Červen 2008 IV.část.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, vítám vás ve staronové diskuzi, po našem dnešním srazíku začneme "na novo"............. :-D :-D :-D
Odpovědět
Já právě taky předpokládám, že budu využívat to jako ten ruční tyčový, ale je super, že to má zároveň ten disk na strouhání větších věcí a nádobu s otvorem třeba na ty jablka. Takže tyčový budu mít venku na lince a když bude potřeba udělám si z toho robota. Market - a zkoušela jsi to bez polevy? Já tyhle kakaovo rumový fakt nemám ráda :-N A prý rychlá, že ingredience má každý doma... jo, sůl a olej mám :-N ale zbytek ani náhodou... nejde místo Hery dát máslo? možná úplně debilní otázka, ale to doma máme a nepoužíváme :-N A cukr asi moučka, že? :-N
Odpovědět
Teď jsem si to přečetla, bez té polevy to nepůjde :-N Tak nic, nemáte někdo nějaký podobný recept - tj. smíchat, anlít na plech a toť vše? :-N Ještě mě napadlo, vzít teda ty ingredience a nakrájet do toho hrušky, máme krásné domáci slaďioučké? Co myslíte, jak to bude chutnat? :-N
Odpovědět
http://vareni.dama.cz/index.php?a=uka... tohle vypadá dobře.... ale co je ta krupice? To je normálně jako pro děcka, co se z toho dělá kaše? dá se to nečím nahradit, nevíte? My tady máme malinký krámek a nejsem si jistá, že to budou mít :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jsem tu jen na skok, abych vám řekla, že si musím dát pokoj na chvíli od BRMS a hlavně od koníka. Až bude líp, tak se tu ukážu. Opatrujte se! |-|
Odpovědět
holky, fakt těhu demence, jsem slepá, a přehlídla jsem, že je to CUKR krupice, tak to vím co je a mít to snad budou :-D :-D :-D :-D Tak jdu na nákupy :-N
Odpovědět
Kat - co se stalo????? drž se a hlavně a´t je ti tedy líp ;-) a zas dotaz.... vysypává se plech při každé buchtě? tam psaný nic není ....a jak se to dělá? :-N namažu plech (asi olej) a pak to vysyspu hladkou moukou nebo jakou? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
blani, volali mi dneska, v pondělí musím na plodovku ;-( Tak papa, já sem pak někdy zase přijdu.
Odpovědět
Kat - neboj, to bude dobrý ;-) Přece jenom, ty trippy často hází špatné výsledky. Drž se a ať je to v pondělí ok, budeme ti držet všechny palce a fretky ťapky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ježiši kriste, Katy, co to čtu... ???? Beruško neboj, ono to určitě dobře dopadne, třeba je tam jen něco málo zvýšeného... myslím na tebe, hodně sil, i když vím, že jakákoliv slova jsou teď zbytečná... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kat, tak snad to bude dobré, myslíme na tebe :-) ale jak říká Blanka, triply vycházejí často pozitivně falešné, už se kvůli tomu hodně odborníků rozčiluje, že se zbytečně stresují maminky. Tak doufám, že to u vás bude taky falešný poplach ;-) Blani už jdu na tebe s radama :-D já mám normálně takovou rozkládací formu na bábovku a dort, že se tam mění dno, je z nepřilnavého materiálu, taková ta klasika černá. Plech nebo forma se vymazat a vysypat většinou musí, aby se ti to nepřilepilo a šlo vyklopit. Buď olejem nebo máslem (z těch forem s nepřilnavým povrchem totiž olej stéká) a vysypat buď hrubou moukou, někdy strouhankou. Na pečení se používá buď hera (stela