Květen 2016 - boří také někdo květnové mýty?

Ahoj holky, je tu také někdo, kdo si vybral květen - lásky čas - pro svůj termín svatby? Co a jak plánujete, co už máte...? :)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Ahojky, my máme termín 28.5.2016 :) Tak uvidíme, jak je to s tím květnem :D :D Už plánujeme, zarezervované máme dá se říct všechno,krom termínu na matrice,ale ještě si nejsme jisti matrikou.. :)
Odpovědět
jéé, to jsem ráda, že se někdo ozval :) No jsem na to také zvědavá, zatím spíše trpělivě vysvětlujeme rodině a všem, ja kto s tím květnem je a proč už je to mýtus...my jsme se zařizováním v začátcích, zasnoubení je čerstvé...My to máme trochu ještě složitější tím, že chceme tzv. "vše v jednom" - na jednom místě obřad, oběd, raut i ubytování...a hlavně teda chceme večerní obřad...a právě kvůli matrikám ještě nemáme ani vybrané místo, máme ve hře tři, kde večerní obřad je už alespoň na jednom místě jistý... :) Jak pojímáte svatbu? ráda se inspiruju :)
Odpovědět
My :-) Termín máme 14.5. Když si zadáš do termínu svatby květen, tak tě to hodí do květnové skupinky :-) Jinak nemáme skoro nic, jen zařízenou matriku a místo kde to bude a fotografa :-)
Odpovědět
Také 14.5. a naštěstí jsem nikomu nic vysvětlovat nemusela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No jasněé, my jsme taky květnový! Pověry jsou v tomhle případě dávno mimo, si myslim. Naplánovaný máme ty zásadní věci jako kdy, kde a kde pak. Taky kdo nam zahraje a kdo nás u toho nafotí a natočí. A čerstvá novinka...asi minutu stará - už i vim, kdo mě učeše a namaluje, jupííí!!! Teď vybírám šaty, a pa si dám oraz na učení se na jednu praštěnou zkoušku a teprve potom se do toho pořádně ponořim. Termín je 28.5.16
Odpovědět
Tak už nám dopadl i druhý večerní termín na jiném místě, tak to už začíná být opravdu těžké rozhodování :D Všechno má něco...jedno je dražší a hezčí vnitřní prostory, ale je tam v termínu 21, což je naše číslo :D...druhý je levnější, překrásné prostory venku, vevnitř to taky jde...a třetí má zase možnost vlastního vína, tvrdého a tak..no tak ted jako babo raď..jak tohle rozsekneme :D
Odpovědět
@skeblaa Jé tak to učení ti nezávidím, já už naštěstí dostudovala :D No, šaty, to bude teda něco...holky, plánujete nějaké svetříky nebo takové ty "pelerínky", kdyby bylo počasí horší? já doufám, že to v květnu už hrozit nebude, zatím to v plánu teda nemám...ale ideální představa mých šatů je s krajkovým 3/4 rukávem... :)
Odpovědět
@aarriel jé toho 14.5 máme taky na jednom místě..na dalším teda pak 21,.5 a třetí mají volno zatím celé...jé když ono těch skupin je víc, tak nevím, kterou máš na mysli.. :/
Odpovědět
@mbenesova Tak to závidím..já měla včera pěkný rozhovor s babičkou po telefonu..a to se nejdříve tvářila, jak to chápe, ale pak se to rozleželo :D
Odpovědět
@atevi24 No hodí tě to přímo do skupiny Květen 2016 :-)
Odpovědět
Měli jsme a je to výborný měsíc - ani horko, ani zima, přestože jsme zamlouvali svatbu na poslední chvíli - byly volné termíny, šaty apod. První rok po svatbě jsem byla pravda trošku nervozní ("Svatba v máji, do roka máry", případně vylepšené - "Svatba v máji, nevěsta na máry") - ale dopadlo to Ok :-).
Odpovědět
@atevi24 U mě všichni ocenili, že nebude vedro :- ) A babička mi řekla, že i její mamka se vdávala v květnu.
Odpovědět
Článek se načítá
@aarriel Ha už jsem objevila "skupiny", já totiž koukala jen do fora a diskuzí..:d než se v tomhle tady zorientuju, tak to bude asi trvat :D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nechci strašit, ale v květnu přechází ledoví muži. A to hned dvakrát! Velký kolem 10. a malí kolem 20. Já jsem vybírala termín už na jaře, tak jsem sledovala počasí a kvůli tom, jak bylo letos, jsem posunula svatbu o týden, z 21. na 28. Protože letos 21. bylo nějakých 12 stupňů a zataženo. Já vim, že počasí není jisté nikdy, ale zrovna tyhle pranostiky vychází z dlouhodobých tendencí... Takže já jsem vyměkla a máme konec května, protože Země bude Slunci přecejen o kousínek blíž
Odpovědět
Profilova fotka
Ten mýtus prý pramení z toho, že když se kdysi lidi brali v květnu a obvykle hned počali dítě a dítě se narodilo v zimě - v době, kdy bylo nejmíň jídla a je to pak riziko pro matku i pro novorozence. To dneska už samozřejmě neplatí, naopak mi přijde, že porodit v zimě je to nej, protože se člověk vyhne chřipkám v 1. trimestru, nerodí v horku a batolecí období si pak hezky užije venku :-). My jsme ze začátku uvažovali, zda se brát v zimě nebo v květnu (protože mám v květnu narozeniny), mamka remcala na obojí, že v zimě to vypadá, jako bychom se museli brát a v květnu je to prý smolný měsíc. Tak jsme to vysvětlovali takhle, nakonec jsme se přeci jen vzali v zimě, nechtěli jsme čekat tak dlouho :-).
