Kdo vás odvedl k oltáři?

Ahoj, zase se na vás všechny obracím s dotazem. Kdo vás vedl k oltáři, když nebyl k dispozici otec? S otcem nemám vztah a nevím, kdo mě odvede. Stejný problém řešíme s ženichem, ten nemá vztah s matkou, takže také ho nemá kdo odvést. ("prohozeni" rodičů nepřipadá v uvahu). A nechci, aby mě vedla mamka a bratr je můj svědek, takže je to trošku složitý.
Odpovědět
1
2
Přítel mamku už nemá, a povedou ho neteře..
Odpovědět
Já si myslím, že ono je "jedno", kdo vás odvede, důležité je, abyste oba vedle sebe měli člověka, který je vám blízký 🙂 klidně to může být sourozenec a když je zároveň Tvůj svědek, tak klidně kamarád, kamarádka,... To, že nevěstu odvádí otec je jen zvyk z doby domluvených sňatků, kdy hrozilo, že nevěsta ještě zdrhne a otec se vlastně předáním nevěsty "zbavil" toho břímě 😄
Odpovědět
@zasnoubenazrzka jestli mě nepovede někdo, kdo má sílu, tak nervozitou zdrhnu asi taky 😂 já mám jenom strach, že mi všichni budou vymlouvat to, koho si vyberu aby mě odvedl, ale jsem ráda, že někdo má podobný názor tomu mému, aneb že je to jedno. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mě povede nevlastni otec, který me od 6ti let vychovával a mého muže povedou jeho děti. Když se vloni vdavala jeho sestra, tak ji vedl on, místo otce. Podle me na tom nezalezi, může te odvést švagrová, sestřenice, teta nebo kamarádka.
Odpovědět
Muze vedla jeho svedkyne, nikdo neresil, oba byli spokojeni, ze na tu cestu "nebyli sami".. ale klidme by sel i sam, myslim, ze lidem do toho nic neni
Odpovědět
Mě vedl brácha, jelikož máme hodně blízký vztah a taťku už nemám.. Kdybych neměla bráchu, tak bych chtěla jednoho z nejlepších kamarádů, prostě někoho, kdo mi je oporou 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ještě můžete jít se snoubencem uličkou spolu a "first look" zvládnout už před obřadem.
Odpovědět
Profilova fotka
Já půjdu k oltáři sama 😊 Nevadí mi, že mě někdo "nepředá" do rukou ženicha. Přijde mi to hezké. Lépe si svojí chůzi k oltáři užiji, než aby mě někdo doprovázel. Ale tohle je dost subjektivní názor. 😉
Odpovědět
Můj dědeček 😊❤️
Odpovědět
Šla jsem sama a přišlo mi to krásné 🙂
Odpovědět
@mrzimor Ja si myslim ze je to bezva a o samostatnosti 🙂 Rozhodne si myslim ze vase sebeduvera je vsechny ohromi!
Odpovědět
Ja jsem sla sama, vybrala jsem si podle sebe hudbu a uzila si to. jeste bylo ve hre ze pujdem s chlapem spolu, ale ja si to chtela uzit sama 🙂 a tchyne si ho chtela odvest, otce nemam, mamin pritel k nemu nemam az tak vztah a bracha je o 20 let mladsi a to by vypadalo blbe 😄 svedek zase o 15cm mensi 😄 a deda ten uz si toho neco naodvadel 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Taky pujdu sama, resp. s malou sestrenici, at si uzije druzickovani 🙂. Tata je nemocny, bude uz sedet vepredu, tak bylo ve hre, ze pujdeme spolu s nastavajicim, ale on chce jit s maminkou, aby ji to nebylo lito. Proste to beru tak, ze uz jsem dost stara, zenicha jsem si vybrala sama bez asistence rodicu, X let spolu zijeme, takze nejaka symbolika predavani z domu otce atd. je taky ujeta😄
Odpovědět
Půjdu asi sama, je to pro mě i symbolické. Případně se svědkyní a nejlepším kamarádem. Ve hře je i varianta já se snoubencem, za námi svědci, za nimi jeho rodiče (já nemám). Ale osobně bych nejradši šla sama.
