4. 9. 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj :-) Je tu nějaká nevěsta se společným datumem ???
Odpovědět
Profilova fotka
jo už se mi to povedlo :-) , prvně jsem dávala do těch špičatých závorek b a to nic nedělalo, tak jsem dala strong a jde to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj, já jsem to s tím b zkoušela taky, strong pomohlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, už jste řešili výzdobu sálu/restaurace, kde bude hostina ? Budete výzdobu nechávat na personálu restaurace nebo si to budete zdobit samy ?
Odpovědět
Profilova fotka
Jéj tak to já jaksi neřeším :-N . Ale je to taky z toho důvodu, že bude maličká svatba a v restauraci jen oběd, pak se bude sedět u nás a tam nic zdobit nebudeme. Takže to nechám na restauraci, jen pokud by oni trvali na tom, že si to mám vyzdobit sama, tak bych to teda vyzdobila. A jak už jsem několikrát řekla, vzhledem k tomu, že je to malá svatba, tak jsem ani neřešila jakože barvu svatby. Řeším jen barvu kytky a abychom tudíž spolu ladili s ženichem 8-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak super, dnes jsem se informovala v jendom salonu ohledně svatební kytičky a stačí si ji objednat 14 dní před svatbou, takže to něcháme ještě pěkně v klídku, možná si tam jen zajedu prohlídnout katalog :-) . Holky kdepak jste? Tady je to tak mrtvý :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
no, ono je asi dost holek v diskuzi "září" ... (asi) :-| jinak si to neumím vysvětlit.... Já kytku taky nechávám až později. Spíš vím, že ta moje květinářka dělá max. 4 svatby. Tak si o prázdninách spíš půjdu zamluvit jen termín. Aby na mě zbylo místo :-)
Odpovědět
Zdavím všechny! Přidávám se i já se svou troškou do mlýna :-). Já si sál půjdu nazdobit sama, sice mi nabídli že ho nazdobí, ale ráda si to udělám po svém, abych pak nebyla zklamaná. A musím přiznat, že mě to baví..asi jsem v sobě objevila nový talent :-D
Odpovědět
já už mám taky vybrané květinářství, byla jsem se informovat, a taky jim stačí dva tři týdny předem. Výzdobu restaurace jsem ještě neřešila, jenom jsme se dohodli, že svatební tabuli nám nastylizují do vybrané barvy a zbytek ještě uvidíme...jinak v diskuzi "září" to jede hodně rychle, tam bych asi nestíhala :-D
Odpovědět
Co se týká květinářství, několik jsem jich už obešla a v jednom jsem se už i domluvila, paní chtěla jen poslat moji vybranou fotku kytice na email a mám se ozvat zhruba měsíc před svatbou, aby jsme dohodli zbytek...
Odpovědět
wojcle: ahojky, vidím, že taky chystáte růžovou svatbu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no huráááá holky :-) už se to pohlo :-D Já bych si to chtěla taky vyzdobit sama, ale to prý záleží na tom, jestli tam v ten pátek před tím nebude nějaká akce, to by pak chystali oni až v sobotu dopoledne ... a to se mi moc nezamlouvá. Né, že bych jim nevěřila, kamarádka tam měla svatbu, zdobili jí to oni a vypadalo to hezky. Ale přesně jak píše wojcle, mám určitou představu a nechci se od ní nijak odchylovat :-) Leda mě ještě napadlo, udělat to doma a pak jim donést fotku v jakém duchu by ta výzdoba měla být, ale pochybuju, že by se tím nechávali inspirovat... :-| Mám organzu - nashrňanou a přichycenou úžasnýma špendlíkama s "diamantovou" hlavičkou. Vypadá to fakt luxusně, když jsem se o tom zmínila majiteli, tak z toho moc odvázanej nebyl. Prý špendlíky zná a je proti nim, protože se o to dětí píchají... no, tak nevím, ještě jsem o tom neslyšela, že by se dítě na svatbě popíchalo o špendlík ve výzdobě... navíc, bude ta ostrá hrana schovaná pod ubrusem...
