Šílím z nesmyslů....!!

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, potřebovala bych poradit případně uklidnit od zkušenějších nevěst. Máme 2 měsíce do svatby a já mam téměř všechno hotové, což sebou samozřejmě přináší to, že řeším nesmysly a vymýšlím další a další blbosti, co bych ještě mohla + mám strašný pocit,že naše svatba nikdy nebude tak krásná, jako vídám na internetu, i když vím, že si beru svého drahého, ale prostě no comnet :-D Teď jsem se ale pozastavila nad jednou věcí, kterou jsem asi zmrvila :-| Na začátku plánování jsem si přála, aby alespoň nejbližší, kteří půjdou "ve štrůdlu" na obřadě (maminky,družička,svědkyně,svědek,tatínci) byly oblečením laděni do stylu/barev svatby. Hned se na mě snesla šílená vlna nevrlých dotazů, jak si to jako představuju, že zrovna naše barva, kterou vybereme nemusí slušet každému a že je do něčeho tlačíme a podobně. Tak jsem se cítila provinile a ze vzteku jsem řekla, ať si tam teda jdou v čem si cítí dobře (slušně oblečeni samozřejmě) a že pokud se budou chtít sladit do barev svatby,že budeme rádi. Nějak mě ani nenapadlo, že se někteří nebudou ani snažit se trošku sladit, i když si za to můžeme sami,že jsme nikomu nechtěli nic vnucovat.. Teď kámen úrazu-svatba je laděná do přírodního stylu s vínově červenými prvky, tudíž jsem si naivně myslela, že se do červené sladí všichni.. Bohužel jsem se dozvěděla,že slečna, která mi má jít za družičku si někde vyhlídla modré šaty... Má potencionální tchyně půjde v černobílé. Maminka se svědkyní se sladily (což mě potěšilo), chlapi oblek. Mám pocit,že se to bude třískat... takže prosím o uklidnění, že to nebude vypadat pitomě, příp. jestli jste některá byla na svatbě, kde nebyli všichni do puntíku sladění.. Všude, kde koukam mi přijde,že mají sladěné snad i spoďáry :-D Děkuji.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@gecice Já nevím, já do barvy neladím, já ladím do stylu :-) Prostě je to zvyk, možná ne zrovna staletý, ale proč ho nedodržet... já zas nechápu, proč lidi zametají střepy nebo jedí nudlovku s obří plínou na krku :-S (To není kritika, já jen nesnáším tyhle svatební zvyky, ale když si na ně někdo potrpí, tak to nezbývá než respektovat. Kdo to zkusí na mě na mé svatbě, bude zastřelen.) Ale když se někomu líbí fialková barva a chce mít všechno na svatbě fialkové, co mi to udělá, když se pokusím do toho zapojit. ... a asi rovnou napíšu kamarádkám, proč to vlastně ladily do barvy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem asi ten případ i se sladěnejma kalhotkama :D Nicméně napsala jsem do pozvánek, že svatba bude do červena, obecně všichni vědí, že na červené ulítávám, a že kdo chce, může se sladit, ale rozhodně to není povinnost. Po nikom jsem nechtěla ani oblek, ale dva se našli, co si ho vzali. Jednomu seknul a ten druhý byl svědek, co vypadal jak hastroš. Ale co, podepsat se uměl, to je hlavní :-D Výhoda s červenou je ta, že s tou má doma něco každej. A když ne červenou, tak měly holky růžovou nebo tmavě rudou, vínovou... Nikdo nepřišel a neřek hele sorry, ti na to prdim. Po nikom jsem to ale ani striktně nevyžadovala.
Odpovědět
Já například ladění do barvy nikdy nechapala a ani mě nenapadlo nekomu rict at prijde v nasi barve. Ale k memu prekvapeni zamnou zacali lidi chodit sami... Mamka se sestrou zamnou prisli ze se rozhodli si v te barve koupit saty a ze i svym polockam koupi kosili nebo kravatu v te barve. Pak zamnou prisly kamaradky ze chteji mit stejne saty jako druzicky (coz sem taky nikdy na svatbach nechapala) ale kdyz holky chteji proc ne ka mela js3m z jejich nadseni velkou radost) a taky se samozrejme sladi do barvy. Snoubence rodina tem jsem rekla ze moji rodice chteji jit v barve tak jen aby to vedeli a prekvapive jeho maminka uz taky schani saty. Chtela jsem tim rict ze pred svatbou by me nic takove nenapadlo dokonce bych rekla ze bych to nechtela... Ale jak se vsichni snazi a maji s tim praci tak se nato opravdu tesim jak to bude na svatbe vypadat.
