Svatba 7.8. 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj... Tak se mi po 3 spokojených letech dostalo žádosti o ručku a šťastně jsem souhlasila. Termín chci ale až po promoci, proto jsme zvolili srpen 2010. Od té doby, co vím, že se budu vdávat, otravuju celé své okolí fotkama šatů, dortů, květin, atd... Snad se tu najde někdo, kdo má nyní stejné zaliby :-)
Máte nějaký tip na výrobu jmenovek? Nejsem sice moc manuálně zručná, ale něco bych vyzkoušet chtěla.
Ahojky, jmenovky budu dělat taky sama. Myslím, že stačí na bílý/barevný papír vytisknout jména, max. k tomu přilepit mašličku nebo takový ty blbůstky "berušku, srdíčko..." Ale tady jsem v albách viděla hezký, co si dělaly nevěsty sami. Inspirace tu je dosti :-)
To jo, ale nejsem tak zručná, ale snad něco zvládnu. Přinejhorším spálím, zničím důkazy a poprosím někoho šikovnějšího :-)
Ále to zvládneš ... Taky je budu dělat ... možná bych už tuhle neděli se na to mohla připravovat, dám vědět :-D
Profilova fotka
ahoj holky, musím se vám pochlubit. Byli jsme dneska na veletrhu Nevěsta 2010 a konečně jsme vybrali a objednali prstýnky. Ještě jsme koupili stužky na vývazky, lampion štěstí ve tvaru obrovského srdce za 75kč, pak takový jemný pudr na dort a od kamarádky jsem dostala modrý podvazek. Prostě úspěšný den. Měli tam náááádherné kytky. Netradiční a mooooc hezounké
Tak to máš fajn. My jsme se nakonec na veletrhy vykašlali, nechtělo se nám ;-) Snad to zvládneme i bez nich.
Profilova fotka
misa: určitě se bez nich obejdete :-D Mi se líbí, že tam je plno slev a všechno si okoukneš v reálu. Fotky na netu hodně zkreslujou. Navíc my jsme ocenili, že jsme mluvili přímo s pánem co nám bude dělat prstýnky a myslím že nám pomohl více než slečna v obchodě. Řekl nám různé varianty a všechny pro i proti těch variant. No můžu vřele doporučit.
To je pravda, to mě nenapadlo. Ale šaty už mám vybrané, prstýnky bereme taky ze salonu, tak jedině snad inspirace na kytku a výzdobu.
Ahoj holky, přeji hezkou neděli :-) Tak jsem včera nesehnala hezký zelený papíry, tak jsem se do jmenovek nepustila ... zítra vyrážím na lov barevných zelených papírů :-D Už jsem udělala zasedací pořádek - snad konečný :-) Mějte se. V.
Šmarjá holky, vy jste oproti mě hrozně napřed :-) Já mám zatím jenom zamluvenej termín a zaplacenou zálohu na šaty... Oznámení taky ještě nemáme vybraný, zatím mám doma pár vzorků. Přijde mi, že je na všechno hafo času... nebo není??? :-D
Ahoj Raduš, já jsem ve znamení Váhy, takže pro mě není dost času do svatby :-D Ale teď je otázka, kdybych se narodila v jiném znamení, zda budu jiná :-D Nám už toho naštěstí moc "zařídit" nezbvývá .... ufff 8-)
Ahoj Raduš, já jsem na tom podobně, jenom tak přemýšlím, co by bylo třeba zařídit, a protože ráda makám pod tlakem, všechno určitě nechám až na červenec :-) Oznámení ani prstýnky ještě nemáme, zatím přemýšlíme a vybíráme menu, takže vlastně mám taky jen zálohu na šaty a místo.
