Zmena času obřadu přes svatbou

Nevěsty,jen se chci zeptat,měnila jste některá čas obřadu chvíli před svatbou?Já trochu lituji,že jsem dala čas až ve 14:00 hodin,kamarádka pořád že to uteče hrozně rychle a že je to pozdě.Tak mě napadlo všem napsat a uvést o hodinu dříve čas.Ale nevím,zda to není proti nějakým pravidlu. dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Přesouvat to na dřív je nesmysl hlavně skrz fotky... Za další lidi zamluveny a nemusí s tím souhlasit, hlavně matrika (pokud mate)... Co bych dala za 14.00 bez nervu jako mame my...
Odpovědět
Pokud to tak chceš, tak mi posunutí ze 14 hod na 13 hod nepřipadá pro svatebčany jako nějaký veliký problém. Důležité je je nejen obeslat, ale i se ujistit, že změnu opravdu zaznamenali 🙂. Ať se vše vydaří 🙂
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Vím, že to řešíš i ve svém fóru, ale zrovna fotky nebudou problém, pokud mají dobrého fotografa. Spoustu obřadů je v 11, ve 12 hodin a fotky jsou úplně v pohodě. My měli obřad ve 12 hodin, v největším vedru a na přímém slunci a fotky máme krásné a rozhodně nebyl žádný problém kvůli slunci. Dobrý fotograf si s tím umí dobře poradit. Upřímně bych takhle pozdě také nechtěla, uteče to strašně rychle. Pokud bude oddávající souhlasit se změnou času, tak nevidím problém. My jsme také měnili čas a prostě jsme všem hostům napsali, že se obřad posouvá. 🙂
Odpovědět
@khalesi007 posouvali jste ho na dřívější čas?
Odpovědět
Co by melo utect hrozne rychle? Ten den jako takovej? Ono je to o preferencich a vsech dalsich detailech, z vlastni zkusenosti muzu rict, ze na svatbach, kde byl obrad brzo, se vsichni akorat brzo nacamrali a po obede sli spat do aut/na pokoj. Taky je rozdil v tom, jestli je obrad brzo a konci se treba v deset vecer, nebo v tom, jestli jsou prostory zamluvene az do rana, protoze ve druhem pripade o nejakem kraceni casu rec byt nemuze ani kdyby byl obrad ve ctyri odpoledne. Osobne preferuju obrady spis pozdeji (uz jen kvuli dojizdeni), ale tohle je jen a jedine na vas. Vse ma sve pro a proti. 🙂
Odpovědět
@eldorada36 nejdřív na dřív, pak zase na později 😆 @rheb já zase v poslední době nezažila žádnou svatbu, na které by se někdo stihl hned zřídit a vlastně ani později. Takže záleží i na složení hostů. Pro mě třeba ten večer už není takový jako po tom obřadu. Je to jiná atmosféra. Nejsem zrovna člověk co by musel pařit až do rána.. A jestli se někdo nacamral tak, že musel jít spát už po obědě, tak ten se pravděpodobně opije brzo tak jako tak. 🙂
Odpovědět
@khalesi007 Oni nebyli "zrizeni". Ale kdyz se popiji treba uz od 11, navic na tom polednim slunicku, tak to cloveka unavi i bez toho, aby se stal jako motyka. Ja sla mimochodem na jedne svatbe taky po obede spat. Byla jsem strizliva, ale pres obrad, ktery byl v lete v prave poledne, jsem dostala uzeh a bylo mi zle.
Odpovědět
@rheb tak zrovna úžeh můžeš mít i v těch 14 hodin, když se nebudeš dostatečně chránit
Odpovědět
@khalesi007 Jiste. Jen jsem mela potrebu reagovat na to, ze kdyz jde po obede spat, tak je to proto, ze se ozral.
Odpovědět
@rheb já pouze reagovala na Tvá slova “ z vlastni zkusenosti muzu rict, ze na svatbach, kde byl obrad brzo, se vsichni akorat brzo nacamrali a po obede sli spat do aut/na pokoj.”
Odpovědět
Děkuji za názory,my máme svatbu 14. Obřad ve 14 hodin ,děti obě narozené 14.Tak volba padla na 14 hodin.Ale my nikam přejíždět nebudeme ,vše na jednom místě,tak aby se ti lidé taky nezborili.Jen fotograf říkal bude se fotit déle jak hodinu a prostě to uteče.Asi to necháme tak jak to je...do rána klidně pařit budeme.
Odpovědět
@eldorada36 Je to vaše svatba, takže si ji udělejte, jak chcete vy. V tomto případě bych nic nepřesouvala 😊
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@khalesi007 promin, ale neustále opakujes dobrý fotograf, vis vůbec koho máme? My máme špičku v ČR (což jsem kdysi nevěděla já ho vybírala podle toho, že se mi líbil, že je strop v ČR jsem zjistila tady) Takže veř, že mám člověka co dokáže z prdu udělat konvalinku, ale narozdíl od jiných mi řekne pravdu, a to, že fotky ve 12 jsou úplně nejvíc blbej nápad. Proto si ho cením, protože mi to řekne. A později to je tisíckrát lepší nejen kvůli fotkám a nic neuteče, prostě místo aby se končilo ve 2 ráno se skončí o půlnoci když je to o ty 2 hodiny dřív... Prostě to ty lidi nemůžou vydržet možná tak absolutní abstinenti.
