23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
Mluvíš mi z duše, jenže mám takovou obavu, že buď si otec s otčímem rozbijou huby nebo se společně ožerou a rozbijí ji matce. Ale první možnost je pravděpodobnější. Navíc to vypadá tak, že tam nebojede ani jeden z mých prarodičů a to mě mrzí. Jediné co mě těší je fakt, že mám báječnou tchýni a tchána a skvělé tetičky a strýčky od přítele. A bude tam bráška, sestry a nejlepší kamarádka. A některé kolegyně z práce dojedou až z Ostravy na obřad. A když to bude nejhorší, tak se tam nalámu a bude mi všechno šumák. Kdyby ta svatba byla jen na nás, tak to sfouknem jen obřadem se svědkama ve 4 a rozešlem oznámení v mimnulém čase. Ale 30 lidí pořád ještě zvládnem. :-|
Odpovědět
My taky zvládnem 50 lidí :-N . Přesně tak jsem to chtěla, já, přítel, svědci a hotovo basta....bez stresu, v pohodě, jen pro nás....bylo by to super.Já tam nejen kvůli tomu, aby nedošlo ke rvačce, otce nezvu....ale má to samozdřejmě spoustu důležitějších důvodů
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jen můžeme doufat, že nás příjemně překvapí a bude to pohodový den. Jak jste na tom s tradicema a zvykama? My jsme je všechny odmítli a už dopředu všechny upozorňujeme, že žádný rozbíjení talířů a krmení nebude. Sice ti starší to nějak moc nevítají s nadšením, ale tchýně stojí za nama a tím jsme klidní. Pořád je to naše svatba a zařizujeme si ji sami a z vlastního.
Odpovědět
Profilova fotka
tipata:taky si vše zařizujeme a hradíme ze svého,ale rozbíjení talíře a krmení bude,ale to je asi tak vše,žádný únos nevěsty ani nic podobného nebude,jen tombola.
Odpovědět
Profilova fotka
To asi záleží na těch dvou, jestli ty zvyky chtějí a do jaké míry. Kamarádka-svědkyně má za týden svatbu a ta bude v riflích a na louce formou pikniku. Prostě jak si to kdo udělá, tak to má. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tipata: Asi tak nějak! Souhlasím s tebou.
Odpovědět
Profilova fotka
Jezis holky, vy jste se rozjely. Tak se pridavam i ja s hodinou obradu - 13 ;-) Lidi 50. Zvyky - zenich me uvidi az pred oltarem, talir, krmeni, prvni tanec. A asi jeste neco, co em ted nenapada. Nechci unos nevesty, nebudou dorty rodicum a hlavne zadne panakovani. Foceni po obradu - nejdriv skupinovka a pak par malych skupinek a pak jen my dva. Hoste vydrzi, rozptyli se po parciku a muzou si sdelovat dojmy zobradu a jinych. Pak bud eodjezd na hostinu (asi 3km) a po obede se take chvili pofotime v hotelu a zahrade, nez bude hudba. Darky - napslai jsme karticky, ze chceme penize a nebo nektery z daru ze seznamu, co jsem spachala. Jeste na nem pracujeme. Uvitam nejake napady, co byste si treba daly vy, okukovala jsem i cizi listy a uz se dost inspirovala. Ono to cloveka samotneho nenapadne.
Odpovědět
My jsme taky tradice odmítli, ale ten talířek nám tam taky zůstal:-D. Hlavně ale doufám, že můj brácha nebude něco vymýšlet, je na takové blbiny, jako dělaný. Taky bych byla ráda, kdyby mě ženich viděl až na místě, ale ještě tak úplně nevím, jak to vymyslet. Hlavně, že nebudou dorty, to jsem ráda a ještě je u nás zvykem žehnání od rodičů, tak to taky naprosto odmítám.Sice je pravda, že je to vždycky věc těch dvou, ale okolí Tě do jisté míry ovlivňuje a není vždycky úplně jednoduchý stát si za svým názorem. Já opravdu nic od nikoho nepotřebuju, takže když se někdo zeptá, řeknmu si o peníze, když ne, nechám to na nich....je mi trapný si říkat o nějaký věci, i když se to tak samozdřejmě dělá.
