21.6.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky zajímalo by mě jestli se některá z vás bude vdávat ve stejném dni jako já. My se budeme brát na Vizovickém zámku. Máme termín, máme místo obřadu, máme zamluvenou hostinu, ale nic jiného. Myslím, že se to rozjede až po novém roce. Jinak svatební horečka je v plném proudu.
Odpovědět
Profilova fotka
v těhotenské průkazce se píše cervix score! Jsou to ty čísla na konci, čípek, hrdlo atd. a ten součet je cs
Odpovědět
Profilova fotka
přesně jako ty, jsem se zeptala já, když se mě ptala kámoška :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to mi tam nenapsali, mleli cosi o jednom prstu, ale že zatím rodit nebudu
Odpovědět
Profilova fotka
fakt, mě to tam můj doktor psal asi od 36 týdne :-S den před porodem jsem měla 5 a doktor řekl, že to ještě dlouho nebude, i když kdo ví, možná mě nechtěl jen strašit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
na zprávě z nem. mám jen zbytek hrdla polotuhý, těsně pro prst, vak blan se neklene :-D ale nic víc
Odpovědět
Profilova fotka
už sem to našláááááá, mám tam O, takže asi nic
Odpovědět
Profilova fotka
fakt 0 to je divný, tak to asi fakt bude až za 14 dní, i když ono to jde někdy hrozně rychle, u mě to teda dost rychle šlo, i když já už cs měla, ale podle zprávy z nemocnice by jsi tam měla mít nějaké číslo, to se mi nějak nezdá, no co, nejsem doktor :-D a kdy jdete holky na kontrolu?!
Odpovědět
Profilova fotka
ještě by mohla dorazit Ivča, ať pořádně pokecáme :-N
Odpovědět
Profilova fotka
zítra jedeme zase na ozvy a v pátek do poradny do nemocnice, tak uvidíme, to cs mám jen na průkajdě a řekla bych že si s tím doktor nedělá moc hlavu a na zprávě z nem. je to samá zkratka, tak nevím. Vůbec nevím co tam píšou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
to by mohla. KOukala sem vám na fotečky, malý jsou tak rozkošný, sem zvědavá co vypadne z nás :-N Není nějakej cvik jak to její klesání podpořit?
Odpovědět
Profilova fotka
mě určitě pomohlo chození,já vlastně ten den před porodem chodila celý den po Mariánkách, určitě jsem si tím pomohla, možná taky houpání na míči, prostě gravitace!!!! To je asi jediný. Zkus se zeptat Ivči, ta by mohla něco mít naštudovanýho když přenášela, já jsem to neřešila, malá šla dřív než měla. A rozhodně potom pomůže horká sprcha, nebo vana, v domácím prostředí z ekonomickýho hlediska teda spíš vana. V nemocnici mi to bylo úplně jedno, jedině pomocí sprchy jsem přežila křížové bolesti. Ty fakt nikomu nepřeju, nedají se rozdýchat, pouze je musíš přežít :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Těch zas se taky bojím, zada mě bolej normálně, takže u porodu, to bude asi maso :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mě třeba v těhu záda vůbec nebolely, teda aspoň myslím, už si na to přesně nevzpomínám, ale na kontrole po šestinedělí mi doktor oznámil, že jsem měla křížové bolesti, prý je to vidět podle polohy dělohy a že se mám připravit, že při dalším porodu je budu mít znova. Oni ví spoustu věcí, ale nechtějí nás tím zatěžovat, aby jsme se nebáli víc než je nutný. I když já se porodu vůbec nebála, hrozně jsem se na to těšila, a je pravda, že to bylo prostě úžasný, bolest k tomu bohužel většinou patří, ale rozhodně to ve mě nezanechalo odpuzující zážitek. Hrozně jsem se totiž těšila na malou a to předčilo naprosto všechno, i když neříkám, že jsem mamce do telefonu neříkala, že to nevydržím, no a na to mi mamka řekla jen, ale vydržíš, každá to vydržela, a měla pravdu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ještě k těm zádům, Míša byl poučenej od kamarádky, že mi má pro úlevu záda masírovat, ale sotva se ke mě přiblížil na 10 cm už jsem ho vyhazovala, ať na mě nešahá :-D cítila jsem od něj asi to teplo nebo co a bylo to ještě horší, takže podle mě u křížových bolestí masáž nepomůže. Mě pomohla jen sprcha a to že tam byl se mnou Míša a říkal: "netlač, dýchej, mačkej mě, ale netlač, ještě nemůžeš
Odpovědět
Profilova fotka
my to uskočilo :-N drtila jsem mu při tom ruku a řičela že to nejde, že už to jde samo a taky šlo :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se taky porodu skoro nebojím, prostě to k tomu patří, nejvíc se bojím o malo, aby se jí během toho nic nestalo