Odpovědět
Profilova fotka
@eldorada36 tady mas ten zakopány pes toho, proč to uteče strašně rychle... Fotit vas dva hodinu je docela šílený. Pokud teda nemáte pul hodiny přejezd na to místo. Natož déle jak hodinu. Ano potom to rychle uteče
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Já se s tebou dohadovat nebudu, očividně jsi přesvědčena jen o své pravdě.
Odpovědět
Profilova fotka
@khalesi007 já se nedohaduju, to za prvé. Za druhé, moje pravda je nesmysl...říká to člověk, co se tím, živí a ne, že to mám vytažené z paty. Zkus pochopit, že existují lidi co ti naslibují kde co, jen za vidinou zisku a nebo z jiné pohnutky jen aby jsi mela je. Nemusíme chodit daleko, slečna tady chtěla hortenzie a floristka ji navykladala úplný nesmysly jak hortenzie nevydrží bez vody ani pul hodiny - podle me ji to nevykladala z toho důvodu aby velkou hortenzii nahradila menšími kvetmi což znamená víc peněz než jeden květ za 90kc
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Vidíš a naše fotografka se sluníčkem problém neměla, a to také patří k top fotografům tady a rozhodně nepotřebovala mi něco slibovat jen aby z nás dostala peníze. Navíc fotky už máme, takže vím, že to problém opravdu nebyl.
Odpovědět
Nekteri lide se berou proto, ze se maji radi, ne kvuli fotkam... Pro nekoho neni podstatny cas obradu a treba ani kvality fotografa (vazne, a takovych lidi je fura). Nekdo zas extra neresi jidlo, zabavu, misto a ja nevim co dalsiho... Je samozrejme v poradku, kdyz zas pro nekoho jineho je neco z toho priorita, ale kritizovat ostatni, ze jdou jinou cestou? Jako proc? Do diskuse urcite patri ruzne nazory (slusne podane), ale kazdy at si pak udela veselku po svem. A ano, nekdo vybere obrad v 12, nekdo v 16 a nekdo treba v 8 rano, ale to je kazdeho vec...Hlavne si holky ten svuj den uzijte, utece rychle, i kdyby mel 50 hodin, a je uplne jedno, kdy bude obrad a kdy pujdete spat...
Odpovědět
Profilova fotka
@qlarinka no já jen dodám, ze tohle všechno pomine a jediný co ti v rukách zbyde jsou přesně ty fotky a ne to zda jsi mela guláš nebo řízky 😉 ale ano uteče to tak či onak to mas recht
Odpovědět
Měli jsme svatbu 3.7.2021, kdy byl krásný den a svítilo slunce. Obřad jsme měli ve 12:00 a máme nádherné fotky z obřadu. Focení jsme měli po hostině, cca 14:30 a opět jsou fotky nádherné. Měli jsme skvělého fotografa, který fotí na Zanzibaru a po celém světe všechno možné. A máte pravdu, svatební den uteče strašně rychle, ale je to ten nejkrásnější den. Chce si to užívat každou chvilku už od rána, protože se nebude opakovat. Hosté přijížděli už od 10:30 kvůli ubytování a párty byla do 5 do rána, kde zůstalo opravdu hodně lidí. I já sama v 6 měsíci těhotenství jsem byla vzhůru od 6 od rána a vydržela jsem do půl 4 do rána. A to nám také jezdili hosté z Moravy, Krkonoš, Německa a svatbu jsme měli půl hodinky od Prahy. Je to opravdu jen o lidech, všechno se dá zvládnou 🙂 A hlavně je to také věc názoru, každý si představuje věci jinak 🙂
Odpovědět
@eldorada36 ale tak pár se fotí se většinou až v podvečer, takže tam je čas obřadu v podstatě jedno, a pokud nechcete fotit skupinky se všemi, tak je hotovo za 15 minut (nejbližší rodina, svědci).
Odpovědět
@eldorada36 Tak pokud s tím nemá problém oddávající - tím myslím, jestli už ten den nemá jiné svatby v čase, na který to chceš posunout a máš čas všechny obeslat, obvolat tak proč ne. Co já bych dala za obřad v 14:00, my měli v 10:00 a to je panečku ranní maraton, ale stihlo se to všechno🙂.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova mne teda zustal predevsim manzel 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@qlarinka tak ten je hlavni 😅
Odpovědět
Děkuji za názory...pořád váhání jestli to komplikovat
Odpovědět
Profilova fotka
...a vy jste po tom obřadu ve 14 plánovala oběd/obědový raut a pak normálně večerní raut? Pokud ano a cítíte to na tu 13. hodinu, tak to klidně posuňte, já měla obřad ve 12 a jsem za to šťastná. Pro případné odstínění poledního slunce na fotky doporučuju mít větší slavobránu a přehodit nějaký tyl/šifon, který rozptýlí světlo a vy budete stát pod tím. Pokud jste ale oběd neplánovala, tak bych to na 13. neposouvala, protože tím spíš lidi nestihnou oběd doma a budou pak u obřadu hladoví a to bývá na svatbách opravdu problém.
Odpovědět
Ano máme hned po obřadu raut,a večer taky raut.Vse na jednom místě.Ale říkáme si,tento rychle utece.A že si chceme i hosty užít.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?