Odpovědět
Profilova fotka
To zehnani je co presne? Akdo vam a kdy pronasi pripitek? A diggi, jak jsi psala o problemech s otcem, tak bych ho nezvala. Pokud si myslis, ze ti to jedine zkazi.
Odpovědět
Jo, jo, děkuju Janinek....už jsem víceméně rozhodnutá, že tam nebude....akorát z každé strany do mě někdo něco vrká. Žehnání je, že děkuje ženich nevěstiným rodičům, že mu ji dají, nevěsta děkuje svým rodičům za to, jak ji vychovali a oni jim potom dají jakoby požehnání....nebo jak to nazvat. No každopádně trapaaaas :-) . Přípitek bude pronášet buď můj svědek, ale spíš přítelův tatínek....před obědem.
Odpovědět
Ahojky, je to už déle co jsem sem psala a můžu vám říct, že se ta diskuze pořádně protáhla :-) čas se krátí, dní do svatby ubývá a smekám před vámi že toho máte tolik zařízeno. Včera jsem si udělala do excelu svatební plánovač podle svého, rozdělila na období jako je to tady na beremku a světe div se, ono to jsou 2 A4 :-) Takže teď se na to musím vrhnout a tento týden to nějak rozlousknout. Jinak : - před oltářem budu stát o hoďku a půl dřív než vy, v půl 12 :-) ( kněz říkal, že až budeme končit, budou nám akorát znít zvony, tak uvidíme jak to bude stíhat:-) - zvyky - talířek ano, společné krmení také, tradiční menu - šunková rolka ( jen já a ženichem, maminky a svědkyně budeme mít šunku bez té náplně), knedlíčková kterou nemusí moc snoubenec, svíčková kterou nemusím moc já . Únos nevěsty bych nerada..první taneček snad bude a pak ještě vybírání do střevíčku. Požehnání asi bude, ještě nevíme - fotit se budeme po obřadu, ostatní svatebčané snad počksají, pokud nebude pršet, mohou se projít po Svaté Hoře. - chybí nám toho spousta, především ještě nemám vybranou kytičku, takže ani barvu svatby a všechny ty doplňky, které se do barvy svatby dělají..
Odpovědět
jinak mí rodiče jsou rozvedení, s otcem se nestýkám, volá mi vždy jen jestli jsem už dostudovala nebo ne, takže ten na svatbě nebude a k oltáři mě povede mamky bratranec z druhého kolene :-):-)
Odpovědět
Článek se načítá
a původní plánovaný počet hostů - oběd 20, večer 30, realita je na oběd 40, večer 50...
Odpovědět
salinka on to má určitě nacvičené, tak to vyjde na minutu ;-)....jak tak koukám, máme skoro všechny rozvedené rodiče.....doufám, že nedopadneme stejně.....a taky mě uklidňuje, že nejsem jediná, kdo tam nebude mít tátu
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,vy jste se teda rozjely :-) to je fajn,když si má člověk o takovýchhle věcech s kým popovídat ;-)
Odpovědět
to jo, já jsem taky ráda...doma to nemám s kým probrat :-D
Odpovědět
snad máš diggi pravdu :-) jj, jsem ráda, že tyhle stránky existují, předtím než jsem sem poprvé nakoukla, nevěděla jsem takovou spoustu věcí :-) diggi že tam nebudu mít tátu mě po pravdě ani nemrzí, nemám k němu nějak "žádný" vztah .. horší je, že tam nebudu mít bratra - ten mě měl vést k oltáři, alespoň jsem si vždy myslela, že to bude on, ale před pár lety se to u nás v rodině nějak pokazilo, takže s ním také v kontaktu nejsem.. jen to pořád nemůžu nějak překonat ... z mé rodiny jsou rozvedení snad všichni až na výjimky. Za to u přítele snad není rozvedený pár..
