Svatba v dubnu 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, máte taky někdo naplánovanou svatbu na duben 2011?My se budeme brát v Třeboni na zámku.
Profilova fotka
bessinka: když já mám právě zkušenosti, že ty myrty hrozně opadávají a pak je z toho spíš takové "košťátko" :-| tak jsem si právě říkala použít jen ty vývazky ale nevím, jestli by to bylo pěkné nebo ne
Profilova fotka
Dává se to často s myrtama, ale já to chci taky bez toho - přesně, připadá mi to jako košťátko.. :-)
Profilova fotka
nevestapetulka: tak to jsem ráda, že má někdo podobný názor jako já ;-)
Ahoj holky, tak vám musím sdělit dojmy ze včerejší prohlídky "naší" Vrtbovské zahrady: NÁDHERA! Přidám pak nějakou fotku do alba. Je to tam tak romantický! Jen teda, ještě, že plánujeme menší svatbu, protože si tam třeba 50 lidí neumím představit, ti by stáli až někde k kopci u Petřína :-D A s tou myrtou jste mě překvapili! Já vůbec netušila, že to má tak malou trvanlivost... A jak je to s tím buksusem, co se dává jako náhražka, nevíte?
Profilova fotka
lucie1984: no asi tě zklamu. Buksus jsem zrovna teď v sobotu připíchavala svatebčanům na svatbě kamaráda a bylo to šílené. Vzhledem k tomu, že ten není tak bohatý na lístky, tak když ti nějaký upadne, je to hned vidět. Právě v sobotu mě napadlo, že na svojí svatbu musím vymyslet něco jiného a tady našla inspiraci vývazků. Svatebčané prostě dostanou vývazky bez myrt nebo buksusů Jinak Vrtbovská zahrada je opravdu krásné místo na svatbu. Byla jsem tam na svatbě před rokem a půl a bylo to krásné. Na svatbě bylo asi 50 lidí a vešli se v pohodě, aniž by stáli až na Petříně ;-)
Hm, tak buksus teda asi taky ne :-| Ale ono je to spíš stejně jako tradice, než nějaká "paráda", takže bych klidně nechala jenom samotné vývazky... Cena za Vrtbovku je trochu přemrštěná, ale když ono je to tam tak krásný!
Profilova fotka
lucie1984: kolik stojí Vrtbovka? My si teď vybrali hrad kousek za Prahou a taky není nejlevnější. Ale moc se nám to tam líbí, takže cenu asi nebudeme řešit. Příští týden jedeme na 14 dní na dovolenou a po dovolené už bychom chtěli závazně zarezervovat termín a místo ;-)
Vrtbovka stojí 10.000,- a termíny vypisují až v listopadu! Ještě se mi líbí zámek Červený Újezd za Prahou, ten stojí, myslím, 15.000,-!!!!
Profilova fotka
Všude v Praze vypisují termíny až takhle pozdě. My původně chtěli Viniční altán, ale nechce se mi čekat takhle dlouho na termín. My si právě vybrali Červený Újezd, kde je cena opravdu 15.000,-!
Profilova fotka
A na kdy že vy to plánujete?
Chtěla bych 30.4.2011 - jestli vůbec na tento termín vypíšou místo... jinak budu muset zvolit nějakou alternativu. Proto nemá cenu cokoliv zařizovat, dokud to nebude jistý. Tak stejně na to všechno bude času dost i od listopadu. Viniční altán se mi moc nelíbí, ale stojí 3.000,- ;-) Újezd je nádhernej! Tam myslím záleží na tom, jakou část zámku si zamluvíš. Zahrady jsou dražší, než nějaký ten sál, nebo naopak? Ale je to všechno cena za hodinu, viď? To je taky děsný! Jaký máte datum vy?
Profilova fotka
My bychom chtěli 23.4.2011. Svatba za 15.000,- je na té zahradě a cena je za pronájem, výzdobu a ozvučení prostor, zprostředkování oddávajícího a službu koordinátora po celou dobu obřadu. Uvnitř to stojí 11.900,-, ale tam se nám to tolik nelíbí. Včera jsme se byli podívat v té zahradě a to je paráda.
Článek se načítá
Taky bych radši zahradu. Ty "služby" navíc tam ale jenom vypadají dobře napsaný, než se dočteš až k ceně :-D Tohle patří ke "standartní" svatbě asi všude (kde si platíš). Ještě tisícovku matrice... ono to naskáče. A hudba je z CD? Já si chci pozvat violloncelistu. Co ten si může říct, to radši zatím nebudu zjišťovat. :-S A hostinu budete mít taky tam? Oni jsou tam docela vybavený, mají spoustu prostor i na oslavy, fakt pěkný!
Profilova fotka
JJ, myslím že z CD, ale to přesně zjistíme až na schůzce s tou paní, která bude po dovolené :-) Já živou hudbu chci až na hostinu, na obřad je mi to jedno. Jinak bychom rádi měli všechno tam. Sice je tam dražší obřad, ale zase hostina tam podle mě nevyjde tak draho jako v Praze. Co jsme zatím tak předběžně počítali, tak nás to tam vyjde 50-60 tisíc (obřad, hostina, raut)
Tak to fakt není tak moc. A pro kolik lidí? A počítala jsi i pití? Já jsem předběžně stanovila rozpočet svatby tak na 75.000,- úplně se vším. Ale stejně je to šílený. Chceme kupovat byt a tohle je cena nový kuchyně... :-( Ale stejně bychom ty peníze dali, i kdybychom svatbu odložili o pět let, takže je to jedno...
