Svatba 7.8. 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj... Tak se mi po 3 spokojených letech dostalo žádosti o ručku a šťastně jsem souhlasila. Termín chci ale až po promoci, proto jsme zvolili srpen 2010. Od té doby, co vím, že se budu vdávat, otravuju celé své okolí fotkama šatů, dortů, květin, atd... Snad se tu najde někdo, kdo má nyní stejné zaliby :-)
Obřad budeme mít na zámku v Ploskovicích:-)
Profilova fotka
lucinko, taky mame svatbu 7/8/2010 a taky mam statnice v cervnu :-D :-D ja musim bakuli odevzdat do 15/3 :-p jinak napodobne, taky me to moc neba a radsi hledam veci ohledne svatby :-)
Profilova fotka
sapinka, lucinka: Jj, takových je nás tady víc státnicových... já to mám o něco horší, sice taky státnice, ale místo BP psaní DP :-|
Těch deset dní psaní bakalářky navíc by se mi hodily :-D jsem ráda, že mám jenom BP :-D
Profilova fotka
luci: Jj, to buď :-D Holky, musím se podělit o radost, před chvilkou náš přišly oznámeníčka :-) Jsou super!! Hned jak budu mít chvilku, tak je vyfotím a dám do alba :-)
A kde jste je objednávali?
Profilova fotka
Na internetu, od Kyoprintu :-) Původně jsem vůbec do oznámení z internetu jít nechtěla, ale když jsem zjistila, že v tiskárně ve městě mě to bude stát jednou tolik, tak jsem do toho šla :-)
taky jsem na jejich stránky koukala a moc se mi tam líbily :-) jsem ráda, že máš dobrou zkušenost, tak to už nebudu váhat a taky do toho půjdu :-) a jak to objednání probíhalo? Vůbec nevím, jak se oznámení přes internet objednávají...jestli jim dám nějaký návrh a oni mi pošlou vzor, jak to bude vypadat nebo nee? děkuju, ptám se asi jako blbec :-N
Profilova fotka
luci: Nene, vůbec ne, ráda pomůžu, mě taky pomohlo když jsem četla od jedné nevěsty, že si od nich objednávala a byla moc spokojená. Člověku to rozhodně pomůže v rozhodování. Objednání je normálně přes ty jejich stránky, když si vybereš to konkrétní oznámení, tak je tam pak objednat, kde je to krok po kroku, co se má vyplnit a tak, je tam i cenový kalkulátor, kde ti to přesně spočítá cenu. Všechno důležitý info je i v otázkách a odpovědích nebo když potřebuješ něco vědět tak kontaktovat i přímo firmu. Já jsem si to vybraný oznámení nechala i poslat domů jako vzorek, abych měla jistotu jak vypadá ve skutečnosti. Jinak nám poslali hned druhý den grafický návrh, jak vše co si objednáš bude vypadat, pak jsme dělali ještě 2x korekturu (asi jsme puntíčkáři :-D ) a pokaždé nám vždycky poslali nový náhled. A po odsouhlasení to šlo hned do tisku a v podstatě do dvou pracovních dnů nám dorazili a jsou přesně takový jako v odsouhlaseném náhledu, takže zkušenost určitě pozitivní :-)
Děkuju moc!! Teď ještě vybrat to správné, líbilo se mi jich víc :-) A určitě si nechám poslat vzorek domů, nevěděla jsem, že to jde :-D
Profilova fotka
luci: Nemáš za co, ráda jsem pomohla. Jj, jde to posílají 2 vzorky zdarma ;-)
Holky já vám normálně závidím to státnicování, to já už mám pár let za sebou. Teď mi táhne na třicítku, kňourá mi tu malý lumpík a nenechá mě chvilku v klidu :-D zlatá vysoká. Jinak už mám šatičky, snad se budou líbit. A svatební oznámení jsme vybrali šílené ze svatbajinak. Snad to babičky přežijí.
