Máš také svatbu v červenci 2012? Přidej se.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky,inspirovala jsem se a založila diskuzi pro červenec 2012,tak neváhejte a přidejte se,budu ráda,když se nás sejde co nejvíc :-D
Odpovědět
@zuziiik12 Jojo, taky jsem si říkala, jak je to nespravedlivý, že chlapi nemusí měnit nic, a my všechno :). Jediné, čemu se vyhnu, je živnostenský úřad, protože jsem zaměstnanec, ale jinak budu lítat úplně všude. Jen doufám, že mi stihnou vydat nový pas dřív, než budem odlítat na svatební cestu! Když jsem to říkala tomu mému, tak mi na to povídá - proč si budeš dělat nový pas, vždyť ho máš od loňska.. No trvalo mu to asi pět vteřin, než mu došel můj vražedný pohled :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky přesně za měsíc už budu vdaná paní :) jupiii ja uz se tesim
Odpovědět
Profilova fotka
@picasso_123 jj,blíží se to, u mě necelý měsíc a půl :-)
Odpovědět
holky dneska říkali v televizi, že od července se nemusí změna stavu hlásit na všech úřadech. Stačí si zažádat o novou OP a ten úřad si to sám rozešle na ostatní úřady. TAk jedna věc nám odpadá. Zbytek budem asi obvolat a zařídit sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@handulilinka jaké ostatní úřady si prosím obešlou sami?
Odpovědět
@amaalka s pasem bud v klidu.Já ho mám na své jméno a platí to ještě tři měsíce po sňatku. ;-)
Odpovědět
zuzkka88@handulilinka změní to v počítači a tím pádem tak budeš zapsaná už na všech úřadech. Nemusíš tedy už běhat s rodnými listy a s jinými papíry. Dneska to říkali v televizi, ale prý mají obavu, že to zas tak rychle fungovat nebude. Takže by ti pak popřípadě měla chodit pošta už atomaticky a postačí ti na úřadech pouze občanka(ostatní iformace budou mít v databázi)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak jsme byli v "naší" zámecké zahradě na obřadě, který dělal náš farář, bylo to úúúúúžasné,už se táááák těšíme na náš den!!!
Odpovědět
@stastnanevesta tak to je moc fajn, že víš do čeho jdete. Nás bude oddávat přítelův rodinný známý, takže také víme do čeho jdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@handulilinka my už víme dávno,do čeho jdeme, ale Lysice milujeme a byli jsme na to v tom prostředí zvědaví. a bylo to táááák kráááásné, že bych se nejradši vdala hned!!!
Odpovědět
Holky tak co vrcholí přípravy? My máme svatbu 28. července a do konce června bych chtěla vše stihnout, tak snad :-)
Odpovědět
@framboise to máš ještě spoustu času, my to máme 7.7 a ještě spoustu věcí mi chybí dořešit- zamluvené ale všechno máme. Teď stejně nemůžu nic dělat, maximálně vývazky.
Odpovědět
Článek se načítá
@handulilinka já vím... ale chtěla bych to mít už teď, ať máme časovou rezervu a mám klid. řešení těch detailů je nejhorší.
Odpovědět
@framboise a co ti ještě chybí?
Odpovědět
@handulilinka -kadeřnice, už mám kontakt ale ještě jsem u ní nebyla, nevím jestli bude mít v daný termín čas, takže domluvit se s ní a alespoň 2x za ní jít, 1x na zastřihnutí konečků atd., podruhé na zkoušku účesu Tyto dodavatele máme už zamluvené a už jsme s nimi komunikovala e-maily nebo osobně, ale ještě je potřeba něco dořešit: -domluvit se se zamluvenou vizážistkou na termínu zkoušky -fotografovi upřesnit čas kdy bude fotit -30.6. zajít do květinářství na domluvenou schůzku -domluvit si schůzku v salonu, abych se mohla vyfotit v mých zamluvených šatech 25.-29.6. -popřemýšlet kolik bude potřeba aut, kteří řidiči, zorganizovat kdo pro co v den D nebo den před pojede -dokončit svatební noviny, tisk novin, dopisů rodičům a ještě některých tiskovin -zajít na matriku -domluvit si nehty -dořešit zasedací pořádek, napsat jak kdo bude napsaný na jmenovkách -vybrat ještě nějaké písničky, které budou hrát, dovybrat písně na důležité tance -zeptat se pana faráře na výzdobu kostela, židle, zamluvení předních lavic pro rodinu -v restauraci dořešit výzdobu, raut -koupit dárky maminkám a doutníky chlapům
Odpovědět
Profilova fotka
@framboise my máme taky 7.7 a už máme vše, 21.6 mám zkoušku účesu, zítra máme poslední ohlášky a zkoušku obřadu, doladíme detaily s květinářkou a fotografem a je to :-) Vybíráme písničky na podkres videa ze svatby a pošleme kameramanovi fotky z dětství,taky do videa Jaké dopisy rodičům píšete? já chci napsat něco jako milostný dopis manželovi a dát mu to večer před svatbou
Odpovědět
@amaalka To jsi zařozovat nemusela, pas je platný ještě 3 měsíce po svatbě. Já si pas teď vyřizuju, přestože pas mám ještě rok platný (ale mám tam fotku, kde mi je tak 16, tak si nejsem ani trošku podobná, během 5 let jsem se hodně změnila, tak mi leží už těch 5 let v šuplíku a cestuju na občanku). A na svatebku ještě nevíme kam, tak jsme si chtěli nechat možnosti otevřené. A nový pas si zařídím po svatebce, poletím teď na ten nový, co bude platit ještě 3 měsíce po svatbě.
