Nevěsty 2020

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jsou tu už taky nevěsty, které budou mít svatbu v roce 2020?😊
Odpovědět
Já se hlásím, že už jsem skoro dva týdny vdaná paní 🙂 už jsem naházela i pár fotek do alba, tak se můžete mrknout 🙂
Odpovědět
My už máme taky za sebou a teprve mi pomalu dochází, že už to všechno proběhlo... klidně bych si to ještě jednou zopakovala, ve stejném složení teda 🙂 Ale vůbec se mi nechce do úklidu, mám doma hromadu krabic s výzdobou, zbytky z vyrábění, tak to všechno vytřídit, nafotit na bazárek, rozdat, vyhodit... @verucer Jak si zvykáš na nové příjmení? Já už pomalu jo, ale minulý týden mi to vůbec nešlo 🙂 Dneska teprve dostaneme oddací list a pak musím naplánovat lítání po úřadech, to bude ještě veselo, ty online termíny jsou u nás pryč na měsíc dopředu...
Odpovědět
@pidizviik dají se i půjčit, našla jsem rychle třeba tady https://barman.cz/199-pujcovna-sklenic zkušenost s tím nemám...
Odpovědět
@qlarinka Já už jsem si vesměs zvykla, i když se ještě občas musím kousnout do jazyku, abych neřekla původní. Ale mé okolí s tím má problém 😄 je takový trochu krokolomný. Jinak my oddací list dostali hned v pondělí po svatbě, takže doklady si zařizuji tak nějak postupně. Jen abych si zařídila všechno 😄 je toho až až 😄
Odpovědět
@pidizviik taky bych spíš půjčila nebo zvolila jiný přípitek, třeba takový, aperol, by v létě vypadal skvěle 🙂
Odpovědět
@verucer U mě je to zvykání pomalejší, ale to půjde 🙂 Kolegyně včera už si nemohla vzpomenout na moje původní příjmení, tak asi dobré 🙂 Nás oddávala farářka a mimo svůj obvod, takže to pak musela posílat na příslušnou matriku poštou a ti toho mají hodně, takže pondělí a středy to nezvládají dělat a do toho ten svátek... Ale nevadí, aspoň s tím nemusím teď chvátat 🙂 Taky se bojím, že na něco zapomenu, tak to prostě změním, až to budu někdy potřebovat, víc s tím asi nenaděláme 🙂
Odpovědět
Ahoj holky, měla bych na vás dotaz ohledně květinové výzdoby. Jedná se o kytku pro mě a 2 pro maminky (růže + pivoňkové růže + něco zelenýho k tomu), 1x náramek pro svědkyni a pro mě kytka do vlasů. Na stůl (bude nás 15 takže cca 9metrů) eukalyptus (aby to nevyšlo extra draho tak z části říkali, že ho nahradí břečťanem event. myrta) + pár miniváziček a pár svíček (říkali 15ks a 15ks což mi příjde docela hodně). Pod vázičky kulatina. Vím, že i pivoňky (pivoňkové růže) i eukalyptus jsou drahé ale přesto... Nacenili mi výzdobu na cca 11 500,-. Přitom moje kytka 2000,- náramek 300,- a kytky maminkám po 700,- zbytek za výzdobu stolu. Zbláznila jsem se já nebo oni? To fakt pár kravin na stůl stojí tolik? Nedokážu si představit, kolik pak platíte za kytky, když míváte 500 nebo 1000 lidí.
Odpovědět
oprava 50 nebo 100 lidí. 😄 😄 to mi ujelo
Odpovědět
@makky225 Šílenost, já se byla taky zeptat na květinovou výzdobu a asi si to radši natrham na zahradě :d
Odpovědět
Vzhledem k malemu stolu mi to prijde pomerne dost. Ja mela asi za 13 tisic - kytice: nevesty, svedkyne, maminky 2x, kvetinovy naramek, korsaze: zenich, svedek, tatitek, dite + 35 x vyvazek z myrty, kytice na auto, 1 vetsi + 2 mensi ozdoby na stul a 5x mala vazicka.
Odpovědět
@a_mysakovicova No já tam byla 2 týdny zpátky a nacenili mi to na 6 000,- a dnes jsem šla zaplatit zálohu a oni, že se ještě ujistí (nic se nezměnilo) a nacení mi to takto. Mě málem porazilo, 3 týdny do svatby a nemám ani kytky se kterýma jsem už počítala.
Odpovědět
@barcama No já nemám žádné korsáže, žádné vývazky a nic na auta. Kostel má výzdobu svoji takže taky nic. A ten pár na stůl je drahý to chápu, ale snad nee zase tolik tisíc
Odpovědět
Článek se načítá
Tak jeste opravuji, ty mensi na stul byly dokonce 4. Ale uznavam nebyl to pas.
Odpovědět
@makky225 to je opravdu moc, já si teď nechávala na focení dělat květinu do ruky, do vlasů, muž měl korsaz a dcera věneček a platila jsem 550 Kč. Měli jsme to predsvatebni focení.