Článek se načítá
Ahojky holky :-) Já měla původně vybraný taky od Kyopritnu oznámko ... vzorky co poslali, tak na netu byly oznámka mnohem hezčí ... a když jsem konečně objevila jiné ... tak nebylo bílé, ale stříbrné :-( Takže nakonec máme odjinud a jsem spokojená :-) No, vůbec tu školu nezávidím .... jsem ráda, že pracuji :-D
Ahoj holky můžu se taky přidat? Svatba též 7.8.2010 v Hrádku u Nechanic, hostina v Hradci Králové. Státnice mám díky bohu už nějakou dobu za sebou, tak všem přeji pevné nervy a hodně štěstí. My to máme trochu komplikované. Já žiju s přítelem v UK a on je Angličan, ale už máme zamluveného fotografa, zámek, hostinu i ubytování pro hosty, oznámení ve dvou jazycích :-D jsou na cestě a také z kyoprintu, prstýnky objednány a také u Tomáše Rýdla. Koukám, že tu máme hodně společného. Jinak šaty jsem ještě nezkoušela a taky můsím svoji drahou polovičku krotit, že je ještě na některé věci brzy. On je snad horší než holka. Hotel už dostal podrobné instrukce jak a co má probíhat, co má být na stolech, co se kdy bude podávat atd. no naštěstí se teď trochu uklidnil. Horší je, že jako cizinec potřebuje spoustu ověřených papírů a já se jen bojím, aby nám nakonec neřekli, že tam je něco zle. No asi to hned na poprvé stačí :-N ahojky
Ahojky, vítám tě :-) Tak to máte veselo s papírováním .... ale snad bude vše OK. A po svatbě se vracíte do UK?
Ahojky, jj po svatbě zase zpět. Jsem tu tedy jen 4.měsíc, ale přítel pracuje RAF a smlouvu má ještě tak na 7 let, tak třeba potom se vrátím zpět do ČR. Je tu krásně, žijeme ve Skotsku u pobřeží, sluníčko svítí, žádný sníh a už cca měsíc na 0°C, ale problém je, že moje angličtina je dost mizerná. Doufám, že se to časem zlepší, ale asi mi nic jiného nezbyde. ]-( Já spíš řeším ten problém co se svatby týče, že přítel se zbláznil a bude mít asi 80 hostů + mých 40 pokud všichni co pozvu dorazí. No a naposled, když jsme byli doma, tak jsme si byli prohlédnout hotel kde bude hostina a kde bude většina ubytována a naše představy se trochu změnily. Je to teda pořád krásné místo, ale ten vedoucí nám původně řekl, že není problém s počtem lidí, že budeme mít největší sál atd. no a já myslela, že vše se bude odehrávat v jedné místnosti. Jak hostina, tak tanečky + večerní raut. No a on nám teď řekl, že to nejde, že se to tam nevejde a že můžeme využít druhý sál přes chodbu na tančení a na chodbě může být bar a stoly s rautem, což mě se nelíbí. Nechci, aby se mi hosté hloučkovali všude možně a hlavně někdo tančit nechce a chce se jen dívat, taky ne každému sednou všechny písničky, tak já teď fakt nevím. Prý se pak můžou nějaké stoly vystěhovat, ale to je taky blbost. Tak teď nevím jak to vyřešit. Taky mi ten chlap příjde, že nás bude chtít natáhnout, protože ani 4 lahve skotské whisky nám nedovolil přivést, že už se v dnešní době dá v ČR koupit skoro vše. Chjo už teď ho nemám ráda.
Ahoj, vidím, že to budete mít docela komplikované, těch hostů je opravdu hodně. Jsem překvapená, že si nemůžete donést vlastní alkohol, dneska už je to docela běžná věc. Alespoň my to tak mít budeme a všude, kde jsem se ptala, to bylo stejné. Ještě bych to zkusila zjistit, určitě se to dá vyřešit.