Odpovědět
karolinkak: jo jo růžová to vyhrála na celé čáře, je jemná a vkusná. Měla jsem sice obavu co na barvu řekne miláček (většina chlapů růžovou moc nemusí), ale příjemně mě překvapil a souhlasil :-) .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak to máte dobrý, ten můj miláček jaksi růžovou nemusí - a to má poruchu barvocitu =-) :-D No, ale mě se naštěstí víc líbí oranžová :-) Takže jsme růžovou nemuseli řešit. Každopádně je to hezká barva, veselá a příjemná... určitě hosty hezky naladí do správně pohodičky x-)
Odpovědět
Holky jaké budete mít menu na svatbě? My se stále nemůžeme rozhodnout, hlavně co se předkrmu týče, známí mě od něj zrazují, ale podle mě to ke svatbě patří, je to takové slavnostnější...
Odpovědět
my chtěli taky původně oranžovou, ale nakonec to vyhrála růžová, kupodivu si snoubenec nechal zcela dobrovolně uvázat i růžovou kravatu :-) S předkrmem moc neporadím, my jej vynecháváme, byla jsem na několika svatbách, kde byl a hosté se v tom jenom "porýpali" a když k tomu přidám že nejsme nějak "žravá" rodina, tak tam určitě chybět nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
wojcle: my taky nebudeme mít předkrm. Připadá mi to zbytečný, už tak se tam většina hostů přejídá a je jim špatně. Polívka a hlavní jídlo úplně stačí... souhlasím s karolinkouk. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky my se rozhodli že z obřadu rovnou pojedem na svatební cestu a ještě autem... bude sranda:))
Odpovědět
Profilova fotka
lucy.m: ty jo... odvážné ;-) a kam ??
Odpovědět
Profilova fotka
purblanka: Uděláme si cestičku po celém Chorvatsku moc se těším....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, co se týče předkrmu. My tohle sice neřešíme, protože budeme mít jen raut, ale myslím si, že bude-li mít někdo klasický oběd a záleží mu na obřadnosti, tak se předkrm velmi hodí. Naopak bych tomu i trochu přizpůsobila celé menu - drobné porce a klidně tím pádem i čtyř až pěti chodové menu. Jen bych se vyhla klasické šunkové/křenové rolce - je to jen dle mého názoru, nenutím - šla bych klidně do nějaké "extravagance"(to, co není v nabídce 90% restaurací jako předkrm) Výběr předkrmů z "lepších" ostravských restaurací: 1)Salát z červené řepy a polníčku se zálivkou vinaigrette, doplněný kousky grilovaných kachních jater v medu 2)Carpaccio z mladého býčka, zastříknuté extra virgin olivovým olejem a balzamikem, s medvědími kapary, hoblinkami sýru „Grand Moravia“ a rozpečenou bagetou 3)to sice už je aspoň v 60% rest., ale je to lehké a neublíží to: Kořeněné plátky rajčat prokládané sýrem Mozzarella 4)Terina z kachních Foie Gras(ztučnělá játra), želé z třešňového piva a broskvové coullis(přecezené pyré)/Kachní paštika se švestkami a želatinou z portského vína servírovaná s křenem ovoněnými bramborami a pošírovaným pórkem, francouzský toast 5) Krevetový špíz(krevety, sušená slanina, zelenina, česneková omáčka) 6) Proscuitto con Melone (Parmská šunka se žlutým melounem, hobliny parmazánu) 7)Ricotta Italiana su Baquette (Pusinka česnekové ricotty s pažitkou na rozpečené bagetce s rucolovým pestem) 8)Carpaccio z kachních prsíček s malinovou zálivkou, mandlemi a sýrem Gruyér 9)Jemná máslová paštika z kachních jater s cibulovou marmeládou servírovaná na parmezánovém krutónku s pomerančovou vůní a brusinkovou omáčkou(to jsem měla osobně a rozplývalo se mi to na jazyku, mňam :-) ) 10)Brie smažené na pyramidce ze schwarzwaldské šunky a bylinkách s hroznovou emulzí Jinak, bojíte-li se, kdo se vám postará o výzdobu, dneska se to dá zařídit s leckterou floristkou(chystá-li vám květinovou výzdobu), popřípadě na to existují firmy, které ti vše zapůjčí, včetně různých drobností, kterými restaurace většinou nedisponují(potahy na židle, mašle, organzy a netkanky na stůli na výzdobu, svícny a svícínky, vázy a vázičky, "pěkné" ubrusy, apod.). Já bych chtěla mít kulaté stoly a navíc to máme v místě, kde si musíme zařídit vše sami(není to restaurace), takže půjčovat si budu určitě a jen váhám, jestli si nechat udělat výzdobu někým třetím, nebo si to udělat sama(popř. kamarádka podle mého přesného nákresu) - jsem v tom trochu perfekcionalista a docela dost mi na tom záleží, takže váhám mezi tím, jestli zvednout rozpočet a mít klid, nebo si to udělat sama a mít taky klid(protože to samozřejmě nikdo líp než já neudělá:-) ). No těžké rozhodování. A už si snad půjdu příští týden hledat šaty - když mně se do toho tak nechce(asi jsem divná, co?) Ale trochu se i bojím, abych později nenarazila na nějaké hezčí a to zkoušení a převlíkání, nevím. Vy jste to měly jinak? Bavilo vás to vybírat, zkoušet a rozhodovat se, které jsou ty nejlepší?
