Ročník 1982

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, najdou se tady některé nevěsty narozené v tomto roce? Ráda poklábosím s vrstevnicema:-)
Profilova fotka
no nevim, ja se moc mezi mladymi maminami nepohybuji, tak nemohu posoudit. Je pravda, ze obcas nejakou divcinu s kocarkem na ulici potkam, ale ono to stejne vetsinou nejsou Nemky. Rozhodne mi to neprijde tak markantni, jako treba v Anglii, tam jsem matek pubertacek videla vic nez dost. Jinak znami a byvali spoluzaci meho pritele maji kolem triceti, vetsinou se pred par lety vzali a zatim maji jedno dite, coz mi neprijde o moc jine nez u nas. Kdyz jsem delala praxi v jednom kontaktnim centru v Konstanzi, schazely se tam dvakrat do tydne maminky do te jejich Krabbelgruppe. Vetsine bylo mezi 25-35 lety a prichazely s jednim nebo dvema caparty. A odvarene tedy byly dostatecne :-D O trendu, kdy si padesatnice najdou mlade kluky jsem jeste neslysela. Jeste o tom ani nepsali v F.A.Z. a to uz je co rict :-D . Ale asi zalezi na tom, v jakem okoli se clovek pohybuje. Osobne se snazim poustet trendy jednim uchem tam a druhym ven.
No to ja taky. Jsem v Nemecku anti-trendy :-D Manzel je o malinko starsi a nehodlam ho za par let vymenit za mladsi model :-D Ale tenhle trend je tu fakt patrny a prijde mi to nechutne. Dva, tri roky rozdil (ona starsi), to vem cert. Ale deset a vic, to je humus. Navic se ty zensky snazi chovat jako vrstevnic pritele a verte, ze je trapas, kdyz sedi ctyricitka na kline svymu dvacetiletymu priteli (pred mesicem jsem to videla na zastavce) :-N :-p Pohybuju se na univerzite a pak ve firme stredni velikosti, zijem v pomerne chude casti Nemecka. Tam toho az tak k videni neni. Ale obcas musim jet nakoupit, sem tam jdeme nekam na fest nebo na koncert. A to je pak panoptikum :-D Jeste k tem detem - me zarazi ta jejich (ne)vychova! Pripada mi, ze kdybych na svoje decko na ulici krikla, ze to nesmi, tak me asi zavrou nebo me minimalne bude vyslychat socialka :-N Mame pejsana a kdyz chodime vencit, jdem pres park. Tam si ho chteji vsechny deti z piskoviste pohladit, tak tam stravime vzdycky aspon hodinu :-) A jedno dite se ladovalo piskem. Tak rikam mamince (uz vim, kdo ke komu patri), ze se jeji prcek cpe piskem a ona nad tim mavla rukou. Prej se musi sam poucit, ze kdyz bude jist pisek, bude ho to skrabat pri kakani!!!! Podotykam, ze tomu malemu bylo asi rok a pul :-N
Profilova fotka
To ja na ulici vidam jak ty deti nevychovane s prilis liberalni vychovou, tak i ty normalni, ktere jejich rodice napomenou a okriknou, kdyz je treba. Pracuji v jedne restauraci s ponekud snobskou klientelou, a pokud si tam privedou deti, je to vazne nekdy des a hruza, co si vsechno mohou dovolit. Na druhou stranu bych to nebrala jako reprezentativni cast spolecnosti, navic mym kolegynim - Nemkam - nad tou nevychovanosti taky zustava rozum stat. Rekla bych, ze je nemecka spolecnost mnohem podobnejsi te ceske, nez by se mohlo zdat.
Profilova fotka
Hezký večer! koukám, že docela zajímavá diskuze ;-) no my v ČR si tu teď užíváme opravdu velký baby boom - pracuji na I.P.Pavlova, takže v těsné blízkosti porodnice u Apolináře a musím říct, že poslední dobou mám pocit, že bejt NEtěhotná je něco naprosto divnýho a nenormálního...počet těhulí na ulicích docela rapidně převyšuje počet netěhulí :-o to bude všude mimin.... já teda doufám, že až budme mít mimčo my, tak to už trochu opadne, protože tahle to začne s problémem místa ve školce a potáhne se to s těma nově narozenýma až do smrti - místo v domově důchodců se bude vyvažovat zlatem :-|
Profilova fotka
S tou výchovou si myslím, že jsem docela vycepovaná tím, že mám psa :-D musí se mu poskytnou prostor, ale nesmí nikoho obtěžovat ;-)
Profilova fotka
jumik, taky mam ten pocit, ze to na vsechny s temi detmi nejak naraz prislo. Dnes mi psala kamaradka, ze je ve tretim mesici. Navic je tehotna i pritelova sestra a expritelkyne, dve nase zname a jedna ma spoluzacka z gymplu. No, jeste, ze jsem tak anti-trendy ;-)
Profilova fotka
Ahoj. Tiež som ročník 1982 :-) Možem sa k vám pridať?
