Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
Profilova fotka
Mesulko, tak to je pekne blba situace :-( Ja si teda myslim, ze toho psychiatra by potrebovala spis mamka :-N |-| Jeste ze mas pritele, ktery te podrzi, a snad spolecne najdete nejake reseni, jak z toho blazince ven :-N Proc ne klidne svatbu ve ctyrech, hlavne si to nenechte zkazit, moc drzim palce x-) Jinak ja jsem potkala budouciho muze v jednom baru :-N predstavila nas spolecna kamaradka.. Byla jsem tehdy ve Francii na navsteve u sveho pritele (cecha) ... no a takhle se to vyvrbilo :-N :-D 8-) A co vy, jak jste se seznamili??? Lea zatim rika jen par sluvek, vetsinu cesky...Asi proto, ze s ni travim nejvic casu, ja na ni mluvim jenom cesky a tatinek jenom francouzsky. Rozumi obema recim stejne, co ji rekneme to udela, prinese, ukaze, ale jeste toho moc sama nenamluvi... x-)
Luci, tak to je dobré seznámení, to bych fakt nečekala :-D A Leuška je šikulka, že rozumí rovnou dvěma jazykům, to se v životě neztratí, spíš to bude výhoda ;-) Jinak my jsme se seznámili na takovém místě, kde byste to nikdo nečekal - v ústavu pro mentálně postižené :-N Naše mamky tam totiž obě pracují, takže slovo dalo slovo a už to jelo :-D Uvidíme, jak to nakonec u nás fakt dopadne, vůbec se svatbě jen ve 4 nebráním, spíš bych ji v této situaci i uvítala. Budu vás informovat, co a jak :-D
A dnes jsme si jeli pro prstýnky, hned jsem si ho zkoušela, skoro jsem ho ani nechtěla dát z prstu :-D Musím uznat, že mi fakt sluší :-D :-D :-D
ahoj Holky, tak se hláším po dovči. Bylo úžasně. 14lídí, tak to stálo za to. Bylo naprosto úžasně. Po příjezdu jsem otevřela tyto stránky a zhrozila se, že už jen 74 dnííííí. Je to fakt mazec, jak to utíkááááá :-D Mes- tak to je fakt mazec s tou tvou mamkou. Toho doktora, bych spíš navrhla já jííííí 8-( Kašlete na ní a udělejte si takovou svatbu jakou chcete vy a nenechte se nikým ovlivnit. Už jsme byli na matrice pro doklady. teď si nás akorát přehazují faráři. No je to hrůza :-) ale snad to nějak dopadne. Ještě jsme nebyli ani na jedné nauce, prý až po 13/8, tak jsem zvědavá jak to stihnem, ale prý 3hodky budou stačit. Holky jak je to s tím slibem v kostele? musím být vlastní nebo nám on něco dá napsané??? Já totálně upustila od příprav. Pořád si říkám, že je čas, ale ono toho času moc není. Je to fakt mazec. tak zatím papa :-D :-D :-D
Nunu - letí to děsným tempem, co??? Já už se děsně těším až to bude za mnou. Nechápu jak někde může tvrdit, že si to užívá, já mám z těch příprav jen stres. My jsme dostali, od faráře na výběr, ze dvou slibů, prý se máme rozhodnout, který se nám víc líbí a ten pak můžeme při obřadu říkat.Jo a ještě říkal, že je dobré, když se ho snoubenci naučí zpaměti, aby potom jak si ho říkají mohli se sobě navzájemně dívat do očí a nemuseli text číst někde z papíru. No já už se vidím, jak to v tom stresu odříkám. V některých situacích jsem děsný trémista, takže už se vidím,..... že to nejen zapomenu, ale nevydám