Zirkony ve snubních prstenech

19. lis 2017110

U zirkonů se píše, že časem ztratí lesk a nejdou už vyleštit. Oproti tomu diamanty se přeleštit dají. Není tu někdo, kdo by s tím měl zkušenost (má už zirkony ve snubním prstenu delší dobu)? Já mám zirkony jen ve stříbře a tam mi nepřišlo, že zašly. Mám je ještě na hodinkách a tam je to vidět hodně. Pořád se nemůžu rozhodnout jestli zirkony nebo diamanty.

 • Mám zirkon v zásnubním prstenu a už po několika měsících (tzn. ještě před svatbou, která byla po 9 měsících) to bylo vidět. Pokud chceš mít ve snubním prstenu kameny, určitě bych si vybrala brilianty.

 • Ahoj, taky bych určitě doporučila diamanty. Když nebudeš chtít moc velké, nevyjde to o moc dráž. Ale určitě bych zvolila zlato, stříbro je přiliš měkké.

 • Prsteny budou určitě zlaté, jen pořád nevím jestli bílé, žluté nebo jejich kombinace. Prsteny, co se zatím nejvíce líbili snoubenci mají právě 3 docela velké kameny a ty co zatím nejvíce líbili mě mají 8 středně velkých diamantů. Ze začátku jsem byla rozhodnutá pro diamanty, ale pak jsem kvůli té ceně začala trochu váhat. Proto jsem chtěla slyšet názory těch, které zirkony mají.

 • Sponzor fóra
 • Mám 5 briliantů ve snubáku a cena od zirkonů byla jen 1500 navíc. Musím říct, že zirkony by byly už dávno zašedlé a nelituji toho, že jsem si připlatila.

 • já mám zirkony ve všech špercích léta a nezašly. Člověk se musí o šperky trochu starat. 😉

 • @sonicka_d  Možná taky záleží, jestli jsou zirkony syntetické nebo přírodní. Proto třeba jsou tady odlišné zkušenosti. Já jsem měla zlatý prstýnek s "bílými" kamínky a po pár letech byly dost matné, obroušené.

 • Já mám zirkony v zásnubním - 4 roky i ve snubním - půl roku a zašedlé nejsou. V zásnubáku jich je 15 a ve snubním 3 a vše ok...

 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

 • Zlatník u kterého sme nechali prstýnky dělat mi doporučil brilianty, prý neztratí nikdy lesk a třpyt narozdíl od zirkonů, které prý časem "zajdou" 😐 já zvolila brilianty a doufám, že nebudu litovat 😵

 • Z mé zkušenosti určitě zirkon zajde, ostatně je to řeč každého klenotníka. V zásnubním prstýnku mám velký zirkon, mám o něj ale takový strach, že do svatby zajde, že zásnubní prstýnek pořád sundavám. Do snubní prstýnků mně budoucí manžel objednal brilianty, celkem jsme za dva prstýnky dali skoro 30.000,- , ale pokud se má jednat o investici na celý život, myslím nemá cenu šetřit 🙂

 • Mám obojí. Necelý rok zásnubní s diamantem od Rýdla a ,,obyčejný'' prsten už třetí rok se šesti zirkony od pána s malým zlatnictvím. Ten zirkonový čistím je v práci ultrazvukem na chirurgické nástroje. Ten zásnubní zatím nepotřebuje nic. Rozdíl mezi kameny je ale patrný, zásnubní bych chtěla taky s diamanty, tak doufám..

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jsme tradiční český zlatnický ateliér. Zabýváme se zakázkovou výrobou dle individuálního návrhu. Zaměřujeme se na originalitu a jedinečnost.
  Hynek Kalista
  Hradec Králové
  Jmenuji se Hynek Kalista a společně s kolegy vyrábíme originální zakázkové snubní prsteny a další šperky.
  Snubní prsteny v tradičních i netradičních designech. Šperky vyrábí zkušený tým zlatníků přímo v Praze. Gravírování na prsten a doprava zdarma.
  Články od našich partnerů
  5 tipů, jak vybrat kapelu na svatbu, aby jste měli o zábavu postaráno!
  Nejkrásnější vůně pro svatební den. Zvolte tu nejlepší!
  Nevíte, jak se jako host obléknout na svatbu? Poradíme
  Archiv článků od partnerů