Nervozita:)

16. kvě 202150

Svatbu jak by řekla moje maminka máme jinou🙂 nám zase tak jiná nepřijde vzhledem k věku🙂Obřad máme ve 14 hodin pod domem v lesíčku (Plán B není musí být hezky). Příchod hostů bude směřovaný k partnerovým rodičům, kteří bydlí kousek od nás - dá se tam zaparkovat. Myslela jsem, že úzká rodina by mohla dorazit v jednu a zbytek jak jim to vyjde před druhou hodinou... Máte někdo studený raut spíše malé pohoštění pro rodinu, koláčky, dortíčky a kávu? A vůbec nemám představu jak to naplánovat po obřadu od 17 hodin máme zamluvenou restauraci kam dojdeme pěšky. Není to pozdě? Nejsem si jistá, co ti kteří jsou pozvaní na večer tu dobu budou dělat. My bychom se šli vyfotit a ti ostatní můžou jít popř. domů🙂slight_smile: je to v rámci menšího města. Nebo raut už dříve a můžou na nás čekat? Nemám ani představu, jak s dekorací - jsou to vlastně tři místa, které bych chtěla mít hezké, ale to už je asi příliš... Můžete mi poradit, jak to máte zorganizované pokud nemáte oběd, jen odpolední obřad a pak raut. Děkuji moc🙂

 • Ahoj, nezvažovala jsi restauraci zarezervovat třeba od 15hod? Tohle si moc nedokážu představit. Ale samozřejmě je to vaše volba 🙂

 • 17 hodina byl takový první nástřel, ta plonková doba je asi příliš dlouhá... děkuji

 • 17. hodina je hrozně pozdě. To je podle mě přesně takové to hluché místo, na které hosté vzpomínají jako na to nejnepříjemnější na svatbách "byl obřad a pak jsme 2 hodiny čekali, než se snoubenci vyfotí a měli jsme hlad". Takže jestli to jen trochu jde, určitě bych to posunula co nejdřív po obřadu.
  Občerstvení předtím je moc dobrý nápad a myslím si, že tam to ani nemusíte mít nějak nazdobené, prostě jen připravené to jídlo, pití před obřadem, nějaké studené mísy s pečivem, ovocem, zeleninou, třeba i trochu sladkého, ale obecně sladké je dobré směřovat spíš ke konci, než na začátek. Otázka je, jestli se všichni stihnou předtím naobědvat - podle mého ne, doma si dají pozdní snídani a pak stráví čas na cestě, takže spíš ocení třeba nějaké jednohubky apod.
  Místo obřadu, pokud je hezké samo o sobě, taky podle mě nepotřebuje nějaké zevrubné mnohahodinové přípravy, zvlášť, jestli to máte za prahem - vyrobíte si tam třeba slavobránu a pak ji a okolí ověsíte ozdobami dle svého vkusu (květiny, lampiony...). Je dobré na to někoho pověřit, kdo bude mít to dopolední zdobení pod palcem a dohlédne, že je to ok, a případně zjistit, kdy je potřeba to na místě zase zlikvidovat, zda hned, nebo to tam vydrží i do druhého dne.
  A nejvíc času pak budete asi trávit v místě rautu, tak tam bych směřovala hlavní úsilí, pokud jsi zdobící typ.
  My jsme to udělali časově tak, že jsme měli obřad, pak šli zahájit raut, něco málo zbodli a během toho, co byli hosté ještě zabavení jídlem, jsme se šli fotit, takže na nás nemuseli nijak čekat.

 • Sponzor fóra
 • Souhlas s tím, že čas mezi obřadem ve 14 hodin a restaurací v 17 hodin je dlouhý a pokud ho má člověk někde prostát nebo probloumat, tak to není příjemný a poslat mě domů, no nevím🙂. Jinak my měli obřad, po obřadu gratulace a skupinové fotky. Hned po skupinovém focení jsme zahájili raut přípitkem a šli se fotit sami. A co se týče občerstvení před, určitě bych nachystala něco pro Ty co přijdou k rodičům, obložené mísy a tak, na místě obřadu, možná jen něco k pití, kdyby bylo vedro. Jestli jsem to dobře pochopila budou hosté z okolí, takže nebudou několik hodin na cestě🙂. Držím palce, jo jsou to kolikrát nervy 😉.

 • Děkuji moc, ano máte pravdu je to moc zdlouhavé. Super nápad přesunout se na raut...posunout to určitě půjde...🙂 jsou to nervy, pro partnera je to druhá svatba a já už nejsem nejmladší, k tomu tři děti, tak jsem to chtěla takové jednodušší...problém je, že predobradove obcerstveni má být u partnera rodicu...jen jako nejužší rodina, cca hodinu před...Ale moji rodiče tam nechtějí přijít protože to není podle tradic...Tak je to takové komplikované.. i když je to všude okolo našeho baráku...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jsme příspěvková organizace ÚMČ Praha Dolní Počernice. Máme na starosti organizaci svatebních obřadů v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice.
  Benešův mlýn je areál bývalého mlýna, který se nachází v údolí řeky Lužnice.
  Areál pronajímáme na celý víkend, svatbu můžete mít zcela ve své režii.
  Nabízíme originální denní i večerní programy na rozlučku se svobodou pro dámy a pány v Praze, Brně. Balíčky na míru, osobní přístup a kvalitní služby.
  Články od našich partnerů
  Nejkrásnější vůně pro svatební den. Zvolte tu nejlepší!
  Nevíte, jak se jako host obléknout na svatbu? Poradíme
  Pánové nemusí na svatbě vypadat nudně. Stylové tipy, jak zpestřit outfit
  Archiv článků od partnerů