Věříte na pověru o perlách, že přináší slzy?

Věříte na pověru o pravých perlách, že přináší do manželství slzy? Dostala jsem na památku sadu krásných pravých perel, náušky, náhrdelník i náramek, dokonce jsem zvažovala i snubní prsten s perlou... chtěla jsem všechno vzít v ten den D, ale tedy váhám, jestli no není vhodné, aby se nad tím někdo nepohoršoval.. Ale něco podobného se říká o kytkách z růží, ne? Věříte na tyto pověry, vyvarovaly byste se, nebo to hodily za hlavu?
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně na pověry věřím. Nevdávala bych se v květnu a nevzala si na sebe perly. Pověru o růžích neznám. Ale samozřejmě, každý má svůj názor a záleží jen na Tobě :)
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s @vlajka1 taky bych se nevdávala v květnu a perly si taky asi nebrala, ale záleží to na tobě :) já bych se třeba zeptala mamky nebo babičky jaký na to mají názor určitě ti poradí :D ale stejně to vždycky bude záležet jen na Tobě a Tvém partnerovi :)
Odpovědět
Profilova fotka
@engele Kašli na to, že by se někdo pohoršoval...Nemůžeš sledovat všechny pověry jen proto, aby se náhodou někdo nepohoršil, to by ses z toho zbláznila. Záleží na tobě, jestli v ty pověry věříš nebo ne a měla by ses rozhodnout podle sebe. Já např. se vdávám v květnu (ale otěhotnět nehodlám, takže tato pověra jaksi nemá smysl, hlavně v současné době, kdy je dostatek všeho) a budu mít na sobě taky perly, které jsem dostala od tchýně k různým příležitostem. Jsou to krásné šperky, a to je pro mě důležité.
Odpovědět
@im4fun To jsem ráda, pro mne jsou také důležité a ráda bych je měla aby ti co mi je dali viděli, že si jich vážím.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@engele přesně, pokud jsou pro tebe důležité, neřeš případné řeči ostatních...Pak bys neměla nic podle sebe a ani by sis to neužila...
Odpovědět
Profilova fotka
já na pověry nevěřím,takže bych si je klidně vzala :)) některé pověry mi navíc přijdou úplně nesmyslné ,jakoby jedna babka povídala a všichni se toho chytli :)) jak se píše na netu : je to neexistující víra,která bez rozumných důvodů přiřazuje věcem a dějům nadpřirozenou schopnost ovlivňovat budoucnost. A já na nadpřirozeno moc nevěřím :-D
Odpovědět
Taky mám v úmyslu vzít si perly. Z pověr bych si nic nedělala, konkrétně s touhle a o těch růžích jsem se setkala dnes poprvé, nějaký rozumný důvod za tím ale nevidím. Na rozdíl od svatby v květnu, aby nebylo dítě v únoru, ale to už je dnes taky pasé. Perly podle mě se daleko líp hodí k podtržení významu té události, dle mého názoru, daleko víc než třeba štrasovaná bižuterie. A pokud jsi je dostala, tak je to právě i výraz respektu k dárci. Já perličky budu mít půjčené od mamky a je mi jasný, že z toho bude mít hroznou radost, až je na mně uvidí.
Odpovědět
Já teda nemám v úmyslu si vzít perly,a le svatbu mám v květnu, na pověry taky nedáme.. Být tebou, tak bych si vzala to, co se ti líbí :-)
Odpovědět
Já na některé pověry dám a na některé ne. Rozhodně za sebe bych nikdy nedala na pověru o perlách nebo o svatbě v květnu. V květnu jsou moc krásné svatby a mám spoustu známých co měli svatbu v této době. Řekla bych, že to jaký dopad bude mít pověra, ovlivňuje pouze člověk sám a to tím způsobem, jak moc si jí nechá ovlivňovat život a jak se říká připouštět si ji k tělu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ne, nikdy jsem na pověry nebyla :) Sama budu mít perličky (ikdyž ne pravé) ve vlasech a také ve svatební kytici. Je to nesmysl na to věřit, to jako bys za pár let se rozvedla a řekla "můžou za to ty perly" :D
Odpovědět
Profilova fotka
Perly?Jsem v šoku,neznám tuhle pověru a nechala jsem si udělat náhrdelník,náramek a náušnice z perel.Stálo mě to 1300Kč,rozhodně se toho nevzdám. :-)
Odpovědět
@pavlisovi Taky budu mít perly v kytici, ve vlasech a dokonce je obsahuje i má štrasová bižuterie. Příjde mi trošku drsné házet chyby a pohromy manželství na perly, svatbu v květnu a jiné pověry............
