Svatba 26.9. rušíte, čekáte ?

Zobraz úvodní příspěvek
V květnu jsme rušili termín kvůli covid a teď máme mít příští víkend další termín. Dost sleduji situaci a ta se pro svatby a oslavy teda nevyvíjí vůbec dobře 😢 Už se dost mluví o snižování poštu hostů. Prymula někde psal, že by to viděl na 30 lidí, ale co bude je otázka. Blbý je, že jak je vláda neschopná a nedají žádné informace, co bude když a pod., tak můžeme jen čekat. Máme 47 lidí, takže doufám, že to omezí na 50, ale myslím, že je to utopie. 😢 Svatba jako taková už pokud to nezakážou, tak proběhne, ale teda hrubě mimo naše představy. Vy co máte příští týden, už se nějak připravujete nebo zatím jen vyčkáváte?
Odpovědět
Ahojky, my máme mít svatbu 3.10. a dost se bojím. Máme teda 40 lidí, tak to by mělo být ok, ale večerka v 10? My teda budeme mít celou hospodu i se sálem jen pro sebe, tak přemýšlím, zda se v tu chvíli jedná o restauraci, když bude vše jen pro nás a je to soukromá akce🤷 Nestačilo by si třeba udělat s hostinským nájemní smlouvu, že nám tu hospodu jako "pronajímá" na ten den? Nevíte někdo?
Odpovědět
@bargama my jsme taky meli všechno sami pro sebe a stejne to neslo. Porad je to restaurace, ať uz v ni sedi dvacet náhodných hostí nebo uzavřena společnost. A myslím, ze většina majitelů nebo provozních nechce riskovat
Odpovědět
Ach jo, tak jsem se těšila, ze jsme to nedali původně na květen a teď? Vecerka v 22h.. máme pronajatý hotel s restauraci, takže Smolík, pokuty jsou prý velké.. dojedou nám lidi z Moravi do Prahy.. Vše už je zaplacené a v Hotelu kde jsme nemají ceny lidové.. takže se mi chce brecet a už je mi i úplně jedno, ze bude taková kosa, dcera nemocná, mamka moje to chytla od ni a je na tom 3x hůř (jen nachlazení).. fakt pecka. Pochybuji, ze to pro svatby upraví a nějakou výjimkou ....
Odpovědět
Profilova fotka
@snahnah Taky jsem se na to ptala a prý je to snad až 20tis a to za každého... Teď babo raď 😞
Odpovědět
@cat1505 Záleží jaký prostor a od koho si pronajímáš.
Odpovědět
@cat1505 Ale my jsme tady taková prdel světa,kde Covid přišel a radši za 3 týdny odešel 🙈
Odpovědět
- Opatření se také dotknou restaurací a barů, kde se zavírací doba zkrátí do 22:00. Ministerstvo vydalo také doporučení pro provozovny, co dělat v modelových situacích. „Myslím si, že opatření nejsou tak hrozivá. Jsou zatím na 14 dnů,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Dodal, že opatření zatím nebudou zasahovat do škol ani pořádání svateb. Všechna opatření mají platit dva týdny. Takže by to mělo být ok ne
Odpovědět
Tak pokuta do 5000 Kč za to že budeme pařit déle než do 22:00 to při ceně za svatbu, je celkem krásná částka 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@pitajsek Jenže to si vzájemně odporuje. Buď se restaurace zavře ve 22.00 a opatření se DOTKNOU pořádání svateb, nebo bude u soukromých akcí výjimka a můžeme v pronajaté restauraci pařit jak chceme... Tvl člověk aby k organizaci svatby ještě studoval práva aby měl vše ok... :-/
Odpovědět
Profilova fotka
@snahnah Prostor restaurace od...restaurace..? 😄
Odpovědět
@terka2706 To jsem taky říkala,že je to pak jak dražší pronájem 🤣
Odpovědět
@cat1505 To by právě nesměla být restaurace od restaurace, ale třeba výstavní prostory od města 🤔
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@snahnah No ne, teď už místo neměním 😄 I kdybychom si měli načepovat víno do zásoby a pařit na zahrádce 😉 😄
Odpovědět
@cat1505 Tak změnit místo by zrovna u nás nebyl problém, varianta zahrada byla taky 🤣 Ale to jsem včera zamítla, páč po oslavě jsme ještě 2 týdny lovili panákové kelímky z bazénu a kusy balónků jsou všude možně do teď. Hele, zrovna u nás v hospodě je standardní otevírací doba do 22 hod. Místní jsou zvyklí a někteří se dokážou zlískat už v 19, že nedojdou domů 🙈
Odpovědět
Čtu tady tu diskusi. Pochopila jsem dobře, že teda svateb se toto omezení skoro nedotklo. Pokud každý bude mít své místo, může nás být uvnitř do 500 lidí, jako bylo dovolené už za Vojtěcha? A s rouškami.