Odpovědět
Profilova fotka
my chteli termin na 07/06/2015, nakonec kvuli restauraci byla svatba 24/05 a muzu uprimne rict, ze to bylo uplne jedno :-D pocasi prijemne (teplo snad az moc), vse zelene, rozkvetle.. kaslete na povery! naopak, vyuzijte, ze kvetnove terminy nebyvaji tolik obsazene ;-)
Odpovědět
No přesně v to doufám, že bude vše krásně rozkvetlé, voňavé, teplo akorát..nechceme léto kvůli vedrům, zima je moc brzy, ale nevadila by nám a další podzim zase moc daleko...:D Byl ve hře i duben, ale to má brácha 30, tak myslím, že to bude slávy až až..no rodina to neví ani půl týdne a já už mám dojem, že jsme si měli radši užít tajnou svatbu jen tak :/
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, vyzkoušejte plánovací svatební diář Smart který Vám pomůže naplánovat svatbu se vším všudy. Začít můžete kdykoli :-) Více na mém webu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, taky chceme svatbu v květnu :) Ještě, ale čekáme na vypsání termínů :/ Doufám, že jsou lidi dostatečně pověrčiví :D Určitou představu už máme, uvidíme jak to dopadne v průběhu realizování :D
Odpovědět
@ivcajr Tak to jsme na tom podobně, představa by byla, ale uvidí se nakonec podle místa, protože ne všude se hodí můj vysněný styl.. :D no uvidíme...holky a už jste se dívaly po šatech? Já nemám představu, kdy to jít okouknout, ale vzhledem k tomu, že mám dost specifickou představu, tak asi půjdu už nějak dříve, ať vím, kde mi co můžou nabídnout..nebo já nevím :D
Odpovědět
Profilova fotka
@atevi24 tak místo máme a zatím tam volno je a řekla bych, že se to hodí :) na šaty půjdu mrknout hned jak bude termín, ale do konce listopadu chci obejít aspoň dva salóny....
Odpovědět
no my se s místem právě ještě pořád rozhodujeme...:D a podle místa bude termín...:D Teď jsme začali pomalu vybírat fotografa a jde mi z toho hlava kolem..:D
Odpovědět
@atevi24 musím říct, že máme dost podobnou představu :-) nevěřím na pověry a protože pracuji u fotografa, který se zaměřuje především na svatby vysledovala jsem že květen je krásný měsíc na svatby. My máme termín 7.5. a popravdě i když bude pršet, budu to brát tak, že nám prší štěstí. Také plánuji krajkové šaty, buď dlouhý nebo tříčtvrteční rukáv. Také jsem chtěla podvečerní obřad, bohužel paní matrikářka tím nebyla vůbec nadšená. A vše bude na jednom místě, jednoduché a intimní :-) Chtěla jsem se zeptat plánujete za nepříznivého počasí nějaký svetřík nebo šálu přes sebe? A jaké?
Odpovědět
Také nevěříme na pověry :)
Odpovědět
@p_puma nám zatím klaply dvě místa na večerní obřad, ale stále se nemůžeme rozhodnout a koukáme a vybíráme..no děs :D No jinak já zatím svetřík nebo tak neplánuju, ten obřad venku chvíli vydržím a do té doby než kolem té 7 si řekneme ano budeme v neformálním oblečení, takže tam to uvidím fakt podle počasí...:)
Odpovědět
@atevi24 no my máme nakonec obřad už ve dvě odpoledne tak právě vymýšlím něco přes sebe :-) obřad zvládnu kdyby náhodou, ale po tom něco asi budu potřebovat.
Odpovědět
Co jsem koukala, tak se dají půjčit nebo i koupit jen různá bolerka třeba a některé mé kamarádky měly třeba jen svetřík, takový klasický na knoflíčky, který byl třeba v barvě svatby...ale asi záleží jaké budeš mít šaty, aby to k tomu šlo alespoň trochu..už máš vybráno? :)
Odpovědět
my se taky pověr nebojíme a naše datum je 14.5.2016 :) už se na to moc těšíme a myslím že květen je nádherný měsíc ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme chtěli svatbu v květnu, nakonec máme v červnu.. mamka s babičkou šly do vývrtky když jsem se zmínila o květnu... přes to prý vlak nejde...
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_nj take jsme chteli v kvetnu , ale obe mamky to zarazili . Takze nakonec 3.6.2016 ;-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?