Nevěsty 2020

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jsou tu už taky nevěsty, které budou mít svatbu v roce 2020?😊
Odpovědět
Profilova fotka
@kimh 60000 a je v tom jidlo, piti, oznameni, saty, oblek, boty a proste vse?
Odpovědět
@iviiiii ano všechno
Odpovědět
@kimh Ale na profilu pises, ze zvazujete ze si pozadate hosty aby si jidlo a piti donesli misto svatebnich daru a nebudete jim zajistovat obcerstveni, takze pocitam tech 60000 je jen na veci okolo svatby bez hostiny?
Odpovědět
Profilova fotka
@kimh zrovna jsem psala totez co @kriss13 . Takze mozna vy zaplatite 60000, ale cena svatby neni tolik. To je jak ldybych napsala, ze nas svatba sice stala 250000, ale vlastne nestala nic, protoze jsme dostali 150000 od rodicu a 100000 na darech. To neni absolutne vypovidajici. Naklady na svatbu se pisou bez nejakych daru. Takhle to je to dost zavadejici a matouci
Odpovědět
@kriss13 @iviiiii Holky my jsme to takhle zvažovali, ale nakonec to bude klasika, všechno zaplatíme my a s jídlem, pitím, svatební šaty, výzdoba, květiny vše bude cca 60 tisíc 🙂
Odpovědět
I krásná svatba se dá udělat za málo peněz, muž má oblek koupený cca 2 roky, to samé boty, takže tím je on hotový 🙂 já si šaty objednám na Ali, což je cca 3000 max, květiny budou na stolech luční kvítí, které se natrha dopoledne, já budu mít kytku, 2 korsaze, maminky a dcera chtějí náramky z květin, cca 2000, vyvazky a veškerou dekorací objednám na Ali a vyrobim sama, za místo platíme pronájem 1500, se vším všudy (nádobí, nábytek, elektrika,..) největší položka je jídlo a pití což bude cca 30000, 1000 obřad. Slavobranu a vše ze dřeva udělá muž, sladké hodně napece mamka, dort bude za 2500, a nějaké zákusky k tomu, koláčky mít nebudeme, budu si dělat takové sušenky s marcipanem sama a oznámení budu dělat taky já, zbytek je fotograf a věci kolem 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@nigiri Přesně tak, jsme na tom v tomhle opravdu stejně, fixní náklady dělají svoje a konexe bohužel taky žádné nemáme. Ale pokud vše vyjde podle plánu, tak by to mělo být hezké, příjemné a hlavně s Těmi, které máme rádi. Zvažovali jsme, jestli je na čem ušetřit, ale víceméně bychom už mohli ušetřit jen na jídle a pití a to je největší pitomost... Snažím se vždy najít nejlevnější možnou variantu, ale zároveň to nějak musí zapadat do mého konceptu, takže se to ne vždy povede :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hlouskol Přesně. Chápu holky, které mohou jít (mají konexe / čas / možnosti) levnější cestou a nemusí si na většinu věcí objednat externisty. Třeba pečení také nechávám na profi - jak dort tak candy bar tak i svatební koláčky. 4hodinovou cestu z obou stran (muž i já) - kdyby to napekl někdo doma, by to prostě nepřežilo. Oblek muž nemá a potřebuje na míru (sportovec, značně nekonfekční), posledních pár let sme se stěhovali asi 7x, porůznu i přes republiky, takže nedisponujeme v zásadě ničím a vše, třeba na výzdobu, bychom museli objednávat (a pak to udávat) - když si to sečtu, tak mne vyjde levněji zaplatit za to profíkům, než to šudlat sama. Oznamko nám tedy navrhne kámoška, já mám cit pro estetično takový, že nemám :-D Ale začínám se těšit. Snad. Konečně. Pořád je to šok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kimh tak za takovou částku máme jen samotnou hostinu :D a to jeste osekanou.