Odpovědět
@stastnanevesta budoucímu manželovi dám pohled, který mám v albu "Máme.." chci ho také po někom poslat večer před, ale jen s nějakým kratším vzkazem :-) . Ty dopisy ti pošlu do IP.
Odpovědět
@framboise no vidíš, to já toho mám na zařízení mnohem víc a jsem naprosto v klidu. Tak se neboj, vše stihneš
Odpovědět
Holky vím, že je to úplně mimo mísu, ale my plánujeme svatební cestu. Nebyl jste někdo v národním parku Paklenica v Chorvatsku? Děkuji za info
Odpovědět
@handulilinka Já to tak chci jen pro svůj klid ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoja holky, vcera jsme domouvali podorbnosti na hostinu, da se rict, ze jakz takz uz je to domluvene. Vyber ze dvou mas kureci steak s grilovanou zeleninou nebo veprova krkovice na grilu, pocet urcitych porci mame upresnit tyden pred takze spokojenost:) Jinak i cena myslim fajn cca 250-300 na osobu i s pripitkem, bez piti, to az podle toho kolik se vypije:) A kdyz jsem to volala nasim (hostinu nam zaplati, tak chteli vedet, kolik asi maj tak pocitat), tak se me mamina pta:"A kolik se jim pak ma nechat tuzer?" Uff nema tuchu kolik je tak idealni, co holky?
Odpovědět
@handulilinka my sice byli jen na Plitvicích, ale tohle by snad mohlo pomoct http://chorvatsko.orbion.cz/ snad tam něco najdeš. Já tuhle stránku pro základní prvotní info pro cestování často pročítám a myslím, že je supr:)
Odpovědět
@pestas No já počítám, že budem dávat tak pětikilo každému číšníkovi (budem tam mít dva nebo tři jen pro nás).. Ale taky si nejsem jistá, jestli je to adekvátní, když odhadem celková cena za raut (včetně pití) pro ca 35 lidí bude něco okolo třiceti tisíc..
Odpovědět
Profilova fotka
@pestas nemám tušení, kolik je tak adekvátní, já to nechám na mužským, ten se v tom pohybuje líp, takže uvidíme, ale pro zasmání, když jsem dělala brigádu přes léto v hospodě, tak jsme tam měli svatbu teda jenom na oběd, ale aby se připravilo, tak bylo celý dopoledne zavřeno a nakonec když odcházeli a přišlo na placení, tak nám nechali cca 30Kč, jakože aby byla částka zaokrouhlená, ale nic navíc :) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@amaalka nemluvim o rautu ale o obede
Odpovědět
@pestas Aha, no my budeme mít oběd i raut ve stejném podniku a účet se bude platit až druhý den ráno celý najednou, takže o to to máme co se spropitného týká jednodušší..
Odpovědět
Profilova fotka
@amaalka my hostinu mame v nasi oblibene restauraci ale protoze je mala tak vecerni oslavu mame vedle na sale v druhe restauraci:) obed plati moji rodice a vecer si platime sami
Odpovědět
tak to fakt nemám tucha. My počítáme tak 200kč na hlavu za oběd+ pití. Jde pouze o obět, což by potom vyšlo na 6000,-. Tuzér nechám na rodičích, ty platí celý oběd. Možná bych to nechala na situaci až po obědě- třeba nebudete s číšnicemi spokojeni a nedáte jim nakonec nic :-|
Odpovědět
@parajan děkuji, já jsem to právě také našla na netu a přišlo mě to podezřele levné oproti ostatním NP. Tak jsem se chtěla pozeptat, zda má význam tam zajet.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?