Článek se načítá
Já mám do toho ještě školu a práci, takže asi zařídím jen to nejnutnější a zbytek až podle času. Ale je fakt, že jsem teďka pokukovala třeba po svatebním vínu, přijde mi to docela vtipný, když člověk vyrobí vlastní etikety, vyjde to cenově i rozumně :-) Jinak s těmi oznámeními - mám doma 6 vzorků a nemůžu si vybrat, je to hrozný :-D
Ahoj holky, tak se zase po dlouhé době hlásím. Tak oznámení dorazila naštěstí včas a už se nám začínají vracet ohlasy kdo jo a kdo ne. Prstýnky už jsou taky vyrobené, ale nechala jsem je raději poslat k našim, aby se cestou do Skotska neztratili. Jinak už máme zaplacené zálohy v hotelu a fotografa, ale pořád jsem to nedomyslela a nedořešila s tím Hrádkem a pak a i s tou hostinou. Šaty budu dělat asi na poslední chvíli, jelikož nevím kdy se dostanu domů. No vím, že letíme na začátku června, ale to už je docela pozdě, no nevadí něco zbyde :-) bluejay: no papíry jsme řešili a pak přestali, oni mu tady dokonce řekli, že ty papíry mají platnost jen 3 měsíce a u nás je chtějí s 6 měsíční platností. Jelikož neví kde má rodný list, tak si musel napsat o nový, který teda dorazil, ale jelikož nevím pořádně jak mu mám vysvětlit, že ty dva papíry potřebuje mít s dvojím ověřením a pak ještě překlad s razítkem, tak jsem ho požádala, ať si zavolá na jejich ambasádu a zjistí si co a jak. Tak na tom už pracuje a někde vyčetl, že vystavit ty druhý papíry trvá docela dlouho, tak to chce začít dělat tento týden, aby to neprošvih. No já musím zase letět. Mám angličtinu tak pááá
Profilova fotka
luckaa: ten muj taky nekam zastrachal svuj rodny list tak si taky zadal o vystaveni noveho, uz ho mame doma. Zitra jde pritel na mistni Registery office pro Certificate of no Impediment, ten potrebuje kazdy brit ktery si bere cizince v cizine. Musi sebou mit passport, ucet (treba za elektriku) aby prokazal ze zije na uvedene adrese, no a bude to stat 30liber. Musi to vyvesit po 3 tydny na mistni nastenku a kdyz nikdo nebude mit namitky tak nam vystavi ten certificate. Ale je mozne ze to mate ve Skotsku trochu jine, ale Apostille(legalization) budete potrebovat na oba dokumenty tak jako my.
Lucko, vy jste už posílali oznámení ??? :-.
Profilova fotka
My budeme posilat oznameni v cervnu, tak nejak d mesice pred svatbou. Stejne to uz vsichni kteri prijdou vedi, tak to je spis formalita a pripomenuti :-)
nám vyšel 7.8.2010 luxusně. Poněvadž mám v práci 3 víkendy pracovní a jeden volný, tak tento je právě ten volný. Taže jsme zašli na radnici v Českých Budějovicích, měli právě volno na výše uvedený termín, tak jsme se zapsali, drahá polovice si na mě vsadila 1000 Kč a je to !!!! SIMPLY :-D Nějak to nehrotím. Saty jsem si objednala v Hongkongu, přijdou za měsíc, dnes vyřídila salonek na oběd, objednala prase a pívo Na večerní posvatební mejdan a FERTIG !!!!
No a protože jsem žena univerzálního typu / slova mého drahého/, tak záležitosti týkající se oznámení, vizitek, pozvánek a pod si tvořím osobně LIve. Vlastně mě to dost baví a kdo si hraje, NEZLOBÍ. A docela to ušetří díru v rozpočtu. Mám úžasnou firmuv Německu, která tyto záležitosti tiskne / dle dodaného návrhu/ za Hubičku.
bree: tak to jsi teda šikovná, vidím, že vše řešíš v klídečku. Taky se o to snažím, tak snad mi to vydrží ;-) Jinak oznámení taky budu posílat až v červnu, myslím si, že dřív to nemá smysl, stejně by to někteří někam zašantročili...
