Svatba v dubnu 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, máte taky někdo naplánovanou svatbu na duben 2011?My se budeme brát v Třeboni na zámku.
to je dobře :-) mně nešlo o peníze,ale o sdílení radosti a když se pochlubím že něco máme tak nechci slyšet jen hm,ale mám,krásný dvě holky ta starší pomáhá vybírat věci a úžasnýho chlapa a jeho rodinu :-)
Profilova fotka
čauky holky, člověk se sem dva dny nepodívá a hned dvě stránky -)) trošku se bavíme s přítelem i o jiné věci než je svatba a to společné finance, přemýšleli jste některá už i tak dalece jako jak řešit finance po svatbě?
Profilova fotka
apvj: tak vidíš, to je důležitý a neboj, myslím že rodinu to chytne, jak se to bude blížit. Ale ze zkušenosti vím, že to kolikrát víc prožívají kamarádky, než někteří členové rodiny :-) . My máme teď čtyřměsíční holčičku, tak je to úplně super. Má tatínka pěkně omotanýho kolem prstíku :-). lucy:rozhodně NE společný účet. Má to strašně moc nevýhod. I když platíš jedny poplatky, tak pak musíš vysvětlovat každou korunu, když chceš něco koupit, třeba jako dáreček, tak to hned ví... My jedeme do začátku každý na svém účtu s tím, že je v podstatě jedno, co se od kud zaplatí. Jsou to společný peníze. Ale nekontrolujeme se navzájem, za co přesně jsme je utratili. Poplatíme jídlo, nájem... a občas je i něco navíc 8-).
Profilova fotka
Ahojky holky... :-) Tak my finance nějak neřešíme, peníze bereme jako společné, poplatíme co se musí, odložíme si na svatbu a zbytek prostě použíjeme na jídlo, atd....nehledíme na to čí jsou to peníze...prostě jsou naše... :-) Společný účet nemáme, ani to nepovažujeme za důležité, takže jsme to ještě ani nikdy neřešili... :-) Jinak šaty jedem okukovat v sobotu dopoledne, já teda jenom střih protože si je budu muset nechat ušít, ale i tak se těším....a pak jdeme na oběd do restaurace kde chceme mít hostinu zkusit jaké to tam je a jak tam vaří, tak už se nemůžu dočkat... :-) A u nás je to tak...přítelovi rodiče už o svatbě ví a plánují s náma, hlavně teda maminka od přítele...no a mé rodině se to chystáme říct co nevidět, jen nastane vhodná příležitost...ale tam stejně nějaký moc velký zájem nečekám...ale třeba překvapí... :-)
Profilova fotka
Skoušení jsem si užila. I když musím říct, že jen v jednom salónu jsem si řekla "tady to jsou profíci". zbytek mě celkem překvapil. A né zrovna mile. sonipa:třeba rodina překvapí. Budu držet pěstičky, aby se u nich ukázalo nadšení ;-) .
Profilova fotka
itimich: kde jsi měla pocit, že to jsou profíci?? mě dost lidí posílalo na Táborskou, že prý je to tam moc fajn, levnější, pěkný šaty atd. Minulý týden jsme tam došly s maminou, na jeho dotaz, jestli se jedná o šaty do tanečních jsem byla už i trošku připravená, protože to už se nám stalo v jednom salonu, no ale pak přišlo něco co jsem od obchodníka nečekala - no my máme šatů málo, specializujeme se jen na obleky a manželka tady není a půjčení je levný, ale asi na svatbu se to nehodí...takže jsem odcházela s pocitem, sem už nikdy..... my jsme včera vymysleli jedno řešení peněz, který se nám líbí a možná je budeme aplikovat - jeden společný účet, na který nám půjdou obě výplaty, budou z něho placené všechny poplatky, trvalé příkazy atd. a pak máme ještě každý účet, jehož vedení je zatím zadarmo a tam si z toho společného účtu budeme posiílat každý měsíc 2000 Kč, s kterejma si budeme moct dělat cokoliv budem chtít....