ze sebe ani hlásku.......... Přemýšlela, jsem nad tím, že by nám to mohl předříkávat a my to po něm jen zopakovat. Musím se ho na to zeptat, snad nebude proti. :-( Mesu - já taky byla hned od začátku pro svatbu pouze ve čtyřech, teď občas i lituji, že jsem se nechala ukecat rodinkou na velkou svatbu. Takže udělej to přesně jak radí holky, vykašli se na názory ostatních a udělejte si to přesně podle sebe a ne aby vám do toho kecala půlka rodiny :-p
Profilova fotka
Mesul, docela kuriozni misto na seznameni :-D A svatba ve 4 - pohoda ;-) Tak nejak jsem si nasi svatbu z pocatku predstavovala, ze se vezmem, zajdem se svedkama na nejaky dobry obidek a pujdem domu 8-) a pak dodatecne udelat nejakou neformalni oslavu pro ostatni...to by se mi fakt libilo. Ale muj drahy to chtel alespon s rodici a nejblizsi rodinou, no a ve finale nas bude kolem 70ti :-N
Ahojky Jjiittyy, tak konečně mám zařízenou tu kosmetičku i kadeřnici. Tak my spadl kámen ze srdce. O víkendu jsem se s ní dokonce na jedné akci potkala a vypadá na příjemnou holku, tak uvidíme. Teď už jen takové ty drobnosti. Mamka s tetou teď řádí a pořád vymýšlejí nějaké výzdoby atd. To teda bude vypadat :-D Jinak ženské s těmi hosty, no já taky chtěla malou svatbu, jenže nastávající řekl, že je to u nich první svatba a na dlouho to vypadá, že bude jediná, tak řekl, že musí být pořádná. Tak zatím to vypadá kolem 95 lidí a mě už vlasy šediví, jelikož jak vykřikoval, že se o to postará on, tak všechno zůstalo na mě. :-S K tomu se všichni diví a vymlouvají nám velkou svatbu, ale samozřejmě, že když ze slušnosti pozveme rodinu, tak nikdo neodmítne. Tož to mě podržte. :-D Tak myslím, že jsme na tom všichni stejně. :-N No jinak Jjiittyy, k tomu slibu u nás dříve bylo, že kněz to předčítal a snoubenci jen opakovali, ale teď co přišel ten Anton, tak to všichni musejí říkat nazpamět. Tož to jsem taky zvědavá jak to dopadne. :-x tak zatím papa
Profilova fotka
AHoooj Jito: ktery slib jste si nakonec vybrali? Ja vaham mezi obema verzema. Uz jsme take absolvovali pripravu. A bylo to krasne a moc prinosne. Mesulko: Ja jsem svyho potkala v Africe. Nikdy by me nenapadlo, ze si budu brat Anglicana.
Charo: slib ještě vybraný nemáme, protože se nějak nemůžeme dohodnout, každé mu se líbí jeden, já osobně jsem pro tento: Já..., odevzdávám se tobě a přijímám tě za svého manžela. Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí. No a přítel by chtěl zase tento: Já ..., odevzdávám se tobě a přijímám tě za manžela. Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím a že s tebou ponesu všechno dobré i zlé až do smrti . K tomu ať mi pomáhá Bůh. Jsem zvědavá na čem se dohodneme: A to nám pan farář říkal, že máme výhodu, že si můžeme vybrat ze dvou variant, protože prý ještě nedávno se používal jen jeden. :-) Ivčo ty jsi Šikulka, já tu kosmetičku ještě pořád nemám. Teď řešíme zase bydlení tak svatební přípravy šli na chvilku opět stranou. Kde budete bydlet vy po svatbě?????????
