Červen 2008 IV.část.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, vítám vás ve staronové diskuzi, po našem dnešním srazíku začneme "na novo"............. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jakou radost? koupila jsem si "pár"svíček :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak dneska teda počasí pěkný brutus, cestou do práce jsem už před Těšínem viděla, že je řeka asi tak dvojnásobná než obvykle, pak v Těšíně na nádraží bylo v podchodě asi metr vody tak se přecházelo přes koleje. když jsem se blížili k Třinci, tak trať už byla místy asi 10 cm pod vodou takže síla. no v Třinci byla už zavřena cesta, protože tam byl dolík pod tratí kde byl asi metr vody a auta jezdila po chodníku, protože ten byl výš. Pak jsme v práci zjistili, že se postupně zavírají všechny příjezdové cesty do Třince, ale vedení to teda ani trochu nezajímalo, že prý co plašíme. naštěstí když jsme jeli domů (jela jsem s šéfem autem před Místek a tam mě vyzvedli bráchové) tak na chvilku pršelo chvilku miň takže jsme se z Třince nakonec dostali. ale tento týden už nejdu do práce a beru si dovolenou, protože se nemíním každý den klepat jestli dojedu do práce a jestli dojedu z práce a snad do příštího týdne ta voda opadne. jo a v sobotu jsme byli na oslavě výročí ve Vídni, jeli jsme s cestovkou tak jsme si moc datum vybírat nemohli, naštěstí nám nepršelo tak jsme si prošli všechno co jsme chtěli. tentokrát jsme byli jenom v Schönbrunnu a speciálně jsme se zaměřili na ZOO a byla fakt super. musím přiznat že se mi zatím líbila nejvíc ze všech ve kterých jsem byla. mají tam i koaly (ty teda jenom spaly) a pandy velké, ty byly akční, jsou to takoví fajní míšánci a taky tam mají tučňáky císařské a super akvárka, je to ZOO co byla založeno už někdy v 18. století takže docela stará, ale většina pavilonů je nová (architektura zůstala - pro blanku) ale výběhy jsou super, hrozně se nám to líbilo a kdybych bydlela v Brně nebo okolí tak jinam snad ani do ZOO nejezdím, takže všem vřele doporučuju blani: doufám, že se Ti ten zánět brzo ztrátí ať nemusíš znova do porodnice a můžeš být doma
Odpovědět
Jija: Tak cesta do práce a z práce divočina. no snad už se nebude hladina moc zvedat. Tady dnes skoro i svítilo sluníčko. Výlet se Vám skvěle vydařil, tak to je paráda.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme hokej vyhráli, ale zítra to bude český masakr canadskou pilou :-S :-S :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.....u nás je opět sluníčko, ale docela zima :-S
Odpovědět
Ahojky, tady fouká vítr, ale na déšť to nevypadá. Sice v hokeji vyhráli, ale žádná hezká podívaná.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, Jija, Jituško, naprosto chápu, že do práce nejedeš, taky bych nejela. Než tam někde zůstat viset, to teda né. A výlet jste si teda užili, jo? tak to je supeer! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, zdravím z domova, doma je tak krásně, vstala jsem až o 4,5 hodiny později než vstávám do práce ;-) zkouknu zprávy a uvidím jak je to tady s tou vodou dneska chci upést H. dort k narozeninám snad se mi to podaří, protože mám nový recept co chci vyzkoušet tak mi držte palce momou, marketas: výlet se vydail mnohem víc než jsme čekali tak jsem ráda
Odpovědět
Jija: no s vodou nic moc :-| S dortem držím palečky, určitě se povede.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mamina mi dávala recept na rychlý dort: koupí se dortový korpus, 3 šlehačky, konzerva mandarinek a 2 pudinky Dr. Oetker bez pečení. 2 šlehačky se dají do hrnce s pudinkama a mandarinkama(i se šťávou), pokličkou se hrnec zavře a několikrát se tím zatřese ( mělo by to celé zhoustnout), Ta hmota se dá na dortový korpus, našlehá se poslední šlehačka na ozdobení + ozdobí sevším, co má kdo rád ( kakao, ovoce....)Prej je to výborné... Jo a asi jsem zapomněla na cukr, ale to už nevím kolik. Asi bych tam dala trochu cukru a ochutnala......
Odpovědět
Marketas to zní suprově mňam, mi tu děláš chutě :-D Tak asi udělám bábovku.
