Máte doporučení k obřadu a venkovní hostině u Mělníka?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, poradil byste mi prosim nekdo, vdavat bych se chtela nekde kolem Melnika,ale nejak se mi nedari vyhledat zajimava mista pro obrad. Hostinu bych si pak predstavovala spise venkovni (klasicky obed + grilovani a zabava na zahrade.) Nemate nejaka doporuceni? Diky moc. Leka
Odpovědět
blue: tady je to tak že míst ve školce je málo a přednost mají deti zamestnaných rodiču to je jedno s druhý když nemáš práci nedostaneš díte do skolky a když nemás díte ve školce nemužes do práce... 8-( na palici... :-|
Odpovědět
denda: je to otřsný, ale přeju, aby jsi s hledáním práce měla štěstí ;-) To já mám práci 40Km od bydliště...dojíždění cca hodinu, tak si říkám, že až budu mít pak po mateřský, tak pokud ještě bude firma fungovat, tak bych se i vrátila tam...ale to je ještě za dlouho :-N blue: jo zamětnavatelé neradi berou matky s dětma...a ptají se snad každé ženy při pohovoru...taky jsem se s tím setkala. Momentální práci mám na doporučení kolegyně, tak to bylo jiné. Ale jinak chování k matkám je otřesný ]-( My o jméně ještě nepřemýšleli...říkám si, že na to máme čas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
blue: v tomhle je UK fakt zlatá, určité věci tam jdou mnohem snáz. denda: pokud bys tam už dělat nechtěla, musíš dát výpověď. Ale když ji dáš sama, tak už ic nedostaneš - žádné odstupné. To jen v případě, že by tvoje místo bylo podnikem zrušeno a jiné adekvátní nebylo k dispozici, tak potom máš nárok na odstupné. Já teda koketuju s myšlenkou (i když asi předčasně, ale kdo by o tom nepřemýšlel), že bych po mateřské nastoupila do školství - vystudovaný to mám (i když praxe ve státním je minimální), měla bych odpoledne čas na děti, žádná pracovní doba do noci a tak, k tomu prázdniny = hlídání zajištěno... Peníze sice bída, ale ten čas... Má to svoje pro i proti, možná se do té doby ještě školství vzpamatuje :-) Navíc - škol je tu poblíž jak máku a učitelů pořád nedostatek, tak bych možná ani neměla problém s hledáním místa. A jelikož jsou ve školství z 80% ženy, tak otázka na děti je tu asi pasé :-) To by tam nikdo nezůstal... Jelikož teď jsem jako OSVČ, tak mi nikdo místo držet nebude a návrat ke stávající práci je nejistý. Jinak nad jmény jsme uvažovali jen tak povšechně, spíš z legrace, ale samozřejmě mám svá oblíbená jména. Rozhodně oba víme, že nechceme žádné ...slavy, Frantíky a Pepíky (snad jsem nikoho neurazila =-) ) S ohledem na příjmení budeme hledat asi něco modernějšího. Ale kámoška mi dala tip a holčičku - Stella Dekastello :-D Recesistka...