Odpovědět
Profilova fotka
Míša fakt přijel až na to "nejlepší" :-N Ta počáteční fáze porodu u mě teda trvala dost dlouho, když si vezmu, že to začalo už 2. ráno, hodně slabě a tak po 20 min, ale bylo to. TAk kolem 21:00 večer už to začalo sílet a nemohla jsem celou noc spát, při každé kontrakci jsem vyskakovala z postele a rozcházela jsem to v obýváku. Ve dvě ráno mi dal Míša do ložnice houpací křeslo, radio a sluchátka, abych se "nenudila" a aby mi ten čas utekl. Vanu jsem si dávala tu noc 2x a nepřešlo to, tak už mi to bylo divný, že bych měla takový poslíčky. No a ráno už to Míša nevydržel a proto, že šel do práce, tak mě radši do nemocnice odvezl, já teda nechtěla, protože jsem si myslela, že to zase nic není a že mě tam zbytečně nechají. Jenže to už jsem měla bolesti po 4 minutách a ty stahy trvaly 45 vteřin, což je přiznak porodu, tak jsme jeli. TAm mi řekl doktor, že je to ještě hoooodně na začátku a že jsme přijeli asi ještě hodně brzy. Vypadalo to, že budu rodit až další den. No nakonec to šlo tak rychle, že to nikdo nečekal :-N ještě, že jsem tam byla, nedovedu si představit, že jsem sama doma a všichni v práci. Od 11: už to začalo být hodně krušný a ve 13:30 mi ve sprše praskla voda a to byl konec, bolesti se zdvojnásobily a byly tak po 2 minutách. Vysvobozením pro mě bylo jít na sál a to 100%, protože jsem mohla tlačit a už si to řídit podle sebe. A prý jsem byla na prvorodičku fakt šikulka, asi na 10 zatlačení byla malá venku x-) Míša mě pořád chválí, že jsem to krásně zvládla x-) Budeš mít taťku u porodu?! Určitě to stojí za to, i pro ně x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to je jasný, kort když tě takhle postrašili, ale určitě to zvládnete holky, obě x-) já jsem na malou tak strašně zvědaváááááá :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, to fakt trvalo hodně dlouho. No sem vědavá jak to budem mít my
Odpovědět
Profilova fotka
já se nejvíc bála únavy, protože jsem vlastně tak 30 hodin nespala a člověk na to potřebuje hodně síly, ale naštěstí jsem únavu vůbec nepocítila a ani po porodu, zase jsem skoro celou noc nespala, čekala jsem, až se narodí druhé miminko, nevěděli co to bude, tak jsem byla zvědavá :-D no a hlavně jsem vedle sebe měla ten nejkrásnější obrázek na světě, tak jsem se nemohla vynadívat x-)
Odpovědět
Profilova fotka
já se už taky těším. No nic jdu si udělat oběd, už mám hlad a odpoledne chci umýt koupelnu než přijde zbyna, abych mohla být s ním.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se měj krásně, zítra dopoledne tu asi nebudu, požná chvilku po O, ráno jedem zase na ozvy. Tak pozdravuj Emmičku, pááááá
Odpovědět
Profilova fotka
My zase jdeme na obídek k našim a malá už se probudila, tak můžeme vyrazit. Tak se mějte holky krásně a opatrujte se. Jo a s tou prací to nepřeháněj ;-) Papapa a krásný sváteční den x-)
Odpovědět
Profilova fotka
vyřídím a držíme pěsti x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ivuš, krásné fotečky, právě jsem koukala do alba, malá je úžasná krasavice a jak je velikááááá x-) S těma vlasama se netrap, mě už to přechází a co je hlavní už rostou nové, holky měly pravdu, zarazí se to, taky mi to začalo ty 3 měsíce po a teď už to přestalo, už padají tak jako dřív, klasicky!!!! Tak nezouf!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno děvčátka, Áji myslíme na vás!!!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahooj, už sme doma, ozvy dopadly zase v pořádku, ale mám jít před tou páteční poradnou ještě radši jednou na kontrolu, no sem ráda, že mě takhle hlídají, ale je fakt, že kdyby sme se zBYNOU oba nedělali u našich, tak nevím, kde v práci by ho takhle pouštěli obden na skoro celý dopoledne, aby mě vozil.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Áji, tak to je super, že jste holky v pořádku :-D JJ,ještě, že tak, jinak by jste to měli dost složitý. Emmička je šikulka, včera se otočila ze zádíček na bříško a šlo jí to moooooc dobře. Jsem hrozně moooc ráda, je to naše zlatíčko. Už se snaží plazit, otáčí se, sedá si v lehátku a leze na nohy, no myslím, že je fakt rychlík x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda uleze tak metr, ale i to je dobrý x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?