Oběd pro fotografa?

Profilova fotka
Zdravím, mám pro některé asi hloupý dotaz, ale zkusím to. Vím, že se sluší fotografa pozvat také na oběd. My chceme fotografa pouze na focení obřad, hostina, portréty a první tanec, tedy bude tam asi 5 hodin. Myslíte, že se sluší pro něj oběd objednat i tak? Přece jen tam bude přes oběd, ale ne celý den..
Odpovědět
Profilova fotka
Objednala bych i pro fotografa, u oběda se většinou vyfotí jen pár fotek a pak nechá lidi v klidu najíst, takže bych jej určitě nenechala sedět a koukat do zdi nebo si jet koupit někde bagetu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kayak Nejjednodušší je se fotografa zeptat ;) Záleží samozřejmě na vás jak si vážíte lidí kolem sebe. Věřte, že když si fotografa budete trochu hýčkat, tak tím spíš vám udělá lepší fotky, než když bude několik hodin o hladu. Např. já (i když vážím jen kolem 75kg) na svatbách spotřebuji poměrně hodně energie (snažím se dělat pro novomanžele a hosty maximum - na poslední svatbě jsem "naběhal" přes 25 000 kroků) taky potřebuji občas něco sezobnout abych mohl rozdávat pozitivní energii kolem sebe :) Takže záleží na vás jak to berete.
Odpovědět
Já myslím, že oběd pro fotografa je slušnost a samozřejmost 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Máme fotografa na cca 8 hodin focení, tedy ne od rána a ne do úplného večera (obřad, hostina, novomanželské focení, krájení dortu, první tanec a momentky mezi tím) a vůbec mě nenapadlo ho nepozvat na oběd 😄 Automaticky jsme ho zahrnuli do tabule a objednali mu jídlo a přípitek, započítali jsme jej i do rautu (který bude už před prvním tancem). Minulý rok jsem byla na svatbě, kde byl fotograf a kameraman jen několik hodin (od obřadu snad jen po krájení dortu) a taky měli oběd 🙂
Odpovědět
No jako fotografka udělám na svatbě za den asi 13000 kroků, takže ano, hlad je. Upřímně řečeno, je to i slušnost, aby měl fotograf aspoň pocit, že tam patří ♥️😇
Odpovědět
my máme fotografa od rána oficiálně do 4, ale počítám, že vzhledem k tomu, že je zdaleka přespí a bude tam dál jako host. Takže ano, samozřejmě jí nechám přivézt oběd a počítám s ní i na večerní raut. Máme obřad od 14:00 právě abychom nemuseli nutně dělat hostinu. Ale propadla bych se hambou fotografce říct, hele jídlo nebude kup si bagetu. Zvlášť pokud se vy všichni budete cpát obědem 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Fotograf obed ano a co DJ? Taky zvete na obed, pokud ma napr. hrat od obeda nejakou podkresovou hudbu?
Odpovědět
My máme hostinu formou rautu a samozřejmě s fotografem počítáme, jako s plnohodnotným hostem. Počítáme s ním i s dárkem pro svatebčany. Přece jenom má za ukol zaznamenat nejdůležitější momenty našich životů, tak je fajn se mu něčím "odvdecit". To samé kameraman.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych ten obed urcite dala vsem zucastnenym...... At uz fotografovi, tak i kameramanovi a i dj by mel dostat najist 😄 proste ty lidi tam budou od rana behat, pracovat, zaslouzi si urcite najist i napit.... Ja jsem jim i vysluzky rozdala.... A to i pani majitelce mlyna ve kterem jsme to meli. Urcite je to slusnost a samozrejmost, jidlo piti i kava treba......
Odpovědět
Profilova fotka
Díky všem, myslela jsem si to 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@lacikam_komarom měli jsme před měsícem svatbu. Na oběd jsme pozvali fotografa i dj🙂 dj měl hrát cca od 17. Přijel na oběd v 14.30. v klidu se s námi najedl, poznal nás, po hostině si vyndal aparaturu a hrál do 4 rána 🙂 byl to sympaťák. Zpětně jsem ráda, že jsme ho pozvali
Odpovědět
Profilova fotka
My měli nejdřív oběd pro nejbližší a až pak obřad. Fotografka přijela až před obřadem, ta si dala jídlo a pití až při hostině. Ale kameraman aby si natočil vše kolem přijel o cca 45 minut dřív. Natočil proslov a pak si šel si dát oběd.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kayak Ano oběd je slušnost , náš fotograf s námi i seděl přímo u stolu . Někdo ho usazuje bokem , ale u nás byl součastí celého dne . Dostal pak na cestu i výslužku a dárek . Jako všichni svatebčané .
Odpovědět
U nás fotografka seděla normálně u stolu s námi, je to slušnost a potřebuje se taky najíst. Ani mě nenapadlo, že by tam s námi nebyla. To samé jako DJ měl normálně přístup k rautu večer. 🙂 Dojel až po obědě. Jinak by byl u stolu taky.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě. My zahrnujeme fotografku i 15cti člennou kapelu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Obnovuji diskuzi: Prosím poraďte. Kam usadit fotografa, DJ a 2 kameramany? Fotograf je kamarád, tak s tím počítám u stolu, ale kameramani a DJ jsou profící. Se servírovaným obědem počítám, ale nevím kam s nimi, na konec stolu? Nebo někde nějaký stůl zvlášť? S DJ jsem domluvená, že bude pouštět hudbu jako podkres hostiny. Nějak si s tím nevím rady.
Odpovědět
@chechta: Když se vdávala ségra, tak fotograf byl známý, ten byl normálně u stolu. Měli živou hudbu - kapela měla vlastní stůl bokem od ostatních. Přišlo mi to fajn. My jsme to řešit nemuseli - kameramana, DJ ani kapelu jsme neměli:-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?