Srdcové sedmy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Bré ránko kočky moje, tak máme naše nové téma. Doufám, že nebude mít stejné následky...
a není to jen o nátěru oken, ale musíš odstranit starý nátěr (opálit či oškrabat) tím si můžeš poškodit výplň - pokud budeš opalovat - můžeš si poškodit výplň teplem, když budeš škrábat můžeš to poškrábat :-p a jak u dřevěných tak i u plastových prostě musíš větrat. I když, teď jedou hliníková okna - kdybychom stavěli tak za 2roky tak bychom daly ty. My budeme mít np. hliníkové vchodové dveře! Ale je to zase otázka financí, páč je to novinka - mají výborné teplelné vlastnosti - ale zaplatíš za to. A pokud budete stavět nízkoenergetický dům, doproučuji plast či hliník .... zamotala sem vám alespoň lehce hlavy?
jo a pokud nemáš vyloženě známého natěrače, který dojede obhlídne terén - tak se rozluč s tím, že budete mít kvalitní laky a nátěry, páč v shopu prodaj vždy to nejdražší!!! ]-(
Profilova fotka
:-D :-D :-D ivča asi nedělá nadarmo v té stavební firmě :-D Káji když dáš tohle přečís Ondrovi tak bych se divila kdyby chtěl ještě dřevěné okna :-D anebo si s ním Ivča může promluvit v sobotu a Káji hned budeš mít po problému :-D
Profilova fotka
už mu to jdu poslat, díky Ivi :-))))) kdyžtak na srazíku holky do něj pérovat jo? díky :-D
Profilova fotka
rozkaz Káji :-D
Profilova fotka
jo a se zásnubákem už prudit nemusíte, už jej mám :-D
Profilova fotka
ty jo ono to ještě pořád spí =-) tohle by jí mohlo vydržet celý týden, jsme totiž opět bez taťky - je někde ve Varech. Navíc v nějakém vojenském cvičebním prostoru kde se školí ,........... kde není ani signál. :-S
Profilova fotka
no ale že to taky trvalo :-D :-D :-D hele napiš nám témata co vše je potřeba mu domluvit a my to za ten víkend zmáknem :-D
Profilova fotka
aha tak už to nepí, tak já zase jdu....papa
Profilova fotka
sis to přivolala... hajdalačku nakrmit uspat a zpátky :-)
Markétko :-D :-D :-D dostaneš za ušiska!!! ;-)) Né, tady jde o to že jsme se zajímali o plast i dřevo a pak jsme mluvili se známým natěračem a ten nám podal tohle info. Navíc naši měli doma dřevěná okna a vím co to dělalo. Na jih se musela kupovat spešl barva, na severní stranu která byla zatěžovaná vodou + mrazem též jiná a stejně se loupala tak jako tak. I když to naši opalovali nebo škrabali. A právě si i zničili výplň. Jako pokud bude mít někdo čas se o okna starat tak budiš, ať si je dá. Ale takhle? Ona ta práce okolo je hodně časově náročná! Než si to připravíš, odstraníš starý nátěr, natřeš, před tím vše oblepit by si s to nezašvikl. Prostě je toho hodně a pokud fakt není člověk profi, snad by se do toho neměl ani pouštět - páč pak bude jen naštvanej a rvát si vlasy! Kaji, jestli chceš s O to v sobotu proberu. Fakt jsme tohle řešili a dokonce sme ustoupili i od dřevěných střešních. Z venčí plast uvnitř dřevo ... právě z tohohle důvodu!
Profilova fotka
já myslím že na tohle téma bude asi taky nějaká ta debata, přeci je vás je hodně co stavíte nebo stavělo a my teprv začínáme, každá rada se cení :-)
Článek se načítá
Kaji, to je výhoda toho že my už to máme za sebou a vy před sebou. Takže ti každý řekne čeho se vyvarovat abyste to měli co nejlehčí ;-)) Stejná výhoda jako když sou už holky po těhu a mají malé odrostlejší ;-))
Profilova fotka
tak jsem právě kukla ještě na GPSku a jak jsem chtěla jet přes Prostějov, abych nemusela kupovat dálniční známku, tak silnice u Prostějova je prý placená a jak se tak dívám, tam je to pak samá prdel světa, takže pojedu přes Brno a bude! :-p :-D
Profilova fotka
kaj my máme taky plast :-) holky já necu být stará :-( Ted jsem byla u babičky (má skoro 80 let) a chuděra moje byla celá špatná.. Děda jí odjel na měsíc do lázní a jí už se to v hlavě začíná trošku motat.. co se týče fyzičky tak na tom je dobře.. ale to myšlení.. hodně zapomíná a ted byla celá paf ze sporáku.. volala mamce a ta mě, tak jsem tam šupajdila.. chtěla si ohřát jídlo.. jenže nějak nevěděla jak zapálit plotýnky.. plyn zapnutý a plamen nikde.. ještě že jsem přišla.. nechci domýšlet co by se stalo.. Ona chodí jinak na obědy, ale ted chtěla dojíst zbytky a nějak se do toho zamotala :(((((((((((((( Ted má nakázano nic nevařit.. nebo zavolat!!! chjo |-|
Profilova fotka
yw: :-( to je děsné...taky nechci být stará - jak já to zas vidím u mé babi - má 76 let, ona je zas úplně vpořádku - co se psychiky týče, ale fyzicky ji ta rakovina děsně ubíjí...takže asi tak! 8-(
Profilova fotka
a jejda... to je nemilé....