Odpovědět
Já jsem měla npsané do porodnice Štěpán a Elen ted se mi líbí ještě Andreas... 8-)
Odpovědět
A my Matěj a Vanesa. :-)
Odpovědět
Matěj se nám taky líbil vlastne jsme se rozhodovali mezi Matěj, David a Štěpán... a holčička mezi Deniska a Elen... :-)
Odpovědět
Mě se líbil také Štěpán a nebo Daniel, ale byl by chudák, narozky 20.12. pak vánoce a hned svátek... :-) A teď kdybych měla vybrat jméno, tak neviiim... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo holky az mi budeme vybirat jmeno tak te nebude jen co se nam libi,ale musi to byt jak cesky tak anglicky jmeno, az se jednou budeme chtit prestehovat do Cech, abych chudak dite netrpelo v ceskych skolach ze nikdo neumi precist jeho jmeno. Muj manzel se jmenuje Jason, uplne jednoduchy jmeno a skoro kazdy to komoli.Muj tatka mu furt rikam Jameson :-D Nastesti ma radsi kdyz mu lidi rikaji Jay, tak to moje mamka zvlada.. I pri obradu mu to zkomolili,coz nam teda vubec nevadilo, ale kdyby to melo tak byt kazdy den pro decko to by bylo blbe. Takze si budu muset udelat list prijatelnych jmen jako David, Martin, no a dal nevim :-. A pritom David a Martin jsou jmena nasich bratru :-D Jinak me se hrozne libi Matej, ale muj bracha ma Matyase, to by bylo moc podobny, a anglicani by meli problem..to bude to sranda az jednou..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky koukám, že Matěj jede.-) je to i můj favorit, a to jsem chtěla dát jméno, který tolik nejede.-))
Odpovědět
Profilova fotka
holky my jsme vcera tvorili tu foto knihu, trvalo nam to asi 3 hodiny!Nejak nam to nechtelo vzit par fotek.. Chci se zeptat, chtela bych udelat rodicum kalendar,nevite jaky firmy ho v cechach delaji?Tady v uk to delaji vsude ale samozrejme chci pro nase cesky nazvy mesicu atd.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kalendare urcite dela happy foto, fotolab
Odpovědět
To já budu asi hledat jméno v kalendáři...mimi se má narodit v březnu, tak asi budu hledat jméno někdy v letních měsících, aby nemělo všechno u sebe najednou...tak to mám já...narozky v dubnu a svátek v srpnu. Trochu nechápu, když někdo vybere jméno někde kolem Vánoc a navíc, když se prcek narodí v prosinci...to pak chudák mrně...táta má v práci takhle kolegyni...jmenuje se Eva a narodila se 24.12. ...sice se mi jména kolem Vánoc i líbí, ale neudělám to našemu miminku. A chci nějaké české jméno...s našemu příjmění by cizí jméno vypadalo dost divně :-D Asi to nebude moc snadný, ale taky si dávám na čas, zatím asi o jméně opravdu přemýšlet nebudeme. blue: já měla Matěje kocoura...tak tohle jméno nedám, i když je pěkný. Taky se mi líbí Ema...ale je to moc brzo po březnu, tak taky ne...a ani s jedním vím, že by manžel nesouhlasil.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martuli: dekuju za tip, ten fotolab je fakt levny!!Parada ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mě se líbí jméno David, ale s naším příjmením už moc ne - těch D už je tam nějak moc. Matěje v rodině už máme, takže to taky ne. Ale docela se mi líbí Lukáš, na Martiny jsem zatížená, všechny moje nej lásky byly Martin a ta poslední je i manžel (do třetice všeho dobrého) :-D Ale nějak nejsem příznivcem toho, když mají děti stejná jména jako rodiče. Z dívčích pak Lucie, Nikola, Denisa, Silvie, Monika - těch je spousta. Ale na data svátků jsem ještě nekoukala, zatím to neřešíme, počítám, že někdy v lednu asi začneme. hanyz: budeš chtít vědět pohlaví? blue: já jsem si nechala udělat od happy foto tu fotoknihu ze svatební cesty a super - moc povedené a za krásný peníze - měli zrovna akci se slevou 50% ;-) A kalendář pro rodiče taky plánuju :-D kjaju, denda: byl s vámi manžel u porodu?