Odpovědět
Profilova fotka
Jé nám nešel včera celý den proud a tady se to mezitím tak rozjelo :-) . Holky a když jsme u toho jídla, co budete mít k jídlo, nebo co chcete? Jako klasickou svíčkovou nebo něco jiného? Přítel chce svíčkovou, já nevím... Bavila jsem se s našima a oni říkali, že co už obešli několik svateb, tak když bylo jídlo jiný jak svíčková, že si teda mnohem víc pošmákli... Nemáme totiž klasickou svatbu s tradicemi std., jen oběd v rastauraci, tak nevím... A dále řešíme, jestli bude teda jinýný jídlo než svíčková, jestli vybrat dvě jídla a poptat se, co kdo chce nebo jen jedno jídlo? Já bych byla pro dvě, přítel nechce, prý nebude si nikdo vybírat a bude jest co je... :-N . Co myslíte ? A ještě mám dotázek k prstýnkům ;-) :-N . Když bychom šli ke zlatníkovi a vím, že on bere zlato, ze kterého to vyrobí, rspektive odečte cenu, když doneseme svoje, tak nevadí, když to bude žluté zlato a my chceme prstýnky bílé s kouskem žluté? Já právě nevím, jak to je :-N . Myslím, že purbalnca mi psala, že zlatníkovi donesli zlato. A platba se provádí při objednání nebo při vyzvednutí (jako většinou?), asi to mají různě, ale tak obecně, jak jste to třeba měli vy? A další dotaz, jestli nevíte kdy se většinou doplácí šaty? Já platila zálohu a paní mi ani neřekla, jestli mám zbytek donést na púrvní zkoušku, tak abych tam nebyla za blbce, že u sebe nemám peníze :-N . Co třeba řekli vám v salónech?