Odpovědět
@cat5 A já si naopak myslím, že lehce se přizpůsobit nevěstě podle jejího přání by nikoho ze svatebčanů nezabilo.... Neříkám, že máte vše diktovat a podobně a i nesladěné to budete mít určitě skvělý!! :-) Ale nemějte výčitky, že ěkoho poprosíte aby se přizpůsobil.... Oni by se nezbláznili, že jeden den udělají něco pro druhého :-)
Odpovědět
@evickah11 Jasne, ze to nikoho nezabije. Ale ne kazdej ma v satniku saty od kazde barvy, aby je mohl na svatbu vytahnout :) Kdybych mela sve saty vcetne doplnku prizpusobit na kazdou svatbu, kam letos jdu, tak jsem v tom letos minimalne za 10 000. Nevim, no, ale radsi ty penize pouziji na sve svatebni saty.
Odpovědět
Profilova fotka
@cat5 já teda jsem nebyla nikdy na svatbě,kde by se řešilo sladění do barvy. Ani jsme tu barvu nevěděli předem. My máme svatbu s červenými prvky,ale rozhodně neřeším co si kdo vezme na sebe. Jediné co jsem řekla,tak ať nejsou slavnostní až moc,je to malá svatba na zřícenině a já mám krátké šaty. A oslava bude doma a na zahradě. Takže hlavně žádné jehly.
Odpovědět
@gecice člověk přece nemusí být celý sladěný komplet, ale může být alespoň přibližně laděný, nebo si ,ůže pořídit nějaké doplňky v té barvě a jinak být neutrální....
Odpovědět
@andelka taky jsem to na svatbách nezažila a mám jich za sebou hodně, podle mě to je trend posledních dvou tří let.. já byla sladěná jednou jedinkrát a to jen proto,že partner šel za svědka a já si musela koupit nové šaty,páč jsem byla už v pokročilém stádiu těhotenství a zrovna se mi šaty v té barvě fakt líbily... Chápu svědky,družičky,dejme tomu rodiče,zbytek mi přijde fakt zbytečný...
Odpovědět
Profilova fotka
@codal no my budeme mít na svatbě jen prarodiče, rodiče a sourozence,kteří budou svědci. Ani tak nevyžaduju nějaké extra sladění.
Odpovědět
To jsem řešila zrovna nedávno. Svatba do červena. Řekla jsem to všem s tím, že to není podmínka, jen když budou chtít, ať se sladí. Hlavně jsem chtěla taky ty blízký (maminky, tatínky, svědkyně...) No a svatba za tři týdny. A minulý víkend jsem se dozvěděla, že moje rodina i svědkyně se kompletně sladili do toho odstínu červené, který jsem přesně chtěla. Já byla nadšena jako blázen, jenže pak jsem přišla domu, říkám to tomu mému a on mi na to řekl: No ale moje mamka bude mít tmavě modrý šaty, ségra taky, babička taky.... a jeho svědkyně v černém. Takže až budem stát u oltáře, strana za mnou bude krásně červené a strana za ženichem bude tmavá :-D :-D :-D
Odpovědět
@wendy92 U nás to bude taky tak. Úplně stejná situace. Má strana bude relativně sladěná a mužova nikoliv. No co no, alespoň máme čisté svědomí, že jsme nikoho do ničeho netlačili. ANO bude, tak co :-)
Odpovědět
@cat5 přesně 8-) Sice mě to u budoucí švagrové trochu mrzí, protože v červené chodí často a na svatbu jde v tmavé... :-S ale co už, je to její volba. Teď hlavně aby nepršelo - máme to venku. Jinak už se snažím to neřešit, jinak bych se zbláznila :-D :-D :-D Zbývá 16 dní a už se těším, až to bude za námi :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@wendy92 Přesně, hlavně aby nepršelo. Taky máme obřad venku, tak doufam, že z toho nebude fiasko. Jestli bude lejt, tak to poslední, co budu řešit je, co má kdo na sobě... A když lejt nebude, stejně z obřadu uvidim kulový, když jsem utajená nevěsta, tak mě to bude když tak iritovat až na videu :-D
Odpovědět
@cat5 Utajená nevěsta je nejlepší. Co jsem byla na svatbách, tak už ráno nevěsty pobíhali mezi svatebčany. Já řekla, že nevylezu, aby mě nikdo neviděl :-D :-D :-D Nikomu, ani kamarádkám jsem ani slovem nenaznačila, jaké budu mít šaty, účes, líčení.... chci aby to bylo překvápko. Já mám jemné vlasy po ramena, takže mě každý zná s culíčkem a šaty nenosím skoro vůbec. Takže pro všechny bude šok až přijdu s prodlouženými vlasy a v celokrajkových šatech :-D Na to se opravdu těším, až uvidím ty reakce. :-D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?