Odpovědět
Se mnou půjde buď můj syn nebo ještě si mě jeden druhému předají cestou synovcove (mám dva) a můj syn na konci který mě odevzdá snoubenci.
Odpovědět
Mame s tatou slozite vztahy, takze si nedovedu predstavit, ze by me vedl (aspon v tuto chvili). Uvazuji o mamce nebo dedeckovi. Taky jsem si rikala, ze bych sla sama 🙂 jsme silne zeny, nepotrebujeme prece nutne nekoho aby nas vedl za rucicku 🙂 Verim, ze to zvladnete a drzim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
Táta k dispozici je, ale nikdo mě nepovede, budeme mít jen malý obřad bez nástupu 😉
Odpovědět
@majda123456789 přesně, konec konců jsem si vše musela odžít a obstarat sama, bez záchranné sítě a podpory rodičů apod. Takže aby mě najednou někdo "odevzdával", když od 16 musím stát na vlastních nohou mi prostě přijde tak nějak vnitřně divné.
Odpovědět
Profilova fotka
Uvažovala jsem nad vícero verzemi vzhledem k tomu, že svého otce na své svatbě ani nechci (on by taky nepřišel), klasika padá. Verze 1: nejlepší kámoš, ale problém je, že mám „skupinku“ nejlepších kámošů a jsou čtyři a já bych nerada někoho z nich takto protěžovala nad zbylými. Verze 2: bratr, ale tam to moc reálně nevidím, jelikož je ještě dost malý a pod osmnáct ho na mou svatbu dost možná ani nebudou chtít pustit. Verze 3: Půjdu prostě sama a budu doufat, že sebou neprásknu v panickém záchvatu o zem. 😄
Odpovědět
@morrighan Tak to udělejte originálně, ať vás dovedou všichni 4 kamarádi 🙂 Nebo odnesou 🙂
Odpovědět
K oltáři jsem šla sama. Ale ve hře byla i verze, že by jsme šli se snoubencem spolu.
Odpovědět
Profilova fotka
přítel půjde sám, mamku už nemá a mě povede mladší brácha 🙂 @morrighan proč by ho neměly na svatbu pustit?
Odpovědět
Ahoj, me vedla mamka, tatu nemam, takze pro me jasna volba a vubec se nad tim nikdo nepozastavil 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@najuline Protože naše svatba v očích našich rodin i státu nebude svatbou, nýbrž jen registrovaným partnerstvím. 😞 @qlarinka Hele, nad tím už jsem taky dost vážně přemýšlela. 😄 Jen si to moc nedovedu představit v praxi, no, ale uvidíme, jak se to ještě vyvrbí. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@morrighan to si myslím, že ani tak není důvod, abyste tam nemohla mít své nejbližší 🙂 přece to není nic "mládeži nepřístupno" 😄 každopádně držím palce, ať to nějak vymyslíte. Já na svatbě taky otce nechci a doufám, že nepřijde (máma posledně tvrdila, že snad jít chce, i když jsem mu jasně řekla, že ho tam nechci), takže u měl byl brácha jasná volba 😄
Odpovědět
@najuline asi to myslí tak, že na svatbu dítěte je zákonem dané volno z práce, ale u reg.partnerství asi ne. Což je fakt nefér.
Odpovědět
Profilova fotka
@zihuatanejo ale vždyť psala, že tam otce nechce 😉 já se ptala, proč by tam nepustili bratra, když je mladší 18 let 🙂
Odpovědět
@morrighan drzim palce a doufam, ze brzy to bude svatba jako svatba <3 Jsme ve 21.stoleti a nektere veci mame jak ve stredoveku 😕 (obrazne receno).
Odpovědět
@najuline tak to nevím já myslela že je řeč o otci, spletla jsem si přispěvatele
Odpovědět
Profilova fotka
@najuline Protože rodina žije na vesnici, nepustí děcka na „pochybnou akci“ bez jejich doprovodu, já taky mohla bývat venku jen proto, že jsem se v jedenácti dostala na gympl ve městě a autobusy domů jezdí párkrát za den, takže jsem si těch pár hodin ve městě užila bez dohledu chtě nechtě, ale taky tvrdí, že to byl důvod, proč jsem se „zkazila“ a sourozence už pak na gymply do města nedávali.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?