Profilova fotka
Ahoj, s tím alkoholem na něj zatlačte, pokud máte opravdu 80 hostů, tak to je pro něj velký kšeft a po nátlaku ustoupí téměř na 100%.. také máme kolem 80 hostů, hostinu na zámku a údajně muselo být vše od nich... teď už máme svůj tvrdej alkohol, své cukroví, svou kapelu a podobně...kdyby jsme je nechali, tak nás to stojí kolem 100tis. ( 20tis sál + 1000 kč na osobu za obídek, raut a pití....) jde to stáhnout až na 600kč....takže pohoda..
No hostů bude bohužel kolem 120. Ani si to nedovedu představit. Navíc mi kamarádka poslala fotky kaple, kde se na Hrádku u Nechanic konají obřady a tam se 100 nevejde ani těch 80 :-( . Nemůžu mu přeci ale říkat, koho si může a nemůže pozvat. Jsem ráda, že je z toho tak nadšený a že se na to těší. Taky se občas chytneme kvůli tomu, že on si to představuje tak já zase jinak a je to jen boj UK vs. ČR :-) Jinak pochybuju, že by ten týpek v hotelu ustoupil. Už teď jsem mu videla v očích bankovky. Obsazujeme mu celý hotel kromě dvou pokojů a on nám ani nedovolil 4 lahve. To je ještě tak šikovný, že tam bude další svatba v ten samý den, ale on nám garantoval, že se nepotkáme, protože oni budou v přízemí a my ve druhém patře. Radši to ani nejdu komentovat, ale tam v okolí je problém sehnat hezké místo a ještě s tak velkou kapacitou. NO a navíc už máme odeslaný depozit. Chjo. Já vím, že mě bude štvát třeba, že nepojedeme jako kolona, jelikož pro jeho hosty se bude objednávat autobus a on mě původně chtěl potkat až tam. Pak jsem mu teda vysvětlila, že je jeho povinností mi dát kytku, ale on zase že mě nesmí vidět, tak mi ji buď bude dávat se zavázanýma očima nebo přes dveře. No ještě to bude zajímavý.
Profilova fotka
Podle mě kašli na jakákoliv pravidla, která někdo vymyslel...kytka doma, ženich nesmí vidět nevěstu atd...prostě si to udělejte úplně přesně tak, jak chcete vy dva... třeba ty mu ustup v tom, že tě chce vidět až potom, kytku ti může dát kdekoliv, třeba až na místě s ní může čekat.... On ti zase ustoupí v něčem jiném...Nejvíc se na naší svatbě těším na to, že prostě nebude podle žádných pravidel...prostě jen podle toho, jak chceme my dva a těch 80 lidí to hold buď spolkne a nebo tu svatbu pomluví... Jak se s přítelem domlouváte, když je AJ mizerná:-) máte jiný společný jazyk?
Hehe domlouvám se anglicky. Až tak hrozný to není, ale ne pokaždý mu dokážu říct, co chci a to jen proto, že neznám slovíčka. Svatbu si určitě uděláme jakou chceme, každopádně už teď nebude podle zvyků :-) Taky už napsal list, který bude rozesílat s oznámeními, aby vedělli co se proč děje. Např. po příchodu do restaurace rozbití talíře. To mě docela pobavilo. Říkal, že lidi by se docela divili, proč jsou tak naštvaní, že rozbíjejí talíř :-D Tak díky, že jste mě přijali mezi sebe. Jdu drahé polovičce chystat večeři. Ahoj
To máme Lucko teda hrozně moc hostů. Držím palečky se zařizováním. Udělejte to tak, jak to chcete vy ... Dobrou :-)
Ahoj holky, tak to začíná být napínavé. Svatební oznámení, které je na cestě z ČR nejak pořád nedochází. Když mi mamka posílala balík, tak to trvalo týden. Oznámení jsme zaplatili 3.2. a řekli mi, že budou do dvou dnů hotové. Hotové však byly do 5 dnů, a odeslány minulý pátek. Od té doby nic. Asi bude problém v tom, že je to poslaný jako cenný balík a s tím jsem měla taky problém. Když jsem ještě žila v Praze, tak jsem posílala cenný balík do UK a dorazil po dvou měsících. Sice tam byla napůl špatná adresa, ale stejně mě to děsí, že to budou držet na celnici. Jestli jo, tak jsme trochu v háji, jelikož moje drahá polovička si tam nechala natisknout, že prosí aby nám dali do 15.3. vědět zda přijedou nebo ne. No tak nevím :-( já to tam naštěstí nemám, ale pokud to bude trvat dva měsíce, tak jsme v háji. Taky paní co nám měla původně péct dort, už dorty nepeče. No a sehnat dort pro 120 lidí taky není jen tak lehké a nebo to stojí strašně moc. My kromě dortu jiné sladké nechceme, protože to stejně nikdo nejí a z vlastních zkušenostech vím, že to pak stejně všechno zbyde. No nic, tak já se jdu dívat na hokej, za chvíli to začne. Tak dobrou.