Odpovědět
black: se mno byl a jsem za to opravdu moc ráda myslím že sama bych to nezvládla , byl pro mě neuveřitelná opora hlavně psychycká nejvíc mi pomohl ne tím že mi masíroval záda nebo sprchoval bříšlo(i když to byla úleva) ale tím že tam se mnou byl...i kdyby nic nedělal a jen tam se mnou seděl byla bych za to vděčná. On je taky moc rád že tam byl a jak sám říká byl na mě pyšnej a hrozne si me za to váží :-) A co si budem povídat když tam ležíš tesne po porodu a miminko jdou vážit máš takovej klid na duši , a pak když ti ho sám přinese...to jsou to ty nejkrásnější zážitky v celém životě.... x-) x-) x-)
Odpovědět
black: mě je pohlaví jedno a já osobně ho vědět nechci...akorát manžel by to vědět chtěl, tak vedeme někdy na tohle téma diskuze...ale nijak netlačí, abysme si to nechali říct, tak myslím, že nakonec bude po mým a dozvíme se to až po porodu :-) Přijde mi to i hezčí...že má člověk překvapení. A věci bych ladila do neutrálních barev a hotovo... kjaju: to je moc pěkný, že s tebou manžel byl. Můj teda chce jít taky se mnou, tak jsem zvědavá...myslím, že to si ujít nenechá. Jinak dneska mě překvapil...přinesl mi domů ukázat katalogy děstkýho zboží, co mají v prodeji...ať se orientačně juknu na to, co by se mi líbilo i ceny. A musím říct, že je tam spousta krásných věcí...jen postýlky se mi u nich moc nelíbí...já už našla favoritku na bazaru, ale jelikož teď nejsou peníze, tak budu doufat, že ji teď nikdo nekoupí a třeba se objeví znovu :-D A nebo alespoň nějaká podobného stylu. A taky už jsem si vytvořila profil a album na koníkovi :-) A zjistila, že mi doktorka neřekla o jednom možném volitelném vyšetření a že teď už je na něj pozdě...ale tak snad bude miminko v pořádku a tohle vyšetření nebude nutný...prý si ho stejně musím kdyžtak hradit (teda prý jak kde).
Odpovědět
Profilova fotka
kjaju: jo,to je přesně ono,proč bych ráda, kdyby u porodu byl. A taky (po vyprávění kamarádky, která měla komplikace), aby to tam ohlídal,protože já nebudu mít sílu ani myšlenky. Můj manžel se ještě nerozhodl, ale asi do toho půjde - říkal, že proti mu je ta myšlenka, že mi nebude moct nijak pomoct, když tam budu funět, hekat a skučet :-N hanyz: já pohlaví vědět chci, je mi jedno, co to bude, i když trochu víc teda inklinujeme oba k holčičce. Hlavně aby to bylo v pořádku. Ale pohlaví mě zajímá předem, přijde mi to praktičtější, ale docela chápu, že spousta lidí si to nechává jako překvapení. Ale já jsem děsně zvědavej člověk :-N A jaký vyšetření - co teď už nejde - informuj mě, budu ráda, jsem přeci jen teď o krok pozadu za tebou ;-)
Odpovědět
hanyz: nevím jaký vyšetření máš na mysli , ale není to náhodou nuchální projasnění šíje?...to se totiž vetšinu dělá jen u rizikových skupin maminek a tam ty asi nepatříš...ono tech vyšetření je v tehotenství tolik spíš se brzo a dobře informuj na 3D ultrazvuk ten je taky možný jen snad do 6.měsíce pek už je tam mimino moc stísněný... jinak já se dozveděla že to bude chlapeček až 6 týdnů před porodem chteli jsme to vedet ale nechtel se nám lumpík celou dobu ukázat... :-D jinak kamarádka si to chtěla nechat jako překvapení a le pár týdnu před porodem měla problémy a chodila na ruzná vyšetření a jeden pn doktor se prořekl...škoda když človek čeká takovou dobu... :-(
Odpovědět
