23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
No, to může, záleží totiž na každým milimetru jak to nastaví, takže pokud má třeba kočka delší nohy, tak to na tom utz udělá nějaké gramy navíc..... četla jsem na FB teď že to hodláš prospat, to máš plánovaný císař v celkové narokóze a ne ve spinálu??? :-. neboj, třeba vás překapí a 6.2. bude na světě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zatím to na plánovaný císař vypadá, o umrtvení jsme se sice ještě nebavili, ale u spinálu se mi nelíbí, že bych cítila jak mi šahají do břicha. A pak po spinálu nemůžeš mít u dalšího dítěte epidural, takže pro mě bude lepší, když si celkově schrupnu. Už vím, že celkovou anestezi snáším hodně dobře, takže asi půjdu do celkové. Ale nemyslím si, že si to drobek rozmyslí, je tvrdohlavá po mamince. Navíc to doktor vypočítával podle obvodu hlavičky a druníku-bříška, nohy ho vůbec nezajímaly. ale já tušila, že to bude 4kilový drobek.
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, počítá se hlava + hrudník + femur 8-) No, podle mě je třeba epidural celkem na prd, protože stejně funguje jen krátkodobě, takže na celou dobu kontrakcí ti to stejně nepomůže.. a u spinálu rozhodně necítíš, že by ti někde sahali :-D necítíš vůbec nic ;-) a za chvilku po porodu jsi v pohodě. Ale však to je indi-vindi, každému vyhovuje něco jiného ;-) Hlaně, ať to máte brzo za sebou a jste obě v pořádku x-) Btw jakto, že nemůžeš pak mít epidurál? Ten se přece píchá jinam, než spinál =-) Asi je to doktor od doktora.... ostatně jako vždycky všechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se na to ptala jirky, proč by to nemohlo jít a říkal, že je to blbost :-N :-N :-N :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jest enejakou tu chvili tu partu trhat budu. Kaci, myslim na tebe, sedmeho davam do diare. Hele, kamradce take rikali mnohem vic a pak vazila mala mene. Takze te odchylce verim. Jinak dnes prisel kamaradce kocar, si tu objednala, tak na to, ze to je sportak a jen se "rozkladal", jsem si prisla jak nejvetsi nemehlo. A stejen mi prijde, ze ta jedna tycka by se nemela ohybat. A nejde mi na to prsiplast, za a je vetsi a za be ma utrhly spuntik. Fusak radeji nezkousim :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo Jani, ono hodně záleží i na přesnosti UTZ, jestli to posuneš o milimetr doprava nebo doleva a tak. Jsme to zkoušeli na utz jak jsem byla těhotná s malým, když se přímka posunula kousíček jinam tak to hned udělalo třeba půl kila :-N :-N :-D takže celkem sranda. Ještě jsem se ptala i taťky na tu nemožnost epidurálu po předchozím spinálu a taky říkal, že to je blbost. No každopádně musíme držet všecny palce a doufat, že Kačenka nebude potřebovat nic z toho a že malá poleze na svět pěkně sama ;-) Začínáš nácvikem na kočárcích, jo? ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
TO se pocita z tabulek, ze jo? Ze jako nameri na UTZ a pak prepocita v tabulce? Zacinali jsme tehdy nacvik tim dvoukocarem. Jinak my brzy budeme uplne vybaveni, uz mame vajicko, cestovni postel, cestovni zidlicku z Ikey ... Jj, snad to Kacence pujde samo a uz brzy bude miniKacka na svete a zdrava.
