Obědový raut + večerní grilování - prosím o zhodnocení

Ahoj, prosím o názor na množství jídla, komentáře a výslednou cenu od provozní restaurace pro cca 50 osob :-) Snad bude zřejmé, co psala ona. U příloh a salátů se tedy o množství nerozepisovala. Nevím, zda si to také nevyžádat. Hostina bude začínat přípitkem a společnou rozlévanou polévkou. Následuje obědový raut: • Variace smažených mini řízečků -> 40 ks + 40 ks při gramáži 150g (tady si nejsem úplně jistá, jestli je 150 g řízek opravdu mini řízeček, troufnu si tvrdit, že hmotnost by měla být poloviční, neli třetinová) • Pečené kuřecí paličky -> 30 ks • Vepřové medailonky na přírodno s výpekem (omáčkou) -> min 30x porcí – ca. 8 kg vepřová panenka upečená v celku např. s pepřovou omáčkou nebo plněná švestkou, špenátem atd. • Hovězí guláš -> co ho nahradit gulášem z daňka? 15x porce • Sýrový talíř/prkénko (variace sýrů) -> sýrový tác zhruba 2kg, připravila bych zatím jeden s tím, že by se pak doplnil kde zde výborně hodí zároveň tác s ovocem Přílohy: • Vařené brambory s petrželkou/pažitkou a máslem -> co třeba šťouchané brambory? Hodí se i k vepřové panence • Pečené brambory - mohli by se upéct jednotlivě v alobalu s nějakou náplní, vypadá to při servisu pěkně (tady u toho návrh provozní zamítneme, chceme tam mít alespoň jedny čisté brambory, ne každý má rád různé naplně a tak) • Hranolky -> moc nedoporučuji, hranolky pokud budou delší dobu stát v ohřívací nádobě, nejsou pak moc k jídlu, pochopitelně pokud by chtělo pár dětí hranolky. Tak je na přání usmažíme (tady návrh přijímáme) • Variace pečiva (př. chléb, bagetky - světlé, celozrnné • Beraní rohy, kyselé okurky Saláty: • Krájená čerstvá zelenina (okurka, rajče, paprika, atd.) + sýr balkánského typu na kostičky vedle • Salát z listové zeleniny + hobliny sýru typu parmazán opět vedle • Těstovinový salát (bez sýru a uzeniny) + alespoň dva druhy dresingu Odhadovaná cena oběda s přípitkem a polévkou 450,- Kč/os. Sladké a dort si zařizujeme sami. Večerní grilování: • Kuřecí steaky -> ano 180g /20x (tady nevíme, jestli nepořádat o větší množství. Sice jsou to skoro plnohodnotné steaky, ale myslím si, že kuřecí je maso, které lidé preferují, kolik byste doporučili? My mysleli 40, ale nevím, zda to zas nebude moc.) • Vepřové steaky -> nedělala bych, když bude vepřová kýta (tady bychom je naopak uvítali, ač tam bude ta kýta, tak tam máme jedlíky, kteří si i ten steak rádi dají, co myslíte? My navrhovali 15 ks) • Grilovací klobásky -> ano volila bych menší bílá, papriková max. 30ks • Grilovaný hermelín (nebo nějaký alternativní sýr tohoto typu) -> myslím, že hermelín je ideální 15ks • Grilovaná zelenina -> ano cuketa, lilek, žampiony, cibule – zeleninový špíz na gril • 5 kg kýty (víme, že jsme se bavili o 10 kg, je ale možné zařídit takto poloviční množství?) -> našla jsem v nabídce 2,5 kg tak jedině koupit dvě. – zde vymyslíme způsob servisu, bohužel nemám na kýtu speciální stojan.. pokusím se ho sehnat ☺ Přílohy: • Variace pečiva (př. chléb, bagetky - světlé, celozrnné) • Beraní rohy, kyselé okurky, nakládané cibulky Saláty: • Krájená čerstvá zelenina (okurka, rajče, paprika, atd.) + sýr balkánského typu na kostičky vedle • Salát z listové zeleniny + hobliny sýru typu parmazán opět vedle + alespoň dva druhy dresingu, hořčice, kečup, křen Odhadovaná cena grilu 280,- Kč/osobu Díky předem za každou reakci, postřeh, radu :) Snad to pak bude moc být i inspirací jiným nevěstám
Odpovědět
Mate hrozne moc zeleniny, u nas se jedl jen okurkac k rizkum a grilovana kukurice, jinak nam salaty a cerstva zelenina zbyla. Z obeda bych vyhodila ty veprove medailonky na prirodno, gulas dala az vecer a pridala alespon jednou tolik, my meli 70lidi gulas se dal v 10 a bohuzel se na kazdeho nedostalo.