a jiné tuky na pečení) nebo máslo (je lepší a taky dražší) cukr moučkový se používá občas, ale nejvíc cukr krupice (krystal, písek...), já teda dávám téměř pokaždé ten A teď pár mých oblíbených receptů (zamíchat a nalít na plech ;-) ) : - Šlehačková bábovka - 25dkg polohrubé mouky, 20dkg cukru, 1/2 prášku do pečiva, 3 vejce, 1 šlehačka na šlehání. Cukr a vejce šlehám ručním šlehačem, pak přidám mouku, prdopeč, šlehačku a zase zamíchám, někdy do toho hodím pár rozinek nebo kousky čokolády. Naleješ do vymazané a vysypané formy na bábovku (klidně i na plech nebo do forem na muffiny - i bez košíčků) a šup s tím do předehřáté trouby cca na 175 stupňů, jak dlouho se to peče poznáš, když začne vršek trochu zlátnout, tak do toho píchneš špejli a pokud nebude lepivá, tak máš hotovo ;-)
Odpovědět
beru - díky moc ;-) Já to už peču, ale přišlo mi , že ten cukr (krupice) v tom vrže mezi zubama, tak snad se rozteče :-N A do plechu jsem nalila olej, pak sjem si vzala pappír.utěrku a rozmatlala to tím (nemám otitž takovou tu věc z peří :-D ), a docela dobře se to dělalo, a vysypala jsem to polohtubou....jsem nevěděla jeslti hl, polohr., nebo hrubou, tak jsem vzala zlatý střed, který jsem dnes koupila a otevřela :) A díky za recept, až zas budu mít náladu na pečení, tak určo vyzkouším. teď se děsím výsldku tohoto, já do toho ještě přidala 2/3 konnzervy s broskvema (nakonec mi přišlo líto tam dávat ty slaďoučké hrušky, už jich máme jen pár), ale stejně to bylo tam na dno plechu, tak doufám, že to nakyne :-N Holky, díky moc za rady, vy mě ještě naučíte vřit a péct online :-D
Odpovědět
Tak buchta hotova, ještě jsem ji posypala (z ruky, zas na to nemám nářadíčko) cukrem smíchaným s vanilkovým, kraje jsou takové "křupavější", a nějak mi nenakynula (má asi 1,5cm na výšku, po krajích ani to ne), ale upečená je, tak snad to bude ok :-N Jíst se to dá, ale já taky všechno, co je sladký :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
blani-ty jsi šikovná kuchařka !!! Já mám moc ráda bebe buchtu a floridu (tu dělá tchýně, ale nemám recept) ale je to nejlepší buchta, co jsem jedla :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, a dala jsi tam prášek do pečiva? :-D Taky se mi občas stane, že buchta nenaskočí, ale hlavně, že se to dá jíst :-) Mám recept na parádní tvarohovou buchtu, tu miluju, dělávala ji maminka, ale mám ho doma, tak ho sem pak hodím, ta je fakt super!
Odpovědět
Holky - díky. Mám obavu, aby to s M. nepraštilo ve dveřích, až uvidí, že jsem pekla.... naposledy to bylo přes asi 2 lety, M. rodiče jeli na barák po babi a měli se varcet, tak s mojí mamkou jsme nachystaly ingredience, já si to vzala do dózy a pak to jen smíchala a dala na plech, a šupla do trouby. Furt to vypadalo ok, ale jak jsem to vytáhla, buchta černá (byl to perník), tak to šlo rovnou do popelnice, rychle jsem uklidila, vyvětrala,... a oni přijeli a M. to hned ve dveřích bonzl :-x A tchýně říkala, že ta její trouba je děsná, že hrozně blbě peče, a za pár týdnů si koupila novou. Ale už jsem neměla odvahu jí cokoliv upéct :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, já nevím proč,ale furt jsem měla za to, že jsi pekla ty dorty - krtečky....
