Jak udělat harmonogram svatebního dne...

Holky, prosím, které jste už vdané. Jak jste dělali harmonogram svatebního dne, který jste předávali k pokynům pro svatebčany. Jde mi o časové dotace jednotlivých "akcí" od civilního obřadu až po zábavu...nějak tápu, kolik zabere obřad, kolik oběd atd...pomůže některá? Děkuji.
Odpovědět
@jirikovasarka tak to jsme dvě, taky vůbec netuším kolik času co zabere :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ženy, zatím to mám naplánované takto, a děj se vůle boží :-D 11:30 – sraz svatebčanů v místě obřadu, myrtování 12:00 – obřad (civilní) 12:30 – společné focení 13:30 – házení kyticí 13:40 – odjezd na hostinu (cca 10min autem) 14:00 – hostina (přípitek, polévka, hlavní jídlo - podle provozní na toto stačí 2hoďky) 16:00 – odjezd novomanželů na focení, ubytování v hotelu 17:00 – zahájení rautu 17:30 – předpokládaný příjezd novomanželů 17:45 – krájení dortu 19:00 – první novomanželský tanec 19:30 – volná zábava (prostor pro hry a srandičky)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že to je velice těžká věc, rozplánovat ten den. Nejde to nalajnovat na minuty, na druhou stranu je potřeba mít nějakou představu co, kdy a jak a nejlépe někoho, kdo to bude hlídat a korigovat. Samozřejmě to není o tom, že se svatebčani budou popohánět, protože máme minutu zpoždění, ale pokud se zbytečně něco táhne, tak je to taky špatně. Sama svatbu teprve plánuju, takže přiložený harmonogram je prozatím první nástřel na základě účasti na několika svatbách a informací od lidí. Není to finální - např. na účes a líčení mám hodinu, účes možná bude delší, to uvidím po zkoušce. Nebo třeba focení - počítám hodinu a půl, což si myslím, je krásný čas i s rezervou, takže se naopak zase může stát, že to bude rychlejší. Podle mě je nejdůležitější ukočírovat časově první část do oběda. Tzn. včasný příjez na obřad a "včasný" příjezd na oběd, aby se začátek té "odpolední části" zbytečně pak neposouval. Odpoledne už toho tak moc v plánu není a když se nestihne ukrojit dort, hodit kytice nebo o hru míň, tak už to podle mě není nic tak hrozného, jako když jedeš pozdě na obřad a jis nervózní, že nestíháš.
Odpovědět
Profilova fotka
@adau 2 hoďky na jídlo? Fakt. Já počítám hodinku.. tak to je asi málo, ale 2 mi zase přijdou hrozně moc.
Odpovědět
12:07-13:38 vítejte, ubytujte se a občerstvěte 14:01 tady jde do tuhého nebo tekutého mezi pilíři 15:02 odpolední raut aneb dodejme si energii na večer 15 :44 relax, kafčo, chopte se propisky nebo udělejte otisk, klíďo se převlékněte, my jdeme hodit úsměv do foťáku 16:36 sladký moment holky, kucí na plac, aneb rychle další do chomoutu 17:17 slyšíte? Kucí Rohořežácký hrábnou do strun 18:12 jdeme šlápnout šlapáka a šlapeme všichni, také pojíme 21:03 intimní chvilka u rybníka - plavky nebrat! ??:?? snad nechcete jít spát?!
Odpovědět
Profilova fotka
@krobinka myslím, že je to tak akrorát, abychom si v klidku připili (kdo ví kdo bude jak dlouho řečnit :-D) a najedli + rezerva (kdybychom se zpozdili, nešel rozbít talíř :-D). Vůbec jsem netušila kolik času na hostinu a po schůzce v restauraci jsem skončila se 2 hodinami :-)
Odpovědět
Bezva, díky, aspoň pro představu a je vidět, že se v tom docela shodujeme. Ono právě že z mé strany rodina a kamarádi pojedou v rozmezí 40 - 180 km...a bude nás do 50 lidí...takže jsem právě tápala, kolik času na to a ono nechat. Takhle jsem lépe v obraze ;)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Já se chi zeptat, jak jste měly harmonogram napsaný, na čem a kde byl vidět? Líbil by se mi nějaký originální nápad , aby to pěkně vypadalo :) díky
Odpovědět
@krobinka chci se zeptat, jak jste měli udělaná ta přání k balonkům a měli jste někde vedle balonků nějaký návod co mají svatebčané dělat? na co se ta přáníčka psala?
Odpovědět
Profilova fotka
@martinka24 my budem psat asi primo lihovkou na nafouknuty balonek
Odpovědět
Napadlo někoho z vás, že když vypusíte x-balónků s přáníčky tak někam doletí, někde spadnou a zůstanou se tam válet ještě pěkně dlouho, protože je nikdo nesebere a doba rozložení plastů a gum trvá až sto let? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli Vám pár fotek stojí za vyhazování odpadků do přírody. Ano, je to Váš jedinečný den ale kdyby tomu každá nevěsta přistupovala takhle nezodpovědně tak jsou lesy a louky plné odpadků. Zkuste se nad tím prosím zamyslet.
Odpovědět
Třídim odpad a kolik lidi na to kašle, myslím, že těch 30 balónků neni až takový horor. Navíc zapálené lampiony štěstí jsou o dost horší.
Odpovědět
Článek se načítá
@martinka24 tak si vynásobte počet nevěst jen z této stránky 30ti odhozenými balonky... A budete se divit kolik toho je. Nejsem žádný eko-fanatik. Jen si nemyslete. Spíš mě zaráží že na takové věci nikdo nemyslí, tak jsem chtěla jen poprosit ty, které to taky napoprvé nenapadlo, aby se nad tím zamyslely a třeba si to odpustily.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@paajka10 ja teda jsem ekofanatik ale takhle na plno bych to asi nerekla ponevadz to lidi hodne odrazuje 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?