Znovu roušky od září

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, co na to říkáte od 1.9. znovu roušky ve vnitřních veřejných prostorech. Na úřadech... Tak nás to asi nemine
Odpovědět
Profilova fotka
@kokoko123 Taky plánujeme od konce června, bohužel jsme si to naplánovali až na začátek října. A zatím se kazí, co se dá 😞
Odpovědět
@mrnous89 zkus myslet aspon malicko pozitivne a neklesat na mysli. Nejak to dopadne hlavne ze mate jeden druhyho🙂
Odpovědět
@mrnous89 my plánujeme od loňského června. Jebne mi asi už po dvacáté
Odpovědět
Profilova fotka
My se chtěli vzít minulý rok v září...hned po zasnoubení, ale báli jsme se, že to bude moc narychlo a lidi budou stresovat, tak jsme to dali na duben 2020 - zrušeno, tak jsme to přesunuli na září 2020 a zase trneme, co bude...vím, že čas nevrátím, ale pořád si říkám, že kdybychom to udělali hned, raz-dva máme po svatbě a takhle jen trneme, nervujeme se a já jen piju víno na nervy...tak snad ze mě nebude alkoholik a už se konečně i vdám 😄 😄 😄
Odpovědět
@blankaa89 mám z toho stejný pocit. My se zasnoubili v červnu a přišlo nám to moc rychlé loni 😬
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak zatím takto... doufejme, že ani pak to nějak dramaticky nezkrouhnou
Odpovědět
Profilova fotka
@blankaa89 myslím, že by nevěsty měly dostávat ve vinotékách množstevní svatební slevu 😂 taky mám v lednici otevřenou láhev s burčákem
Odpovědět
Profilova fotka
@najuline jsem na tom stejně...zrovna padl burčák za 120,-...nikdy jsem tolik nepila, jako teď při těch nervech 😂
Odpovědět
Tak zatim žádné svatebni omezení, co se poctu lidi tyce, nahlásili. Jen zavření restauraci o pulnoci
Odpovědět
Profilova fotka
@blankaa89 abysme pak nedostaly jako svatební dar pobyt v protialkoholní léčebně hele 😂 ale tak můžem to brát jako trénink na svatbu, tam se taky hodně leje ne? 😉
Odpovědět
Pro ty, kdo rikaji, ze nema smysl omezovat svatby (rodinne oslavy atd), kdyz se nerusi koncerty a sportovni akce: ja myslim, ze to smysl ma. Prece jenom na svatbe nebo jine rodinne oslave, si lide podavaji ruce, objimaji se (pri privitani, pri odchodu), nekdo se pratelsky liba na tvar, zaroven probiha konzumace jidla a piti - skoro na kazde svatbe se stane, ze postupem casu se lidem promichaji sklenicky a omylem se nekdo napije z cizi sklenicky (hlavne deti) atd....nic z toho se nedeje na koncertech a pri sportovnich utkanich.....takze z logiky veci dava smysl omezit rodinne oslavy vcetne svateb. Ale samozrejme vsem tem, kterych se to tyka, preju, at jim svatba vyjde co nejlepe.
Odpovědět
@zanett Logicky jo, ale ne že to bude nakazovat a zakazovat stát. Má být na každém, ať si zváží, jestli se zúčastní nebo ne. Kdo se bojí, ať sedí doma na prdeli. Na naší svatbě budou, až na pár výjimek lidi, se kterými se běžně stýkáme, takže toto omezení by stejně nemělo smysl. Btw. Byla jsem ve styku s nakaženou, nevytrasovali mě, nikoho jiného nenakazila a po 3 týdnech je zpátky v práci 🤷
Odpovědět
Článek se načítá
@snahnah Tak stat ma paky na to tyhle veci proste naridit....obecne vzato nelze v mnoha ohledech spolehat na zdravy usudek nasich spoluobcanu (ted to myslim obecne, nikoliv ve vztahu ke svatbam), od toho je tu stat, aby to korigoval...i kdyz to samozrejme nic nemeni na tom, ze je to stresujici pro vsechny, kterych se takova blizici se svatba tyka.
Odpovědět
Holky, které máte svatbu 10.10., řešíte nějak omezení, nebo zatím čekáte, co bude za tři týdny? Máme mít cca 65 lidí, obřad na radnici a tolik míst k sezení tam není (aspoň standardně tam tolik židlí necpou) 😞 počítali jsme s tím, že kamarádi a mladší část rodiny (sestřenice apod.) prostě budou stát kolem. Bylo to tak na všech svatbách, kde jsem byla, a nikdo se nad tím nepozastavoval. Navíc tam bude spousta malých dětí (nejmladší je teprve 8 měsíců), kteří budou stejně u rodičů. Na matrice jsou celkem ochotní, ale 10.10. budou mít víc svateb, tak se bojím, že mě s přidáváním židlí pošlou do háje (od začátku jsme věděli, kolik je tam míst k sezení, jenom až do teď to nebyl problém). Tak nevím, jestli aktivně volat v pondělí na matriku, hledat rychle jiné místo (na toto datum asi utopie) nebo počkat, jestli do té doby nedojde další opatření. Jsem z toho na nervy.