Odpovědět
Podle mého záleží, kdy máte svatbu (ukazuje mi to za 44 dní, to platí?) a jaké máte hosty. Smažené, vepřové, guláš, to mi nepřijde ideální na letní svatbu. Možná tak na večer, když už se trochu ochladí. Já bych se každopádně nenajedla. Ačkoli sežeru všechno, když na to přijde, musím k tomu mít důvod - typicky například při cestování poznávání nových chutí. Svatba za mě úplně důvod není, a to ani moje vlastní :-D. Nemáte tam nic lehkého, dietního, vegetariánského...
Odpovědět
Svatba za 44 dní platí. Dva saláty mi nepřijde jako moc zeleniny a tím navazuji i na to, že není pravda, že tam není nic vege. Ať už zeleninové saláty, těstovinový salát, variace sýrů ... A i dietně se tam člověk nají, např. panenka, která je libová, se salátem.
Odpovědět
@verucer my mely par veganu tak jsme pro ne meli nadivane zampiony s tofu a kus kus,veg bramborovy krem, veg grilovany syr, a melo to uspech i u masozravcu. My teda testovinovy salat meli taky, ikdyz nam to manazerka rozmlouvala, ze ten ma kazdy a zbytecne zaplacne. Jinak jako dia jidlo jsme meli prstruhy, hoste si je mohli sami vylovit v jezirku, to bylo taky super az ja to ze bylo asi jako dnes pocasi :/
Odpovědět
Profilova fotka
Mně to tedy naopak přijde samé maso (a to vegetarián nejsem) a smažené věci. Spousta asi hlavně ženských si i na svatbě dá spíš něco kapku zdravějšího nebo lehčího a z těch těžkých jídel jen trochu. Na oběd tam takového není vůbec nic - co třeba nějaká pečená nebo dušená zeleninová směs? A dala bych ještě třeba rajčatovo-mozzarelový salát, pokud tam nabízejí, po tom se na všech svatbách, co si zatím pamatuju, zaprášilo (včetně naší). ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě to zas přijde hodně takový všechno těžký, smažený. Já bych přidala něco takovýho modernějšího, jako třeba minihamburgery, tofu, paella, vietnamské letní závitky, nějaký street food...:)
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím že toho máte až dost. Me teda přijde že je to samý gril.. My máme teda klasický raut až večer a oběd normální.. Jinak my přijde že je toho moc druhů a nesedí to nějak na ten počet ks a host.. Já bych udělala treba méně druhů..
Odpovědět
@verucer Já to brala jako celek a zjednodušovala, jasně, i vegetarián tam něco najde, ale je otázka, jestli se opravdu nají. Já jsem třeba normálně masožravec, ale v létě v horku jím vlastně jen vegetariánská jídla. A třeba vepřové jím naprosto výjimečně, za dietní nepovažuji ani libovou panenku a vím o lidech, kteří vepřové nejedí vůbec, může to být třeba i z náboženských důvodů. Podle mého záleží na počasí a na tom, jaké máte hosty, bez dalších informací souhlasím s @lucydora a @drablik.
Odpovědět
Troufnu si říct, že naše rodina je rodina masožravců. Vegetarián nikdo, jiné náboženství než křesťanství také ne. Ze smaženého jsou tam jen ty řízky, které milují všichni. Jediné, co mě napadá je jedno z jídel nahradit např. nějakou rybou.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s nedoporučením hranolků, jinak je to hrozně individuální, záleží na počasí a hostech. U nás se nejvíce zaprášilo po tataráku a kupodivu paličkách (které já sama moc nemusím, bo hrozně zašpiní ruce). V horku hned zmizely ovocné špízy. Steaky kuřecí a panenka šly tak půl na půl. Nebyl větší zájem o kuřecí. Těstovinový salát a klobásy vůbec, obyč. krájená zelenina také nezájem, mísy jsme ani nedělali, ty na všech svatbách zbydou. Velký zájem byl o různé speciály typu jednohubky caprese a s uzeným lososem, tortilly, grilovaná zelenina, atd. Měli jsme též raut hodně postavený na grillu, ale tak, aby se to dalo mixovat. tj. různé saláty, dipy, dressingy, hambáč si host mohl vybrat s jakýmkoliv steakem, hermelínem i obyč. mletinou, nebo dát steak jen tak se salátem, přílohou, atd.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?