Menu Forum

Špatná nálada - 3M před svatbou

15. čer 2015  • 
fotoportrét
fotoportrét
liliwhis
12
Registrovala se 13. února 2015 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 9 přátel. Ostrava, Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
liliwhis
12
Registrovala se 13. února 2015 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 9 přátel. Ostrava, Region Ostrava.
 Ahoj holky,
zajímalo by mě, jestli prožíváte případně jste prožívaly něco podobného. Mám asi více témat v jednom, ale k věci:
Svatbu máme na konci září tj. za tři měsíce.
Jsem teď ve fázi příprav, ovšem před pár týdny se mi zdál sen, že jsem byla na své svatbě, ale neměla jsem nic připraveno, nic zorganizováno. Od té doby se cítím divně - jako by ve stresu.
Mám vše zamluvené, rezervace zaplaceny - ALE jsem teď v tom hluchém období, kdy jen čekám, až bude před svatbou cca měsíc, kdy se sejdeme s restaurací a doladíme obřad (máme na stejném místě jako hostinu), s DJ, s kometičkou, s fotografem a bude se konečně něco dít.
Můj vnitřní pocit je, že mi práce leží, že něco určitě zapomenu, že to nestihnu. Dále, že mi nikdo s ničím nepomůže - ale přítom pomoct nechci, protože není s čím a i kdyby bylo, tak si všechno raději udělám sama. Dochází mi inspirace, ale přitom ještě moc toho nemám co vymýšlet.
Dalším problémem je přítel - mám z něj pocit, že pro něj příprava na svatbu skončila žádostí o ruku. Když chci s něčím pomoct, tak se raději jde věnovat svým koníčkům. Když přepočítávám rozpočet (a to myslím, že jsme hodně u země - chtěli jsme to tak), tak je všechno drahé, všechno zbytečné, všechno je podvod, protože když je u toho slovo "svatební" tak to je o polovinu dražší a s tím on nesouhlasí. Organizace ho nebaví, zvyky neuznává. Jsem z toho nešťastná, protože čím více se on tváří otráveně, tím více se angažuje tchýně. Dodávám, že já jsem chtěla malou svatbu - nejlépe se svědky, nebo někde u moře. Přítel je z velké rodiny z vesnice, kde na jeho svatbu čekají jako na spasení, ale všechno teď leží na mě emoticon
Jako svědkyni si přítel vzal sestru - typ, kde jí postavíš, tam jí najdeš - která na tu organizaci taky moc není a přítel jí nic neřekne. Je to přece jenom sestra. Jak říkám, čím méně se angažují oni dva, tím více tchýně. Už plánuje, co bude na svatbě dělat, jak bude vítat hosty, připínat myrtu, číst přání - ale to má přece dělat svědek nee??
A naposledy mě nejvíce štve to, že já mám malou rodinu a přítel velkou. Svatbu děláme v blízkosti jeho vesnice. Jeho rodina to má cca 10 km, moje asi 1,5 hodiny cesty. Před pár dny se celá přítelova rodina rozhodla, že bude na místě hostiny spát do druhého dne a aspoň si dají dobrou snídani. Celou svatbu jsme plánovali tak, aby to měla přítelova rodina blízko domů, když jich je tak hodně. To se teď nelíbí mojí rodině, protože oni tam spát nechtějí a neměli to ani v plánu tzn. že cca 2 hodiny zabijou jen na cestě domů (případně na odvoz aut). Slyším od nich, že jsme to mohli udělat teda v mém městě, když by tam druhá rodina spala tak či tak.