Profilova fotka
bielanevesta - no jasně vítej mezi námi! :-)
Profilova fotka
Možno sem nebudem mocť zavítať tak často ako by som chcela, ale rada prídem pokecať x-)
Profilova fotka
Trendem to nebude, sešly se holt silné ročníky, kariéra už taky není prvotní jako byla před několika lety. Rodí holt i ty třicítky i naše ročníky. Dřív všichni čekali až po třicítce. ;-) Rozhodně bych to nenazvala trendem, nepořizuji si přece mimčo jako módní doplněk ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jestli se můžu přidat, tak do toho snad praštili všichni z těch 70´ let :-D Např. i moje ségra (1971), švagrovka (1976), spousta kamarádek a teď taky právě je těhotná i kamarádka, která je taky ročník 82. Fakt jak člověk jde někam ven, v podstatě kamkoliv, tak všude jen těhotný, úplně čučím. To my si chcem tak rok ještě počkat.
my si taky ještě chvíli počkáme, nemáme svoje bydlení, já ještě studuju a rozjíždíme podnikání - a do toho ještě mimčo, to už by asi bylo moc :-N Ale chtěla bych tak do 2 let - mám vrozenou vadu srážlivosti krve, tak nechci komplikovat těhotenství ještě tím, že budu stará :-|
Článek se načítá
chaarleene: to chceš jako naznačit, že budu v 28 STARÁ matka? ]-( :-D :-D :-D
Profilova fotka
To jo, pokud má ženská nějaké problémy, tak je lepší mít dítě včas. Ta stejně stará kamarádka měla problémy taky s krví, že má snad nadměrný počet krevních destiček, no prostě už jí skoro posílali na odběr kostní dřeně a problémů a najednou do toho otěhotněla, což absolutně nepochopila. Já zase se narodila s vrozenou vadou ledviny, naštěstí problémy nemám (musím to zaklepat), ale snad naše budoucí mimčo bude ok. No, a při studiu bych miminko nechtěla.
Profilova fotka
Tak mně to při studiu nevadí. Porod určitě až po státnicích,ale těhotenství během studia mi neva. Měla jsem ted tak dvě kámošky byly moc spokojené, na jejich rady, jdeme do toho. Je fakt, že bez toho bydlení, bych mimu taky nechtěla. V našem případě není nač čekat, pak to nepůjde a bude už pozdě:-(
beth: myslím to tak, že bych nejradší měla do 30 aspoň 2 dětičky, tak musím začít trochu dřív. Tím "stará" jsem myslela tak přes 35 ;-)
chaar: jasně ;-) já bych chtěla do 30 stihnout jedno mimčo a do 32 druhý... a kdyby se zadařilo ještě jedno... nebránila bych se, ale o tom se nesmí přítel nic dozvědět :-D Prý dvě a končíme... no to uvidíme, třeba ho ukecám x-)
beth: tak to je u nás totéž... myslím, že by to mohla vyřešit dvojčátka :-D
Profilova fotka
jééé já bych také nejraději 3, ale uvidím, co budu říkat po prvním porodu ;-) souhlasím s chaarleene i já bych chtěla do těch 30 zvládnou ťy 2 a pak se uvidí :-)
Profilova fotka
Ahojky.take jsem ročník 1982, jinak svatbu planujeme na duben 2008. Narozena jsem v rijnu.
Profilova fotka
To já bych chtěla asi jen dvě děti, i když kdoví co bude, že? Já už taky byla do třetice, v podstatě se se mnou nepočítalo :-N
Profilova fotka
Ja by som do tridsiatky určo nečakala a som rada, že som mimčo stihla do 25-ky, presne ako som plánovala. A okrem toho bolo to skoro presne na deň na naše prvé výročie svadby 8-) To bolo 8.7. a malá sa narodila 7.7. :-D A čo sa týka počtu detí tak ešte jedno by som určite chcela(možno aj dve), tá bolesť a trápenie za to určite stojí ;-) :-) :-) :-)
Profilova fotka
bielanevesta - jé to si malá ale vybrala krásné datum!Moc gratuluju! já doufám, že se nám po svatbě také brzo povede... ;-)
Holky, taky bych ráda do třiceti dvě děti...a pak někdy později ještě třetí...no, nevím, zda jsem neměla začít dřív:-D
Profilova fotka
Jumik ďakujem x-) Presne aj ja chcem tak do tridsiatky dve a po ešte jedno :-) ... No uvidíme či to pojde. Natálka bola cisárskym, tak ak bude musieť byť aj druhé cisárskym tak tretie asi nebude :-(
To bude populační exploze, když každá chcete 3 děti :-D Já bych chtěla 2 (první tak za 3 roky - takže budu ta 28letá stará matka :-D :-D), manžel 3, tak uvidíme...
Profilova fotka
Hermi to hej :-) A už teraz školky nestíhajú :-D Pred rokom rodila moja kam. zo Slovenska a druhá čaká mimí v únoru. Obe sú ročník '82 :-)
Profilova fotka
A priznám sa vám, že tak by som znova chcela chystať nejakú svadbu. Vobec by to nemusela byť moja. zbožńujem všetko svadobné, ale ako to vyzerá v najbližšej dobe žiadna svadba v mojom okolí nehrozí :-(
Bielanevesta, tak to se ti docela divim, ze bys chtela chystat dalsi svatbu :-D Vcera mi manzel rikal, ze se zeni jeho kolega. A rikal to takovym skodolibym tonem. Hned jsem si ho zmerila, jestli neni spokojeny. A pry je, ale predsvatebni honicku by zazit nechtel :-D A v tom jsme teda za jedno. Mne se to libilo, chtela bych klidne znova zazit obrad a hostinu, ale pripravy ne ;-) My nemame stanoveny presny pocet deti. Ac jsme oba ze dvou sourozencu, prijde nam to malo. Manza tvrdi, ze kolik porodim, tolik uzivi :-D Tak jsem zvedava, kolik bude konecny pocet. Myslim, ze tak ty 3 :-D Mam nemale zdravotni potize a zase me minuly tyden doktorka upozornovala, ze bychom uz meli pomyslet na vysazeni HA. Nez se dam do kupy, bude to tak rok trvat. Tak se snad podari x-)
Profilova fotka
Mmmk :-D :-D :-D No čo povedať, som blázon :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?