Profilova fotka
Peti co je pak horší.. Chtěla bych být jako moje druhá babi, té bude příští rok 80 a tu vždy trápilo jen koleno.. ale nic tak strašného, jinak je úplně senzační, hodná.. je úplně jako tatka....................................
Ywi, naše babi 84 a půl, běhá jako za mlada, hrabe listí, lítá po vsi, ale zapomíná, takže jí naší museli odpojit plyn, jinak taky zapomínala utěrku na kamnech nebo kastrol se sádlem a to naši pak mohli malovat celý barák :-| ale když se jí zeptáš co dělala v roce 1967 v zimě to ví přesně :-)
Profilova fotka
Asi je to prostě stáří.. hold se stím musí počítat.. |-| furf lepší zapomínání než potíže se zdravím.. to už pak není žádná radost..
Profilova fotka
dobré ráno.... tak teda lituju toho, kdo bude s námi na srazu v pokoji.... :-D - to moje dítě se mi budilo zas snad co 1-1,5 hod....no hrůza! Si umíte představit, jak jsem asi vyspaná! 8-(
Profilova fotka
dobre ranko.. Ded, ja neivm, ten Max je asi malo utahanej, ne?? proc nespiiii?????
Profilova fotka
satyyy: já nevím, on by i spal, ale jaks se furt budí...buď neskutečným pláčem - asi se mu něco zdá, nebo je se furt vrtí a neví, jak zabrat! :-|
Profilova fotka
jo a hlásím, že kouplena je hotová a plně funkční a máme nádherné baterie x-) - co nejdřív vyfotím a ukážu! ;-)
dobré ránko holky .... :-( jsem nas......... !!!! naše účast na srazu začíná být ohrožena :-( ]-( :-( ... jednak to smrdí u Radka víkendovou prací (asi bude muset jet on, protože druhý kolega nemá řidičák :-(, už by ho tež mohli donutit si ho udělat ]-( ) ... rozhodne se ve čtvrtek ... a za druhé nám prasklo přední sklo :-( (ale to se snad stihne zařídit oprava)... mě to taaaaak s.... no uvidíme ... já doufám, že tu práci odloží na příští týden snad ... ded: tak to mě začíná Terka docela často usínát bez jídla ... prostě nechce ... nají se v pět a pak už nechce ... holka asi ví, že se na noc nemá přecpávat :-D :-D :-D ale se pak děsím, kdy se v noci vzbudí ... ale je hodná :-) ... až o půl páté ...
ded: už se těším na fotečky koupelny x-) asi budu závidět :-x x-)
yw: můžeš mi prosím změřit, jak dlouhá ta kombinézka je??? naše Terka je docela dlouhán ... už teď má overálky na spaní vel. 6-9m tak sotva ... a to má šest měsíců až příští týden ...
Profilova fotka
ahoj kočky :-) Ded se pochluuuuuub :-) naši doma taky dělali novou koupelnu o víku a povedla se, moc moc :-) Veru no teda, tak budem doufat že to klapne... ještě se někde přimluvit za počásko...
Ahojky mladé paničky a jedna ještě slečno ;-) Peti, na fotečky se těším ;-) Ywi, no já bych raději stáří co sem tam něco popleteš než zdravotní problémy!!! Já už nemám babi ani jednu, ale obě dvě byly fantastické. Když umřela první babi (v 67 na mozkový nádor) tak nám kněz řekl, že jí B musel zastavit. Když se na to dívám jiným pohledem tak měl pravdu - páč ona byla nezmar co se týče práce. Fakt se nezastavila, tak ji zastavil někdo jiný ]-( a druhá babi byla to stejné, jen se jí podařilo dožít 74. ........ No děda se dožil krásných 84 a ten druhý je ještě čupr!!! Snad mu to dlouho vydrží, ještě bych chtěla by se dožil mých dětí :-) když se už nedožijí ostatní prarodiče ... to mi připomíná, že bych se měla opět ponořit do rodokmenu. Poslední dobu to fakt flákám - oprava neflákám, nestíhám ]-( Veru, to je naprd .... snad to klapne a vy budete moci dorazit ;-) Kaji, tak co O na okna? BUde plast či dřevo nebo hliník?
no snad to vyjde ... ale jsem fakt naštvaná ... ono je to tak vždycky ... jakmile se někam chystáme, tak do toho vleze nějaká víkendová práce .... :-( a všechno jen proto, že ten druhý nemá řidičák ... ]-( ]-( ]-( no já už nemám ani jednu babičku ani dědu :-( ... dědu jsem znala jen jednoho ...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?