Červen 2008 IV.část.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, vítám vás ve staronové diskuzi, po našem dnešním srazíku začneme "na novo"............. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky..... Mury no to je teda síla......je to tady čim dál lepší.Asi jsme magor, ale co z toho ty dotyčné mají, že takhle berou lidem jejich soukromí atd. Fakt nechápu, kde se v těch lidech poslední dobou bere tolik zla!Bohužel je to čim dál horší a krásně se to vsakuje i do dětí, což je nejhorší, protože z takových, pak nemůže vyrůst nic hezkého, ale zase jen člověk, který bude jen ubližovat pro své potěšení. :-(
Odpovědět
Moni - to je fakt. My třeba máme na troubě, ledničce, atd. dětské zámky, muž si dělal srandu, že ho na mě použije, ale raději jsme to neriskovali, co kdybychom to už nedokázali otevřít, že :-D :-D
Odpovědět
Blani: já tyhle zámky nemám, prostě jsem hned na začátku říkala dětem ne ne ne to se nesmí ............. funguje to. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak jsem četla příspěvek Murynky,tak ta slečna, co to dělá, je teda pěkná kráva podle mě 8-( Já jsem si teda smazala vše z IP a schovala do PC k sobě. :-| Murynko, netušíš, jaký nick ta osoba používá? Něco bych zkusila... není se čím chlubit, ale "hekrovala" jsem ve škole :-D :-D :-D samozřejmě ve vší počestnosti, jen takové srandičky,žádný průsery :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Takže to nakonec děláš ty Katy :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, ty voe, jsi mě odhalila :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kat ted ses přiznala :-D :-D její nick je zablokovaný používala nick lucitta tvrdila že je ze španělska že má trojčata...posílala fotky trojčat jenže stažené z netu a holky jí odhalili tak se asi mstila :-(
Odpovědět
ted jedna holka na MK pise, ze napsala na znamylekaar.cz svje zkusenosti s gyn, od ktere ted odesla a ona ji vyhrozuje v dopisech pravnikama atd. A pritim tam je takovych nespokojenych prispevku na ni pry plno, tak je z toho chudak hotova :-(
Odpovědět
Profilova fotka
murynko, dík, zkusím píchnout IP adresu a uvidíme,kde se holka pohybuje 8-) blani, být tou holkou, tak jsem v klidu, jestli ji nějak zanedbávala doktorka a pokud by to šlo k posouzení k soudnímu lékaři třeba nebo k jiným doktorům, který by se ve většině shodli, že slečna má pravdu, tak by to ta doktorka projela na plné čáře ;-) hlavně, aby se ta holčina nedala... A teď z jiného soudku... zajímavé téma v Sama doma dneska „ Bonding“ kontakt dítěte s matkou po porodu
Odpovědět
Profilova fotka
Kat, jj taky na to koukám. Mě teda Andulku na břicho hned po porodu nedali, asi bych si o to musela říct, ale osobně mi to ani nevadí, jen ji osušili, změřili, zvážili vedle mojí postele a pak mi jí zabalenou do zavinovačky přiložili k prsu, byla to opravdu jen chvilka a já jsem ráda, že byla v teple a neprochladla, přeci jen neměla ani 3 kila. :-) Pak jsme zůstali na sále společně celá rodinka 2 hodiny, pak mě vezli na pokoj a malou šla sestřička vykoupat a nevím přesně, jestli za hodinu, se mě přišla zeptat, jestli si chci odpočinout nebo mi má malou přivézt. Tak jsem řekla, že jí chci k sobě, ale že nevím, jak se o ní mám starat, tak mi v půl druhé ráno ochotně všechno vysvětlila a ukázala. A stejně jsem si jí ještě volala k sobě na přebalování a kojení, abych měla podporu. ;-) Spíš bych mohla mít výtky k následujícím dnům, kde to byl přísný režim, kdy vstávat, kdy kojit, kdy vážit, kdy měřit teplotu, kdy to a tamto (ale stejně jsme to pak všechno nedodržovaly :-N )..... do toho vizity ošetřujícího lékaře, dětského lékaře, přimářská vizita... a nejvíc nám dávala zabrat fototerapie kvůli žloutence, protože to jsme musely podle rozpisu každou hodinu otáčet mimčo z bříška na záda (i v noci) a to skloubit s kojením, přebalováním a vážením bylo docela náročné :-| Ale na druhou stranu zas chápu, že nějaký režim být musí, jinak by to bylo v nemocnici jako v holubníku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ženy, Kat, teda, ty tak umíš s pc, jo? hekerka, to jseš teda dobrá, fakt :-)
Odpovědět
Beru, jak jako fototerapie? To jsi každou hodinu chodila na sesternu? Nebo jak? Mě dali obě děti hned na bříško x-) byly ošklivý, špinavý ...... ale moje. Pak si je por. asistentky vzaly a šli je otřít a přeměřit a převážit. Pak mi je donesly a 2 hodiny jsme byli celá rodinka na sále (2 hodiny, kdyby se náhodou s maminkama něco stalo). Ale na sále jsem k prsu nedala, nemyslím, že by to bylo potřeba. Pak na pokoj a děti na chvíli na sesternu. U Aničky bylo odpoledne, tak mi ji pak daly. Ale u Kubíka byla noc a ani se mě neptaly, byla jsem na byndě a ne na porodním a tam děti nesměly. A protože měl Kuba hodně žloutenku, tak byl na fototerapii, já jen chodila pravidelně kojit :-D a odstříkávát mlíko na JIP. Ale žádné měření teploty nebo vážení ............. když bylo mimčo na vizitě v pořádku, tak nebylo potřeba.
