okvětní lístky růží, rýže, bubliny

4. kvě 2021120

Holky, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s tím, co na Vás po obřadu házeli hosté při průchodu špalírem.

Měla jsem v plánu použít umělé okvětní lístky růží, ale pak mě napadlo: "Kdo, jak a kdy to bude uklízet?". Svatbu máme na hrázi rybníka. Přece to tam nemůžeme nechat!🤔

Z tohoto pohledu jsou asi nejčistší bubliny. Jen by mě zajímalo, jak na to reagují svatebčané a fotograf.

O rýži jsem zase slyšela, že na určitých místech je to zakázané. A také, že si ji nevěsty vybírají z vlasů i dekoltu až do večera.

Předem děkuji za zkušenosti a názory na toto téma.😊

• Já se nakonec rozhodla pro kvítky a bylinky. Levandule, vřes, možná růže a chrpa... Budeme to mít v zahradě a tohle by snad na zemi vadit nemuselo, když jsou to všechno přírodniny 🙂

• Je to tak, nekde je zakazane hazet uplne vsechno, nekde zas cokoliv, co neni prirodni atd. Na ryzi si kamoska stezovala presne z techto duvodu, vybirala to pak ze vsech zahybu celej zbytek dne. 🙂 A nekdo mi i rikal, ze na svatbe nechteli ani bublifuky kvuli pripadnym skvrnam na obleceni.

Co treba nejaky prirodni veci? Suseny okvetni listky a tak?

• Susim už růže rok, stačí je kupovat, stačí ty za 50- 100kc v obchodaku nebo na rohliku

• Sponzor fóra
  • Rozhazovat na louce u rybníka umělohmotné plátky mi tedy taky přijde hrozné. My jsme nakonec měli ty bublifuky (iniciativa svědkyně) a žádné fleky jsem na šatech neměla, hosty to bavilo a fotky z toho byly pěkné.
    U nás se nic házet nesmělo, ale takhle v přírodě by mi přišla jako nejlepší alternativa nějaké ty sušené kytičky.

• Určitě bych na hráz rybníka volila sušené okvětní lístky, případně ozdobnou děrovačkou udělat přírodní konfety z listů 🙂

• Mě třeba bublifuk zakázali v půjčovně šatů, protože dělá skvrny, které už pak jsou horko těžko dolů. Údajně nemusí jít vidět hned, ale jakmile šaty následně perou, ten proces (teplo apod.) je "vytáhnou" a jsou pak prý hodně výrazné, takže taky hledám nějaké alternativy...

• Pěkný den, v případě, že se rozhodnete pro sušené přírodní lístečky - mohu nabídnout naše lístečky růží ze zahrádky - vše děláme doma sami - více fotek najdete u nás na FB: https://www.facebook.com/kvetolisteksvatby

• @kaculka181  
    Ahoj, já mám svatbu v létě a teď jsem si nasbírala květy japonské třešně. Těchto stromů mám v okolí bydliště spoustu. Jsou to krásné květy, které padají k zemi celé (pokud nefučí) a tak se dají lehce sbírat. Doma jsem je strčila do mrazáku a uvidíme, co bude až je den před svatbou vytáhnu. Mám je na rozhazování pro družičky (děti), co půjdou přede mnou k oltáři. Cestu zpět neřeším. Stačí když budou všichni tleskat. Před pár lety jsem na jednu svatbu sehnala svatební bublifuky, ale vůbec nefungovaly. Byly krásné, ovšem k ničemu.

• @jana17721  Moc děkuji za krásný nápad.🤗👌

• @jana17721  das prosím vědět jak to dopadlo? Myslím s květy 😅 díky moc

• Taky jsem nechtěla uklízet 😃 Takže my máme bubliny

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Doporučení dodavatelé
    Pořádáme krásné romantické svatby, nejlépe v přírodním či rustikálním stylu, možno i s obřadem a ubytováním. Pouze 4km za hranicí Prahy 5!
    Benešův mlýn je areál bývalého mlýna, který se nachází v údolí řeky Lužnice.
    Areál pronajímáme na celý víkend, svatbu můžete mít zcela ve své režii.
    Jedinečný statek mezi lesem a rybníkem jen pro Váš velký den, nabízí komfort absolutní samoty na celý víkend.. Těšíme se na Vás 😉