Zoufalá a líná nevěsta - přípravy mě obtěžují

Ahoj, potřebuju se vypovídat - jsem asi divná. Svatbu máme za 3 měsíce. Netěším se. Sice mám toho pravého, miluju ho - potud vše OK. Co není OK je celá akce jménem svatba. Jsem moc šťastná, že se vezmeme, v kostele, tak "jak to má být". Jenže stvrzení by mi stačilo ve 4 lidech, vzít se bez celé další komedie, ALE tohle bude mega párty o 110 lidech. O peníze nejde, to zaplatíme, jenže ta organizace... je mi fakt ouzko. Nově teď podnikám a to mě plně zaměstnává baví. Většinu věcí na svatbu zařizoval snoubenec a je mi z toho fakt trapně. Bohužel mě ale nějaké věci jako jsou třeba kytky, výzdoba atd. vůbec nezajímají a jakákoliv organizace je mi vážně na obtíž - nikdy jsem toto nedělala, nikdy mě to nezajímalo a nepůsobí mi to nějakou zvláštní radost. Jídlo - fakt se mi ulevilo, že nebude hostina a nemusím řešit věci typu kde kdo sedí, nicméně i ten raut je třeba nějak naplánovat, kdo to uvaří, doveze... a takhle bych mohla pokračovat. Nemáme prakticky nic mimo základního "hardwaru" - naštěstí máme místo, kostel, muziku, foto, vizáž a snad budu mít i ušité šaty (pokud se uráčím pravidelně docházet na přeměřování a zkoušení :-D ) - takže ano, nejspíš se vezmeme. A to je asi tak všechno a 3 měsíce není moc dlouhá doba. Myslím, že se budou všichni divit, jak ubohá svatba to bude :D možná bez kytek i bez výzdoby :-D Problém je, že kdykoliv na to začnu myslet, dělá se mi vážně nevolno, jsou to pro mě další složité úkoly navíc a už mě i napadlo, že bych to snad raději vůbec mít nemusela. Je na tom někdo podobně? Ono mě to vše nemine, třeba se povede některé věci zadat jiným lidem, ale samotné mi vadí můj cynický přístup a neochota se tím jakkoliv zabývat. Když bych měla být nadšená nevěsta .... (to jsem byla týden po zásnubách, než mi bylo řečeno, že nemluvím o ničem jiném a že přeháním a že řešit se to bude až za půl roku - mezitím elán vyprchal a nevrátil se).
Odpovědět
Divná určitě nejsi. Měla jsem podobné období někdy v březnu-za oknem hnusně a pochmurně a já měla řešit letní svatbu. Nechtělo se mi :D ten elán a radost z plánování přišla až na jaře s teplým počasím. Nicméně pokud tě to ani tak nebere, co takhle někoho pověřit? Maminku, svědkyni nebo nějakou koordinátorku, která by to všechno řešila za tebe?
Odpovědět
@lalkavonteschen uf, už jen to, že nejsem jediná je celkem ulevující... děkuju :-) Všechny kámošky totiž byly naprosto nadšené, ROK (!!!) se tomu plně po práci věnovaly, no a taky měly pak své dokonalé svatby :-D Já právě narážím na to, že vůbec nevím komu to zadat, rodina - nelze, tolik se do všeho montovali co jak má být, že jsme jim nakonec museli říct, ať se do toho necpou a nechají se překvapit. Ti, co měli nějaký námět na pomoc a angažovali se, tak se ukázalo, že to stejně chtějí udělat ONI po SVÉM a bez ohledu na naše rozpočty, což nás fakt vytočilo. Svědkyně bude mít 2 měsíční mimino, po té nic nechci :-D Zatím nejlepší varianta je zaúkolovat ty nadšené nevěsty z okolí... to by mohlo vyjít.
Odpovědět
Hned na začátku píšete, že peníze nejsou problém...tak nějaká koordinátorka?? Ty nejsou zas tak drahé.
Odpovědět
@chantal22 Pomalu o tom začínám uvažovat... asi by se to za ty ušetřené pocity "nejsem správná nevěsta" mohlo dost vyplatit :) děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsi divná. Já si svatbu zatím neplánuji, ale myslím, že až k tomu dojde, tak mě svatební organizace bude bavit tak pět minut. Obdivuju nevěsty, co si všechno zařídí do puntíku samy. Normálně eventy pro 100+ lidí za sta tisíce organizují agentury, profíci, co se tím živí a je to jejich zaměstnání, ale jak jde o svatbu, tak se očekává, že to všechno ošéfuje nevěsta a možnáá kámoška-pomocnice, a ještě u toho bude chodit do práce a normálně fungovat. A ještě si plno věcí udělá sama na koleně, aby se ušetřilo. No potěš teda. Myslím, že až se budu vdávat, tak bych co nejvíc věcí outsourcovala právě nějaké koordinátorce...
