Máte doporučení k obřadu a venkovní hostině u Mělníka?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, poradil byste mi prosim nekdo, vdavat bych se chtela nekde kolem Melnika,ale nejak se mi nedari vyhledat zajimava mista pro obrad. Hostinu bych si pak predstavovala spise venkovni (klasicky obed + grilovani a zabava na zahrade.) Nemate nejaka doporuceni? Diky moc. Leka
Odpovědět
Profilova fotka
ty brdo, to je fakt bezkonkurencni cena ;-) jsem zvedava jak vam dopadne ten dortik na zkousku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky já včera taky řešila dortík, zda ho potáhnout mandlovkou nebo tou bílou modelovací hmotou. No nakonec jsme skončili u té modelovací(prý chutná jako mandlovka), ale výsledek je mnohem lepší..začínám mít z toho trošku nervíky :-D každopádně příští týden musím natisknout jídeláky a asi to bude kartička vsunutá do ubrousku..
Odpovědět
Profilova fotka
katty: ja se z toho dortu asi taky uz zblaznim. Jeste jsem znovu zas koukala na E-dorty. A ted si myslim ze 2400kc za 14kg dort je super cena.. Katty: vy budete mit na vyber vice jidel? My uz to musime vybrat a objednat vse dopredu, tak jidelak ani delat snad nebudu..
Odpovědět
Profilova fotka
to je opravdu moc dobrá cena blue, my máme jen jedno jídlo, ale aspoň se nikdo nebude ptát co bude a co je k pití apod.-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, omlouvám se, ale v práci na mě čekalo hafo emailů, takže jsem nějak nestíhala. Ale našla jsem čas a podruhé ;-) popisuji ten náš den D. Pátek večer: se svědkyní jsem ještě prošla krok za krokem celý plán dne, co chci a co nechci, co kdo má dělat, kdo v kolik přijde a tak – celou organizaci jsem nechala na ní (a dobře jsem udělala, byla bezvadná). Šla jsem spát asi v 11, ale usnula jsem až v 1 a jenom na chvilku, ve tři už jsem opět byla vzhůru a nervozita stoupala. Pořád jsem si v hlavě říkala, že o nic nejde, že nemám důvod být nervozní, ale mozek to nějak nebral a tělo už vůbec ne, od 5 jsem byla asi 8x na záchodě, střevíčka se bouřila. Takže jsem ráno kolem 7 vypadla z postele, vtlačila do sebe násilím čtvrtku suché housky a pila kolu :-D Sobota: přítel (teď už teda manžel) ráno odjel se svědkem vyzvednout dorty, koláčky, chlebíčky a kytky – část chlebíčků a minizákusků přivezl k nám a část odvezl do restaurace na odpoledne. Vrátil se asi kolem půl 10. Mě v 9 přišla kadeřnice a natočila mi vlasy, v 10 potom kosmetička, která mě líčila asi 45 minut, a potom zase pokračovala kadeřnice. Kolem toho běhal kamarád a fotil. Dole v přízemí se mezitím scházeli hosté, vůbec nemám tušení, kdy kdo přijel a co se tam dělo. Svědkyně všem rozdala vývazky a dala jim věci na ozdobení auta. Nakonec jsme dávali úzké stuhy do okýnek a širší stuhy na kapotu do véčka vepředu se snítkem myrty – vypadalo to velmi elegantně. Na auto nevěsty šla kytka a véčko z vlizelínu a potom ještě na dvě obrovské mašle na střešní nosiče dozadu (ty byly super :-) ) a na auto ženicha podobné véčko z vlizelínu s malou kytičkou uprostřed. Dohromady nás byla kolona 12 aut. Kolem půl 12 jsem byla načesaná a lezla do šatů a ve 12 jsem byla hotová úplně včetně závoje, bižu, korunky, botiček a podvazku. To jsem pořád ještě byla lehce nervozní. Potom jsem chvilku běhala mezi hosty a ve čtvrt na 1 jsme začali nasedat do aut a asi za 10 minut odjížděli na zámek. Když jsem na zámku vystoupila z auta, všechna nervozita ze mě spadla – najednou jsem byla úplně v