Odpovědět
Profilova fotka
marketas: docela zajímavý recept asi si ho opíšu a někdy zkusím, jednoduché věci já moc ráda ;-) zrovna vařím buřtguláš k obědu a u toho jsem stihla uklidit velkou část bytu a dát prádlo prádlo, takže až dovaří tak se přesunu k dortu a budu péct :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jija, mňam, buřtguláš já ráda! Můžu se stavit? Holky, mě se ten recept taky líbí. Hlavně je to fakt rychlé :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marketas: klidně se stavit můžeš neumím vařit v malém tak toho mám obrovský hrnec ;-) korpus už se hezky peče v troubě a jako těsto chutnal moc dobře tak snad bude dobrý i upečený :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jíťo, tak já si balím věci a vyrážím :-) A hoď recept na dort :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marketas: nejdřív ho dodělám a zkusím jestli je dobrý a teprve pak ho sem hodím ať Vám sem nedávím blafy :-N mám ho z jednoho toho časopisu pošli recept ;-) však doraž, budu doma celý týden tak budu mít alespoň i lidskou společnost a ne jenom naše morče :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé tady se peče a vaří.... :-) my se teď vrátili z prochajdy a máme polévku a kaši s masíčkem...už to baští i Natálka, tak nemusim každý den vařit několik chodů...jen tolik nesolim a nedávám masox a Naty baští jak otesánek :-D :-D :-D už je to zábavnější vařit pro dvě... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak u nás svítí sluníčko, ale fouká hnusný vítr :-S
Odpovědět
Profilova fotka
len: teda to už je Natálka velká holky když takhle baští dort už je hotový a prádlo pověšené, teď ještě vynést koš a mám skoro všechno hotovo, jo a zabalit H. dárky, ale nemám balící papír tak to asi dostane nezabalené :-( takže recept na dort: korpus: 125 g másla, 130 g cukru moučky, 1 vanilkový cukr, 3 lžíce rumu, 4 vejce 150 g hladké mouky, 1 kdypřící prášek, 1 pudink s čokoládovou příchutí, tuk a mouka na vymazání a vysypání formy změklé máslo, cukry a rum ušleháme do hladké pěny, postupně zašleháváme vejce a přimícháme sypké přísady hotové těsto vlijeme do vymazané a moukou vysypané dortové formy a pečeme na 180 C asi 30 minut upečený korpus necháme vychladnout a pak rozřízneme na 2 poloviny krém: 150 ml smetany ke šlehání, 50 g cukru moučky, 1 vanilkový cukr, 3 lžíci rumu, 1 čokoládová poloca tmavá, 1 balíček ztužovače Smetana fix za stálého míchání svaříme smetanu, cukr, rum a čokoládouvou polevu, necháme pořádně vychladnout, spolu se smetanou fix vyslěháme do tuha (trvá to víc jak 5 minut i s elektrickým šlehačem), uvažovala jsem že bych příště použila radši pařížkou šlehačku, ale krém je fakt dobrý, půlka mi dokonce zbyla namazat korpus, přiklopit druhou částí na potření a posypaní: 250 ml smetany ke šlehání, 50 g strouhané čokolády smetanu ušleháme, dost jí potřeme shora i ze stany (já potírám jenom se shora, protože nevím jak bych to nesla, kdybych to měla potřené i ze strany ;-)) a posypene strouhanou čokoládou všechny mezistupně chutnaly výborně, tak bude chutnat dobře určitě i celý dort :-)
Odpovědět
Jé mě se zbýhají sliny ............. mňam.
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, Jíťo, já chci taky kousek dortu, mňam!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jde Vám ten recept nakopírovat do Wordu nebo excelu? Mě ne :-(
Odpovědět
Joo, pošlu Ti to do mailu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To já jelikož nemam co na práci jsem si to poctivě opsala :-D
Odpovědět
Markét šla k doktorovi pozdravuje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak hlásím že dort H. chutnal tak mám radost, že se mi něco povedlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
VYHRÁLI JSEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.super.cz/vtipky/18216-svat...
Odpovědět
Jija: Super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, Mony, díky moc za recept poslaný na mejl a že jsi vyřídila pozdrav!!!!!!!!!!!! x-) A jak to kopíruješ? Mě to normálně nejde. Dám CTRL+C a CTRL+V a nic a ani přes kopírovat a vložit mi to nejde, prostě to nic neudělá :-( Jitko, tak gratuluju k úspěchu s dortem. Ten recept vypadá skvěle, takže jsem ani nepochybovala, že by H. nechutnal! Zuzi, jj, vyhráli. ale já to beru tak, že Kanada v podstatě neměla co ztratit, tak se možná ani moc nesnažili.....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?