Chystáte svatbu 27.8.2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chystáte někdo svatbu ve stejném termínu? :-)
Odpovědět
Tak o tomhle slyším poprvé.To se mi v tom kostele moc nelíbí předávat tam kytky a obálky :-). A to svědci z kostela táhnou hromadu kytek? Ve kterém kraji je tato tradice? Spíš by to chtělo předat na hostině. No uvidím jak to vymyslím. nebo to nebudu vymýšlet vůbec a nechám to na hostech.
Odpovědět
No tak co jsem tak viděla na svatbách a četla tady na diskuzích, tak často hosté opravdu strkají novomanželům po obřadu při gratulaci obálky s penězi a blahopřáním. A ostatní, co to nestihnou při gratulaci, tak potom chodí s obálkami průběžně během hostiny. Sami totiž neví, kdy dar předat.... Jsou i ty krabičky na přání, popř. obálku s penězi. Ale jak to říct, aby je tam hosté dali, to nevím. Hodně lidí, zvlášť ti, co na svatbě nebyli víc jak 10 let, to asi vůbec nenapadne, na co ta krabice je. Já taky nevím, jak to "vyřešit". Je pro mně trapné si říkat o dary....a popř. kdy a kde nám je mají předat. Ale na druhou str. pak hosté sami neví, kdy a kde...
Odpovědět
@arilas No právě. Hosté budou sami zmatení a říct si o to je taky blbé. Napadla mě taky ta truhlička na přání a na ni nějak napsat že je na přání a jiné věci nebo tak něco, ale je problém kam ji dát. U nás se budou scházet všichni hosté před obřadem a budou mít u nás občerstvení než se pojede na obřad tak by mohla být u nás. Nebo potom na hostině, ale to si myslím, že by všichni nevydrželi a dávali nám ty obláky průběžně a to by ta truhlička zase byla k ničemu.
Odpovědět
Pokud někdo dává peníze, obvykle je stejně vloží do obálky s přáním
Odpovědět
Profilova fotka
Jéé mi budeme mít ve stejném termínu :-))))
Odpovědět
@pajami Tak asi truhličku vozit sebou :-D Kdo nestihne dát obálku u vás doma, tak ji dá na hostině. A co potom s truhličkou plnou peněz? To tam bude celý večer někde ležet a pak si ji vezmeme do apartmánu? Aby si nějaká uklízečka nepřilepšila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kofik.h my máme obřad na ne moc frekventovaném místě takže s dopravou snad nebude problém
Odpovědět
Profilova fotka
@patynecka taky plánujeme svatbu s prckem a jsem na mateřské takže si to dovedu představit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janca74 tak to obdivuji, já mám pocit, že nestíhám ani tak... včera jsem konečně objednala prstýnky, tak jsem moc zvědavá :-)
Odpovědět
Ahoj holky, no tak s těma penězama taky nevím, ani mě nenapadlo to někaj řešit a vy jste mi teď nasadili brouka do hlavy :-D jak to to teď udělat.... ]-( :-D Taky by jsme chtěli jako svatební dar peníze, tak nevím, ta truhlička je celkem dobrej nápad, nebo jsem taky viděla u někoho tady že chtěli peníze na stavbu domečku a tak měli udělanou pokladničku ze dřeva ve tvaru domku a lidi tam pak házeli jak obálky z přáním, tak i penízky... to bylo celkem pěkný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my bychom taky chtěli jako dar penízky, ale je mi jasné, že se objeví i něco jiného..Pokud někdo z hostů příjde jen na obřad a bude nám chtít dát třeba přání apod., tak na to budu mít vedle sebe svědkyni a družičku, aby takové věci na chvilku podržely a pak odnesly do auta..A ostatní hosté nám můžou předat případné dary kdykoli během hostiny a rautu. Plánujeme na večer menší tombolu pro hosty, takže na stejný stolek na kterém budou nachystané ceny, pak klidně můžeme dát i dary a přání..Bude to všem na očích, tak se nebojím, že by se z toho něco ztratilo..A až půjdeme večer (nebo spíš ráno) s manželem na kutě, tak si to prostě vezmeme sebou..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, mám prosbu - kolik vás bude stát fotograf? Dnes odpoledne máme schůzku s jedním fotografem, tak jen abych orientačně věděla když nám řekne nějako částku, tak jestli to nebude třeba moc předražené..