klidu a v pohodě. Se svědky jsme šli zařídit formality s občankami a hudbu. No a potom se všichni seřadili a už to bylo. Přítel s maminkou a svědky šli jako první na Hallelujah od Alexandry Burke. Potom jsem šla já s tatínkem na Čajkovského klavírní konzert – před námi šla jedna družička a nesla prstýnky na polštářku a za mnou šly dvě družičky a nesly mi vlečku. Tatínek byl už teď děsně na měkko a slzel. Obřad samotný si docela pamatuju, pan oddávající byl trochu kuňkal, myslím, že ho nebylo moc slyšet, navíc se přeřekl a zakoktal a musel něco číst ještě jednou, ale to bylo spíš úsměvné. Pod jeho projevem hrála Panna a Netvor od Hapky (krásné). ANO proběhlo bez problémů, bála jsem se, že budu mít nakřápnutý hlas, ale v pohodě. Výměna prstýnků byl doják – měli jsme k tomu písničku ze Zlatovlásky Já ti prstýnek dám – a kdo do té doby nebrečel, tak se rozbrečel teď. Potom mi to i hosté říkali, že lepší písničku jsme vybrat nemohli. Polibek byl trochu faux paux, byla jsem nějaká nenasytná a když se přítel už odtahoval, tak já jsem se přitahovala :-D No a potom podpis, to jsem lehce zazmatkovala, předtím jsem podpis nezkoušela (prý se to nemá že to přináší smůlu), takže jsem najednou nevěděla, jak se píše velké D, tak jsem tam vyfrkla B a bylo to. :-D Jako první nám gratuloval oddávající a změnil mi jméno – mám nové příjmení bez –ová, ale on použil to s –ová, tak jsem ho hned opravila. ;-) Při gratulacích jsem měla opravdu slzy v očích, hlavně když mi gratuloval taťka, to jsem se sotva držela, protože nebyl schopen slova a slzy mu tekly proudem. Ale slzy nepřekáply, takže make up přežil. Ale měla jsem co dělat. No a potom už jen spousta a spousta focení vevnitř i venku, fotili jsme se asi hodinu a bylo to super. Počasí bylo nádherný. Původně jsem myslela, že všichni hosté zůstanou před zámkem a budou si číst svatební noviny a občerstvovat se (měli jsme s sebou v přenosných ledničkách pití a chlebíčky a ty zákusky), ale oni chodili s námi a natáčeli, fotili, bavili se spolu a četli ty noviny. Noviny měly velký úspěch, obzvlášť ty články od příbuzných a známých o nás dvou – většina jich byla vtipná, takže se u toho všichni smáli a dobře bavili, tak jsem měla radost. Pokračování zase příště :-)
Odpovědět
Profilova fotka
blue: k těm dortům :-) Měli jsme 200 minizákusů a tři dorty - jeden třípatrový a dvě srdce (mám na fotce), celková cena za vše 3200,-. Z třípatrového dortu jsme udělali asi 40 porcí a na hostině se snědlo ještě jedno srdce, druhé srdce jsme vezli domů. Dort byl potažený marcipánem, který byl krásně měkký, nebyla to taková ta tvrdá tlustá vrstva, která se nedá rozkrojit. A navíc nebyl moc sladký, což bylo super, byl tak akorát. Krém byl máslovo-jogurtovo-šlehačkový :-D taková mixka, ale chuťově moc dobrý. Vzhledově nebyl tak krásný jako třeba fotky dortů na e-party nebo tak, ale myslím, že vzhledem k ceně vypadal dobře. Já jsem stejně chtěla, aby hlavně všem chutnal, že to nemusí být nic super krásného - stejně ho lidi vcelku viděli 5 minut a pak byl pryč :-D
Odpovědět
Profilova fotka
prolítla jsem ještě, o čem jste tu poslední dva dny disktuovali, a ještě poreferuji o kytkách - měla jsem je z Kralup z Moniky, byla to kytka pro mě, 3 kytky menší (pro maminky a svědkyni), 3 malinké pro družičky a korsáž pro ženicha. Všechny kytky jsou vidět na fotkách. Celkem jsme zaplatili 2500,-, z toho moje kytka byla samozřejmě nejdražší - 1600,- (7 kal a asi 18 růží).