ahoj berušky vy jste se teda rozjeli. tak u mě nic nového, koukám že už plánujete šatky. na ty jdu já až 18.11 se svědkyní a jsem zvědavá mám jen 167cm, sice 50kg, ale myslím že to bude zajímavý:-) jinak přítel chce se o víkendu zajít podívat na prstýnky, tak uvidíme:-) docela mě tim teda dostal, že sám iniciativně takhle začal:-))) jinak pořád se trápím s těma jmenovkama jak je udělat ke spokojenosti, jsem strašně náročná:-)
Profilova fotka
twigik: No to se té fotky jmenovek asi nedočkáme s takovou.... :-D jinak závidím míry...mám sice taky 167 cm, ale s tou váhou je to zléééé...no ale do šití šatů mám ještě 3 měsíce, tak úspěšně hubnu... 8-) Chcete do prstýnků rytinu holky...a jakou? My chceme, asi jen datum a kvůli toho s objednávkou musíme čekat až po novém roce...jinak už by snad byly i doma... :-( :-D
Profilova fotka
lucy: myslím, že to byl Chantal na Vachove. Nakonec jsem si tam nevybrala, ale paní neměla s ničím problém a chovala se velice slušně. Zato na Veselé jsem byla naprosto v šoku. Celou dobu si podichu brblala a měla nevhodné narážky. Zvlášť se jí nelíbilo, že si to fotíme. Že to mají na netu... všechno polohlasně. Tak jsem jí na to normálně řekla, že pro mě je důležitý, jak v tom vypadám já. Na to měla zase spoustu narážek jen tak polohlasně. Šaty pěkný. Kdyby se tak nechovala, tak jsem si tam jedny na 100% zamluvila. Ale tímto mě naprosto odradila. :-o
Profilova fotka
twigik: my máme prstýnky vybraný už z veletrhu, tak je příští rok koupíme přímo na veletrhu. Jak si jednou vyberu, tak už se mi nic jinýho nelíbí :-N . No a jmenovky zatím pořád nevím. Moc se mi je nechce řešit. Ještě pořád tajně doufám, že to půjde i bez nich =-) . sonipa: my (já :-D ) tam chceme jméno a datum. Naštěstí je to v ceně, ale trvá to tak měsíc. Veletrh by měl být v únoru, tak to snad do 23.4. stihnou. Bylo by nemilé, kdyby jsme neměli na obředě prstýnky :-D.
tak my chceme určitě datum a jméno, jako Lucka 23.4.2011 a Tom (nebo Tomáš - jak bude chtít) a taky datum:-) s prstýnkama na veletrh čekat nechci. chci každý měsíc něco zařídit at to neplatéme najednou at se z toho pak nepomineme:-)))
Profilova fotka
Jak stoupá cena zlata, tak nám ty naše vybraný o litr zdražili. Nechtěli jsme je v únoru kupovat, protože jsme ještě neměli datum a teď jsme se byli pokochat a zjistili jsme toto :-S .
Článek se načítá
jj to jsi tu už někde psala. to je mazec. já byla včera se kouknout v jednom obchůdku v nákupním centru a jedny se mi tam moc líbily tak jsem se ptala kolik za ně a když mi to řekla málem jsem jí tam zkolabovala. :-) 18tis!!! tak to do nich nedám!!! myslím že max 12!
Profilova fotka
No to jo. Některý stojí za kus to, co jiný za pár :-| . Tak já jsem si naštěstí nevybrala tak draze. I když se mi většinou líbí ty nejdražší věci :-N .
ahojky holky, jsem tady poprvé. Plánujeme svatbu v dubnu, vůbec nevim, kde začít. Prstýnky máme vybraný, oznámení taky, tento týden jsem si byla zkoušet šaty, ale zatím nic stoprocentního. Poradíte mi někdo, co všechno zařídit, jak zvolit barvu a vůbec svatební kytici a tak nějak rady vůbec? Jsem z toho celá vyjukaná :(
Profilova fotka
monigika: tak nejdřív termín, ale ten už určitě máš :-). Říká se, že fotografové, hudba a restaurace jsou na prvním místě. Zbytek se dá zařídit později. Barva je jen a jen na Tobě. Já osobně bych trochu přihlédla i k barevnosti restaurace či hotelu, kde bude hostina, aby se to úplně netlouklo.