luckaa13-ještě koukněte na ten obřad na Hrádku, v září jsme tam byli na svatbě kamarádce a vešlo se nás tam sotva 50 a to ještě někteří stáli v předsálí. My budeme mít okolo 60 lidí a i když Hrádek byl taky v plánu, tak z toho nakonec sešlo, protože bychom se tam rozhodně nevešli...Myslím,že i v oficiálních propozicích píšou, že je to pro 40 lidí...
To už změnit bohužel nepůjde :-( máme to natištěné na svatebních oznámeních, které jsou bůhví kde! Asi tam budu muset zavolat, zda nejsou schopni to udělat jinde nebo při nejhorším venku. Dnes když jsem se nudila a četla jen tak články na netu, tak jsem zabrousila do Ariany a Ravena a tam psali, že rok 2010 bude pro váhy a panny těžký rok. No měla jsem radost. Já jsem váha a on panna. Tak snad se nám to vyhne a sned se s nimi bude dát domluvit.
Neboj, horoskopy toho namluví... Svatba venku bude fajn, lepší, než kdybyste se všichni mačkali v malé obřadní síni. Navíc by půlka hostů vůbec neviděla ani neslyšela. Jinak máme stejný termín, tak se modlím za počasí, my totiž budeme mít celou svatbu venku a hostinu pod párty stany.
Profilova fotka
Ahoj, o víkendu jsem pořídila svoje svatební botky..jsou super... doporučuju obchůdek střevíce a více mají i www stránky
Ahojky holky. Co je u vás nového? My už máme doma snubáčky :-) Foto mám v albu. Hezký den, Pá Verča
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se k vám jdu taky přidat. Snad mě vezmete. Jinak už jsem ve skupině Srpen 2010. Zatím nemám skoro nic, jelikož zásnubní prstýnek mám týden :-) . Ale už mě přepadlo svatební šílenství a prohlížím albumy a sbírám inspiraci. Svatbu chceme venku, tak mám strach hlavně z počasí, protože to jedniný nemůžu ovlivnit :-| . Barvu svatby bych chtěla fialovou a na šaty se jdu podívat v sobotu. už se moc těším! Svatební oznámení si chci dělat sama, už jsem tady posbírala nějakou inspiraci. Postupně začnu dávat fotky.
Profilova fotka
Ahoj holky, já se taky vdávám 7.8.2010 můžu taky k vám?? Holky, v kolik máte obřady?? my to máme zatím v kostele naplánované na 12 h, ale teď na mě celá rodina (včetně přítele) začli tlačit ať to přehodíme už na 10h (11h je už obsazeno). Máte některá obřad už v 10h? Mi to přijde brzo :-( Ale odpoledne by byl aspoň na vše v klidu čas, vše má své pro i proti :-( AAnicka - gratuluji k zásnubám, já mám prstýnek taky teprve měsíc ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?