Odpovědět
Profilova fotka
wolgemuth: no, já jsem se na šaty moc netěšila, protože nemám zrovna drobounkou postavičku, tak jsem se děsila, od jakýho pytle mě navlečou... normálně mám konf. vel 44/46 až 48, záleží na výrobci. Tak jsem šla do salonu s obavama, ale bylo to úplně jinak. Měli tam nádherný šaty i v mé velikosti, kupodivu, taky jiný číslování, protože jsem se "vlezla" do vel. 42 !!! Pak jsem šla do salonu ještě jednou, že měli dostat nové šaty a tam byly ty nej, nej, nej :-) dokonce ve vel 40. a ještě mi je budou zužovat... :-) Takže, pak jsem byla už jen nadšená x-) Třeba tě to taky chytne ;-) a.n.e.t.t: já jsem si včera říkala, kde seš ? Vy tam máte záplavy, že vám nešel proud? Jídlo: rodina chtěla svíčkovou, přišlo mi, že na svíčkové je postavená celá svatba a že když nebude svíčková, tak to vlastně nebude ani pořádná svatba 8-( Já teda hospodské svíčkové vůbec nemusím, takže jsem byla proti. Šli jsme s přítelem do té restaurace a dali si tam přírodní kuřecí masíčko s herkulesem zapečené hermelínem. No, byla to bašta, fakt jsme si pochutnali, hmmm, ta šťávička, mňam. Takže bylo rozhodnuto ! Druhý jídlo budeme mít, ale jen pro vegetariány, takže nějakou zapečenou brokolici apod. Prstýnky: ne, ne, my jsme si vlastní zlato nedonesli, to sis spletla. Bílé zlato je vlastně potažené žluté zlato rhodiem, nebo tak nějak, takže zlato (to žluté) tam určitě je. U našeho zlatníka jsme zálohu nedávali (alespoň zatím). Teď půjdeme na první zkoušku kvůli velikosti, tak uvidíme, jeslti nebude chtít zálohu. Pak sem napíšu, jak jsme dopadli.... Šaty: při sepsání objednávky jsem zaplatila 1500,- zálohu (půjčovné celých šatů 7200,-). Taky mi neřekli, kdy se šaty doplací, tak jsem se ptala a v Palomě se doplácí až při finální zkoušce před svatbou těch 14 dní.
Odpovědět
Holky tak já se na šaty taky netěšila, protože jsem tušila co přijde - i když mám opačný problém než purblanca, mám velikost 36/38, všechno mi bylo velký přes prsa, většina šatů už se nedala stáhnout ani upravit, takže korzet "odstával". Vyzkoušela jsem na 30 šatů, taky jsem se vešla i do menších, taky jsem nevěřila, že se vlezu do 34. Ale nakonec mě to i bavilo, na to, že jsem chtěla jednoduché šaty, jsem se pěkně rozjela, a skončila jsem u šatů s krajkou a vlečkou :-) Co se týká jídla tak sto lidí sto názorů. Ale jeden který stojí za to: když jsme uvažovali nad svíčkovou, tak má budoucí tchýně řekla ať si ji nedáváme, že to je moc těžké jídlo, ať si dáme raději vepřo-knedlo-zelo. No dietku si představuji jinak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Wolgemuth: já se teda na zkoušení svatební šatů těšila hrozně :-) . Už dva dny po tom, co mě přítel požádal o ruku jsem šla do prvního salónu :-D 8-) . Já si už několik let prohlížím svatební šaty, strašně se mi to líbí, prostě to jsou šaty pro princeznu a fakt jsem se nemohla dočkat až si konečně já budu zkoušet. Zkoušela jsem asi 15 šatů, už ani nevím... A vybrala jsem si teda až podle fotky a jsem nadšená :-D . Jinak já zkoušela šaty velikosti 38 a většinou byly na zip, takže jsem se pěkně vešla, ale v jednom salónu, kde nenechali ani fotit, jsem se do 38 nevešla... Purblanca: jé aha, tak to jsem si tě fakt speltla s těma prstenama, možná jsem to jen někde četla, asi prohledám diskuze :-) . A záplavy teda naštěstí u nás nejsou. U nás byli celkem větší asi tak před pěti rokama a to bylo hrozný, dokonce se babička s dědou stěhovali k nám, protože měli vodu na zahradě a sahala ke dvoru. A my měli teda vodu kolem domu ze tří stran, barák rodičů byl totiž trochu zastrčenej v takovým háječku a v tom hájku bylka všude voda, taťka s bráchou jeli dokonce na loďce tím lesíkem. A pak byla voda ještě přes silnici, ale silnici teda nepřekonala, naštěstí. Ale fakt mi tenkrát z toho nebylo moc dobře a to jsem neměli vodu v domě, to si nedovedu představit, to bych se asi zbláznila. A proč nám nešel včera proud nevím, ale byl to děs, v práci jsem závislá na pc, mám v něm vše... A k tomu jídlu, jsem taky pro být bez svíčkové :-) a právě já bych byla spíš pro dvě jídla, jako jedno z kuřecího a jedno z vepřovýho masa. O vegetariánech nevím. Protože vím, že třeba taťka nemusí kuřecí, já zase vepřový... ale uvidíme, co domluvíme v restauraci.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, teď mi psala kamarádka, že potratila. To je hrozný ! Kolem sebe mám hodně kamarádek, které jsou těhotné, chtějí otěhotnět, potrácejí... atd. Je to smutné... ;-( Kdo ví, co čeká nás...