Odpovědět
no já nevím, žádnou vyjímku na svatby jsem popravdě nikde nenašla? Pokud je to restaurace prostě se musí v deset zavřít a hotovo? My teda máme takovej celej objekt, který je určen pro svatby. Nikde žádný nápis restaurace, bar nic. Takže jde o soukromou oslavu na soukromém pozemku. Víc už mě v tuto chvíli nezajímá. Nicméně tedy jak už tady některá z vás psala, nějak se úplně vytratila radost ze svatby a už se spíš těším, až to budeme mít za sebou. Kdybych tohle věděla předem, tak do takové svatby nejdu ani náhodou. Dneska už bych to udělala někde se svědky a nazdar. Ušetřila bych spoustu peněz a nervů 😉
Odpovědět
@veronika_grycova Ale samozřejmě to omezení otevírací doby restaurací je velké omezení svateb.
Odpovědět
Potvrzeno - ve 22 uz musi byt prazdna restaurace... v lete jezdim na tabory a ve 22 troubim vecerku- beru nastroj s sebou😂 Jinak nakoupime nejake pivo a presuneme to do chatek- kdyby se na opatreni vy... bylo by to bezpecnejsi- takhle bude kazdy hledat, jak to obejit- neb tu svatbu mame doufame jednou v zivote a chceme si ji opravdu uzit...
Odpovědět
My mame 10.10. nic nerusime a ani rusit nebudeme. Dnes jsme volali do restauracky a rekli nam, ze do 22 otevreno. Pak muzeme kalit dal venku, ale predpokladam, ze bude zima. Pro me jen liiip. 🙂
Odpovědět
Damy chcete “pobavit”? Bratr nemuze prijet z ciziny, muzum bratr volal min tyden ze je v karantene a muj druhy mi dnes vecer volal totez...🤭
Odpovědět
@mrzou no to je radost. to už jsou takové třešničky na dortu 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@mrzou Karanténa je ještě pochopitelný důvod. Můj nestarší bratr nepřijede z Moravy do Kutné Hory, protože se mu nechce 🙂
Odpovědět
@cat1505 to taky potesi...☹️ Tak snad si to uzijeme aspon v ramci moznosti... ja si snes jela 30 km pro saty a zjistila, ze mi zapomneli zkratit nejspodnejsi sukni a couha z nich o 10 cm... uz jsem se jen smala... asponze to pry opravi a zitra snad privezou primo domu...
Odpovědět
Profilova fotka
@mrzou Užijeme si to hlavně bez něj, je to debil 😄 Na konci srpna se nás ptal, jestli náhradní termín platí. Když jsem řekla, že ano, tak mi na to napsal "ale vždyť tam jsou volby, nechcete to posunout"? No a naši rozmluvu zakončil tím, že podzimní covid to jistí.. Jak říkám, debil 🙂 Vy to máte tento víkend? Budu držet palce, aby byly šaty v pořádku 🙂
Odpovědět
@cat1505 Ano- my zitra... Bud rada- aspon vam slibuji pekne pocasi...
Odpovědět
tak já už dneska lítám a vyzvedávám, vše možné, takže trochu honička. Počasí nám zítra opravdu nebude přát, takže musíme narychlo připravit mokrou variantu. Partner už je celkem dost nervózní, takže to bude ještě krásné odpoledne. 😉 Teď se mi podařilo ztratit rozpis, jak se bude sedět u stolů a kdo v jakém pokoji bude ubytovaný, to je celkem blbý, protože dát to do kupy mi trvalo celkem dlouho. Za poslední tři dny nám odpadlo asi 5 lidí, ale to už jsou detaily. My vyrážíme na místo už dneska nějak po obědě, aby se to všechno dalo do kupy. Tak nám všem přeju, ať se nám to zítra vydaří. Doufám, že po těch všech komplikacích svatba půjde jako po drátkách a bude to dobrej mejdan. 🙂 🙂 tak si to užijte 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, na zítra nám všem držím palce, aby se ten vydařil na 100 % 🙂 Bude to určitě krásné a těším se, až si po víkendu povíme dojmy 😊
Odpovědět
Profilova fotka
@brabra22 my máme taky soukromej objekt (farmu s penzionem), ale dneska mi paní volala, že prej se vztahuje nařízení i na ně, že prej jezdej kolem policajti a kontrolujou to, přitom je to na vesnici, úplně konec světa, tak se ptala, jestli tu svatbu i tak chceme... řekla jsem, že rozhodně! čekám na ten den 10 let, nenechám si ho vzít! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@najuline Prosím tě, jak se na ně může vztahovat zavíračka RESTAURAČNÍCH zařízení ve 22:00?
Odpovědět
Profilova fotka
@cat1505 hele to já nevim, taky se mi to zdá podivný, proto se snažim někde zjistit nějaký opravdu relevantní info k tomu... jako mají tam místnost, kde je bar s nápoji, tak jedině takhle, ale jak řikám, taky mi to přijde podivný 😒
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?