Odpovědět
jejda já jsem se nějak rozepsala .. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my mame rodice spolu, ale vim, ze jsou rodiny, kde proste to z nejakeho duvodu nefunguje. Jako kdyby nekdo nechtel rodice na svatbe, ze jste se treba zhadali ted behem priprav, tak bych se to urcite snazila nejakprekonat a usmirit se. Ale pokud se dlouhodobe nestykate z vazneho duvodu, tak bych to nelamala pres koleno. Ja jsem i proti nucenemu zvani pribuznych, ktere tam nechcete. Ja tam mam asi pres dvacet mych pribuznych a chtela bych i vic, protoze spolu vychazime, mam je vsechny rada a na svatbe je opravdu chci. Ale nezvala bych nekoho jne proto, ze jako me nekdo nuti. A vlastne zadny rozvedeny par tam mit nebudeme. Jen jeden mlady rozesly pred tak 4 roky. Od Martina kamarad, se rozesli pred lety a ona je ted s jinym kamaradem. Tak snad tam neni nic nevyreseneho, doted me ani nenapadlo o nich premyslet. A fakt doporucuji zvat jen ty, co tam chcete a nehledet na to, ze nekdo jako se urazi nebo tak nejak. Svatba je priserne draha zalezitost a lide musi mit proste pochopeni, ze to neni nafukovaci a nemuzete vsecny pozvat. A ze proste treba k nekomu mate bliz nez k jinemu. At uz z rodiny nebo mezi prateli.
Odpovědět
salinka: tak s tím bráchou je to škoda....nechceš nebo nemůžeš to nějak urovnat, když Ti na tom záleží? janinek: ono se to lechce říká, ale dovedu si představit, že když do tebe třeba tchýně hučí, ať tam pozveš toho a toho, tak přestože nechceš, budeš těžko odmítat
Odpovědět
Profilova fotka
Diggi, uznavam, ze mam stesti, ze do me nikdo nehuci. Ze je to pak tezke. Ale v pripade huceni tchyne ji ma umlcet skoromanzel. Hlavne dneska je to jine. Svatba neni o tech rodinach, ale o tech dvou. Treba na zapde jsou pozvanky stylem - rodice nevesty si vas dovoluji pozvat na svatbu dcery - a to mi prijde takove divne. je to nase svatba a my si zveme, koho chceme. Nesnasim, kdyz mi nekdo do neceho mluvi, jsem pak vztekla uplne.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme odvedení nevěsty vyřešili lehce, aby se neurazil ani otec, ani otčím, tak tam s přítelem dojdeme spolu jako poslední, jeho mamka to vzala v klidu. Popravdě, největší problémy mi s přípravou svatby dělá moje matka, bohužel je těžké ji odkázat do patřičných mezí, protože mě vůbec neposlouchá, prostě si dělá co chce.
Odpovědět
Profilova fotka
Jako maminky jsou vrazedne. My se mame fakt rady, vychazime spolu skvele, ale nikdo me neumi vytocit tak jako ona. Jsem doted v soku, ze jsme spolu vybiraly saty a naprosto v klidu. Jinak me prubezne vytaci, jak mi vzdy rekne, at jako neutracime za tu svatbu. Nevim proc, si asi mysli, ze se to snazime udelat co nejdrazsi nebo co. My si to jinak fakt delame vse sami, ze jako nam ani nema nidko jak co delat po svem. A ten spolecny prichod je podle me moc pekny. Me teda povede tatka.
Odpovědět
původně jsme to měli taky naplánované, že půjdeme spolu, ale bráška se na to těší, tak proč mu neudělat radost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Podle me je prave pekne oboji :)
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak my mame taky v rodine (hlavne z pritelovy strany) par takovych lidi, jejichz chovani na svatbe se mirne receno trochu obavame.... :-S na tradice taky moc nejsme, ale rozbijeni taliru a spolecnou polivku mit budeme :-) tipata: jsem uplne zapomnela, ze ji jeste porad mate :-D meli bychom mit (aspon zatim to tak vypada) relativne volno pristi vikend, co vy?
Odpovědět
Profilova fotka
ja doufam, ze teda jako se vsichni budou chovat hezky a pit s mirou.
Odpovědět
já taky doufám, ale nemyslím si to :-D .....zítra musím konečně zařídit ty kytky
Odpovědět
Profilova fotka
Ja ted narazial s obalkami. DO normalnich se nam to nevejde. A ty, co sednou jsou jedna za deset korun, tak musim neco vymyslet.
Odpovědět
my dostaneme obálky k oznámkům zdarma, ale já chtěla jinou byrvu, takže taky sháním....ale nehrotím to, když neseženu, nechám ty, co k tomu budou
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?