black: tak pro nákupy je to dobrý vědět předem, ale já bych asi stejně chtěla ladit všechno do neutrálních, abysme doma nebyli jen růžový nebo modrý :-) Já třeba nechápu, když se nějaká maminka dozví pohlaví a je to jiné než chtěla a ona to obrečí :-S Jako nechápu vážně proč, když je miminko zdravý, ale je to třeba kluk a ne holka...mám takovou známou z práce, která chtěla holku a nakonec jí to vyšlo, ale předem říkala, že pokud jí řeknou, že to bude kluk, tak to ořve :-| kjaju: jo to je přesně ono. Na koníkovi, kde v tý skupině diskutuje asi 25 budoucích maminek, tak tohle vyšetření až na jednu, která zapomněla, tohle vyšetření prošly všechny a do rizikový skupiny nepatří...mě o tom doktorka ale vůbec neřekla, že tu nějaká možnost je...dobře posílají rizikové matky, ale ostatním dává doktor na výběr, zda chtějí...musí si to sice zaplatit, ale nějakých 1500 je v pohodě a vědět, že je mimi zdravý je k nezaplacení :-N Jé, tak to i budu doufat, že se bude skrývat a nebude se ukazovat, aby se někdo neprořekl :-D Tak to je docela smůla, že se ten doktor prořekl, když to kámoška vědět nechtěla...myslím, že dneska všichni automaticky berou, že všechny matky vědí pohlaví potomka a tak to neřeší. Je to škoda, ale hlavně, když bylo mimi v pohodě... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanyz: jo, to já taky nechci být jen modrá nebo růžová, spíš červená, zelená, bílá a žlutá :-D A já teda některý maminy, které obrečí pohlaví, docela chápu - když už se po třetí (nebo i po čtvrté) snaží o holčičku a zase je to kluk (nebo naopak), tak to myslím může dovést až k slzám. Vyprávěla mi známá, jejíž manžel je ze 4 synů, že když maminka porodila toho čtvrtého syna a doktor jí řekl, že je to zase kluk, tak ho dokonce v návalu emocí odmítla, že ho nechce. Paradoxem bylo, že doktor, který jí rodil, měl doma 4 dcery :-) a prý co by za to dal mít krásnýho zdravýho kluka. Samozřejmě že si to rozmyslela, ale ten první impuls kluka už ne byl asi docela silný. já na nějaký vyštřenení na genetiku jdu, ale jak se to přesně jmenuje netuším. Musím se začít víc zajímat... Myslím, že víc se dozvím za 14 dní, ještě nemám ani těhu průkazku...
Odpovědět
hanyz: já bych to projasnení zase tolik nepřecenovala...já zas naopak neznám jedinou z mých kamarádek a známých která by na tom byla... ;-) a miminka mají všechny zdravé ;-) mám jednu kamarádku které vyšly trile testy ne moc dobře to se pak posílají maminky na odber plodové vody a po tiplech ji doktorka doslova cituji řekla...Pošlu Vás na vyšetření plodové vody a tam Vám řeknou jak moc velkej krypl to vaše dítě bude.... ]-( Ihned změnila doktorku za takovýhle jednání a přístup to by si podle mě doktoři neměli vubec dovolit... :-( mimochodem dnes má uplne zdravou holčičku... :-)
Odpovědět
black: ale bohužel tohle byly maminy prvorodičky :-| Tak moje tchýně taky měla 3 kluky...první čekala holčičku, ale ta se narodila mrtvá a pak donosila 3 kluky v pohodě...ale že by některýho z nich obrečela, že má zase kluka, to ne. Kluk i holky dělají stejnou radost a mě tohle přijde prostě divný a nechápu...buď to miminko chci a vybírat si ještě, jakýho bude pohlaví (což jsem někde četla, že do budoucna by chtěli vymyslet a dát do praxe, že by si rodiče mohli vybrat, jakého pohlaví by bylo jejich dítko) :-| Mě tohle už v dnešní době přijde prostě jao přežitek...chápu, že dřív rodiče z dcer nebyli moc nadšení...z mnoha důvodů. Možná mám v tomhle ohledu málo pochopení... kjaju: tak já to nijak nepřeceňuju, jen mě mrzí, že mi o tom doktorka vůbec neřekla...přecijen, když bych o tom věděla, tak se můžu sama rozhodnout, zda podstoupit nebo ne. Já bych na odběr plodovky nešla...je to riziko a to opravdu ne...na tu bych šla, kdyby jsme nějaké postižení v rodině měli a testy by vyšli špatně. Tak tu doktorku bych asi rovnou kopla někam, protože tohle mi někdo říct, tak vraždím ]-( ]-( Takhle doktor jednat nesmí a vůbec ne ve chvíli, kdy budoucí maminka má nervy, že je možná děťátko postižený ]-( Teda kámoška musela být v tu chvíli dost silná a je fajn, že má zdravou krásnou holčinu :-)
Odpovědět