Odpovědět
@linda_d_l nám je líto do toho dat víc peněz, to radši pojedeme na dovcu, takže to děláme ekonomicky 🙂 já zas nechápu ty částky 200 000 a tak, nevím co bych za to porizovala, chceme to spíš jako velkou party s přáteli a neutracet za pro nás zbytečnosti 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@nigiri Mluvíš mi úplně z duše. :-) Samozřejmě bych našla spoustu jiných věcí, za které bych ty peníze utratila s lehčím svědomím (třeba dovolenou), ale na druhou stranu si říkám, že je to jednou za život (věřím v to), a chci, aby to bylo podle našich představ a aby si to svatebčané užili a pochutnali si. V podstatě 2/3 zatím předpokládané ceny je jídlo, pití, ubytování, pronájem prostor, sladké, fotograf, hudba, květiny. Šaty jsem si sehnala za průměrnou cenu a teď jsem zvědavá, za kolik se nám podaří sehnat oblek (přítel taky nemá příliš konfekční postavu :-D ). Jediné, co budeme mít určitě dražší, tak jsou prstýnky, ale hodnota zlata snad poroste, tak třeba aspoň naše děti se budou mít dobře :-D Já si většinu dekorací objednala z ali a spoustu věcí si vyrobila sama. S tím, že se snažím vybírat věci, které jsou buď stejně jen na jednou použití (např. oznámení, jmenovky), nebo je bude možné ještě někdy využít (např, stuhy, lepidla atd.). Tím, že máme už spoustu věcí napůl domluvených, rozjednaných, naplánovaných, tak jsem teď jakž takž v klidu a taky se těším. :-) Někdy si dokonce říkám, že těch 5 měsíců je ještě nějak moc času. :-D
Odpovědět
@iviiiii My jsme taky kameramana porad nechteli, rozmysleli jsme se asi tyden pred :-D A fakt toho nelitujeme, video se nam moc libi. https://www.youtube.com/watch?v=sRjnU...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hlouskol Vidím, že budget máme rozhozen stejně :-D Teď mám v to-do zkusit někde ulovit šaty pro sebe (alespoň typově), protože představa zcela jednoduchých, bez krajek, bez šifonu... začíná být taky nesnadná. Takže ty internety a Brno a uvidím, k čemu se dopracuju. Ale plánujeme až na květen 2020, takže si pořád říkám, že jednak zhubnu (tak určitě :-D ) a jednak mám ještě čas...
Odpovědět
Holky, tak ja zacinam misto hledat od zacatku, tam kde jsem byla domluvena mi zrusili rezervaci :-( nastesti nemam zajistena zadne navazne sluzby na ten den. Stiha se to jeste v klidu? :/
Odpovědět
Profilova fotka
@nigiri Já jsem svoje šaty sehnala cca 14 dní zpátky úplnou náhodou, času je do května určitě ještě víc než dost...já ani nepočítala, že se zadaří, ale je to přesně to, co jsem si přála, takže jsem šťastná...akorát už teda nesmím ani hubnout, ani tloustnout, což uvidíme přes Vánoce, jak vyjde :D Nás čeká tenhle týden ten oblek a boty pro ženicha a upřímně vím, že to budou hodiny utrpení, přítel nesnáší nákupy a svou náladou dokáže otrávit den komukoli...jedině bychom měli mega štěstí a vybral si hned v prvním obchodě a ještě by mu to i sedělo :D
Odpovědět
Profilova fotka
@fascialka Záleží na "oblíbenosti a žádanosti" termínů ve Vašem kraji, ale v závislosti na Tvých představách a požadavcích to určitě možné je v klidu zvládnout ...nedávno jsem někde četla inzerát, že slečna sháněla něco na svatbu, že to zatím nějak neplánovali, ale, že se teď rozhodli a chtějí se brát 1.11., takže na základě tohoto je možná možné to stihnout i za měsíc :-) :-D
Odpovědět
Cau holky, s tema satama, pokud si je chcete pujcovat, my co mame velmi oblibeny termin 20.6., tak bych neotalela s navstivenim salonu. Ja byla zkouset ted v sobotu v ŠGH a asistentka mi rikala, ze s timhle terminem tam chodi kazda nevesta a ze spousta satu je jiz zabrana, tak at vam neutecou vase vysnene :) Jinak rozpocet jsme pocitali puvodne 120tis za celou svatbu a nakonec nas to vychazi cca na 190tis pro 50 lidi plus asi 10 deti. Nejdrazsi je pronajem mista 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@fascialka Imo stiha. Zalezi co hledas, kde hledas, jakou mas financni predstavu. Z neceho asi budes muset jemne slevit - nebo doufat v "druhe kolo", kdy pary uz ted stihaji poustet domluvene terminy :D
Odpovědět