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčata děkuji, kéž by vás ta potvůrka poslechla. Je pravda, že mě doktor měřil na 4x, ale vždycky mu to vyšlo od 3.8 do 4.2kg, takže to asi drobeček nebude, ale uvidíme do pondělka, byla bych i ráda, kdyby šla normálně a dřív. Kočárek u nás vybíral taťka Tom a kupodivu vybral dobře a skladně. Na všechno stačí dvě ruce. Zase Jani, kdo je připraven, není zaskočen. Budete vybavení a pak spoustu ušetříte. Nervy i finance. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to ti kači věřím. piješ maliníkový čaj? ten by tomu mohl trochu pomoct, ještě máš týden ;-) jani , to se naměří na utz a ten utz si to sám jakoby dopočítá, stejně jako podle stejných měřítek počítá termín porodu. vždycky je to orientační, obzvlášť pokud dítko není úplně souměrné - malej má třeba po jirkovi hodně velkou hlavu - takže podle ostatních parametrů měl termín 14.10. a podle velikosti hlavy 15.9. :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak maliník nepiju, už jsem o tom slyšela, zatím uvažuju v rovině, že Toma několikrát znásilním (k jeho spokojenosti) a snad to pomůže. Ale pojistit to maliníkem není špatný nápad. Větší hlava po taťkovi, to je dobrý, chytrej kluk se trefil přesně mezi.
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata No tos mi pripomenla uplne tu scenu z Pratel, jak ma Rachel rodit a porad nic a svadi tam Rosse :) Tak at malinik a Tom pomuzou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kači :-D moc moc držíme palce x-) kurnik, je to jako včera, co se malej narodil..... a jakej je z něho už chlap |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Včera večer mě zachvátila první panika, co já budu bez toho břicha dělat, ono tam prostě už nebude. A dítě bude chtít jíst, přebalovat a chovat, to bych zvládla, ale co si počnu bez pupku?
Odpovědět
Profilova fotka
kačenko neboj se, bude ti bez něj dobře :-) v klidu si zavážeš tkaničky a zvládneš spoustu podobně důležitých věcí x-) moc na tebe myslím, ať ti to v pondělí dobře dopadne!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Bez bricha ti bude urcite lepe. Hlavne misto bricha budes mit na rukou princeznu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak gratulky k Lucince i tady :)
Odpovědět
Profilova fotka
kus ženské je to x-) už se těším až bude kačka doma a poykládá nám všechny dojmy. podle fotky to vypadá, že nakonec šla pod kudlu =-) ale hlavně že jsou holky v pořádku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme doma, dneska nás obě pustili. Pod kudlu jsem nakonec musela, malou naměřili ráno na 4100g, tak nebylo co řešit, pánví by neprošla. Nakonec jsem šla do spinálu a na sále jsem se pobavila komentářema. Lucka měla pupečník 2x kolem krku (doktor konstatoval, že by stejně neprošla) a když ji vytáhl tak sestřička jen zahlásila: "A rovnou se i pokadila." Porod pohodička, ale pak to začlo, jak jsem si neužila bolesti před, tak potom určitě, naštěstí se to dalo nějak přežít, nejdřív na kapkách od bolesti a pak už si člověk zvykl i na tu bolest a celkem se to zklidnilo. Jen se mi asi ve středu začly nalívat prsa, přes noc jsem měla tři prisnice a ráno 37stupňů a betony. Nastoupila na mě dětská doktorka a dva dny na mě zapracovala, první hepnutí na prsa jsem probrečela bolestí, malou u prsu a krokodýlí slzy a doktorka jen, že se mám uklidnit a přestat brečet. Naštěstí to chytli brzo a prsa mám v pohodě, sice musím před kojením trochu odsávat, aby mi změkly bradavky, ale to se časem spraví. Malá je hlad, co schvíla je přisátá a na noc musím dokrmovat, protože noc ze čt na pá prořvala (Herodes by se radoval) a včera večer začla kolem půlnoci znovu, ale sestra jí dlala hned příkr a aspoň jsem se trochu vyspala. Ale nejlepší perlička je, že jsem se z toho stresu před porodem a teď ve špitále osypala takovým způsobem, že snad jen prsa a záda mě nesvědí. Teď malá spí a já se raduju nad spícím dítětem. Takže asi tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Koukam, ze to mas peken dobrodruzne. Tak hlavne ze jste s Lucinkou pekne doma a muzes si ted uzivat tu "dovolenou". A ze to je bez bricha lepsi?
