Církevní sňatek - přítel je rozvedený

Ahoj všem, prosím, poradil byste mi někdo, co jste dělali v případě, ze jste chtěli svatbu v kostele, ale jeden ze snoubenců není křtěný a je jednou rozvedený z civilního sňatku? Nám bylo řečeno, že v takovém případě sňatek v kostele není možný a pokud bychom čekali na křest trvá to cca rok (což je zase pochopitelné, že to není za týden ) . Nebyl jste někdo v podobně situaci? Děkuji za rady. M
Odpovědět
Dobrý den a mohu se zeptat, zda a proč trváte na svatbě v kostele? Lze se možná obrátit na apoštolskou církev, která oddává i nevěřící a nepokřtěné a příp. zvolit třeba nějakou baziliku/kapli apod. 🙂 Viz odkaz s tipy: https://www.budemesebrat.com/clanky/s...
Odpovědět
Dobrý den, já jsem křtěná a chtěli jsme svatbu u nás ve vesnici, kam chodíme na mše a pana faráře známe. Od začátku jsme oba věděli, že nechceme svatbu na matrice nebo jiném úřadě, kde bude za 5 minut hotovo a bude to neosobní (nic proti, každý má svoji představu 🙂 ) teď jsme ale narazili na problém, ale v plno diskuzích lidé píšou, že záleží na faráři, tak jsem se chtěla zeptat, zda někdo nemá podobné zkušenosti
Odpovědět
@martina9876 Jasně, úplně chápu, byla jsem zvědavá, znáte to 😄 🙂 Bohužel osobní zkušenost nemám, tak se omlouvám, že asi úplně neporadím. Vždycky ale říkám, že je všechno o lidech, takže snad narazíte na někoho, díky němuž budete mít obřad přesně takový, jaký si přejete 🙂 Držím palce a hodně štěstí do manželství!
Odpovědět
Děkujeme 🙂 nějak se to pokusíme sladit. Hlavně aby to bylo podle nás 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, pokud jeden není křtěný,problém by to neměl být. Akorát ten druhy musí podepsat nějaký papír,kde je např. že nebude dětem bránit ve víře atd.. Jinak to ze je rozvedený civilně taky nevadí 🙂 kdyby ještě něco,napište do zprávy klidně…
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?