Odpovědět
Profilova fotka
a ještě poslední věc :-D - víc fotek jsem naházela na naše stránky - www.dekastello.estranky.cz, kdybyste se chtěli podívat. Večer bych ještě sedla a napsala něco o hostině a večeru.
Odpovědět
Profilova fotka
huraaa black! Dekujeme za vypraveni, to jste teda meli uzasny den!!! :-N :-N jeste k tomu dortu, rikala jsi ze budete mit jedno patro tiramisu? Je to tak? Neumim si predstavit jak to drzelo pohromade?
Odpovědět
Profilova fotka
blue: každé patro dortu bylo jiné - víceméně to byly tři samostatné dorty položené na sobě a přelité tím marcipánem. Já jsem svatební dort neochutnala, měla jsem až to srdce a to byl krém proložený ovocem, takže netuším, jak to tiramisu chutnalo - ale byla to normálně buchta s tiramisu krémem, ne tiramisu jako takové. Lidi okolo říkali, že dort byl výborný, ale sama to říct nemůžu. :-N Ale vzhledem k tomu, že všichni všechno snědli a ještě si šli přidat z toho velkého srdce, tak asi chutnal. Minizákusky byly fantastický, ty jsme ochutnat stihla, zejména moje oblíbené pařížák a harlekýn.
Odpovědět
Profilova fotka
TEda mrs, já mám husí kůži... nádhera, hlavně, že se Vám to povedlo podle Vašich představ :-D Prosím Tě, co jsi musela udělat, abys měla příjmení bez -ová? hodně o tom uvažuju, na matrice mi to po telefonu nechtěla říkat... to se musí někým schvalovat? a co děti? budou taky bez -ová?
Odpovědět
Profilova fotka
super, dekuju :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Krásný referát, black, až mi slza ukápla... ;-) a hlavně seběhly sliny na ten dort... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lucija: s tím ová to bylo docela zajímavé - všude tady na diskuzích psali, že když chci příjmení bez ová, že se musím hlásit k národností menšině. Ale na matrice mi potom řekla, že když příjmení končí na samohlásku, tak nemusím. Ve formuláři ke svatbě jsme potom napsali, že jsme se rozhodli užívat společné příjmení Dekastello-Dekastello. Takže nakonec v pohodě. Ale kdyby příjmení končilo na souhlásku, tak to bych se už k národnostní menšině hlásit musela. Výjimkou je, když je manžel cizinec nebo když prokážeš, že budeš po svatbě žít v cizině. Je to popsaný v zákoně o matrikách myslím.