Odpovědět
Profilova fotka
kačiiiiiiiiiiiii, vítej doma x-) docela ti závidím, že sis užila jen ty bolesti po. mně to hrozně štvalo, že nejdřív 8 hodin kontrakce jak prase a nakonec to stejně nešlo a pak ještě i bolesti po císaři. malej měl taky šňůru kolem sebe, ty děti jsou ale darebáci. příkrmy jsou super věc, taky jsme dávali, než se kojení utřepalo. krásně jsi to zvládla že už kojíš, jsi holka šikovná. a jak se cítíš jako matka? :-N x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nástup laktace byla vážně sranda, hlavně se všechny sestry divily, že mi nastoupila tak brzo po císaři. Obvykle to prý nastupuje až 3-4 den po porodu a mě to naskočilo už druhý. Ale mlíka přibývá, vždycky si nějakou tu padesátku odstříkám, Lucku tím nejdřív nakrmím a pak ji ještě přiložím k prsu, kde se dojí a odpadne. v noci jsme se snažili přikrmit z kádinky, ale dneska ráno jsme se na to po chvilce vykašlali, přelili do lahvičky a jede ze savičky ve tvaru bradavky a je moc spokojená, už "kojí" i taťka. Bez břicha je to lepší, sice ještě zůstalo trochu nafouklé, vytahané, ale to se časem zatáhne a jak budu moct cvičit na břicho, tak se do toho dáme a zase budu šlang. Jako matka se cítím, sice je to novinka, ale prostě něco ve mě zapadlo a je to jako by to tam bylo vždycky, jen to najít. Je sice pravda, že mi asi 4 dny trvalo než jsem si Lucinu popusovala, ale teď je moc spokojená. Občas v noci, když hodně řve mám stavy, kdy prostě nevím, co chce, ale to občas nastoupí Tom, já jsem dnes dělala příkrm a on malou uklidňoval chůzí a zabralo to. i když tu první prořvanou noc v porodnici jsem měla v jednu dobu stav, kdy jsem řekla Lucce, že nebýt to vymodlené děcko, tak s ní třísknu o zeď, ale to se utřepalo a teď už bych ji nedala. Tom je taky taťka jak má být. V porodnici byly omezené návštěvy, takže mohl dojít jen ve střadu na hodinku, ale už bylo hned vidět, že měl malou chvilku na ruce a už se mu nechtělo se od ní hnout. Přesně jak jsem čekala, najednou tu byla reálná a je jeho. holka to bude mít těžký, bude tátova holčička a asi zůstane stará panna, protože žádný pro ni nebude dost dobrej. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To se fakt mas, ze tak pekne kojis. Ja mam vo okoli same problemy a alergie. Tak at to vydrzi. A to je normalni, ze s tebou cloumaji hormony a z breceni silis. TO je fakt k uzoufani, kdyz dite rve a nevis, proc a co s tim. Toma popisujes vyborne, ale ono to u tech tatku pry docvkane az fakt po porodu, ze do te doby to je jen pupik. A Lucka ma teda pred sebou krasnou budoucnost. Ale nedivim se mu, ja nad timhle obcas premyslim a mit holku v puberte musi byt pro rodice asi fakt nejhorsi obdobi. Hele, chodite se na ni porad koukat a rikate si, jak je krasna?