Odpovědět
Profilova fotka
To je smutné ;-( :-( . Já teda naštěstí kolem sebe mám jen těhotné, ale nevím o žádné, která by potratila, což je super. A v podstatě se všem daří otehotnět relativně brzo, ak doufám, že s tím nebudeme mít problém my. A jak to holky vy vůbec plánujete? S miminkem? Nebo už máte? My plánujeme až za rok po svatbě, že začnem na mimču pracovat :-) .
Odpovědět
Ano holky je to moc smutné.. co se týká nás tak my to zkoušíme už dva roky a 5x už to nevyšlo :-( ... jsou to hrozné nervy...ale ted máme plno hezkých starostí s tou svatbou, tak oba přijdeme na jiné myšlenky a já se do příprav tak položila, že si co nejvíc věcí chci udělat sama, aby to bylo opravdu podle mých představ a pak nebyla zklamaná ... i když jak říká kamarádka - vždycky se něco pose..., jde jen o to jak se k tomu člověk postaví.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem nad tím uvažovala, že bych chtěla mít mimčo, do 30. Vzhledem k tomu, že mi letos v říjnu, tedy měsíc po svatbě bude 29 :-o , tak už moc času nemám :-N A to mi ještě kamarádka (stejně stará), která právě těhotná je, provokovala zasíláním textů z netu, jak už máme v našem věku starý vajíčka a že do 30-tého roku svého života žena ztratí veškerý kvalitní vajíčka a zůstanou tam v podstatě "zmetci" 8-( No, super,.... počítám teda, že si tak půl roku užiju svýho manžílka a pak budeme "muset" (protože přírodu nezastavíš) pracovat na mimču.... Taky mám kamarádku porodní asistentku a ta taky říkala, že nejlepší, je pro ženu mít dítě do 25, protože v tom věku je nejlépe fyzicky "vybavená" k porodu. Kdežto ženy, který poprvé rodí po třicítce, tak už ty porodní cesty nejsou tak průchodný a je to celkově rizikovější :-| Takže nám nezbývá než se milovat a množit se x-) x-) x-) Já se navíc léčím s epilepsií, takže beru denně prášky. Což taky není pozitivní, pro otěhotnění. Musí to být tzv. "plánované" otěhotnění, tzn. od začátku musím být pod dohledem lékařů atd., ale naštěstí můj typ epilepsie není dědičný x-) jen u mě samozřejmě, tím, že beru léky a které musím brát i v těhotenství bude vyšší riziko vad. Teď přesně nevím, jak to podle těch tabulek a výzkumů je, ale zdravá žená má riziko těhle vad dejme tomu 6% a já bych měla riziko vyšší např. 12%... tak asi tak, ale člověk v tom musí hledat to pozitivní a doufat, že všechno dobře dopadne... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, taky se hlasím po dlouhé době.. Stále mám doma problém s připojením netu, protože u nás jsou různé problémy kvůli vody. Bydlím mezi Ostravou a Opavou a ani nám se to tak nějak nevyhlo. Ale naštěstí to odnesl trochu jen sklep a zadní zahrada, takže se to ještě dá, ale připojení nějak blbne a tak píšu z práce :-p . Snažila jsem se dočíst, snad celý týden a tak taky přidám trochou do mlýna. Na oběd budeme zřejmě mít tzv. Sedláckou baštu : dva druhy masa, dva druhy zelí a dva druhy knedlíků. A předkrm zřejmě vynecháme, i když já třeba miluju i obyčejno rolku s křenem. A ohledně toho mimi, tak jsme se s přítelem samozřejmě bavili i na toto téma a vidíme to tak asi tak rok po svatbě, kdy se budeme muset nějak zařídit v bydlení. Budeme se totiž stěhovat místo rodičů a to bude ještě peklo :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak teď toho máš hodně kolem uklízení, že? Takže svatební přípravy šly stranou... Proč stěhování bude peklo ?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?