Odpovědět
black: skvělé, skvělé...bezvadný vyprávění, že bych se pomalu začala těšit...spíš to vidím na postuně větší nervozitu...pořád mi v hlavě zní...za 3 týdny =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teď po svatbě vím, že jsem některé věci řešila zbytečně a něco naopak ne - jsem ráda, že jsem si pohlídala tu hudbu na obřad, protože to bylo perfektní, jsem ráda, že jsem nakonec vybrala správnou kapelu, protože byla fantastická a vytvořila tu správnou atmosféru. Asi bych už příště neřešila tolik zasedací pořádek (stejně si po chvíli rozsedali každý podle sebe, aby si mohli povídat), neřešila bych tolik svatební menu - ve 3 odpo měl stejně každý hlad jako vlk, takže by zblajznul kde co :-) Naopak bych si asi ještě přibrala profesionálního kameramana, mám sice natočené věci od kamaráda a bráchy, ale není to ono. Holky, co je ale nejhorší - děsně rychle to uteklo, ale strašně!! A navíc - už nikdy se to nebude opakovat. Z toho mám úplně mrazení, když si to uvědomím, jak krásné to bylo, ale už nikdy za takovou princeznu nebudu. Klidně bych zavedla několikadenní svatby jak v Indii :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aahh black to je krasny.. dekujeme za rady! x-)
Odpovědět
black: prosímte kolik jste měli tech lidí na ten dortík? já jsem holky dnes mluvila s fotografem - kameramanem bude to obojí od jednoho...chcem natočit jen párminutovej klip a za focení : příprava nevesty a ženicha, odjezd na obřad, obřad, skupinky, a ještě chci takové ty aranžované fotky v parku a někde na nějakém zajímavém místě...cca 100-150 fotek 2500,- úplně jsem čuměla nevim jak se ty ceny pohybují ale myslím že cena je to pěkná bohužel tedy musíme zaplatit cesták jelikož je fotograf aý z Havlíčkova Brodu ,ale fotil a točil svatbu mojí tetě a fotky má fakt krásný :-) pak za každou vyvolanou fotku cca 10,- podle velikosti... navíc po mě ani nechce žádnou zálohu a vše budeme platit až po svatbe za udělanou práci...prej si můžu navymýšlet ještě co chci ...tak jsem ráda že tohle mám už najisto zařízené... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kjaju: tak super mas dalsi vec zarizenou ;-)
Odpovědět
jj jsem ráda další věc z krku...a vyřízená :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kolik hodin s vami tedy ten fotograf bude?
Odpovědět
no cca 3-4 hodinky ,když budu chtít tak prej klidne celej den to už pak záleží na mě...jinak ty 3-4 hodky za těch 2500,- :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je asi dobra cena. My mame nasi fotografku na 6 hod za 6900kc v tom je 250 fotek vyratusovanych a upravenych (berevny i cernobily) a 100 vytistenych fotek. Taky nam rikala,ze kdyz budeme chtit tak zustane klidne dyl. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kjaju: na dort jsme měli 43 lidí. Ta cena za fotografa je krásná. My jsme měli mísní fotografku, která chce 35,- za fotku (bez ohledu na strávený čas), takže nafotila celkem asi 170 fotek, z toho nám vytiskla ve formátu 13x18 58 a zbytek dala na DVD, platili jsme 2130 (58x35 plus 100 za DVD). Vytištěné fotky jsou mnohem hezčí než ty v elektronické podobě, jsou nazvětšované a krásné ostré.
Odpovědět
tak ta cena je koukám celkem normální to sem ráda akorát teda to cestovný budem platit navíc ale to už mi neva... :-)
Odpovědět
kjaju: my také platíme cestu. ;-) Do albíčka jsem dala naše oznamko... :-N
Odpovědět
jůůů krásný dendo ;-)
Odpovědět
No, není to tak úplně jako ve skutečnosti, ale díky... ;-)
Odpovědět
hanyzka: koukám, že přidáváš fotky jak se skoro manžílek činí při přípravách na svatbu... :-D
Odpovědět
denda: o minulém víkendu jsme dodělali přípravy na chatě...a poprvé vyzkoušeli udírnu...první, kterou miláček ve svém životě postavil a nejen že se mu povedla na pohled, ale i bezvadně funguje...ovšem musí se dostatečně dlouho přes začátkem uzení předehřát, aby chytla správný tah...ale masíčko z ní bylo perfektní, tak je postaráno o výslužky :-) Jinak teď maká na lavičkách...stoly už má hotový, ale já si je nevyfotila :-S ...moc rychle jsme je odvezli na chatu, ale musím říct, že se mu moc povedli. Já zase dneska koupila kamínky a nádobu na prstýnky...ještě musím vyfotit a přidat. A vypadá to i na dobré cestě s kytičkou, tak jsem dneska v dobré náladě :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?