Svatba 7.8. 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj... Tak se mi po 3 spokojených letech dostalo žádosti o ručku a šťastně jsem souhlasila. Termín chci ale až po promoci, proto jsme zvolili srpen 2010. Od té doby, co vím, že se budu vdávat, otravuju celé své okolí fotkama šatů, dortů, květin, atd... Snad se tu najde někdo, kdo má nyní stejné zaliby :-)
A které teda nakonec vyhrály?
Maggie Elouise :-)
Ty jsou nádherné, skvělá volba, myslím, že ti moc slušely.
jéé díky moc, potěšilo mě to. jsem váhy a furt jsem se bála, zda to bylo dobrá volba :-)
Profilova fotka
Ahojte baby, ja mám tiež svadbu 7.8.2010 a tiež budem tento rok končiť bakalára. Je toho teraz strašne veľa, ale v podvedomí mám už len našu svadbu. S priateľom už máme vybrané prstienky, šaty, hudbu, farára, miestnosť...Rodičia nám pomáhajú ako sa dá, a vrhli sa taktiež do príprav svadby. Zháňajú zákusky, pijatiku...Velmi sa teším na ten deň, keď si navzájom vymeníme prstienky a slubime si vernosť naveky. :-)
Ahojky, tak tu máme mezi sebou novou nevěstu, vítej. Pěkný termín jsi vybrala :-D Takže taky toho máte již spoustu zařízeného ... to je fajn.
ahoj, zdravím novou nevěstu. Kde studuješ?
Profilova fotka
študujem v Nitre na poľnohospodárskej univerzite. Chcem ísť aj ďalej, ale určite externe...teraz sa snažím zistiť, ako je to s materskou, nakoľko s priateľom rozmýšlame aj o bábätku. :-N
Tak to máš velké plány :-) , nejdůležitější je skloubit to všechno dohromady, aby to fungovalo. Zvládnout se to dá, znám víc holek, co mají mimčo a studují, chce to ale podporu rodiny.
Ahoj holky, tak se zase po dlouhé době hlásím :-) bluejay: díky moc za podrobný popis, je to tu stejné až teda na to, že oni mu tady ty úřady tvrdí, že ty dokumenty nebo vlastně ten jeden bude mít platnost pouze 3 měsíce. Tak to ještě nezačal vyřizovat, aby nám to před svatbou nepropadlo. Bude to mazec. Domů se chystáme na začátku června a to bych měla stihnout šaty, vyzkoušet účes, možná sehnat i boty a spodní prádlo, ale hlavně dát dokumenty přeložit a zaletět na matriku do Nechanic. No a jelikož letíme ve středu a zpět v pondělí, tak se mi to zdá trošku nereálné. Uvidíme. Ke všemu jsem zjistila, že jsem těhotná, tak nevím jestli se radovat nebo brečet. Miminko jsem se přála hrozně dlouho. S bývalým se nám to přes rok nedařilo a pak jsme se rozešli. Tady stačilo jednou a je to. Na jednu stranu jsem samozřejmě šťastná, ale na druhou je mi trochu líto, že si tu svatbu neužiju. Taky mám strach jaké seženu šaty a vůbec no. Naštěstí už teď vím, že tam budeme těhule 3, tak aspoň nějaké spřízněné duše :-o Jdu hledat soudního překladatele v Trutnově, tak se tu zatím mějte hezky a já se zase ozvu. :-)
Profilova fotka
misaroz máš pravdu, je to náročné, ale tak nebola by som ani prvá ani posledná...veď uvidíme... :-) súriť to nebudeme a ak sa náhodou podarí, tak sa len potešíme. :-)
vanilashot: budu držet palce, ať ti to klapne, hlavně být v klidu a pohodě luckaa: moc gratuluji k mimču, to je super zpráva a vůbec nelituj, že si neužiješ svatbu, není to pravda, není to přece o alkoholu, ale o zábavě, a ta se dá udělat vždycky. Já už nepiju přes rok, protože jsem byla těhotná a teď kojím a vůbec mi to nechybí, ani nemám potřebu si dát, a to jsem velký milovník vína :-D A šaty seženeš v pohodě, jsou na nevěsty - budoucí mamky - zvyklí a mají celkem výběr.
Článek se načítá
Hezký večer holky. Vani ... to zládneš, uvidíš. Luci ... velká gratulace k miminku, je to krásný!!! a jak píše Míša, svatbu si užiješ :-) Až budeš mít fotečku z UZ, tak jí dej do albíka. Páá
Dobré ráno. Tak do svatby nám zbývá 114 dní x-) Za dva týdny budeme stříhat metr .... Už začínám být víc nervozní, když si vzpomenu, co chybí ještě zařídit ... Přeji vám hezký den, u nás prší ... tak snad se to vybere ...
Ahoj, já metr stříhat nebudu :-) , ale už jsem si konečně pořídila počítadlo, ať mám přehled a vím, kdy začít stresovat, že ještě nic nemám :-D
Profilova fotka
Čaute baby, no u nás boli dnes svokrovci s našimi, a prebehla horúca diskusia na tému svadba. Priznám sa, začínam sa trošku obávať, nakoľko ja si predstavujem krásnu romantickú rozprávkovú svadbu....A môj svokor sa mi snaží vytĺcť niektoré veci z hlavy....Bojím sa, aby som nevybuchla....Tak napr. vybrala som si krásnu poschodovú tortu, a on že načo takú veľkú, že aj tak je to iba kopa zbytočne vyhodených peňazí...Takže ja sa začínam obrňovať pevnými nervami, aby som to celé zvládla....