@kimh Tak vzdycky samozrejme zalezi na narocich, konexich a taky lokalite. Jine jsou ceny v Praze a jine v nejakem mensim meste nebo vesnici. Take zalezi co vsechno se hostum plati: nekdo zve jen na raut, nekdo i na obed, nekdo neplati alkohol nekdo zas ubytovani, nekdo zajistuje rozvoz a nekdo to neresi vubec, takze pokud mate treba 70 hostu a platite jim uplne vse tak tech 200 000 neni vubec premrstena castka a neznamena to ze clovek buhvi jak rozhazuje, naopak bych rekla ze vetsina svateb se na tento pocet osob pohybuje cca okolo tech 150-200. Je fakt ze Vas rozpocet je hodne nizky a podle toho co pisete se do toho evidentne da taky vejit, jen mi to prislo jako utopie vzhledem k tomu ze si nedovedu predstavit ze bych se s jidlem a pitim vesla do cca 400/os (Brno), protoze je to zhruba castka kterou pocitame ciste jen na raut + dalsich cca 300/os obed + piti. To jedine ze bychom to udelali v McDonaldu, jinak nevim :-D Ale abych byla fer, tak musim priznat ze jidlo neni zrovna polozka u ktere jsme se snazili nejak vyrazne setrit, jednak zveme vsechny i na obed, pac je nam blbe rict: hele teto dik ze jste kvuli nam ujeli sto kilometru, my si ted s nasima skaknem na obed, vy si bezte nekam na menicko a v pet sraz na rautu. Jednak chcem aby se hoste opravdu dobre najedli, takze je mozne ze pokud bychom vice hledali, tak bychom treba taky nasli levnejsi. U nas je to prave naopak, letos jsme dovolenou radsi vypustili, abychom si byli jisti, ze budeme mit dost nasetreno a na dovcu pojedem az pristi rok :-)
Odpovědět
@kriss13 To máš pravdu, jsme z vesnice, obřad máme až ve 3, tím oběd odpadá a po obřade zůstanou všichni na raut, ale budeme mít známého co nám udělá prase a k tomu spoustu jídla od cateringove firmy. Pití si nakoupíme, obsluhu zajistíme, spát budou všichni doma, jsme z jedné vesnice 😀 obřad bude na fotbalovém hřišti, muž je fotbalista 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kimh Mě to přijde jako utopie 😁 my budeme mít 40 lidí z toho asi 12 dětí a jídlo a pití počítáme na 30 tisíc a to je bez dortu a sladkého, budeme mít catering na raut a pití budeme kupovat sami postupně v akcích 🙈 rozpočet už máme přes 100 tisíc 😣
Odpovědět
Ja sem radsej nas rozpocet ani nejdem pisat, pretoze co to tak citam, tak ho mame asi najvyssi, aj ked my platime vela za prenajom (45,000) a bohuzial nemame ziadnych znamych a kamaratov, co by nam ostatne polozky zo zoznamu nejak zlavnili. Je super, ze si niektore z vas dokazu vse zariadit za tak malicko a stale si svadbu skvele uzit a mat to podla seba a svojich predstav :-)
Odpovědět
Ahoj holky můžu se přidat :)?Taky plánujeme svatbu-nejlépe květen 2020. Nicméně moje rodina má s květnem docela problém, tak o tom přemýšlím....co si o tom myslíte? V květnu bývá celkem fajn počasí a vůbec ho vnímáme jako lásky čas... Už jsme se byli podívat na jednom statku a moc se nám líbil...takže místo máme vybrané. Má tu také někdo vybrané místo ve Středních Čechách :)?
Odpovědět
Profilova fotka
@ametyst123 Problém s čím? Pověry nebo? Třeba já se teprve u tchýně během oznámení dozvěděla, že v květnu se prý nemůžeme vzít :-D Pro mne docela novinka, na Slovensku žádné takové řčení neexistuje a naopak - "máj, lásky čas" a v máji je hlavní sezona :D
Odpovědět
@nigiri ano problémy s pověrou... :-) . Opravdu na Slovensku nic takového není? Tak proč u nás :D. Mě paní ze statku kde chceme mít svatbu že tam v květnu měli svatby každý víkend, takže to asi tak horké nebude. Nevím jestli dát na rodinu nebo ne....jako pro mě to bude podruhé. Poprvé svatba v květnu nebyla a stejně to nedopadlo. Nynějšího bych si vzala kdykoliv a věřím že to bude dobré :-) . Ale stejně o tom maličko přemýšlím.
Odpovědět
Na pověry se vyprdněte 😆 zrovna ta květnová má sice reálný základ, ale v dnešní době to už neplatí. Taky máme v plánu květen.
Odpovědět
Profilova fotka
@ametyst123 To řčení má faktický a reálný základ v 18.-19. století, kdy se opravdu často mohlo stát, že po sňatku v květnu, jednak žena během prací na polnostech v horkém létě potratila (1. důvod) a když ne, tak rodila v zimě, v únoru, kdy jednak byla zima jako taková a také už to bylo dlouho od žní a zásoby jídla se tenčily, takže oslabená rodička a oslabené dítě nemusely přežít (2. důvod). Zajímavé je, že v ČR je to tak hojně rozšířeno, ale v SR ani ťuk. A to si myslím, že "naše" zimy jsou i mnohem horší :-D Takže bych se na to vybodla. Tak. Je 21. století a pokud nehodláš rodit v lednu, sama, někde na mezi v závějích... Květen je krásný měsíc, budete to mít hezké ❤️
Odpovědět
Profilova fotka
@ametyst123 myslím že někde na začátku to někdo vysvětloval s tím květnem. Vyplývá to z davnejsich dob, kdy svatba v květnu znamenala svatební noc a narozeni dítěte v době kdy je zima a pomalu se tenčí zimní zásoby. Dnes už si s ničím takovým nemusíme dělat starosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@nigiri Byla jsi rychlejší :-D krásně vysvětleno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@raduushka Mne fascinuje, že u nás to fakt neexistuje. A to ty zimy a sňah a takvůbec... je mnohem obvyklejší, než v ČR (myslím teď plošně, když si vemu obě země jako takové). Nechápu. Na hranici Javorníku, Bílých Karpat a řeky Moravy se pověra zastavila.. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?