Já jsem byla taky pevně rozhodnutá že kdyby triple testy vyšly ne moc dobře na plodovku bych nešla...nevím pro me je to hrozne velké riziko... :-| Kámoška byla tenkrát uplne hotová a pak když šla na tu plodovku a čekat další 3 týdny na výsledky to je utrpení... :-( Každopádne by te doktorka určitě mela informovat uplne o všech vyšetřeních které je možné udělat...to máš pravdu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tohle je asi dost obtížný rozhodnutí... My máme v rodině postiženého (sestřenice), dnes je jí přes 30, a když vidím její rodiče, čím vším si denně procházejí, jak ji jako malou učili úplně všechno včetně sání mléka a jakou hlavně mají nejistotu, co bude dál, až zestárnou- nic k závidění. Nikdy neřikej nikdy - takže kdyby situace nastala, asi to budu teprve řešit, teď se mi nad tím nechce ani přemýšlet a nic takového si připouštět - nač se stresovat navíc, mě stačí představa porodu, o kterém vím, že fakt přijde a nevyhnu se mu (a je jedno, jestli klasika nebo císař) :-D Ale doktor, který vůbec vypustí z úst slovo "krypl" před vystresovanou maminkou, by měl fakt skončit a ne jednat s lidmi. Kdyby u toho byl můj manžel, tak by se asi musel hodně držet, aby mu jednu nestřelil - na to je docela horkokrevný... (italští předci se nezapřou :-D )
Odpovědět
kjaju: jo přesně, taky si myslím, že to je velký riziko, ale taky doufám, že naše miminko bude v pořádku...uvidíme :-) black: my v rodině nikoho postiženýho nemáme, ale pro ty rodiče to není snadný...asi ani pro nás by nebylo snadný, kdyby nám řekli, že bude postižený, ale každopádně já bych na potrat stejně jít nemohla...neodpustila bych si to asi v jakýmkoliv případě..teda pokud by mi neřekli, že je miminko neschopný života. Ale o tomhle ani nepřemýšlím, že by se stalo, byť člověk nikdy neví. Mě představa pororu dřív děsila mnohem víc než teď, když vím, že za pár měsíců přijde...náš mozek je naštěstí nastavený tak, že na bolest brzo zapomeneme a zůstanou vzpomínky jen na to pěkný, tak to beru nějak lépe...a vím, že za tou bolestí (bude-li nějaká) bude čekat náš poklad a to mě docela dost uklidňuje...já bych chtěla fakt rodit normálně než císařem...tak doufám, že nebudou nějaký trable, abych musela nakonec císařem
Odpovědět
Holky asi by jsme se měli přesunout na koníka anechat to t dalším nevěstám vypadá to že naš diskuze je momentálně o jednom a myslím že se to moc už nezmění...bud si mužem založit vlastní diskuzi nebo klidne pokracovat v diskuzi melncko...ta je ted momentálně mrtvá...já tam mám stejný nick zakládala jsem si to tam mnohem dřív než tady... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ach jo holky vy nam tu presidlite na konika :-.
Odpovědět
Profilova fotka
kjaju: taky mě to napadlo :-) Holky, jak rychle jste si zvykly na nové příjmení? Už se představujete vždy po novu? Nebo se občas uřeknete? A co podpis?
Odpovědět
hi já se teda představuju s přeřeknutím a podepisuju občas nadvakrát... :-D blue: přece mužeš přesídlit a námi nikdo neříká že musíš nutně být těhotná nebo s dítětem...jen se ta diskuze o miminkách sem moc nehodí bojim se aby nás admini nesmázli... :-|
Odpovědět
kjaju: na koníkovi už jsem...nick hanyzka_zel a už jsem udělala i album našeho těhu :-D Zatím tam jsem jen v soukromé skupině březňátka, tak ale kldině, jestli umíš vytvořit skupinu, tak můžeme pokračovat tam... blue: samo, že můžeš taky...je fakt, že sem se diskuze o miminkách fakt moc nehodí :-S black: tak docela jsem si už zvykla, ale v práci do telefonu automaticky říkám staré příjmení...beztak ho mám ještě v systému a pochybuju, že do nástupu na mateřskou s tím něco udělají, tak aby lidi, co mi volají, nebyli zmatení...po novu mě totiž zatím v práci nikdo nesháněl. A nikde jsem se zatím podepisovat nemusela...krom převzetí nový OP, tak jsem to ještě nezkonila :-D ale co nebylo, to přijde :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?