Jj, to je těžké, někdy představy rodiny jsou úplně jiné, než naše. Ale je třeba to v klidu vysvětlit a nedělat zlou krev, zbytečně se rozčilovat. Rodiče musí pochopit, že chcete svatbu podle svých představ, ne jejich.
Nejlepší je, zařídit si vše hned sami ... a pak jim říct, že je vše zařízené ....
Profilova fotka
Veronika o to sme sa aj snažili, a ked sme im celý nadšený oznámili čo už máme vybavené, tak sme si zase vypočuli, že či mi robíme svadbu, a že či by aj oni o tom nemali niečo vedieť, a že či sa s nimi netreba najskôr o tom porozprávať...Ale tak nejak to zmákneme...
vanila: někomu se prostě nezavděčíš. Udělejte si to podle svých představ, oni i ti největší remcalové nakonec zjihnou :-D
Ahoj holky ... co je nového u vás?
Ahoj Verčo, tak u nás celkem nic, snad jen, že už mám kadeřnici, která mě bude i líčit, příští měsíc jdu na zkoušku. Jinak vše v klidu a pohodě, užíváme jaro. A co ty?
Dodělávám drobnosti ...tombolu, noviny ... Včera jsem zase pokoupila něco málo na výzdobu ... Přemýšlela jsem o hudbě k obědu ... živou hudbu budeme mít až na večerní oslavu, takže k tomu obídku budeme dělat na CD nějaký výběr ... nebo jak to pořešíte vy? rádio se mi zdá blbý ... =-)
Přiznám se, že to jsem ještě neřešila. My se zatím nemůžeme dohodnout ani na hudbě k obřadu :-S . Ale asi z toho CD to bude nejlepší.
My hudbu k obřadu neřešíme.V ceně obřadu je paní varhanistka na elektrický klávesy, jak jsem tak pochopila ... a že prý při příchodu hraje klasický pochod ... v průběhu obřadu hudbu dle svého uvážení .... a při odchodu zase pochod. Byla jsem na několika svatbách a nikdy jsem moc hudbu nevnímala ... takže tam budu sledovat jen to, kdy mám říct ANO ... :-D Kadeřnici mám pořešenou, tento nebo př.měsíc musím vyřešit vizážistku ... Ještě nemám botky, punčochy, bižuterii. Bižu co jsou koupila, mi je k ničemu ... nehodí se k mým šatům ... Mám ji vyfocenou spolu s korunkou v albu, kdyby se ti Míšo líbila ... můžu za nějakou kačku poslat. Dnes nebo zítra to dám na bazárek ... O té korunce furt přemýšlím, zda ano, či ne ... Jinak potřebuji ještě jeden podvazek, ženich botky, pro svědky kravaty .... no začínám se obávat, zda vše stihneme ... ach jo, čas letí ;-)
My máme obřad venku, takže si hudbu zajišťujeme sami. Bižuterii už mám, budu mít jednoduché perličky na krku, ruce i v uších. Boty už mám na přezutí, ty svatební jsou vybrané, jenom musím do salonu jít koupit. Mě chybí prádlo, ale to teď neřeším, protože kojím, takže ještě počkám, jestli se mi do léta nezmění velikost :-) . Podvazek nekupuju, u nás je tradice, že při zapíjení svobody ho dostanu jako dárek od kamarádek.
Já znám tradici, že podvazek kupuje svědkyně ... ale já mám svědka, tudíž se na to nespoléhám ... A minulý týden jsem vybrala kvítí v květince: pro mě kaly, pro maminky+babi malé růž.gerberky, pro ženicha do korzáže ozdobenou bohatě kalu, pro svědky taky korzáže - nějaký menší, aby byli odlišeni od ženicha. A na stoly ikebany s gerberkama, aby ladily k maminčiným kytičkám.... zatím je tedy toto v plánu :-) Jak máš staré(spíš malé) mimi?
Profilova fotka
Ahoj holky...tak tady jsem nebyla let. Ja ted nedelam vubec nic :). Ucim se na zkouskovy, pocitam, ze pokracovat v pripravach budu az v cervenci...Chybi mi dodelat vyvazky, svatebni oznameni, kytky a porexit ohnostroj :). A pak to nejdulezitejsi, nasetrit jeste nejake penizky :).
My nakonec ohňostroj vypustili kvůli financím. Koupím několik létajících přání - těch lampionků ... A ty koruny - taky stále šetříme ...
Jo, penízky, ty chybí pořád :-( Prcek má 8 měsíců, takže na svatbě mu bude necelý rok (18. 8. se narodil). Já mám kytku vybranou, ale zatím nemám květinářství, kde mi ji udělají, ještě je čas, u nás se to tak neřeší. Korsáž bude mít jen ženich, ostatní budou mít jen vývazky. Ozdobu restaurace zajišťují sami, já se jen domluvím na druhu kytek a barvě. Takže tohle řešit nemusím. Teď hlavně řeším komunikaci s restaurací, vždy když tam jsme, jsou ochotní, ale na maily neodpovídají, což mě hrozně rozčiluje.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?