ahoj, no páni, tak to se asi nenaučím. Nedokážu si představit, že v takovém zmatku budu muset ještě pamatovat na slib. Já doufám, že nám to bude předříkávat. Ve škole jsem moc dobrá v přednášení básniček nebyla :-D :-D JIty.. Mě osobně se líbí od káždého něco :-D oba mají své kouzlo, ale je to opravdu těžké rozhodnutí. Jinak jsem si z dovči dovezla asi tunu krásně bílých kamenů a asi je použiju na jmenovky. Tento týden jsme si dali za úkol, že se rozhodne oznamko. Vzor už máme, ale žádný veršík ani text. Tak bude asi hodně veselo :-D já fakt nevím kam dřív, podle Vás nic nemáme. Je to hrůza :-o
Profilova fotka
Holky, holky, holky... taky mi z toho mirne hrabe, vypada to u nas tak na 75 lidi, do toho mam muze v novem zamestnani na Morave a domu mi jezdi jenom na vikend, kdy je pak dost unavenej a vzdycky to desne rychle utece... uz sest tydnu a kdo vi, kdy to skonci... a do toho honim remeslniky na baraku, aby to racili dodelat, protoze se tam mame ve svatebni den vsichni sejit... momentalne to tam teda vypada dost beznadejne... takze zrovna dneska rano, kdyz jsme si se skoromuzem volali, tak jsem mu rikala, ze bych tu svatbu nejradsi zrusila... nebo aspon v tehle podobe, vzali bychom se ve ctyrech a byl by konec tomuhle blazneni... ale zase vim, ze by me to pak mrzelo, takze myslim, ze to nezrusim, jen je to psychicky teda dost narocny, to vam povim... Jinak pokud jde o slib v kostele (taky se nas to tyka), tak vetsinou pani farari chapou, ze jsou lidi v tu chvili vyklepany a jsou ochotni jim to predrikavat... zrovna vcera jsme se o tom s muzem bavili a ten prohlasil, ze bez napovedy to nezvladne, ze se urcite zakokta, rozkasle nebo mu preskoci hlas a ze to bude desny... a taky rikal, ze si neumi predstavit, ze se fakticky odstehuje z bytu do baraku... a to ma byt za mesic hotovy... tak jsem myslela, ze me svihne... no snad to bude dobry... :-|
Profilova fotka
Jito - me se take spis libi ten druhy, jako Tvemu nastavajicimu... Ale zase mymu Anglicanovi se libi ten, co Tobe. Take jsme se jeste nedohodli. Jsem zvedava, jak se to naucim nazpamet, budu brecet a nervozni.
Článek se načítá
Dneska nikdo nestresuje??? :-D :-D :-D Jinak vás můžu ujistit, že bez nápovědy to taky nedám a brečet budu též, jen zatím nevím kam si narvu kapesníky, šaty nemají kapsu a pak jeden mě stačit asi nebude.
Profilova fotka
jity.... kapesniky k manzelovi do kapsy, uz jsem to vymyslela!!!! :-)
cab - jen aby mu tam vlezli,on je totiž ještě větší cíťa než já, vždy řveme spolu :-) :-)
Profilova fotka
No tak to budes muset vyresit jako moje svagrova: nechavala si svatebni saty sit a hlavni podminkou bylo, ze musi mit kapsy!!!! :-)
Tak já už mám návrh oznámka..a moc se mi líbí..Lidí na hostinu bude nakonec jen 17..zkrátka nejbližší rodina. Pro kamarády chystáme pařbu na chatě..ale po pravdě teď nevím co se sestřenicemi a strejdikama a tetičkama..Já jsem totiž na strýčkově svatbě a hostině byla..Není to blbé, že je nepozvu?
Lejnka : já bych jim dala jen cukroví ze svatby a oznamko byli oddáni. My jsme to taky řešili, jestli zvát všechny komu jsme sami byli na svatbě. Jenže to by nás bylo potom dvakrát tolik. A jestli to není blbé....? Mě osobně se to blbé nezdá, ale vždy se najde někdo kdo Ti to zkritizuje........ :-p :-p
hooooolkyyyyyyyyyyyyyy, už stresuju, ale brutálně :-N Jak to tady všechno čtu, tak mi je hůř a hůř :-D to není možný, že to tak rychle uteklo. Konečně mi dorazily sádrové srdíčka, jako dárečky pro svatebčany. Teď je jen pěkně zabalit a ozdobit a je to. Lejnka ... pozvěte jen ty, které chcete. Ostatní nereš a tak jak psala jity, vždycky se někdo najde kdo to zkritizuje. Ale nad tím si hlavu nelámejte. Je to Váš den :-D
Profilova fotka
nunu... o stresovani mi vubec nevykladej, je to sila, v noci me to normalne budi, jsem asi magor... my byli domluveny, ze budeme mit ropvnou raut, zadnou hostinu, a ja ted panikarim, jestli by klasicka hostina prece jen nebyla lepsi, aby se vsichni najedli... ja fakt nevim... co myslite, baby? :-|
Cab.....mě se víc líbí ten rautík než klasická hostina, přijde mě to takové šmrncovnější, ale to by mě u přítele neprošlo a ani se neodvažuji se mu o tom zmínit, už tak jsme se včera parádně rafli, kvůli oznamku, nezdá se mu písmo které tam máme, není dost slavnostní pro tak velký den a chce to celé předělávat. Při tak významném dnu chce mít všechno dokonalé. Ale že nemáme vybranou barvu, do jaké budeme svatbu ladit, zajištěnou dekoraci,koupenou košili, kravatu, vybrané květiny to nijak netankuje. Jsem měla chuť se na všechno vybodnout, dnes už mě pomaličku ten vztek přechází.