vítám nově příchozí:-) ahojky Mončo:-) jaký datum jste vybrali akde budete svatbu mít? jak ti tady už radí itimich, tak i já mám už kapelníka, restauraci a foto. a ted čekám až budu moct razerezvovat termínek a hodinu namatrice (třeba Hluboká objednává až půl roku dopředu, tudíž na duben mohu až od listopadu)...no apak to půjde dál, prstýnky, oznamko a tak:-) barva je opravdu na tobě, v dnešní době se dá sehnat cokoli v jakýkoli barvách, inspiraci najdeš v e-shopech třeba a opravdu to vyber i dle restaurace, abys tam neměla např: modré židle a k tomu dala třeba oranžovou a závěsy tam nebyly třeba zelený. abyse ti to tam nemlátilo. my máme třeba židle do zelenkava a závěsy oranžovo - hnědé (k podlaze) a výzdoba bude světlounce růžová, decentní, jemná. ale to záleží na vkusu každého!!!!
itimich: termín mám, no přesněji máme 2 a tak nějak furt váháme mezi 16.4. a 23. 4. Fotografa nám bude dělat kamarád, hudbu tedy taky máme zajištěnou a i kde bude hostina. To toho už je :) ani jsem si to neuvědomila. Ale tady čtu tolik věcí...pač budeme mít hostinu v kulturáku, tak bude svatební tabule asi na mě. Ale to asi nějak budu řešti dle barvy šatů, dolňků a kytky, ne? Holky a poraďte, co se tak ještě nějak musí dopředu zařídit?
kde to budete mít???na zámku, hradě, úřadě? prozrad něco:-) no dopředu asi ten termín a pak různě, já třeba chci pak zajistit kytky, nebo se domluvit, vybrat oznamko, prstýnky. a postupně nakoupit nějakou dekoraci. jo a ještě šaty samostřejmě:-) ale to je opravdu dobrý až když máš termín zamluven i hodinu...
Profilova fotka
Tak to toho máš už hromadu. S tím datem vem v úvahu i to, že 23.4. je velikonoční :-) . My velikonoce nedržíme, takže nám to v ničem nebrání. Můžeš děkat třeba jmenovky, vývazky, trénovat si podpis a ANO ;-) . No a to nejdůležitější, trénovat novomanželské políbení, nejpříjemnější část svatebních příprav x-) .
:-))) jj je velikonoční ale třeba na Hluboké je to fuk, někde jinde třeba neoddávaj:-(
Profilova fotka
No v Brně je to naštěstí taky fuk :-) . Já už se tak těším, až budu "mladá paní". :-)
jj to já taky:-)))
Profilova fotka
No já jsem se před chvílí od přítele dozvěděla, že mu mám říct, co má zařídit a on to zařídí, abych všechno nedělala sama. Asi toho využiju ]-( 8-) .
to využij, myse jdeme o víkendu courat po zlatnictví, sám chce,tak taky toho musím využít:-))) a nějakej úkolek mu musím taky zase najít. .jdu spinkat tak zítra papa
Profilova fotka
jj, mám to v plánu :-) . Nějaký ten úkolek mu určitě dám.
ahoj holky,my když jsme si koupily prstynky( původně jsme jeli na výlet a podívat se po zlatnictví) :-) nám řekli,že můžem kdykoliv přijít a rytinu dodělají zdarma :-) takže jsme nečekali,jo a k těm penězům taky máme konto každý,ale peníze společně :-)
Ahojky. Měla jsem naplánovanou svatbu na červenec 2011 (měsíc našeho seznámení), ale říkám si, že místo, kde chceme mít hostinu - tak tam jsme byli loni na svatbě, moc krásné, ale jak se pařilo :-) tak tam bylo hrozný vedro a všichni chodili ven a to byl květen! takže si myslím, že bude lepší duben. a taky je to dřív ;-) přítel se k tomu zatím nevyjádříl :-) ale asi by to bylo lepší. Jen obřad bude venku, tak doufám, že nebude zima :-)
čauky holky, tak jsem v pracovní době dodělala jmenovky:-))) už je mám vytištěné a konečně udělané:-) ještě je polepit na čoko:-) a bude, ale zatím jsem spokojená:-)))
ahojky, tak vám odpovím nějak všem dohoromady, chceme to mít na Hluboké, takže také čekáme na ten listopad na zamluvení, ale uvidíme, jak tam vůbec budou termíny. a tak nějak ten termín zvažujeme na 90% už toho 16.4. Twigik: vy také plánujete na Hluboké?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?