Odpovědět
Profilova fotka
kači takových chutí třísknout o zeď ještě bude :-D popisuješ to úúúúúúúplně přesně. mně jak malého prvně přinesli tak jsem na něj koukala - hm, dítě. a co jako :-N :-D ale ono to naskočí a pak už je to jenom lepší a lepší. na břicho ještě cvičit nemůžeš? máš nějaké problémy s jizvou? ono taky hodně pomůže až se ti úplně stáhne děloha, pak to bude hnedle poloviční. já si po porodu připadala snad jak ve 28.týdnu :-p :-D ale cvičit jsem začla defakto hned jak jsem byla doma a po šestinedělí už bylo všechno ve starých kolejích. teda jako ne úplně, trochu vytahanou kůži mám, ale to chce podrobné zkoumání :-p a jirka o ní stejně ví :-D :-D užívejte si to dokud je to malinké a jenom to leží a kouká x-) x-) x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, spíš ji kontrolujeme jestli ještě spí nebo už babůzňá a bude chtít nakojit. Sice kojím, ale jedno prso mi popraskalo, tak se teď snažím ho jen odstříkávat a malá je jen na jednom, ale už se to báječně lepší. Sestra, co tu včera byla, mi na to napsala framikouin, teda malé na pupík ho napsala, ale říkala, že to pomůže i mě. Tery, na břicho sice už nějaké drobné cviky mám od rehabilitační z nemocnice, ale nejsem schopná se k nim dostat. Buď kojím nebo spím. Zatím mám málo mlíka, tak malá pije co 2 hodinky, takže na noc musíme příkrm, aby se vůbec vyspala. Sestra nám řekla, že si malá dumlá pěstičky a že ji máme dát dudlík. Ten se prý odnaučí, palec ne. Tak jsme dnes zkusili dát dudlík, letěl jí z pusy rychlostí blesku, prostě ho nechce. Já to dělala taky, palec jsem měla v hube a odnaučila jsem se to, dědeček mi to opepřil, doslova a do písmene. Ale jinak nás sestra pochválila, že máme dítě na 1s hvězdičkou, pěkně jí, opruzená není, všechno nachystaný a uzpůsobený. A to jsem měla pochyby, že jsem neschopná matka. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak super, že vám to všechno tak jde 8-) to že pije co 2 hod je celkem normální, ne? tak přece pijou všechny mimina, malej tak pil taky, i v noci, příkrmy jsem mu kvůli tomu nedávala. holt se člověk ze začátku moc nevyspí, to máš pravdu. ale to se spraví ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Tak to me neprekvapuje, ze je na 1 s *. A ty jsi schopna matka urcite. A je fakt, ze nektere deti dudlik vubec nechteji. @fender Spravi se to zhruba kdy? Jen pro predstavu, pro me spraveni znamena spanek osm a pul hodiny denne. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jani :-D to je asi dost indi-vindi, ale malej asi první 4 měsíce pil co dvě hodinky, pak se to přes noc začlo protahovat na 4 a od 7 měsíců spí v podstatě celou noc ;-) když se zadaří tak od sedmi do devíti s jednou přestávkou na mlíko. takže neboj, není to tak strašný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fender Tak to je trosku lepsi. Ja kdyz to vidim kamosce, co tu vzdy je s Amalkou, tak si to moc nedovedu predstavit. Protoze ja bych v te jeji situaci chodila spat tak v osm pul devate, ale to bych asi videla Martina jen o vikendech. Ale pry si zvyknes a spis proste min a neprijde ti to. Nas ted v breznu ceka sama navsteva, a v druhe pulce tu budu nejdriv kamaradka s chlapeckem a pak zase Amalka, tak se tesim. A s Amalkou tu bude ejste jina kamoska s mimcem, ale ti nebudou u nas, ale v hotelu. I kdyz uz jsem domluveni, ze budu malou hldiat, az pujdou rodice do divadla, tak na to sjem take zvedava. Jo, rikala jsem vam, jak tu mam ted tu ceskou kamaradku? Jsme se seznamiyl v samosce, bydli tady kousek, coz je ohromna nahoda a vyhoda, protoze na netu vsechny ty Londynanky jsou dost daleko. Tak tahle kamsoka ma dva chlapecky, budou jim tri a pet, tak minuly patek jsem je vecer hlidala a nechali se, tak sjem byla rada. Nejsou na to totioz zvykli vubec, jedine jedna babicka je mzue hlidat. Tak sjem se bala, aby mi nebreceli, ale byli zlati.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani to je pravda. Já jsem byla taky hroznej spáč, přes víkend klidně 12 hodin a podobně. Když jsem vstávala k malému tak jsem si zvykla spát třeba fakt trhaně po těch 3-4 hodinách a nepřišlo mi to. Zas když je prcek malej můžeš spát s ním i přes den... teď už jsem si zas navykla spát celou noc a nedovedu si představit jak jsem to dělala předtím :-D No nic jsi nám neříkala. Tak to je super ne? Prosimtě ty budeš mít takovou miminkovskou praxi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fender No, reknu ti, ze pripravena si moc neprijdu. Jak jsem hlidala, tak jsem dumala, jak vlastne tihle mali kluci curaji na zachode, jestli v sede nebo jak :) I kdyz teda takhle, kdyby nam ted nekdo nabidl mimco, tak ho bereme. Spis ta cesta k nemu se mi tu moc nezda.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?