Odpovědět
Nee, to pekla mamka. Já akorát dělala leto sna vánoce asi 5 druhů cukroví z marcipánu - třeba datle plněné marcipánem a polité čokoládou, atd. Jeslti myslíš toto: http://galerie.albumfotek.cz/26282/?p... to pekla mamka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
blani-chybama se člověk učí z toho si nic nedělej... já jednou vařila brambory na salát (chtěla jsem si je předvařit, vždycky to tak dělám) a vařila jsem je večer, Luk na zápase, a měl přijet až na druhý den. Nějak mne bralo spaní, tak jsem usla a ve dvě v noci mne probudil smrad.. v ten moment mne docvaklo, že jsem vařila brambory... rožnu si, v baráku dým, tak hned větrám, kastrůlek černý, voda vyvřelá, brambory byli jak rajské jablíčka... :-D Do rána jsem spala s otevřítým balkonem a oknama, zachumlaná asi ve 3 dekách, ponožkách bo bylo takové počasí jako teď. :-N A jednou přinesl Luk nějaký recept od ženských z práce na buchtu, tak jsem ji upekla, nějak se mne nezdála, tak jsem ji hodila ke košu, že ji pak vyhodím a LUk přišel z nohecu dom a říká, kde je ta buchta, tak říkám, že u koše na vyhození, že je nějaká divná a on že "neeee to tak má být" :-D tak se snědla i dědovi chutnala. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Blani napsala bych ti recept na "hop do trouby" je to takova jednoducha rychlovka,ale recept nam doma :-( ale taky se mi jednou stalo ze nenaskocil.No neni divu kolac uz byl v troube a ja na stole uvidela prasek do peciva ,terej uz mel byt davno taky v troube. :-D :-D Jinak uplne jednoducha vec jako babovka se mi nedarila pekne dlouho.Vzdycky se mi vyklopila jen pulka :-( az mi pak konecne nekdo rekl ze se to vyklapi az vychladli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčátka, jak to tady tak čtu, tak jsme povedené kuchařky... Baru- :-D :-D :-D taky dobrá historka...
Odpovědět
Majky - :-D :-D :-D :-D Báro - tak až si někdy vzpomeneš, budu ráda za jakýkolvi recept pro "blbý" :-D Akortá jsem zapomněla, že M. jde dnes do hospody. S jeho svědkem a nej..kamarádem, M. mu totiž až včera řekl, že čekáme mimčo. Skoro všichni už to ví, tak asi jdou chlapci oslavovat :-N Mrzí mě, že nemůžu s něma, s těma jsem vždycky ochotná být v hospodě, kde s ekouří, dám si tam pár KOfol a nakládný hermelín, mňam.... ten mi chybí.... asi zítra vyrazím do Billy, snad budou mít. A k tomu čerstvý chleba
Odpovědět
Já si myslím, že to není tajkový nadýchaný a vyšší, že jsem to jen zamíchala v ruce, po chvilce mě bolely ruce, tak sjem tam prdla broskve, zamíchala a šup do trouby. Kdyby to bylo mixerem, tak to asi bude lepší. Teda se tím uklidňuju :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nemate nekdo zkusenost s horkovzdusnou fritezou.Nedavno jsem to videla tak o tom premyslim.
Odpovědět
tak to nevím ani co to je? Jak to funguje???
Odpovědět
Profilova fotka
No to prave taky poradne nevim.Mela by stacit lzice oleje a udelat hranolky nebo rizky.Tak jsem chtela vedet jaky to je.Teda mi hranolky doma nedelame,ale myslim ze rizky z toho budou lepsi nez z panve.Ale kvuli rizkum se to nevyplati tak jsem chtela vedet co vsechno se v tom da delat.
Odpovědět
Profilova fotka
Badik, to teda taky slyším poprvé =-) Blani, tak to to chtělo trochu víc našlehat, aby se do těsta dostal vzduch, jak se říká, nebo se extra šlehají bílky, ale to já nedělám, prostě pořádně smíchám vajíčka s cukrem a pak přidám ostatní.
Odpovědět
Beru - já jen míchala vařečkou protže nic jiného tu nemám. Teda ještě mě napadlo přidělat vařečku k vrtačce, ale ml jsem strach, abych té vrtačce něco neudělala, ona je půjčená od tchána :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Blani jsem u mamky a ona ma ten recept taky.Takze pis si: 1,5sklenky cukru krupice 3lžice kakaa 0,5sklenky vody 1rozpustena hera rozmichas a 1sklenku toho das bokem.do zbytku pridas: 1.5skl. polohr. mouky 0,5 hladke mouky 4vejce 1prasek do peciva Dukladne promichas,nalejes na plech(pro banu:vymazanej,vysypanej) a peces cca ctvrt hod.Po vytazeni jeste horkej moucnik polejes tou smesi co sis dala bokem do sklenky.Muzes posypat kokosem nebo orechy.
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, teda ty máš nápady :-D :-D :-D :-D :-D to bych chtěla vidět ;-)
Odpovědět
děkuji.... kopíruju si ;-) teda ze mě bude pe....jak se řekne, ta co peče? já jsem nějak mimo :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?