Už mě to plánování nebaví. Zdá se mi, že jeden problém vyřeším a vznikne druhý. Kdybych chtěla velkou svatbu, tak jdu přes mrtvoly, ale jak jsem psala - chtěla jsem malou svatbu, musím organizovat velkou a ještě mi všichni hážou klacky pod nohy.
Když začnu říkat, že se na to vy**ru a svatbu zruším, že mi za to ty zálohy stojí, tak hned se všichni uklidní....ale na pár dní a je to tady zas emoticon
Omlouvám se za román, ale musela jsem se vypovídat....doma mě nikdo nevyslechne emoticon
15. čer 2015 v 08:31  • Odpověz  •  Líbí se mi to
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
radkaja
7
Registrovala se 5. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4198 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
radkaja
7
Registrovala se 5. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4198 příspěvků. Má 3 přátele.
 Možná, pokud by to ještě šlo a našla bys vhodné místo poblíž tvého města, tak by to asi opravdu bylo lepší. Taky bych se jim vykašlala na velkou svatbu, ale to asi už máš všechny hosty pozvané. emoticon Klidně nechej tchýni ať na svatbě pomůže, ty "povinnosti" svědků vlastně povinné nejsou, tak proč to lámat přes koleno. Přítel se chová jako typický chlap, je jim jedno, jak to všechno bude, asi není i normálně zvyklý ti s něčím pomáhat. Prostě pokud to ještě jde, tak bych všechno osekala na minimum, aby si toho na sobě neměla moc a pokud budou řeči, tak jim řekni, že jsi na to sama, nikdo ti pořádně nechce pomáhat.
15. čer 2015 v 08:46  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
petrabn (32 r.)
4
Registrovala se 30. září 2014 na beremese.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 • Svatba byla 15. srpna 2015
  Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
petrabn (32 r.)
4
Registrovala se 30. září 2014 na beremese.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 • Svatba byla 15. srpna 2015
  Region Praha - východ
 Neboj, nejsi v tom sama, takové stavy tu má víc nevěst emoticon hlavně nepropadej zoufalství, podle toho co píšeš, to vůbec není třeba emoticon

Na další odpovím kvůli přehlednosti v bodech:

1. 3 měsíce jsou dlouhá doba, jsou tací co plánují svatbu měsíc předem a zvládnout to emoticon

2. Když Tě trápí obavy, že na něco zapomeneš, sepiš důkladný seznam (ať už v notýsku nebo v excelu) kde bude opravdu vše včetně termínů kdy kam máš zavolat.

3. Když se nějaká drobnost nevyvede, svatbu to nepokazí. To nejdůležitější je vzít si toho správného chlapa a to snad v den "D" nepopleteš emoticon

4. Super, že máte obřad a hostinu na stejném místě, to ušetří čas a organizaci přejezdu.

5. Sepiš si věci, se kterými bys byla ráda, kdyby ti někdo pomohl. Pokud nevíš co bys tam napsala, navrhuji alespoň "kamarádka-popovídat si o detailech výzdoby","snoubenec-pochlubit se aktuálním stavem jak jsem šikovná", "přítelova sestra-požádat jí, aby mi v den D kontrolovala make-up", "beremko-poradit se s menu na hostinu" atd. nebudeš mít pocit, že jsi v tom sama.

6. K přístupu přítele - asi neznám chlapa, který by se v zařizování svatby vyloženě vyžíval (i mě to občas nebaví a odkládám to). Když už, tak pomáhají protože ví, že se to musí udělat. Ale často se spoléhají na to, že my ženy jsme v tom a) lepší, b)nám to méně vadí (podobně jako třeba nakupování, objednat se k doktorům atd.). Oni nám ale v životě pomáhají s technickými věcmi, nosí těžký tašky, dobře řídí... Zkus ho jen požádat, ať je vděčný, že to děláš většinu sama (ať ti poděkuje, pochválí, jako kdybys mu uvařila dobré jídlo) a ať ti občas pomůže, když mu řekneš, něco vybrat, někam zavolat, protože jinak máš pocit, že se z toho zblázníš. Už taková podpora a vděčnost udělají své. V partnerství jste na všechno dva, i když se pěkně doplňujete emoticon

7. K penězům - to je těžké takhle obecně, ale na hodně věcech se dá ušetřit. Můžeš mít jen malou kytku a svědkyni nedat žádnou, zrušit myrty, neplatit ostatním tvrdý alkohol, vybrat nejlevnější variantu menu atd. záleží na vašich představách a možnostech. Ne na představách kohokoliv jiného. Například, jestli ti nebude vadit malá kytička, neplať velkou. Jestli by tě to ale mrzelo, budete muset šetřit jinde. Ještě jednou si to v klidu projdi a pak už se tím netrap.

8. Jestli ti hodně vadí, když tchýně chce např. připínat myrtu, tak jí oznam. že jsi tím pověřila někoho jiného. Jestli ti ale bude dobrovolně pomáhat a nekazí ti tím plány, asi bych toho využila emoticon

9. Svatbu bych už nepřesouvala. Kdo chce, ať přespí, kdo nechce, tak nepřespí. Každý si to rozhodne sám a ty se kvůli tomu vůbec netrap. Je to jedna noc a všichni mají svobodnou vůli. Já bych byla jen ráda za ty co přespí, že budou moct pít a zůstat slavit jak dlouho budou chtít. Jestli někdo nechce přespat, tak - nevím jak to říct jinak - ale to je jeho problém. Mimoto 2 hodiny na cestě není tragédie, nám jednou lidi ze Slovenska a Německa mnohem delší trasu a raději si přivstanou, než aby přijeli večer předem a přespali, jejich volba....