Odpovědět
Článek se načítá
Tady je fototerapie = hodíš dítě k oknu na slunko, pokud ta žloutenka není moc "silná" :-N Jsou tam vlastně obvodové stěny od vrchu až dolů komplet skleněné, takže světla habakuk :-D
Odpovědět
Blani já vím, co to je, Aničku jsem dávala jen za okno a Kubík byl přímo na fototerapii. Jen byl na sesterně a sestry ho otáčely a přebalovaly a tak ..... nemusela jsem tak chodit každou chvíli a měřit mu teploty a pod, jak píše Beru.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem doma z UZ, malá je hlavičkou dolů, placenta na přední straně, vše v pořádku a váha 1786g :-) Jsem ráda, že to není žádný macík :-) Kdo to pak má rodit že :-D :-D
Odpovědět
Kat - gratuluji, já při porodu ani tolik nevážila :-N A ve kterém týdnu jsi? Já totiž dodnes nevím, v kolikátém tt jsem se narodila, ale co jsem koukal do knih, tak to vycházelo podle váhy atd. na cca 31.tt.
Odpovědět
Kat: Tak to jsou super zprávičky :-) blani: ty jsi tak moc pospíchala?
Odpovědět
Moni - no já pospíchala už měsíc předtím, ale mamka to ještě měsíc zvládla v leže v nemocnicic, ale pak už byla v tak špatným stavu, že jsem musela ven, aby přežila. právě jsem se o tom bavily min.týden, když jsem ležela v nemocncici, jaký ona měla těhu a vše nasvědčuje tomu, že měla těžkou preklampsii - bílkovinu v moči, vysoký tlak, selhání ledvin , jater,... taky nevím, jak to udělalli, jelikož v té nemocnici neměli inkubátor a vezli mě těch 50km do Brna, jak se to tentkárt dělalo neutuším...mě zabalili do sena? :-D No, fakt jsem ráda, že ta technika už pokročila. Mamka se mě právě ptala, jeslti mi měřili tlak a moč , abych nedopadla stejně, měla asi chudák strach, abych nedopadla stejně :-N Ale tlak mi nemeřili v té nemocnicci ani jednou :-N To mě teda překvapilo, u mudr. mi ho měřila vždycky i před těhu :-N Dnes jsou v Černých ovcích testy postýlek!
