Menu Forum

Červen 2008 IV.část.

1. čer 2011  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Přidala 5541 příspěvků. Má 19 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Přidala 5541 příspěvků. Má 19 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
 Já právě taky předpokládám, že budu využívat to jako ten ruční tyčový, ale je super, že to má zároveň ten disk na strouhání větších věcí a nádobu s otvorem třeba na ty jablka. Takže tyčový budu mít venku na lince a když bude potřeba udělám si z toho robota.
Market - a zkoušela jsi to bez polevy? Já tyhle kakaovo rumový fakt nemám ráda emoticon A prý rychlá, že ingredience má každý doma... jo, sůl a olej mám emoticon ale zbytek ani náhodou... nejde místo Hery dát máslo? možná úplně debilní otázka, ale to doma máme a nepoužíváme emoticon A cukr asi moučka, že? emoticon
30. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Teď jsem si to přečetla, bez té polevy to nepůjde emoticon Tak nic, nemáte někdo nějaký podobný recept - tj. smíchat, anlít na plech a toť vše? emoticon Ještě mě napadlo, vzít teda ty ingredience a nakrájet do toho hrušky, máme krásné domáci slaďioučké? Co myslíte, jak to bude chutnat? emoticon
30. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 http://vareni.dama.cz/index.php?a=ukaz&recept=2828
tohle vypadá dobře.... ale co je ta krupice? To je normálně jako pro děcka, co se z toho dělá kaše? dá se to nečím nahradit, nevíte? My tady máme malinký krámek a nejsem si jistá, že to budou mít emoticon
30. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katarinkakm (34 r.)
Registrovala se 13. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 2145 příspěvků. Region Trutnov.
  • Svatba byla 28. června 2008
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
katarinkakm (34 r.)
Registrovala se 13. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 2145 příspěvků. Region Trutnov.
    Region Trutnov
 Ahoj holky,
jsem tu jen na skok, abych vám řekla, že si musím dát pokoj na chvíli od BRMS a hlavně od koníka.
Až bude líp, tak se tu ukážu.

Opatrujte se! emoticon
30. říj 2009 ve 12:21  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 holky, fakt těhu demence, jsem slepá, a přehlídla jsem, že je to CUKR krupice, tak to vím co je a mít to snad budou emoticon emoticon emoticon emoticon Tak jdu na nákupy emoticon
30. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Kat - co se stalo????? drž se a hlavně a´t je ti tedy líp emoticon
a zas dotaz.... vysypává se plech při každé buchtě? tam psaný nic není ....a jak se to dělá? emoticon namažu plech (asi olej) a pak to vysyspu hladkou moukou nebo jakou? emoticon
30. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katarinkakm (34 r.)
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
katarinkakm (34 r.)
    Region Trutnov
 blani, volali mi dneska, v pondělí musím na plodovku emoticon

Tak papa, já sem pak někdy zase přijdu.
30. říj 2009 ve 13:05  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Kat - neboj, to bude dobrý emoticon Přece jenom, ty trippy často hází špatné výsledky. Drž se a ať je to v pondělí ok, budeme ti držet všechny palce a fretky ťapky emoticon
30. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
Registrovala se 8. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 4228 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Hodonín.
    Na zámku v Čejkovicích, Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
Registrovala se 8. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 4228 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Hodonín.
 ježiši kriste, Katy, co to čtu... ???? Beruško neboj, ono to určitě dobře dopadne, třeba je tam jen něco málo zvýšeného... myslím na tebe, hodně sil, i když vím, že jakákoliv slova jsou teď zbytečná... emoticon
30. říj 2009 ve 13:13  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
Registrovala se 14. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 1007 příspěvků a 3 alba. Region Beroun.
  • Svatba byla 14. června 2008
    Na hradě Karlštejně, Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
Registrovala se 14. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 1007 příspěvků a 3 alba. Region Beroun.
 Kat, tak snad to bude dobré, myslíme na tebe emoticon ale jak říká Blanka, triply vycházejí často pozitivně falešné, už se kvůli tomu hodně odborníků rozčiluje, že se zbytečně stresují maminky. Tak doufám, že to u vás bude taky falešný poplach emoticon