Profilova fotka
No my jsme řekli, že se chceme vejít do 100.000,- a doufám, že to tak vyjde. Taky budeme kupovat byt nebo domeček, takže vím, že by se peníze hodily jinde, ale zase snad je to první a poslední svatba, tak ať stojí za to :-D
Tuhle větu mi bude muset pořád někdo opakovat. :-) Já jsem totiž ten, co dělá ty škrty v rozpočtu. Většinou je to naopak, ženská si navymýšlí a ten její jí to pak vymlouvá...no a u nás jsem to já!!! Mě by stačilo mít na svatbě 10 lidí (včetně nás) a bylo by. Ale přítel je Moravák a tam to berou trošinku jinak... takže kompromis je 25lidí :-D
Profilova fotka
No my budeme mít na hostinu jen nejbližší, což je cca 20 lidí včetně nás a pak raut pro kamarády a ostatní a tam počítáme max 50 lidí.
Já jsem škrtla hostinu :-D a bude rovnou raut. Obřad bude později, třeba kolem třetí, čtvrté a potom všichni přejedeme rovnou do restaurace, kde bych chtěla zůstat až do rána. Jestli najdu něco, kde nás nechají. Na Újezdě budete mít i raut? Nechají vás tam dlouho? A budete někde ubytovaní? Nebo všichni dojedete domů?
Profilova fotka
Bude tam i raut. My, jako novomanželé tam budeme spát a ostatní ať si poradí :-D Je možnost tam přespat nebo ve 23:15 jede poslední bus do Prahy
Profilova fotka
Teda holky, vy jste se rozjely :o)S tím psaním. Plánujete dnes něco na čarodějky ?Já jsem se teď vrátila ze školy, děs...Bessi P.S. Nás bude obřad stát celkem 4000kč, když tu koukám na ty ceny, tak je tohle super...
Profilova fotka
Já dneska nic neplánuju. Polovička má celý víkend denní a jelikož by mě ráno brzy budil, jela jsem na návštěvu k rodičům ;-) Jinak obřad za 4.000,- je super. Jo, koukněte do alba, přidala jsem nové šaty, které se mi fakt hrooozně moc líbí. Co na ně říkáte?
Profilova fotka
terezab: Hezký šatky :o)Máš tam jedny hezčí, než druhý :o)Já mám zase přítele na montáži od včera až do pondělí, takže jsem sama s pejskem ...
Profilova fotka
bessinka: mě se moc líbí ty fialové šaty. já jsem taky sebrala akorát psíka a jela jsem ;-)
Profilova fotka
terezab: A co máte za psíka ? My jorkšíráka Besinku :o)Jsou ji 2 roky.
Profilova fotka
bessinka: já mám jorkšíra Jimmyho a letos v srpnu mu budou 4 ;-) Pořád spekuluju, co s tím naším "prckem" uděláme na svatbu. On je totiž děsnej závislák a celou dobu by se ode mě nehnul :-|
Profilova fotka
My jsme taky zrušili oběd v restauraci a budeme mít rovnou raut, ale asi tam bude i svíčková. Ale nebude to takový ten sešněrovaný oběd, každý si dá, na co bude mít chut. Jen při krájení dortu si chci užít naprostou pozornost. Pokud bysme se brali na původním místě, tak by nás obřad v zahradě stál 2000 a uvnitř 1000. Obřad pro nás není to hlavní, tak jsme se shodli, že je zbytečný dávat přemrštěnou částku. A kde plánujete obřady a ty rauty? Sehnat dobrý sál nebo místo (aby to bylo cenově přijatelný) je docela problém..
Profilova fotka
Já bych to ráda na jednom místě. Původně jsme vybrali hrad Červený Újezd, ale včera jsem objevila pár dalších zajímavých míst, tak uvidíme. Všechno je to mimo Prahu, takže to bude trochu komplikované s hostinou a rautem, ale snad to nějak dopadne. Na hostinu chci totiž jen nejbližší rodinu (cca 20 lidí) a pak až raut pro kamarády a ostatní
Profilova fotka
Ahoj holky sorry,že vám sem lezu jen chci přidat příspěvek - vdávala jsem se ve Vrtbovské zahradě je to tam opravdu krásné a romantické.Hlavně na hodinu a půl je zahrada vaše a žádná jiná svatba vám tam nevleze ! Termíny je potřeba co nejdříve si zarezervovat,protože se jich vypisuje jen pár a jsou hned zamluvené. Kdybyste měly nějaký dotaz ráda zodpovím :-) Šťastné svatební plánování...
Profilova fotka
terezab: No my necháme Besi určitě doma. Ona tu sama vydrží a s sebou na svatbu ji určitě brát nebudu, nebylo by to k tomu..A on by doma nevydržel?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?