Odpovědět
Já jsem měla kytici pro nevěstu, 3x menší kytička, 80 cm vypichované aranžmá na obřadní stůl (a pak před nás na hostině), půl věneček do vlasů, korsáž pro ženich a menší svědecká + pár jednotlivých kytiček na stůl... platila jsem pod 4 tis.... Ale kytek na stůl bylo málo a ségra hodinu lítala po areálu a trhala do váziček, co se dalo, ale vypadalo to úžasně a trefila se do stejných barev jako květinářka... Ale já chtěla hodně luční a aktuálně kvetoucí rostliny... Nad 10 tis je to šílená palba...
Odpovědět
@makky225 Já měla cenovou nabídku jen na kytici a korsáž za 2.000 Kč a úplně jsem se hrozila cen za další květinové dekorace. Jak se řekne klíčové slovo "svatba", cena závratně stoupá na dvojnásobek 😞. Nakonec jsem si koupila květiny látkové, ne každý by to chtěl, ale mně to nevadí, finančně mě to vyšlo o dost lépe a ještě mi to vydrží...
Odpovědět
Holky, ja si nakoupila kytky ve Storge v Pocernicich, komplet kytka pro me, maminky, svedkyne, pro druzicky, korsaze, kytky na stul a ke slavobrane... vysly me na 3700,- (Krasne ruze tam vysly napr. na 20,-/ks, v obchode by stala jedna 100,-) Uvazala mi je pak kamaradka. Tak kdo jste zrucny, doporucuji toto 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam kytici, hazeci, dve maminky, svedkyne, 3druzicky, 7malinkatych pro mini druzicky, hrebinky do vlasu 4, korasaze-zenich 2, 2tatinci, svedek, kvetiny na stul volne a platila jsem 7300
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já měla 4 korsaže. Kytku na auto.. Kytku nevěsta, kytku svědkyně, 2 maminky, kytku házecí, kytku družicka a platili jsme 8000 za to a do výzdoby to měli na starost v restauraci.. Takže i tak my to přišlo dost... 🙂
Odpovědět
Mě vyšly květiny na 7000,- a nějaké drobné. Měla jsem velkou svatební z pivonek, růží, eustom, eukalyptu a všeho možného, byla hodně bohatá na druhy květin a zeleně, k tomu dvě menší pro maminky a svědkyni, tři korsaže a nevěstin závoj a pistácii tak na volno do váziček.
Odpovědět
@misickua Ahoj, je potreba mit do Storge zivnostak, nebo muze clovek nakupovat i bez? Dekuji!
Odpovědět
Profilova fotka
2 min Holky, mame to za za sebou. Cely den byl perfektni az na jeden incident na konci. A strasne rychle to uteklo. Ikdyz pocasi bylo takove jake bylo (dopoledne se jeste dalo, zima, vitr velky), ale obrad venku vysel. Rozprselo se huste po 1hodine, kdy jsme zasedli k obedu. Hodinu foceni jsme stihli pred obradem, odpoledne jsme dali i nejake fotky v desti a uvnitr a vecer doslo i na fotky se zapdem slunce. Opravdu nadherny den. Uz se tesim na video, z obradu si toho moc nepamatuju. Nervozita a po hodinovem foceni mi byla zima a klepala se jako ratlik😆😆Fakt nadherny den i bez perfektniho pocasi.
Odpovědět
@verucer a @qlarinka ..Holky to jste teda dobré, celkem rychle si zvykáte..já mám měsíc od svatby a na příjmení nejsem ještě ani náhodou zvyklá 😄 ..když něco podepisuji a nezamyslím se, tak se prostě podepíšu rodným příjmením a přes jazyk mi to nové jde taky těžko, hold to chce asi víc času 😄 Ohledně dokladů už mám vyřešenou občanku a pas, který do měsíce dostanu a řidičák si prý můžu jít vyřídit klidně až s novým OP 🙂
Odpovědět
Já dala za veškeré květiny (moje, házecí, dvě pro mamky, pro svědkyni, korsáž, na stoly, myrty + mašličky) 6 500,-. @marki92 s tím řidičákem máš pravdu 🙂 ale musíš si zažádat do 5 pracovních dnů po vyzvednutí nové OP 🙂
Odpovědět
ahoj holky, mě vyjdou kytky cca na 5 tis na malém městě. pro maminky, moje, házecí, náramek pro svědkyni, korsáž pro ženicha a svědka, malé kytičky na stoly.
Odpovědět
@verucer no právě,že nemusíš☺ já si kvůli tomu volala na magistrát a tam mi paní řekla, že to je blbě napsaný, že to stačí řešit klidně až po vydání OP☺
Odpovědět
@marki92 to jo, ale po vydání na to máš 5 dnů 🙂
Odpovědět
@verucer Jo taakhle to myslíš, to je jasný 🙂
Odpovědět
@verucer a když to nestihneš, tak co se stane? A napsané je to fakt blbě, já dostala oddací list až 14 dní po svatbě a úřady mají odpoledne jen 2 dny v týdnu a ne vždy můžu, tohle nechápu... Centralizovaný systém, tak proč ty nové doklady nevyrobí automaticky...
Odpovědět
Ahoj holky, prosim pomoc.. svatba za 3 tydny a my nemame vubec vybranou hudbu k obradu🙈muzete mi poradit, co jste treba meli nebo budete mit?? Jen vim, ze tam nekam chci dat pisnicku ze zlatovkasky ja ti prstynek dam.. ale tim koncim😏dekuji moc za jakekoliv rady..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?