Blani už jdu na tebe s radama emoticon já mám normálně takovou rozkládací formu na bábovku a dort, že se tam mění dno, je z nepřilnavého materiálu, taková ta klasika černá.
Plech nebo forma se vymazat a vysypat většinou musí, aby se ti to nepřilepilo a šlo vyklopit. Buď olejem nebo máslem (z těch forem s nepřilnavým povrchem totiž olej stéká) a vysypat buď hrubou moukou, někdy strouhankou.
Na pečení se používá buď hera (stela a jiné tuky na pečení) nebo máslo (je lepší a taky dražší)
cukr moučkový se používá občas, ale nejvíc cukr krupice (krystal, písek...), já teda dávám téměř pokaždé ten

A teď pár mých oblíbených receptů (zamíchat a nalít na plech emoticon ) :
- Šlehačková bábovka - 25dkg polohrubé mouky, 20dkg cukru, 1/2 prášku do pečiva, 3 vejce, 1 šlehačka na šlehání. Cukr a vejce šlehám ručním šlehačem, pak přidám mouku, prdopeč, šlehačku a zase zamíchám, někdy do toho hodím pár rozinek nebo kousky čokolády. Naleješ do vymazané a vysypané formy na bábovku (klidně i na plech nebo do forem na muffiny - i bez košíčků) a šup s tím do předehřáté trouby cca na 175 stupňů, jak dlouho se to peče poznáš, když začne vršek trochu zlátnout, tak do toho píchneš špejli a pokud nebude lepivá, tak máš hotovo emoticon
30. říj 2009 ve 13:25  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 beru - díky moc emoticon Já to už peču, ale přišlo mi , že ten cukr (krupice) v tom vrže mezi zubama, tak snad se rozteče emoticon A do plechu jsem nalila olej, pak sjem si vzala pappír.utěrku a rozmatlala to tím (nemám otitž takovou tu věc z peří emoticon ), a docela dobře se to dělalo, a vysypala jsem to polohtubou....jsem nevěděla jeslti hl, polohr., nebo hrubou, tak jsem vzala zlatý střed, který jsem dnes koupila a otevřela emoticon
A díky za recept, až zas budu mít náladu na pečení, tak určo vyzkouším. teď se děsím výsldku tohoto, já do toho ještě přidala 2/3 konnzervy s broskvema (nakonec mi přišlo líto tam dávat ty slaďoučké hrušky, už jich máme jen pár), ale stejně to bylo tam na dno plechu, tak doufám, že to nakyne emoticon
Holky, díky moc za rady, vy mě ještě naučíte vřit a péct online emoticon
30. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Tak buchta hotova, ještě jsem ji posypala (z ruky, zas na to nemám nářadíčko) cukrem smíchaným s vanilkovým, kraje jsou takové "křupavější", a nějak mi nenakynula (má asi 1,5cm na výšku, po krajích ani to ne), ale upečená je, tak snad to bude ok emoticon Jíst se to dá, ale já taky všechno, co je sladký emoticon
30. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
 blani-ty jsi šikovná kuchařka !!! Já mám moc ráda bebe buchtu a floridu (tu dělá tchýně, ale nemám recept) ale je to nejlepší buchta, co jsem jedla emoticon
30. říj 2009 ve 14:13  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marketas1
1
Registrovala se 12. října 2007 na beremese.cz. Přidala 2427 příspěvků a 3 alba. Má 25 přátel. Region Olomouc.
  • Svatba byla 7. června 2008
    V kapli Božího těla v Olomouci, Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
marketas1
1
Registrovala se 12. října 2007 na beremese.cz. Přidala 2427 příspěvků a 3 alba. Má 25 přátel. Region Olomouc.
 Blani, a dala jsi tam prášek do pečiva? emoticon Taky se mi občas stane, že buchta nenaskočí, ale hlavně, že se to dá jíst emoticon