Odpovědět
Fuj, tchán mi odpoledne dovezl jídlo, zlatíčko, tak jsem se přecpala tvarohových buchet, tak jdu funět a trávit :-p Všem krásný víííííííííkend ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, maličké děti nebo ty, co mají žloutenku hodně špatnou, tak si berou sestry na fototerapii do inkubátorů. Ostatní taky stačí jen dávat k oknu. Ale když jsem rodila, tak nás tam bylo celkem málo, tak aby se to rychleji zlepšilo, dali nám ty podložky do postýlek na pokoj (viz. foto v albu na MK v modrém nasvíceném pytli), jen jsme měli rozpis, kdy je otáčet a přitom měřit teplotu, asi aby se hlídalo, jestli se nepřehřívají. Ale od půlky března už se začalo rodit ve velkém a v porodnici bylo narváno, Ferinka by mohla vyprávět. :-D Mně Andulku k prsu přikládala sestřička během šití, aby se tělo pěkně stimulovalo na mlíko a taky asi abych tolik nemyslela na to šití. Teda mně to přijde strašně neuvěřitelný, že to je už skoro rok :-. .... za tu dobu se událo tolik věcí! jo a ode dneška nám nastává další náročné období - Andulka si umí sama vylézt na naší postel ]-(
Odpovědět
Blani tak to se tvojí mamce ani nedivím, že měla strach. já se narodila předčasně taky, ale ne o tolik a šoupli mě na chvíli do inkubátoru. On si pan doktor u mamky myslel, že už mě 14 dní přenáší - blbě to spočítal, mamka totiž přibrala 20 kilo :-D Ale jinak já jsem asi po rodičích, oba se narodili dřív. No a děti moje holt taky pospíchali, a taky o měsíc. Ale co, nevadí. Oba byli v inkubátoru na chvilku, neudrželi teplotu a Kubík tam byl právě na fototerapii, měl hodně velikou žloutenku. Kubíka mi hlídali i proto, že jak moc pospíchal, tak po porodu vypadal jak boxer po zápase :-N modřiny přes oči, nos i pusu, tak měl hlídátko. Beru: No právě, že inkubátory mývají sestry u sebe, tak jsem se divila. Nauč Aničku jak slézat, já toučila obě děti a spadli jen jednou, no ale nic hrozného. Když už padaly pak, tak jen na zadek, že jim to slézání nevyšlo. Ušetříš si spousty nervů. Protě s Aničkou trénuj, aby dolů lezla, jak se dostane ke kraji postele po nožkách. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, murynka: teda to je fakt hrůza jak se lidi chovají, to co jsi popisovala mě utvrdilo v názoru na MK fotky dětí nikdy nedávat (když už tak na rajce nebo jinam) a nemít facebook, vůbec se Ti nedivím, že jsi vymazala fotky a všechno ostatní normálně jsem příšerně nešikovná, včera jsem potřebovala něco namlet v robotu a nějak se mi rodělily břity, tak jsem je chtěla dát zpátky do sebe a samozřejmě jsem to chytla za ten břit takže jsem si pěkně rozřízla ukazováček na levé ruce, jsem tak zařvala, že přiletěl H. z pokojíku a malém se chudák přerazil ale trochu mě uklidnilo, že nejsem zas tak blbá, že když to pak dával do hromady on, taky to chytil za břit i když byl varovaný, akorát že on to chytil hodně lehce, zatím co já plnou silou, naštěstí se mi podařilo rychle krev zastavit tlakem, takže v pohodě a mám i výmluvu proč nevařit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hezkou sobotu všem :-) tak nám tu zase chumelí, snad mě neukamenujete, ale já mám bílou zimu ráda, nesnáším bláto a plískanice. Mony, Aní umí dolů slézat po nožičkách už dávno, ale musí být nasměrovaná správným směrem, protože se nevím proč pořád neumí otočit, i když to stále trénujeme. Tak hold někdy slézá dost bokem a musím jí jistit. No a když je rozjetá a vidí na zemi něco zajímavého, tak by možná dolů skočila klidně i po hlavě. :-N Jijo, au au, bolí mě to za tebe. ;-( Já bývám taky tak šikovná, mám ustrouhaný všechny prsty.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.....hezký víkend :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Leničko tobě a všem ostatním také krásný víkend....... Já jsem slaměná vdova, Vašík odjel před chvílí na chatu...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj při sobotě, včera večer jsem jela na hory za mužem a teď přijela... x-) Blani, jsem dneska 31tt+1, tak že začátek 8. měsíce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Zuzko a ostatní... já jsem taky slaměná vdova. mam tu jen Natálinku. Tom je v Chomutově a Filda u našich. Katy ty už jedeš do finále..... :-)
Odpovědět
Já dnes začínám 3.trimestr, takže jsem přesně měsíc za Kat ;-) A nechala jsem se od M. fotit, akortá on víc fotil fretky nebo můj ksicht a prsa :-N :-N :-N :-x :-x :-x Až to hodím na web, tak vám pošlu adresu, něco mám na MK, ale tam jsou ořezané bez ksichtu fotky :-D
Odpovědět
Tak hotovo, písnu vám do IP adresu, kdybych na někoho zapomněla, tak se ozvěte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, nádherné fotky, musím Martina pochválit ;-) ale i ty ses určitě činila úpravami v PC. No ale ta největší pochvala je samozřejmě tobě jako modelce, moc ti to sluší mamino x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?