Odpovědět
Profilova fotka
Já sice jsem nadšená, ale že bych se tomu věnovala pořád? Bereme se v srpnu, šaty mám objednané a čekají mě jen nějaké zkoušky, máme prstýnky, místo, fotografa, objednaný catering (vyřešeno třema mailama), hudbu řeší repráky, na výzdobu natrháme luční kytky + skládám 1000 jeřábů, ale hlavně proto, že je to relax a baví mě to... Kytky neřeším, nechávám to naprosto na kamarádce květinářce, líčit a česat mě budou kamarádky, takže taky neřeším, výslužku neděláme, tombolu, hry, oběd taky neplánujem... Takže je vlastně hotovo. Dopředu jsem se rozhodla dělat jen věci, které chci, ty, co mě nebaví, nejspíš nepotřebuju. Času to zabralo minimum (jen mě docela baví brouzdat galeriema), práce moc není. Jaký si to člověk udělá, takový to má.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucydora Hrozně mě zajímá, proč je člověk, který neplánuje svatbu, registrovaný na tomhle portále?
Odpovědět
Profilova fotka
@ziriael Hledám inspiraci, zajímá mě, co všechno se řeší kolem svatby a ráda si čtu příběhy nevěst. OK?
Odpovědět
@divnapatronka Já začala už loni v červenci,kdy jsme se byli podívat v místě konání.Mám dvě malé déti,takže jsem to všechno dělala dost nárazově a nakonec si našla koordinátorku,protože jsem v klidu.Sice ano,začala jsem rok před svatbou,ale stylem cca jeden týden něco koupím a dva týdny se toho nevšimnu..
Odpovědět
Profilova fotka
@divnapatronka a co tu svatbu opravdu udělat malou? vykašlat se na to, co si kdo myslí, oni to nakonec rozdýchají :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucydora Ok. Já to nemyslela zle, jen mě to prostě zajímalo, zvlášť když jste psala, že by vás organizování asi taky nudilo ;)
Odpovědět
@ziriael SUper přístup! Potěšila jste mě v tou výslužkou - také neděláme :)
Odpovědět
Článek se načítá
@chlupydupy To jsem chtěla - tato moje vize padla hned na samém začátku... rozhodla jsem se příteli splnit to přání velké svatby (chápu to). Zas je fakt, že x věcí udělal on... nicméně fakt mě by bývala stačila svatba ve čtyřech. Jsem zvědavá, co budu říkat "poté".
Odpovědět
Segra mela cca 100 lidi, my jen ty nejblizsi, tedy zhruba 10 lidi, bylo to krasne, komorni, pocasi vyslo, a v pohodicce se pak jelo k tchynce, kde jsme si dali dort, dalsi papani, piti, my pak odjeli na svatebni noc k sobe, zbytek pogriloval, popil. Jmenovite nase mamci, segra s muzem, predtim i mě je dve nej segrokamaradky :) byla tam muzova babicka na kafcu, dortu, teta, proste pohodička :) fotografka kamaradka segry a i moje tedy. Ja bych se s velkou svatbou nesrala, stačilo mi kupovat sary, zavoj, boty, polstarek, prstynky, jidlo, piti... No ne? Nebo si na toho nekoho najmi. I vlasy a makeup jsem zvladla se segrou.
Odpovědět
Holky aktualizuju :) Našla jsem poměrně dost lidí, kteří jsou nadšení s ledasčím pomoct a konečně to má jasné obrysy a mě to začalo normálně bavit! Myslím, že ty moje věčné bloky jsou vždycky ze strachu před velkým úkolem... Nakonec to vypadá, že by se mohlo vydařit. A když ne, tak neva a aspoň bude nač vzpomínat, jak se to pos*** :-D Takže i naděje pro ostatní - salámovou metodou koousek po kousku a ono jak se to začne odskrtávat, tak deprese přejdou :)
Odpovědět
Ahoj, je to jako bys psala o mě. Všechno týkající se svatby se mi začalo eklovat až tak moc, že se mi dělalo fyzicky špatně, jak jsem na to pomyslela. Dneska jsem to všechno odpískala a spadl mi kámen ze srdce. U nás to bylo tak, že celou akci převzala moje matka a tchýně a vytvořily z toho totálně šílenej konstrukt pro veškerý příbuzenstvo, co ho máme. Ale gratuluju, že se to u tebe zlomilo tím správným směrem a vdáš se. Já jsem se tý maškarády odmítla zúčastnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@vakovlk co se vzít někde sami?
Odpovědět
@chlupydupy uděláme :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?