Ahoj, no oznámení jsme odeslali. On chtěl nejdříve zaslat kartičku save the date, ale nakonec jsme se na to vyprdli. Je to něco jako naše oznámení, ale malé a dává to každému najevo, že si nemá na ten datum nic plánovat. No a takové ty naše klasické oznámení neposílají, je to rovnou jako pozvánka a žádná kartička uvnitř jako srdečně vás zveme ke svatebnímu stolu. Tak jsem to trochu řešila. Máme je v angličtině a v češtině a já tam uvedla s radostí oznamujeme a zároveň zveme...Odeslali jsme to, jelikož je jak jsem psala dost nedočkaví a chtěl si být jistý, že mu všichni důležití přijdou. bluejay: je to tady myslím stejný jak píšeš, jen teda nevěděl o tom, že si má brát pas a účet. Nevíš mají ty papíry mít dvoje ověření nebo stačí jen jedno? Jinak tady to zatím kolem svatby utichlo, nemám šaty boty nic, nevíme kdo nám udělá dort pro cca 100 lidí, ještě jsem si nevybrala jakou budu mít kytku atd atd, ale myslím, že je fakt ještě dost času. Tak se tu zatím mějte a já se zase ozvu. :-)
Profilova fotka
luckaa: nejsem si jista co myslis tim dvojim overenim. V podstate jakmile mate ten: 1) Certificate of no Impediment(bacha musis si zamluvit appointment at Registery Office, tak si tam zavolejte, a nesmi byt starsi nez 6 mesicu) 2) Birth Certificate 3) popr. rozsudek o rozvodu pokud byl uz zenaty, (Decree Absolute) Vsechny dokumenty musi byt originaly! Pak na tyto dokumenty potrebujete apostillu, apostila je legalizace: all documents must be originals and must be legalised at the Legalisation Department of the Foreign and Commonwealth Office in London (Apostille) Dokumenty posles recorded delivery na tuto adresu: Norfolk House (West) 437 Silbury Boulevard Milton Keynes MK9 2AH Kazdy dokument stoji £28 + 1x £6 postovne(postage) Takze pokud neni pritel rozvedeny tak budete platit £62. No a az vam prijdou zpet s legalizaci tak musis do Cech a nechat si je vsechny prelozit soudne uznanym prekladatelem s kulatym razitkem (treba agentura Skrivanek to udela do druheho dne). A s prelozenyma dokumentama pak pujdete na matriku a hotovo! Jo a asi vis ale pro jistotu to zminim, pokud pritel nerozumi cesky tak musite mit tlumocnika na obrade ;-)
Profilova fotka
Luckaa: podivejte se s pritelem na tuto stranku,tam je to vysvetlene: http://www.fco.gov.uk/en/about-us/wha...
Jak to tady čtu, tak si říkám, že vůbec není jednoduché vdát se za cizince. Celou dobu bych trnula hrůzou, že jsem zapomněla na nějaký papír a úřady nás neoddají :-|
Profilova fotka
misaroz: taky jsem se ze zacatku hrozila a panikarila, ale diky holka tady na beremese vim co a jak ;-) Bez beremka by to bylo tezky :-)
Je pravda, že tady se dá zjistit spousta věcí. Taky jsem klidnější, že se tady můžu na cokoliv zeptat. bluejay: co vlastně v Anglii děláš? Já jsem byla rok jako au-pair a bylo to super.
Profilova fotka
misaroz: jj, na Beremko nedam dopustit,zatim jsem mela stesti na hodne a velice napomocne nevesty :-N Ja jsem v Anglii uz 4.5 roku.Nejdriv jsem sem jela taky jen na rok, :-D zlepsit si anglictinu a trochu si pri tom vydelat a pak zpet do cech dodelat magistersky. Ale nakonec jsem tu potkala meho snoubence, sla jsem na rok na univerzitu tady. Mam tu slusnou praci, bydlime v Devonu u more, tak jsem tu nejak zakotvila :-) Miluju more... x-) A kdepak si delala au-pair?
bluejay: tak to máš super, já vysokou udělala nejdřív a pak si jela vylepšit angličtinu a po roce se vrátila. Pracovala jsem ve Welwyn Garden City (teda snad se to tak píše, už jsem to úplně zapomněla), což je asi 25 mil od Londýna směrem na Cambridge. U moře jsem byla jen na výletech.
Profilova fotka
misaroz: no ja si nejdriv doma udelala bakalare s tim ze pak dodelam mgr. ale zatim z toho nejak seslo :-) Co uz mate vsechno vybavene a zarizene na svatbu?Pochlub se at zas muzu panikarit ze jsem pozadu :-) Prvni co jsem si zamluvila byla fotografka, tu jsem rezervovala uz vloni v cervnu :-D a pak jsem se modlila ze mi nekde vyjde nase datum a vyslo to suprove. Mam uz zamluveny saty v pujcovne v Cechach, mame zaplaceny obrad, zaplacenou zalohu na restauracku a ubytko (v jednom miste). Ted se musime poprat s tim papirovanim a na konci kvetna jedem do Cech, tak musim splasit nejakou kocmeticku a kadernici na zkousku =-) Musime domluvit dort a kolacky.. Co jsem jeste zapomela?..
Ahojky, holky zdravím vás :-) Taky nemáte ještě všechno zařízené ..... já taky ne .... Hezký den. :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?