Odpovědět
@disela ahoj. My máme svatbu 10.10. a obřad máme mít venku. Lidí máme mít cca 80. Já už jsem pesimista a myslim, že skoro určitě stejně nenechají tolik lidí na svatby. Takže jsme rozhodnutí se zařídit až podle toho, s čím vyjedou..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, také jsme 10.10. a obřad máme v kostele. Lidí jsme chtěli 70, ale už připravujeme seznam na 50, míň snad nebude. Držme si palce 🙂
Odpovědět
@disela my jsme meli svatbu včera, nebylo nas tedy tolik, ale na radnici nám třeba kvuli tomu nedovolili, aby hosté udělali spalir pro příchod nevěsty. Museli si vsichni posedat, co by delali, kdyby lidi bylo vic než zidli, to nevim a teprve potom jsme mohli jit my. Zajimave, ze když jsme odcházeli, uz spalir nevadil, ale je pravda, ze to uz tam s nami oddavajici ani matrikarka nebyly, tak jim to uz mozna bylo jedno. V restauraci nikdo neresil nic, normalne jsme se bavili, tancili, zpivali, jen před pulnoci nas upozornili, ze opravdu musime končit, ze by z toho neradi meli problémy
Odpovědět
Tak holky, ministrem bude plukovník a ten utáhne šrouby. Takže počítám, že dojde k omezení počtu osob přítomných na svatbě...A myslím že dlouho nevydrží ani omezení restaurace od půlnoci do šesti ráno, že to ještě zkrouhnou. Třeba jako na jaře od osmi,případně od desíti
Odpovědět
Profilova fotka
@disela nám postupně sami lidi poodpadaly, takže aktuálně máme nějakých 30, obřad venku pokud nebude joo hnusně, takže tohle zatím neřeším, pokud nechají obřady aspoň do třiceti lidí, jsme v cuhu.. jen se modlím, aby zas nepřišel lockdown a nazdar bazar :/
Odpovědět
Profilova fotka
Holky prosím nemohu to najít. Platí zavíračka ve 22h i pro svatby?
Odpovědět
@vikigallo taky jsme nad tím včera dumali. Oni to ale ofiko teprve vyhlásí, že? Tak to snad osvětlí
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebucie ještě prý zvažují utnout akce ve 20h, ale to snad ne
Odpovědět
Mám strach, že budeme rádi když neomezí počet lidí, ale jenom provoz restaurací. Jestli si vezmou příklad z Anglie, kde mají tuším 30 lidí na svatbě a chtějí to stahovat na 15, tak zkazí spoustě lidí jejich vysněný den. 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@disela Na matriku volej a ptej se. Ať víš, na čem jsi. (Já jsem si svoje snoubence obvolávala v pondělí.) Počet míst by se aktuálně měl řešit i na svatbách uvnitř. Uvnitř místnosti musí mít každý svoji židli. Nutně to neznamená, že všichni musí sedět. Prostě ale platí, že tam může být jen tolik lidí, kolik je míst k sezení. (Docela vtipné je počítání míst k sezení u kostelních lavic...)
Odpovědět
Profilova fotka
@vikigallo Zavolejte si tam, kde budete mít hostinu/oslavu. Každé místo na to bude reagovat jinak (může být rozdíl, jestli to máte přímo v nějaké restauraci nebo třeba pronajatou stodolu) a ve výsledku je to na nich, jak dlouho Vás tam nechají.
Odpovědět
Profilova fotka
@bartokovo paní se trochu bojí sousedů, což chápu. Jinak mám mít obřad v kostele, takže míst k sezení mám dost 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@vikigallo tak nám dneska volala paní z místa, kde to máme mít, neni to restaurace ani nic podobného a říkala, že se to časové omezení vztahuje i na ně... že přej naférovku jezdí kolem policajti a kontrolujou to... přitom je to farma na vesnici 😕 tak se ptala, jestli tam budem chtít svatbu i tak... řekla jsem, že rozhodně! 🙂
Odpovědět
@najuline člověk se chce vzít i když bude party jen do deseti, že? Jsem pořád na trní s čím ještě přijdou. Prý to dají vědět předem, pokud nějaké omezení ohrozí svatby. Co je ale pro ně předem 😕
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebucie no právě, klidně i když bude do osmi, aspoň ušetříme ne? 😄 ne sranda, ale já jsem prostě rozhodnutá se 10.10. vzít a dokud mě Prymula nezavře doma, tak to tak prostě bude! 🙂 a to je druhá otázka no, co je předem volby jsou příští týden, pak je maximálně druhý kolo senátních, tak se modlím, ať to nechaj ještě aspoň tam 😞 aktuální nařízení platí do 7. října, ale nedělám si iluze, že by se pak nějak rozvolňovalo... no nezbejvá než čekat... dneska jsem byla na zkoušce svatebních šatů a už se nemůžu dočkat, až je obleču zas a uvidí mě v nich i muž 🙂
Odpovědět
@najuline taky doufám, že to nezaseknou toho sedmého. To by mi fakt jeblo...já dnes byla na zkoušce líčení a účesu a taky se nemůžu dočkat ☺️
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?