Pozor - podvodníci - Pozor

Zobraz úvodní příspěvek
Tak ženy dnes koli mne zastavovali lietadlo v Prahe aby z neho vytiahli moj balík so svadobnými šatami. Za 5 minút 12 som zistila že sa na mňa snažia urobiť podvod. Podvodnica komunikovala cez email natiasha.monique@gmail.com Šaty La Sposa som predávala za 420 eur aj s poštovným. Vše prebiehalo celkom doveryhodne (aj email od banky bol doveryhodny), až kým sa ma nespýtala či ma može kontaktovať jej banka. To už som vedela že je zle a včera mi prišiel email že mam zaplati 285 eur poplatok za prevod peňazí. Tak sme robili vše možné aj nemožné v nedelu aby sme balík zastavili, čo sa nám podarilo dnes. Podla toho čo som si zistovala to vypadá na nigerijsky podvod. Škoda že som o tom nevedela skor, ušetrila by som si kopu nervov. Tak si davajte pozor a hlavne na anglické emaily sa vykašlite, mňa tu kontaktovalo minimalne 9 ludi zo zahraničia. Nestojí to za tie nervy....
Odpovědět
1
2
@ilona941 Přesně stejná osoba kontaktovala i mě, že koupí šaty za víc peněz. Ja naletela. Poslala jsem šaty i peníze. Až posléze mě něco osvítilo. Vše nahlášeno na policii.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Varování Jana Paul (janapxx009@gmail.com), chtěla koupit sv. šaty. Vše vypadalo opravdově i potvrzení z banky s visa kartou atd. naštěstí jsem kvůli poškození z čistírny obchod rušila ovšem ta hrůza vyhrožování FBI, Interpolem atd. Tak jsem napsala, že to předávám naší policii a je klid Jana Paul (janapxx009@gmail.com) (citibankinternational2019@gmail.com) Uf, napsala bych aj sprosté slovo
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahojda ženy, bohužel jsem asi jedna z mála, která se nechala napálit....Balík jsem naštěstí stopla, ale já a moje důvěra, jsem jim poslala přes 10 tis .. než mi došlo, že je to nějaký divný, když chtěli další peníze na další poplatky... Nicméně přidávám další mail na který dejte pozor. Paní Katerina Anthony (údajně) mail kateant009@gmail.com Maily z údajné banky ať pošlu peníze: cbinternational@consultant.com citibankinternational2019@gmail.com Snad budete rozumnější než já ... peníze mi nikdo nevrátí, prý je to nedohledatelné, měli to přes nějaký zvláštní portál MoonPay.... Držte se.
Odpovědět
Dobrý den, i když jsou tady příspěvky staršího data, téma je pořád aktuální. Dnes mi přišlo potvrzení o bankovním převodu z emailu CITIBANK INTERNATIONAL citibankinternational2019@gmail.com. Ze stany zákaznického servisu Citi bank mi bylo sděleno, že se jedná o podvodný email. Kontaktovala mě paní Maria Milovac mariavac009@gmail.com takže pozor na emaily tohoto typu. Vše vypadá velice důvěryhodně, ale není tomu tak. Krásný den
Odpovědět
Profilova fotka
@helena_stejskalova @dany_vargova Ahoj, ďakujeme za upozornenie, e-maily som zablokovala. O týchto podvodníkoch vieme, je to už dlhoročný problém, ktorý sa zatiaľ nepodaril vyriešiť nie len nám, ale ani väčším svetovým stránkam, či polícii v rôznych štátoch. V súčasnosti podvodné profily vždy blokujeme, no ani to nie je úplné riešenie, keďže oni sa zvyčajne vrátia s novým profilom registrovaným s iným mailom a z inej IP adresy. Treba si určite dávať do budúcna pozor najmä na e-maily písané lámanou češtinou a v prípade, že ide o predaj do zahraničia, vždy vyžadovať peniaze vopred od kupujúceho a nikdy nič neuhrádzať jemu. Ja osobne vyžadujem peniaze vopred aj keď predávam veci v rámci našej krajiny, najmä ak ide o drahšiu vec. Dobierka sa mi nevyplatila už viackrát, keď si ju kupujúci neprevzal. Takisto si prihadzujem v prípade odoslania poštou aj poštovné. Prípadne sa mi osvedčila aj Zásielkovňa. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Ahoj, já teď prodávám šaty na sbazaru + fb a teď mě kontaktovala nějaká annicettaaz@gmail.com v překladu = Je vaše položka stále na prodej? Pokud ano, laskavě mi pošlete e-mail na annicettaaz@gmail.com vzhledem k tomu že jsem napsala že šaty jsou stále volné obratem mi přišla odpověď : Děkuji za odpověď, zajímám se o váš nákup a jak dlouho jej vlastníte a jaká je vaše konečná prodejní cena? Trochu mi přijde divný že dám inzerát s cenou a někdo se na to ptá tak koukám co by mohl být podvod a co ne, naštěstí jsem nedůvěřivá a věci neposílám, šaty si prostě musíte zkusit i kdyby to mělo být na záchodě někde v nákupáku 😄 Stačilo mi když jsem prodávala nějaké věci a holčina mi měla poslat 450,- a poslala mi 296,- asi si dala slevu 😄 😄 😄 od té doby prodávám jenom osobně na veřejném místě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Tak nabízím na internetu troje společenské šaty - dohromady za 12500 a včera jsem měla chvilkovou radost - dokonce trojnásobnou. Psala mi nějaká Maria Adams - lámanou češtinou. Šaty jsem měla zaslat do Norska. Ovšem přišel mi podivně vypadající výpis z banky Citi Bank s ještě podivnější mailovkou. Už od začátku se mi to zdálo podivné, že by někdo v době dnešní "finanční krize" chtěl koupit všechny šaty a ještě místo 12500 nabízel o 5000 víc. Tak jsem se nad tím maximálně "pobavila" a dál se tím nehodlám zabývat 🤷🏻‍♀️
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?