Svatební dort jako první jídlo

Ahoj holky, máte některá zkušenost nebo udělala jste některá takto? Plánujeme svatbu 19.9. Chtěli bychom odpolední obřad, začátek ve 14:00. No a proč se takhle ptám. Pokud bych předpokládala, že budou všichni po obědě, je blbost ve tři dávat jakoby první velké jídlo, proto by mi přišlo fajn dát dort. Velké jídlo pak třeba 16.-17. Jde mi totiž o focení. V 7 večer už je tma. Pokud bychom dali obřad, po obřadu skupinové fotky s rodiči atd, pak nějaké jídlo, po jídle oddych, ať není hned dort, je najednou moc hodin a bude tma a na focení sólovek nebude žádný čas. |-| A to nemluvím o tom, že bychom na focení chtěli určitě přejet na jiné místo, což je další čas. Fotit se úplně před vším, obřadem atd. nemáme možnost kvůli místu, které máme, chystání, kvůli dojezdu rodiny. Obřad musí být odpoledne, abychom to všechno stihli nachystat. Kdežto když budou z domu všichni po obědě, po obřadu bychom dali skupiny s rodiči, pak šli rozkrojit dort, dalo by se kafe, cukroví, rozdali bychom svatební noviny, přijde mi, že by to všichni zvládli takhle posedět a my bychom se mohli jít vyfotit. Co na to říkáte? Je to moc blbé? Když pominu to, jak budou brblat babičky, co je to za móresy, ale to samozřejmě přežijeme. :-) Rady tipu nainscenovat a znovu se vyparádit jako nevěsta a ženich v úplně jiný den nechci, to mi přijde ujeté.
Odpovědět
Obřad ve 14, tedy příjezd od 13h. Nachystala bych pochutiny, jednohubky, slané tyčinky atd. před obřadem. Jinak bych problém neviděla 😎 měli jsme obřad v 15h a měli jsme toto lehké občerstvení před obřadem, po něm krátké focení a k dortu jsme se dostali po 16h a všichni si to pochvalovali. Jídlo bylo až v cca 18. Jako bylo vedro léto ale nepřijde mi že by lidé v září trpěli hlady 😊
Odpovědět
Profilova fotka
Budu to mít stejně. Obrad ve 14, poté gratulace, skupinové fotky, přípitek, proslov a potom chci kávu a dort, raut uz ale bude pripraveny a kdo bude chtit muze si dat normalni jidlo a doet treba az potom. Před obřadem bude nachystano obcerstveni, takze ti co nestihnou obed si muzou dat to. Já si myslím že kdybychom dali první raut a s dortem čekali na později tak už by sladké nikdo moc nechtěl, všichni by se nacpali rautem a hlavně pripitym by jim sladké asi ani nechutnalo. A taky se obavam ze kdybych po obradu rekla te ted pujdeme všichni na raut, tak bychom se tam uslapali :-D takhle budou lidí chodit postupně jak budou dostávat hlad :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, já bych spíš doporučovala dát rovnou po obřadu raut a dort později v průběhu odpoledne. Zobnete si z rautu a můžete jít fotit sólovky a zatímco se budou hosté zaobírat rautem, tak se vyfotíte. Ani si nevšimnou, že jste pryč. :-D Dort dáte po návratu z focení. Kdybyste dali předtím dort, přijde mi, že tam vznikne takové hluché místo - sní se dort, vy budete fuč, raut ještě nikde. Kromě toho není podle mého moc dobré začínat hostinu sladkým.
Odpovědět
Profilova fotka
Slunce zapadá přesně v sedm. Když bude jasno, tak i půl hodiny po západu slunce je hezké světlo. Když naplánujete focení na šestou, bude to určitě pěkný. Lepši než brzo odpoledne v ostrém světle. Přejezdy jsou vždy komplikace, ty bych ještě zvážil a snažil se je zjednodušit ;) S tím jídlem, asi bych ho udělal co nejdřív po obřadu, jinak lidi bývají nervózní
Odpovědět
Hlavně bych všechny upozornila, že bude až večeře. Vy můžete předpokládat, že hosté přijedou najedeni a oni můžou předpokládat, že na svatbě bude jídla dost a pořád :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s @fox29 , taky se obávám, že si spousta lidí dá jen nějaký lehký oběd, s tím, že jdou přeci na svatbu, tak tam nepůjdou už se svíčkovou v žaludku. Jasně, člověk si může říkat "ale tak na svatbu se přeci lidi nechodí jen najíst, ale strávit s námi ten čas atd.", ale co si budeme povídat, to, jestli na ní budou nebo nebudou mít hlad je jeden z určujících faktorů jejich spokojenosti, víc, než cokoliv jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám stejné datum i časový plán. Nepočítám však s tím, že se všichni stihnou naobjedvat před obřadem, takže určitě jídlo plánuji. Moje první vize byl raut, ale je časově náročnější než servírované jídlo, tak asi vymyslíme nějakou alternativu svíčkové :-)
Odpovědět
My meli obrad ve 14.00 . Na pozvankach byla pripojena informace, ze hostina se kona tam a tam, od.. . zacinali jsme rautem v 16.30
Odpovědět
Profilova fotka
*naobědvat samozřejmě... 8-(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?