Mám recept na parádní tvarohovou buchtu, tu miluju, dělávala ji maminka, ale mám ho doma, tak ho sem pak hodím, ta je fakt super!
30. říj 2009 ve 14:21  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Holky - díky. Mám obavu, aby to s M. nepraštilo ve dveřích, až uvidí, že jsem pekla.... naposledy to bylo přes asi 2 lety, M. rodiče jeli na barák po babi a měli se varcet, tak s mojí mamkou jsme nachystaly ingredience, já si to vzala do dózy a pak to jen smíchala a dala na plech, a šupla do trouby. Furt to vypadalo ok, ale jak jsem to vytáhla, buchta černá (byl to perník), tak to šlo rovnou do popelnice, rychle jsem uklidila, vyvětrala,... a oni přijeli a M. to hned ve dveřích bonzl emoticon A tchýně říkala, že ta její trouba je děsná, že hrozně blbě peče, a za pár týdnů si koupila novou. Ale už jsem neměla odvahu jí cokoliv upéct emoticon
30. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marketas1
1
fotoportrét
fotoportrét
marketas1
1
 Blani, já nevím proč,ale furt jsem měla za to, že jsi pekla ty dorty - krtečky....
30. říj 2009 ve 14:39  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Nee, to pekla mamka. Já akorát dělala leto sna vánoce asi 5 druhů cukroví z marcipánu - třeba datle plněné marcipánem a polité čokoládou, atd. Jeslti myslíš toto: http://galerie.albumfotek.cz/26282/?page=view&foto=1026354 to pekla mamka emoticon
30. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
 blani-chybama se člověk učí z toho si nic nedělej... já jednou vařila brambory na salát (chtěla jsem si je předvařit, vždycky to tak dělám) a vařila jsem je večer, Luk na zápase, a měl přijet až na druhý den. Nějak mne bralo spaní, tak jsem usla a ve dvě v noci mne probudil smrad.. v ten moment mne docvaklo, že jsem vařila brambory... rožnu si, v baráku dým, tak hned větrám, kastrůlek černý, voda vyvřelá, brambory byli jak rajské jablíčka... emoticon Do rána jsem spala s otevřítým balkonem a oknama, zachumlaná asi ve 3 dekách, ponožkách bo bylo takové počasí jako teď. emoticon A jednou přinesl Luk nějaký recept od ženských z práce na buchtu, tak jsem ji upekla, nějak se mne nezdála, tak jsem ji hodila ke košu, že ji pak vyhodím a LUk přišel z nohecu dom a říká, kde je ta buchta, tak říkám, že u koše na vyhození, že je nějaká divná a on že "neeee to tak má být" emoticon tak se snědla i dědovi chutnala. emoticon
30. říj 2009 ve 14:50  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
badik
Registrovala se 4. března 2008 na beremese.cz. Přidala 162 příspěvků. Má 20 přátel. Region Přerov.
    Přerov kostel sv.Vavřince, Region Přerov
fotoportrét
fotoportrét
badik
Registrovala se 4. března 2008 na beremese.cz. Přidala 162 příspěvků. Má 20 přátel. Region Přerov.
 Ahoj Blani napsala bych ti recept na "hop do trouby" je to takova jednoducha rychlovka,ale recept nam doma emoticon ale taky se mi jednou stalo ze nenaskocil.No neni divu kolac uz byl v troube a ja na stole uvidela prasek do peciva ,terej uz mel byt davno taky v troube. emoticon emoticon Jinak uplne jednoducha vec jako babovka se mi nedarila pekne dlouho.Vzdycky se mi vyklopila jen pulka emoticon az mi pak konecne nekdo rekl ze se to vyklapi az vychladli emoticon
30. říj 2009 ve 14:52  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
fotoportrét
fotoportrét
majky82
2
 Děvčátka, jak to tady tak čtu, tak jsme povedené kuchařky...

