Dotaz ohledně oddávajícího

Profilova fotka
Dobrý den, mám dotaz. Chci svatbu 3.7.2021, ale v místě svatby starosta nemůže, lze požádat někoho jiného? Nebo jak to prosím funguje? Termín ani místo svatby měnit nechci. Díky
Odpovědět
Jako starosta nemůže na to místo konkrétně? nebo už má plno?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u svatby nemusí být nutně starosta - musí tam být matrikářka a pak obcí pověřený oddávající, u nás to byl třeba místostarosta. Nebo církevní sňatek, jestli vám to něco říká (mně osobně přijde trochu nešťastné, když je pár zarytých ateistů, ale svatba by byla s církevním oddávajícím jen proto, že nikdo jiný nemá čas). Termín, na který matrika oddává, bylo to první, co jsem zjišťovala, teprve s tím jsem pak ladila, kdy je volno v námi vybraném místě, a všechny ostatní dodavatele...
Odpovědět
Profilova fotka
Já to špatně napsala, matrikářka nemůže, starosta ano...
Odpovědět
@simona_gromesova Jo takhle.. no tak to je naprd, a zástup za paní matrikářku nemají? Já to moc nechápu. Matrika má tedy jinou svatbu? Nebo má paní dovolenou? Pokud má paní dovolenou, tak musí mít nějaký úředně pověřený zástup. Pokud má paní celý den svatby, bohužel to budete nejspíš muset odsunout, nebo zkusit třeba unitářskou církev
Odpovědět
Profilova fotka
tak tedy úplně kompletně - matrikářka má volno, ale prý její kolegyně, která ji zastupuje má dovolenou, takže nám řekla, že pokud není 100% zastupitelná, tak svatbu nevezme
Odpovědět
@simona_gromesova Ježiši kriste to je teda argument!!! Tak pak jedině tu unitářskou církev
Odpovědět
Profilova fotka
@simona_gromesova Tak to pak bohužel není jiná možnost než církevní sňatek, pokud nemůže přijít nikdo z matriky. 😞 Případně se papírově vzít jindy a ve váš termín mít jen symbolický obřad, který pak může udělat kdokoli, třeba nějaký kamarád.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?