Martina Viktorie Kopecká

25. kvě 202190

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat Vás, které oddávala Mgr. Bc. Kopecká, zda je třeba docházet na předmanželskou přípravu a co je dobré si pro setkání s ní připravit.
Předem děkuji za odpovědi

• Zdravim,
    ptate se na uzavreni cirkevniho snatku, tato forma ma jista pravidla, mezi ktera patri krest alespon jednoho ze snoubencu a priprava k manzelstvi. Cirkev Ceskoslovenska Husitska ma pozadavky velmi vstricne, ovsem je treba si uvedomit, ze stale jde o akt uzavreni manzelstvi prostrednictvim organu cirkve, nikoliv pred organem statu s efektni kostelni kulisou.

• @elisxy  u husitů nemusí být ani jeden křtěný, záleží na faráři... U evangelíků taky na křestu netrvají

• @qlarinka  
    "Podmínkou udělení svátosti je členství v CČSH alespoň jednoho ze snoubenců."
    zdroj: https://www.ccshpraha.cz/zivotni-situace.html
    Draha pani/ slecno, muzete si sama overit tento fakt, viz citace i s odkazem vyse.

• Sponzor fóra
  • @qlarinka  souhlasim s vami. Byli jsme se optat u husitu, ani jeden pokrteny nejsme a nebyl nejmensi problem. Na pripravu se pak musi chodit - min. 3x pred svatbou. Ale je to neco za neco. 🙂

• @hajkovka  jak prosím myslíte něco za něco? 🙂

• @elisxy  nevyvracím, co je kde napsané, ale z toho co já vím, tak M. V. Kopecká oddává i nepokřtěné páry, ale určitě ne každého z ulice, příprava před svatbou (předmanželská setkání) je 100 % nutná, u evangelíků je to podobně... Věřím, že jsou ale husitští faráři, kteří neoddají..
    Řešilo se to třeba tady: https://www.beremese.cz/forum/svatba-v-kostele-a-vira/ktera-cirkev-ne-rimskokatolicka-by-nas-oddala/
    Proto považuji za základ spojit se s oddávajícím a domluvit se přímo s ním

• @terezkleteckova  Lucka z youtouberek A cup of style byla oddávaná touto farářkou, najdete k tomu podcast i nějaká vida myslím, měli docela hodně setkání a moc si to chválila...

• @danpetr  myslim to tak, ze kdyz clovek nechce civilni obrad a naopak vice osobni cirkevni, tak pro to musi i neco udelat/venovat tomu vice casu nez u civilniho. 🙂

• @hajkovka  tak to s tebou souhlasím 🙂 já to původně pochopila trochu jinak...také budeme mít husitu a je to super chlap. Těch pár návštěv beru jako takové příjemné posezení a třeba mě to na obtíž určitě není...ale někteří to tak skutečně mohou brát. Vždy se někdo najde 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Doporučení dodavatelé
    Forstová Květa
    Mladá Boleslav
    Svatební stany a svatební altány za rozumnou cenu.
    Svatební hostina na klíč,svatební oběd,večerní raut.Zapůjčení vybavení (sklo, příbory, stoly, PARTY-STAN, pivní chlazení, pivní sety,...)
    Jedinečný statek mezi lesem a rybníkem jen pro Váš velký den, nabízí komfort absolutní samoty na celý víkend.. Těšíme se na Vás 😉
    Články od našich partnerů
    Pánové nemusí na svatbě vypadat nudně. Stylové tipy, jak zpestřit outfit
    5 tipů, jak vybrat kapelu na svatbu, aby jste měli o zábavu postaráno!
    Nejkrásnější vůně pro svatební den. Zvolte tu nejlepší!
    Archiv článků od partnerů