Baru- emoticon emoticon emoticon taky dobrá historka...
30. říj 2009 ve 14:58  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Majky - emoticon emoticon emoticon emoticon
Báro - tak až si někdy vzpomeneš, budu ráda za jakýkolvi recept pro "blbý" emoticon
Akortá jsem zapomněla, že M. jde dnes do hospody. S jeho svědkem a nej..kamarádem, M. mu totiž až včera řekl, že čekáme mimčo. Skoro všichni už to ví, tak asi jdou chlapci oslavovat emoticon Mrzí mě, že nemůžu s něma, s těma jsem vždycky ochotná být v hospodě, kde s ekouří, dám si tam pár KOfol a nakládný hermelín, mňam.... ten mi chybí.... asi zítra vyrazím do Billy, snad budou mít. A k tomu čerstvý chleba
30. říj 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Já si myslím, že to není tajkový nadýchaný a vyšší, že jsem to jen zamíchala v ruce, po chvilce mě bolely ruce, tak sjem tam prdla broskve, zamíchala a šup do trouby. Kdyby to bylo mixerem, tak to asi bude lepší. Teda se tím uklidňuju emoticon emoticon
30. říj 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
badik
fotoportrét
fotoportrét
badik
 Holky nemate nekdo zkusenost s horkovzdusnou fritezou.Nedavno jsem to videla tak o tom premyslim.
30. říj 2009 v 15:04  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 tak to nevím ani co to je? Jak to funguje???
30. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
badik
fotoportrét
fotoportrét
badik
 No to prave taky poradne nevim.Mela by stacit lzice oleje a udelat hranolky nebo rizky.Tak jsem chtela vedet jaky to je.Teda mi hranolky doma nedelame,ale myslim ze rizky z toho budou lepsi nez z panve.Ale kvuli rizkum se to nevyplati tak jsem chtela vedet co vsechno se v tom da delat.
30. říj 2009 v 15:09  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
 Badik, to teda taky slyším poprvé emoticon

Blani, tak to to chtělo trochu víc našlehat, aby se do těsta dostal vzduch, jak se říká, nebo se extra šlehají bílky, ale to já nedělám, prostě pořádně smíchám vajíčka s cukrem a pak přidám ostatní.
30. říj 2009 v 15:15  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 Beru - já jen míchala vařečkou protže nic jiného tu nemám. Teda ještě mě napadlo přidělat vařečku k vrtačce, ale ml jsem strach, abych té vrtačce něco neudělala, ona je půjčená od tchána emoticon
30. říj 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
badik
fotoportrét
fotoportrét
badik
 Blani jsem u mamky a ona ma ten recept taky.Takze pis si:
1,5sklenky cukru krupice
3lžice kakaa
0,5sklenky vody
1rozpustena hera
rozmichas a 1sklenku toho das bokem.do zbytku pridas:
1.5skl. polohr. mouky
0,5 hladke mouky
4vejce
1prasek do peciva
Dukladne promichas,nalejes na plech(pro banu:vymazanej,vysypanej) a peces cca ctvrt hod.Po vytazeni jeste horkej moucnik polejes tou smesi co sis dala bokem do sklenky.Muzes posypat kokosem nebo orechy.
30. říj 2009 v 15:19  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
fotoportrét
fotoportrét
beruberuu
1
 Blani, teda ty máš nápady emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon to bych chtěla vidět emoticon
30. říj 2009 v 15:19  •  Svatba byla v červnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
blanka.k
1
  • Neví, kdy bude svatba
 děkuji.... kopíruju si emoticon teda ze mě bude pe....jak se řekne, ta co peče? já jsem nějak mimo emoticon
30. říj 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš