Červen 2008 IV.část.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, vítám vás ve staronové diskuzi, po našem dnešním srazíku začneme "na novo"............. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, já si vzala taky klasiku na 3 roky. Hned do 21 týdnů se musíš rozhodnout, pokud chceš tu 2 letou variantu, jinak na 3 letou stačí asi do 21 měsíců, ale já to podala všechno hned, abych tam pak nemusela znovu.
Odpovědět
Beru dej víc pít a kdyby se to v krčku nelešpilo, tak já dávám sirůpky na kašlík a nebo normál hedelix (tak max 2-3 dny a v poho). Len: O rodičák se musíš rozhodnout hned jak si požádáš. já mám teď na dva.
Odpovědět
Holky já jsem si na dva roky žádala až když jsem byla žádat o rodičák.
Odpovědět
Profilova fotka
Mony, no to je správně, když si žádáš o rodičák, tak hned žádáš i o 2 letou (možná jsem popletla ty počty týdnů :-N ), o 3 letou do těch cca 21 měsíců a když si o žádný z těchto nezažádáš nebo nemáš nárok, tak máš automaticky na 4 roky. Já jí stříkám do nosu mořskou vodu a od včera dávám 2xdenně mucosolvan sirup, ještě v pokoji stříkám eukalyptový sprej od Justa, aby se jí lépe dýchalo. Já jen, že na víkend máme jet na Šumavu s holkama z MK, máme zaplacenej penzion, tak bych chtěla, aby byla Aní OK. Blani, ad IP - super, takovej dárek vymyslet, ty jsi prostě šikulka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Beru chápu tedy správně že když to chci na 3 roky, tak zažádám až když bude malé 21 měsíců? :-N
Odpovědět
bré ranko :-D ne to je ftípek, makám už od rána, dokonce sem už i po o ale prace jedna mě sem nechce pustit, nejak se rychle rozmnozuje :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, tak tady je všechno o rodičáku - http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/... zkopírovala jsem z toho to důležité: # Na rodičovský příspěvek má rodič nárok, jestliže po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě, které je nejmladší v rodině. # Rodič si může zvolit čerpání rodičovského příspěvku po dobu do dvou, tří nebo čtyř let dítěte. # Rodičovský příspěvek je stanoven ve čtyřech výších daných v pevných měsíčních částkách: * zvýšená výměra 11 400 Kč, * základní výměra 7 600 Kč, * snížená výměra 3 800 Kč, * nižší výměra 3 000 Kč # Volbou doby čerpání si rodič zároveň volí i k ní příslušnou výši příspěvku, a to: * „rychlejší čerpání rodičovského příspěvku“ – po peněžité pomoci v mateřství (dále jen PPM) ve zvýšené výměře 11 400 Kč do 24 měsíců věku dítěte; o tuto formu čerpání však může požádat pouze rodič, který má nárok na PPM ve výši alespoň 380 Kč za kalendářní den, * „klasické čerpání rodičovského příspěvku“ - po PPM v základní výměře 7600 Kč do 36 měsíců věku dítěte; o tuto formu čerpání může požádat pouze rodič, který má nárok na PPM nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, * „pomalejší čerpání rodičovského příspěvku“ - po PPM nebo od narození dítěte (nevznikl-li nárok na PPM) v základní výměře 7 600 Kč do 21 měsíců věku dítěte a dále ve snížené výměře 3 800 Kč do 48 měsíců věku dítěte. # O vybranou dobu a výši čerpání rodičovského příspěvku musí rodič písemně požádat příslušný úřad státní sociální podpory na předepsaném formuláři: * o rychlejší čerpání musí rodič požádat nejpozději ve druhém kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 22 týdnů života, resp. ve kterém současně narozené nejmladší děti dosáhnou věku 31 týdnů života (doba pobírání PPM, která je dávkou nemocenského pojištění, je 28 týdnů, resp. 37 týdnů po porodu vícerčat), * o klasické čerpání musí rodič požádat nejpozději v kalendářním měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 21. měsíce věku. # Pokud rodič nepožádá o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je mu po 21. měsíci věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího čerpání, tzn. ve snížené výměře. # Dobu a výši čerpání rodičovského příspěvku je možné zvolit pouze v rozhodných obdobích (druhý kalendářní měsíc po 22. týdnu věku dítěte a 21. měsíci věku dítěte) Po učiněném rozhodnutí je vybraná možnost čerpání již nezměnitelná, a to i v případě, že se rodiče v pobírání rodičovského příspěvku střídají. # Příjem rodiče není sledován. To znamená, že při nároku na výplatu rodičovského příspěvku může rodič výdělečnou činností zlepšovat sociální situaci rodiny. Po dobu své výdělečné činnosti však musí rodič pobírající rodičovský příspěvek zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou. # Jestliže v rodině jeden z rodičů má z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, rodičovský příspěvek náleží, pouze je-li vyšší než dávky nemocenského pojištění. V tomto případě je doplacen rozdíl mezi rodičovským příspěvkem a uvedenými dávkami. ]-( Moje poznámka - já měla nárok na rodičák od 10.8., ale protože jsem měla ještě část mateřské, tak mi to zkrouhli a de facto jsem za srpen dostala v součtu jen 7600Kč ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Leni,o rodičák musíš žádat teď, páč bys jinak neměla z čeho žít, když ti skončí mateřská. O 2letou variantu taky hned. Ale o 3 letou žádáš nejpozději do 21 měsíců dítěte, takže když požádáš dřív, nic tim nezkazíš, jen si ušetříš jednu cestu na sociálku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo...já vim, že musim zažádat už teď ale o tu 3 letou variantu stačí až do těh 21 měsíců...tak to já si zažádam rovnou na ty 3 roky abych na to pak třeba nezapomněla... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
tak my frčíme do víru velkoměsta :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky......
Odpovědět
Zuzi, co v práci? jsou na tebe hodní?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
blani no to jsi si vybrala den.Zrovna dneska jsi se ptát neměla, jsou to čůzy nevychovaný :-S :-S :-S :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.super.cz/vtipky/16161-vcel...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, zuzi: takže koukám, že dnešní den stál obzvlášť za to :-S my jsme byli dneska nakupovat, mě rifle a jedny společenské kalhoty, H. si vybral mikinu, rifle a jedny kapsáče, která se dají odepnout a jsou do půl lýtek :-) a pak jsme zašli do sparu měli akce na vína tak jsme doplnili úspěšně vinotéku ;-)
Odpovědět
brý večír :-) sem uchozená ,ale aspon se mi bude dobre chrnet Zuzi tak snad to bude brzo lepsi ;-) Leni jak bylo ve víru velkoměsta :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky.........jj, díky.Za to, že jsou to krávy a nevšimly si, že se jim ztrácí peníze pod rukama já prostě nemohu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky... tak v půl 7 jsme dorazili z města...s obr taškou plnou hadříků.... u nás v těch levných krámech s oblečením měli 50% slevu, tak nekupte trička za 60 kč a pak jsme ještě byli v Tescu a tam taky měli výprodeje, tak jsem koupila i nějaké hadříky dětem...o tom až zítra...teď jdu žehlit a od 21.20 dávají na Nově speciálně Hříšňák...před chvílí na to byla reklama a já normálně začla bulit......je mi ho líto...byl to fešák..... :-( :-( :-( tak papa zítra.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky krásnou dobrou noc.... leni, jestli neusnu, budu také koukat.Je ho škoda kluka...Dobří lidé odcházejí a šmejdi s hajzlama zůstávají bohužel.
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, téda, vy jste toho nakoupili, já chci taky !!!! už mám úplnej absťák ;-( dneska jsem měla jet podívat se po nějakých oblečkách pro Andulku, ale manža se vrátil z darování krve až před polednem, takže jsme měla smolíka pacholíka a místo nákupů jsem trávila den se špinavým a zmačkaným prádlem :-S
Odpovědět
Dobré ranko ospalci :-D venku prsí tak se krásně spinkalo,ani se mi nechtělo z pelechu :-p Leni v tescu mají krásné věcičky pro prťata, už sem tam něco pokoupila pro kamarádku, teda pro její dítko :-) a v HaM taky
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky koukala jsem že jste řešili rodičák já si vybrala taky 3roky holky a nevíte jak je to s mateřskou školkou při rodičáku?jak se smí docházet? :-) taky chodíme pro věcičky do tesca mají krásný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky... tak jsem včera oplakala hříšňák jako snad nikdy...řvala jsem už když se objevilo jeho jméno na začátku v titulcích...Tom šel radši spát.... :-N :-N :-N :-N U nás je dnes hnusně...ještě že bylo včera hezky.....kluci jdou dnes do cirkusu... ;-) No v tescu mají krásné věcičky....koupila bych celý krám, ale je to k ničemu, páč dáte jednu věc několikrát, někteoru vůbec a pak to leží doma nepoužité....měli úžasné letní šatičky a kraťásky...ale trefte se do velikosti, ktrou bude mít příští léto :-| :-| :-| :-| Barčo náš Filda sice do školky nechodí, protože není v Plzni žádné místo a hlavně když jsem na mateřský, tak nemam šanci.... ]-( ]-( ]-( ]-( Ale když si na rodičáku, tak můžeš dát prcka do školky buď na 5 dní v měsíci(celodenní docházka)nebo každý den ale jen na půl dne......aspoň mi to tak bylo na úřadu řečeno, když jsem se na to ptala já...ale znáš to...za půl roku může být vše jinak :-S
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak tohle mě dostalo řvala jsem jak želva když jsem viděla parte a to co napsali rodiče http://www.fiatcoupe.cz/forum/pokec/3...
Odpovědět
Profilova fotka
Teda Baruš to mě dostalo.......musí být strašné přijít o dítě a je úplně jedno kolik je mu let..pro ty rodiče to musí být doživotní trápení a asi se s tím málokdo dokáže smířit.... :-( Je mi to moc líto..... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, včera jsem taky koukala na hříšňák |-| Jo v Tescu mají nádherný věcičky, škoda, že ho u nás nemáme a do Prahy jsem se od narození Aní dostala jen jednou.. Mě to nakupování ták moc chybí :-( Šárko, tady jsem zkopírovala, jak je to s tou školkou při rodičáku: Rodičovský příspěvek náleží i v případech, kdy: * dítě mladší 3 let navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení po dobu nejvýše pěti kalendářních dnů v kalendářním měsíci, * dítě, které dovršilo 3 léta věku, navštěvuje mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím čtyři hodiny denně nebo 5 dní v kalendářním měsíci.
Odpovědět
Profilova fotka
Cholky kde jste?...já teď dorazila s malou z prochajdy a jdu žehlit :-S :-S :-S :-S
Odpovědět
Tak holky my už jsme konečně doma. ZDRAVÍME :-) Při včerejším filmu s Patrikem, kdy mi Jára zdatně naléval gin, jsme si i zatancovali, jen bez závěrečné zvedačky a pak jsem spala celkem dobře až do páté hodiny raní. To nás probudilo Andulčino kňourání, jsme vstali (většinou vstáváme oba) a šli jsme za ní do pokojíku, kde ovšem nebyla =-) Kňourání se ozývalo z druhé strany z obýváku, kde byla na sedačce - ležela tam. Jsem se jí ptala co se děje, Jára šel kontroloval postel, zda se jí neudělalo třeba špatně a neblinkala. A ona na mě "mléko jo" :-D Tak Jára udělal mléko, já ji uklidnila, odnesla do postýlky a šlo se spát dál. Ráno jsme jeli plavat, obě dětičky byly v pohodě. Anička se opět potápěla, tak jsem musela na tobogán. Kubík měl zatím jen kelímek plný vody,, ale zvládli to oba skvěle. Pak se tatí odvezl do práce a my jeli za tetama do práce a před chvílí jsme dorazili dom. Teď oba odpočívají a já půjdu prát tu horu prádla :-S ale se mi nece.
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo chápu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky už hodinu žehlím :-S fakt hrozná zábava... ale teď se mi vzbudila Aní v kočárku, tak budeme na to žehlení dvě :-N Mony, neříkalas, že Gin nepiješ? ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?