Jsem tady nová - saska1994

Ahojte všetci som tu nová a mám vážny problém s ktorým neviem ako ďalej a aj keď sa pýtam na názory priateľov a rodiny chcela by som počuť aj váš názor :-( s mojim priateľom sme spolu oficiálne skoro 2 roky ale predtým sme boli najlepší kamaráti hádam aj 5 rokov :) ani neviem ako sme sa vlastne dali dokopy ale je to najkrajší vzťah aký si len dokážem predstaviť vieme osebe úplne všetko ale začiatky boli ťažké pretože jeho rodičia sú strašne prísny ak je to to správne slovo :/ je pravda že priateľ je mladší o 2 roky ale ak mám pravduu povedať mala som aj starších priateľov a tu absolútne nejde o vek ale o to čo ste si prežili a preto viem že je oveľa vyspelejší ako si jeho rodičia myslia :) je už dospelý ale za náš celý vzťah mu jeho mama zakazuje u mňa spať za celé 2 roky u mňa nespal ani raz a ani ja unich a ani nebudem pretože on môže za týždeň kumne prísť maximálne 3x a aj to môže prísť najskôr o druhej a o 9tej musí byť doma :/ plus má ešte malého 2ročného brata a jeho mamina to očividne nezvláda pretože ked som unich tak som milá zlatá saška lebo strážim malého ale akonáhle je priateľ umna tak mu vkuse vyvoláva a stále niečo treba už mi to vážne pripadá ako keby nechcela aby sme boli spolu a dosť ma to mrzí pretože som nich žlé neurobila a vážne som vychované dievča mám dobrú školu mám super robotu naozaj nechápem to :/ keby ste vedeli ako sa ona s mojim priateľom rozpráva vživote mu nepovedala jedno pekné slovo väčšinou sú to len nadávky urážky a bitky a ponižuje ho vždy keď je to možné ale predomnou sa tvári ako supermama :/ ale s ostatnými členmi jeho rodiny vychádzam úplne super hlavne s jeho starkým a jeho tetou a aj jeho malý brat ma má strašne rád :) ale s priateľom sme sa dohodli že sa chceme zobrať bývať máme kde to ie je problém len nevieme ako to máme povedať jeho rodičom ani moji rodičia to ešte nevedia ale z ich strany to nebude až také strašné ked si predstavím aký cirkus bude robiť jeho mamina :( dosť ma to mrzí lebo nechcem aby sme si pokazili vzťahy ale preboha nič zlé nerobíme len sa ľúbime a chceme byť spolu leže jeho mama to očividne nedokáže pochopiť :((( čo mám robiť prosím poraďte mi niekto :((
Odpovědět
Profilova fotka
No, něco podobného dělali moji rodiče mému tehdy nastávajícímu. Jediné, co pomohlo, že jsem se sama za něj postavila. Když jsem za ním jela poprvé (bydlel v Rakovníku a já v Ostravě),byl to boj, aby mě mamka pustila, ale nakonec jsem ukecala její kamarádky, ať jí domluví :-D. Taky záleží, kolik mu je let. Možná má o něj maminka přehnaný strach. Anebo je přehnaný manipulátor a tam je každá rada drahá. Už si vydělává? Pokud ano, nejlepší by bylo, kdyby si našel podnájem. Tam už se maminky ptát nemusí, zda u něj můžeš přespat.
Odpovědět
Ďakujem za názor :) len tu je to naopak a nechcem sa hádať s jeho maminou jediný kto si musí dupnúť je on :/ prácu nemá pretože si dokončuje vysokú má len brigády popritom ale má vlastné auto len podnájom by mu bol zbytočný pretože som zdedila po dedkovi dom a pred rokom sme ho komplet zrekonštruovali a je dosť veľký pre nás obidvoch ale také niečo žeby sa kumne presťahoval nepripadá do úvahy pretože jeho mama je kresťanka a oháňa sa tým že čo nám bude potom vzácne....lenže nám to kazí vzťah vážne len chceme byť spolu nič viac :/
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel.. Váš přitel se za vás musí postavit a bojovat... až se odstěhujete tak to jeho maminka pochopí a přepne jí v hlavě. Musí pochopit, že už není jedinou ženou v jeho životě. Mojí rodiče jsou taky věřící, ale museli se naučit mě repsektovat, že jsem šla vlastní cestou... Tvůj přitel by si měl s jeho maminkou sednou a normálně a dospěle si sní promluvit. Není normální dospělému člověku říkat kde může spát a že v 9 musí být doma.
Odpovědět
Můžu se zeptat, kolik je tobě a příteli?
Odpovědět
Profilova fotka
@saska1994 Tak potom chápu to přespání, že to maminka nechce dovolit. Ale věřící je ona, ne on, chápu to dobře? Pokud ale je věřící on a chce být v této oblasti čistý, raději svatbu moc neodkládejte. Mluvím z vlastní zkušenosti, taky jsme věřící, jenomže ono se věřícím často stane (pokud svatbu z nějakých důvodů odkládají), že prostě vztah dozraje do fáze, kdy by se měl udělat další krok - třeba v té fyzické oblasti nebo společném bydlení, ale není to kvůli křesťanské morálky možné. Potom se stane, že vztah prostě přirozeně dozraje k tomuto kroku svatba nesvatba, a jeden z páru nebo oba mají potom výčitky. Nebo prostě vztah vyčpí. Protože když spolu chodí nevěřící, tak se ten vztah tak nějak postupně posunuje jako první rande, první společný víkend, první noc, společné bydlení, atd. Jenže u křesťanů to skončí u společného víkendu (kdy si každý zaplatí v hotelu svůj pokoj...). To je potom opravdu náročné takhle fungovat delší dobu :-). Pokud přítel věřící není, tak si opravdu tím spíš musí dupnout, že je to jeho život. Možná to nebude vírou maminky, ale spíše manipulátorstvím.
Odpovědět
Ďakujem veľmi pekne vám všektým :) Tak ja mám 22 a priateľ 21 :) Bohužiaľ normálne sa porozprávať skúšal už X krát a stále neúspešne to by sa lepšie porozprával sám so sebou lebo jeho maminka má proste vlastný názor na toto a niečo iné proste nepripadá do úvahy :( Čo sa týka priateľovej viery tak je veriaci ale nechodí do kostola iba ked ho mama prinúti ale povedal sám že verím že boh existuje ale to je asi všetko :/ ale tiež si nemyslím že je to kvoli viere že nám nechce dovoliť byť spolu....podla mna je to preto, lebo už neskáče tak ako ona píska a už jej nerobí otroka pretože chodí kumne :/ no neviem ale určite nechceme svadbu z trucu alebo niečo také proste sa ľúbime a ak jeho mamina nedokáže pochopiť že jej syn je šťastný a tie jej nezmyselné zákazy nám kazia vzťah tak potom je asi zbytočné niečo aj riešiť :/ proste sa zasnúbime a pôjdeme za jeho rodičmi s tým že sa chceme vziať a žiť spolu a ak stým budú mať problém tak bohužiaľ je to ich problém a nie náš :( ale dosť by ma mrzelo keby sa kvoli tomuto priateľ rozhádal so svojou rodinou toho jediného sa asi bojím :/
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?