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Sice na povery neverim, ale pro jistotu jsem perly vynechala, abych si to pak jednou nevycitala :D
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že se vdávám v květnu, ve vlasech budu mít perlové doplňky, všechny šperky mám z perliček, mám je i jako hlavní dekoraci na celou svatbu, dort, koláčky a další sladké si dělám sama a tímto způsobem porušujeme další "pověry", tak bych řekla, že na ně nevěřím. Většinou jsou založené na historii, která v dnešní době už rozhodně neplatí. Člověk by se u plánování svatby měl zaměřit hlavně na to, co se mu líbí a ne na to co se nesmí, zvlášť kvůli pověrám... :-)
Odpovědět
@engele na pověry nevěřím, jestli se ti to líbí, vem si to :)
Odpovědět
Koneckonců, perličku máme i na svatebním oznámení, tak bych chtěla aby nás perly tou svatbou provázely, tak to hážu za hlavu a budu je pyšně nosit :-)
Odpovědět
Souhlasím s jennyexx. Úspěšné manželství záleží na osobní zralosti obou lidí a ne na perlách, to mi příjde jako když děti věří na bubáky. Jestli je někdo věřící, tak by měl pamatovat, že první přikázání pověrčivost zakazuje, křesťan má věřit v jednoho Boha a ne v nadpřirozenou moc perel nebo skřítků :-) Já budu mít spousta perel v náhrdelníku a náramku, koupila jsem je na trhu a zrovna v neděli jsem je navlékala a mám z nich fakt radost :-) Taky je to testík, nakolik si dokážeš s klidem a nadhledem obhájit odlišný názor vůči zbytku rodiny. Perly jsou hloupost, ale počítej s tím, že příbuzné Ti pravděpodobně budou stejně kecat do vaření, výchovy dětí, apod. Je třeba začít s laskavou asertivitou už nyní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vlajka1 Ale povera o kvetnu ma koreny kdysi ve stredoveku je to podle toho ze kdyz se lude vk kvetnu brali,vetsinou hned pocali dite a to se rodilo v zime kdy byli krute zimy a malo deti i matek prezivalo,zadny jiny vyznam to nema:-)
Odpovědět
@ladus88 tak tak. Jenže lidé si kolikrát ani nepřečtou proč ty pověry jsou a pak vyšilují. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to rozhodně hodila za hlavu.. Na pověry nevěřím a i kdyby... kdo říká, že to nejsou slzy štěstí??? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, kde má pověra kořeny. Když si vezmu ale tvrzení "svatba v máji, do roka máry" prostě by mě nenapadlo to pokoušet. Samozřejmě nikoho neodsuzuju, květen je krásný měsíc. Každý má právo na své rozhodnutí.
Odpovědět
Ahoj, ja jsem si k satum vybrala perly a byly krasne. Na povery neverim a jestli se Ti libi, tak bych Te neodrazovala si je vzit:)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@ladik78 spam
Odpovědět
O některých pověrách jsem se dověděla až tady :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Podle toho z jakého pohledu se na život nahlíží. Například ve všech civilizacích zatmění slunce znamená předzvěst apokalypsy. Výjimkou je Hawai 8-) , kde věří že slunce s měsícem se miluje a při tom vznikají hvězdy. ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?