Odpovědět
Článek se načítá
@petulkavt Ahojky my máme fotografa na celý den a bude nás stát 8.500+ k tomu nám zařídil zdarma natočení svatebního obřadu, retuš 80ti fotek + tisk :-)
Odpovědět
Ahoj my máme foto+kamera za 8.500,- je to cena za čtyři hodiny, ale vyjádřili se, že za tu cenu budeme mít natočený celý den. Prý jak se nám to bude hodit. Takže pokud budeme potřebovat natočit sedm hodin tak to bude za těch 8.500,-. máme to černé na bílém tak to tak snad bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkavt Ahojky nás bude stát fotograf 3500kč za hodinu a půl focení (příjezd a obřad a fotky ny zámku a v zahradě). Chtěl 1000kč zálohu, abysme to nezrušili a on nepřišel o kšeft:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky díky moc za info..Naše schůzka s fotografem dopadla výborně..Domluvili jsem se, co vše bychom chtěli za fotky - od raních příprav po začátek večerní párty, kde by se nám líbili fotky jen nás dvou apod. Mám z toho opravdu skvělý pocit..Sejdeme se ještě v červnu a půjdemem se společně podívat na místa, co se nám v Brně líbí a taky do obřadní síně - aby si prohlídl jaké je tam světlo a z jakého úhlu budou fotky nejlíp vypadat atd. Prý taky uděláme pár fotek nás dvou v parku - taková malá zkouška abychom viděli jak vypadáme a byli potom víc uvolnění.. :-)
Odpovědět
@petulkavt Ahoj a jak jsi dopadla se šatama. Slíbila jsi foto a pořád nic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pajami: neboj, fotky budou..dnes večer jdeme na návštěvu k přítelovým rodičům, tak ty fotky ze skorošvagrové dostanu..po dobrém nebo po zlém ;-)
Odpovědět
Ahoj Holky dneska jsem koupila obálky na svatební oznámení a úplně hustý ubrousky, snad se mi povede večer doplnit foto :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme fotografku za 4900 a je v tom cédo +hotová fotokniha 64stran. ;-) tak je to asi takový střed. Co už vše máte? ještě 4.měsíce...a ženich nemá ani oblek ! =-)
Odpovědět
@patynecka můj ženich taky nemá oblek a asi hned tak mít nebude. Nějak na to pořád nemám čas :-( , ale hlavně, že já už budu mít šaty hotové :-D
Odpovědět
@patynecka Tak to si myslím že je super cena fakt :-) Nám chybí akorát udělat oznámení a koupit ženichovi kosšili s vestičkou, a objednat dort a cukroví... Jinak si myslím že už snad máme všechno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak oproti vám mám pocit, že my nic nemáme..Ženich nemá vůbec nic - ani oblek ani košili a ani boty..Ale pracuje se na tom - dostal ultimatum do konce dubna ;-) Na vzhledu a materiálu oznamka jsme se domluvili, ale ještě jsem se nedostala k tomu ho začít "vyrábět"..Kytky jdu domluvit teď v sobotu a ohledně cukroví a dortů jdu zase příští týden - dostala jsem tip od známých na šikovnou paní v Ivanovicích..No jak na to tak koukám, tak práce ještě plno..jo a aby toho nebylo málo, tak nám včera "vybouchl" DJ..:-(
Odpovědět
@petulkavt to jsou pořád nějaké problémy, i my stím DJ máme pořád nejasno.... :-(
Odpovědět
@petulkavt @pajami Holky, v klidu, u nás ne jen že ženich nemá nic, ale ani nevěsta nemá nic. Pořád se mi do těch šatů nějak nechce.
Odpovědět
@jancip hlavně nestrácet optimismus x-) to je důležité :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka: no nám měl dělat DJ kamarád, ale jeho brácha ho teď poprosil aby jim dělal zálohu-řidice, mají totiž okolo našeho termínu rodit...Takže začínáme hledat zase znovu - dal nám sice nějaké kontakty na pár kamarádu co dělají taky DJ, ale jeden je v té době na dovolené a druhý nám řekl, že svatby nedělá..Já už ani nevím, kde mám ještě hledat.. Ráda bych někoho koho buď trochu znám nebo koho mi může někdo ze známých z vlastní zkušenosti doporučit..Prostě ať je na toho člověka spoleh a hlavně ať si stylově sedneme..Chápeš, nechceme na svatbě jen tuc tuc tuc..ale aby to bylo pro všechny jak mladý tak rodiče případně prarodiče..
Odpovědět
@petulkavt tak to tě naprosto chápu, tohle je i mohe představa, my máme DJ vybranýho byli jsme z něj nadšení jenže nám změnil trošku cenu tak teď váháme jestli jo nebo ne.... :-|
Odpovědět
@chanellka No, to je na tom právě to nejhorší. Já jsem pořád v klidu:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka: já jsem teď ve stavu, že bych brala DJ všema deseti i za trochu vyšší cenu.. @jancip: tak to jsi mě potěšila..jsem o trošku klidnější ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?