farář že se s ním dá domluvit na čemkoliv...byla by jsi moc hodná, kdyby jsi o tom ještě něco zjistila...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kamilko, já jsem měla svatbu v dřevěným kostelíku a mám na to jen ty nejlepší vzpomínky ;-) jen počítej s tím, že martin (farář) bude trvat na tak odhadem (už nevím, kolik přesně to bylo) pěti sezeních u něho doma - jako taková přípravka + byste se měli někdy ukázat v kostele + budete mit ohlášky + zkoušku svatby (ta nemusí být, ale vřele doporučuju, některý páry prý tu zkoušku absolvují pro jistotu hned dvakrát :-D - to se přijde do kostela pár dní před svatbou, je tam jen farář, můžete tam vzít svý hudebníky, aby si to vyzkoušeli a věděli, ve kterých momentech mají začít hrát, můžete tam vzít i fotografa, aby si zkusil, jaký je tam světlo a kam si tak stoupne, no a taky rodiče a svědky... a hlavně si zkusíte příchod na obřad a ve stručnosti projdete co se kdy bude během obřadu dít, abyste ve svatební den nebyli zbytečně nervózní) jinak co se výzdoby kostela týče ti vyjdou maximálně vstříc - nějakou svatební výzdobu mají i vlastní obřad - my jsme měli bez mše - tipuju že trval tak hodinu a mě jako nevěstě to uteklo, ani nevím jak
Odpovědět
Profilova fotka
Tý jo...zkouška svatby :-) holky to nemusí být špatný ;-) to se jako opravdu dělá i u nás někde? Já myslela, že je to tak jen v Americe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ranko :) no to taky slyším poprvé tu zkoušku svatby... no třeba bych pak naostro nebyla tak nervozní :) ale možná už by to nebylo ono, ne???nevím, nedovedu si to představit..
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím, rozhodně jsem na svatbě neběla pocit, že by to nebylo jakýmkoli způsobem ono. Prostě sem byla klidná a užívala si to... Ale v tom kostele je těch věcí, co se dělají, daleko víc, než na zámku. Chvilkama si během obřadu snoubenci sedají, při slibu se držíte za ruce, pije se víno, v jedné pasáži mají svědci ruku na vašem rameni (svědek něvěsty má ruku na rameni nevěsty, ženichův na ženichovi), i jsou během obřadu tázáni a musí odpovědět vždycky ano ... pokud bys měla závoj přehozenej přes obličej, tak by vám martin řekl, ve které fázi obřadu se oddělá.. a hlavně nám na obřadu hrál kamoš na kytaru a jednu písničku zpíval společně s ivou (fárářovou ženou) a tam si to spolu zkusili, jak jim to vlastně půjde no a můj brácha, náš oficiální fotograf, si tam zkusil to focení - on totiž fotí klasickýma zrcadlovkama, na film, a pak to sám vyvolává a tak si byl rád že si to tam v klídku pošteluje
Odpovědět
Profilova fotka
je fakt, že v tom kostele je to trošku o něčem jiném, ale stejně koukám :-) Asi bych to taky brala ;-)
Odpovědět
barbecue: jejda, tak to moc moc děkuji za cenné informace..jak to čtu, co jsi mi napsala, tak se na to docela těším..Ještě dneska se mu pokosím dovolat, abych se s ním domluvila co a jak.. ale zní to opravdu nádherně.. no tak uvidíme, snad to bude všechno v pohodě a budeme stejně spokojeni jako jsi byla ty.. Ještě jednou moc děkuji.. jsem velkým dlužníkem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem holky byla v Litovli mrknout na ty Sotterky....bylo to tam super. Moc příjemná obsluha, šatky nádherné....je tam poznat ta kvalita a velký výběr. Myslím, že už mám vybráno ;-) snad to bude to pravé. Můžu si tam na jeden termín zamluvit dvoje šaty a mám čas se mezi nima rozmyslet...je to tam jen hoďka cesty, což se dá přežít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Niko -- no právě jsem ti chtěla psát, jak jsi dopadla a jestli už máš vybráno,, tak to je super, že ta cesta stála za to:)
Odpovědět
Profilova fotka
Věnovali se mi tam maximálně a byla jsem tam tři hodiny :-D Paní mi všechno poctivě došněrovala, její mažel vše fotil a tak celkově byli moc ochotní :-) Ty moje šatky pro které jsem tam hlavně jela byli bezkonkurenční a pak se mi tam líbili ještě jedny podobné. Na fotkách vipadají taky moc hezky, jen v ezkotečnosti jsou trochu lesklejší, než bych chtěla....no uvidíme...mám čas se ještě rozmyslet :-) A jak jsi ty pochodila? četla jsem, že si byla v té Oriele:-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, byla,ale nic moc mě tam nezaujalo, šaty byly pěkné, ale ty pravé jsem tam nenašla, líbily se mi celkem ty co,mám v albu s tou černo uvýšivkou, ale ty pravé to nejsou,,, tak uvidím, chtěla bych ve středu do té Pauliny, co ty na to???
Odpovědět
Profilova fotka
jj já jsem pro...ve středu odpolko nic nemám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak já té paní zavolám a dím ti pak vědět, v kolik by jsi mohla???
Odpovědět
Profilova fotka
mužu tak od 15:30...klasika
Odpovědět
Profilova fotka
ahojek holky...tak jak pokračujete....já už mám asi stopro jisto v šatech....konečně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Leni,, no to já ti strašně závidím , že už máš jasno, já v tom zatím pěkně plavu,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Romčo...myslím, že v tý Palomě byli moc hezký oboje...ty první co si měla a i ty kamínkový....ještě jsem se na ně včera zaměřila, jak jsi o nich mluvila...je fakt, že s tím závojem to byla bomba ;-) no a v tý Orfee se mi taky líbily ty jedny...kdyby se zmenšili, tak jsou taky krásné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no holky z práce se taky dívaliy na ty z té palomy -- ještě tam musím zajít a podívat se, jak by ty šaty vypadaly, kdyby se to upravilo, přijde mi , že ta sukně je taková nějaká rozházená,,, ještě jsem si vyhlédla jedny šaty v židlochovicích, tak se tam pojedu podívat :),,, no jsem hrozná,,,,ale já fakt nevím :)
Odpovědět
Profilova fotka
já to plně chápu....taky pořád na těch fotkách hledám nedostatky :-D ale řekla jsem si už dost....tak jsem zvědavá jak mi to dlouho vydrží :-D no ale bude muset...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?