10. Když by ti stačila malá neokázalá svatba, tak alespoň tu velkou nemusíš tolik neprožívat a plánovat zbytečnosti jako svatební strom a vypouštění holubic, bez toho se můžete vzít taky. Kdo po tom touží, tak prosím, ale tohle zařizování se nasčítá a pak je toho hodně. Podle mě jsi moc zodpovědná, ale taky máš právo se občas "flákat" - dej si den bez myšlenek na svatbu, ať už při četbě, filmu nebo sportu, nebo si s tím svým zahraj hry emoticon Ale opravdu je hlavní, abyste si řekli "ano" a všechno ostatní plánuj jen jak budeš mít psychické síly emoticon ostatní by měli být vděční, že s vámi u toho okamžiku můžou být a nejedou se podívat, jestli budou ladit ubrousky s oblekem... Hlavně to všechno zkus dělat pro vás dva (pro sebe, jestli je to snoubencovi jedno) a pro nikoho jiného. Pak by tě mrzelo, že jsi si s tím dala takovou práci a nikdo to neocenil, nebo dokonce ještě zkritizoval... Nechci strašit, ale spokojená bys měla být hlavně ty. Pokud budou i ostatní, bude to příjemný bonus.

Přeji hodně štěstí na váš krásný den a hlavně do společného života emoticon
15. čer 2015 v 17:11  •  Svatba byla v srpnu 2015  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
vineta
18
Registrovala se 29. prosince 2014 na beremese.cz. Přidala 603 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vineta
18
Registrovala se 29. prosince 2014 na beremese.cz. Přidala 603 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
 @liliwhis Já bych jen dodala, že by sis měla promluvit se svým nastávajícím, ať přiloží ruku k dílu. Upřímně nechápu ten postoj, kde pro muže svatba končí tím, že požádají ženu o ruku a ona už to nějak zařídí. Je to i jejich den, a i když jim asi bude šumák svatební strom a serepetičky a košťátka a holubice, tak ty hlavní body, tj. zejména místo svatby, hosté, hostina, menu, dort, zábava, oblek, prsteny a pozvánky, by měli spoluzařizovat a spolurozhodovat. Pokud tě v tom nechá teď, je dle mého názoru vcelku velká pravděpodobnost, že budeš veškeré zařizování řešit celý společný život ty.
Dále bych osekala svatbu na podstatné a nepodstatné záležitosti, úkolovala tchýni (nechápu, proč se tomu bráníš, je to evidentně jediný člověk, který se angažuje a pomáhá ti, a tobě to vadí? emoticon ) a nestresovala se v mezičase, když máš vše podstatné.
A k postoji tvé rodiny k místu - nezažila jsem, že by někomu vadilo na svatbu někam dojet, pokud to je v rámci ČR.. Prostě by měli cítit, že je to tvé přání a rozhodnutí, respektive tvé a tvého nastávajícího, a tak to respektovat - v čemž bude zřejmě ten háček, protože to vypadá, že celou svatbu kompletně přizpůsobila jemu a navíc to máš celé na hrbu jen ty. To by nebavilo nikoho. Měl by si vážit toho, žes mu ustoupila ze svých představ, a pomáhat ti.
Nemá cenu se svatbou stresovat. Má to být radostná událost, hlavně pro snoubence.
15. čer 2015 v 18:20  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
sramkpa
4
Registrovala se 10. listopadu 2014 na beremese.cz. Přidala 170 příspěvků. Region Jihlava.
 • Svatba byla 12. září 2015
  Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
sramkpa
4
Registrovala se 10. listopadu 2014 na beremese.cz. Přidala 170 příspěvků. Region Jihlava.
 • Svatba byla 12. září 2015
  Region Havlíčkův Brod
 @liliwhis: za me jen tip, neni mozne sehnat ubytovani i pro tvoji stranu?
15. čer 2015 ve 22:27  •  Svatba byla v září 2015  • Odpověz  •  Líbí se mi to