Profilova fotka
jity... ten muj zas vsechno nechava na mne a kdyz se s nim chci poradit, nebo po nem chci, aby vybral, tak mi odkejve v podstate vsechno... je to fajn, ze mam volnou ruku a muzu si to delat podle sebe, ale na druhou stranu zase mam mnohdy pocit, ze jsem na vsechno sama... taky jsem mela tenhle tyden chvili, kdy jsem si rikala, ze na to kaslu a pujdeme se nekam vzit ve ctyrech... ale uz me to taky preslo, protoze vim, ze by me to pak mrzelo, tak se snazim uklidnit a neblbnout... No, snad to vsechno nejak zvladnem... tak ja necham ten raut,... :-x
Profilova fotka
tak taky pekne panikarim. Oznameni uz pomilionte predelavame. pripada mi, ze to strasne leti a me se vubec nechce nic zarizovat. Jsme ted s nastavajicim uz druhy tyden po dlouhe separaci spolu a vnimam tu svatbu jako stres, obycejne se takhle casto nedohadujeme....
Ahojky, prave zjistuji,ze v tom stresu s rijnovou svatbou nejsem sama :-( . Ze vsech priprav mam jiste akorat misto a datum svatby. Co se tyka oznameni, tak prave vyrabime x-tou verzi a v satech mam pekny zmatek. Pritel chce klasicke bile, ale ja se naprosto zamilovala do zlatych satu (viz fotoalbum). Co si o nich myslite? Existuje i bila verze, ale to uz neni ono. Mohli byste mi poradit, jestli nejsou moc "ulitle"? Diky a vsem preji hlavne pevne nervy.
Profilova fotka
helca, sice nepatřím do říjnovek, ale k zářijovkám, ale co se týče těch šatů, tak já bych volila ty bílé. Ne, že bych byla takový zastánce bílé, ale spíš mi vadí, že jsou dvoubarevné. Pokud by byly celé zlaté, tak to by byla jiná. Ale jsou fakt super!!!
Profilova fotka
Helca, ty saty jsou fakt krasne! Jaka to je znacka? Urcite bych mela problem se rozhodnout, libi se mi hrozne moc - oboje... :-N Holky my se taky furt dohadujeme, pritel si mysli, ze kdyz dame tem hostum najist a napit, ze to staci... A veskere dalsi iniciativy, jako vyber kytky, vyzdoba tabule, aut, vyvazky, jmenovky, dorty a podobne veci, ktere resim, jsou zbytecnost :-D Takze to je tezke no :-N
Profilova fotka
Helca - me bavi vic ta zlata varianta. Luci - co je jsou vyvazky? Ja jsem asi uplne blba jo a jsem v pekne panice. Jeste jsem nezadala ty sve saty sit - a ted jsem se tady docetla v diskuzich na ten muj salon trochu negativni reakce. mam strach. Saty jsou muj stres
Char - já jsem z šatů taky měla děsnou hrůzu, už jen to,že dnešní móda velí hlavně korzetům a já rozhodně nejsem tento typ,co by po nich toužil, vadí mě odhalená záda a pak jsem dost hubená a na trčící kosti není zrovna hezký pohled. V salonu mě nejdříve dali, vybrat podle katalogu a pak mě začali postupně ukazovat ty šaty, které mě v něm nejvíc padli do oka. Došla jsem ke zjištění, že to co se mě líbilo na obrázku se ve skutečnosti jeví úplně jinak. Začala jsem tedy obhlížet šaty přímo na figurínách a hned první dočista jednoduché, které jsem na sebe natáhla jsem si i vybrala, pro jistotu jsem vyzkoušela asi ještě dvoje, ale podle mě to nemá cenu v tom zkoušení přehánět, pak se v tom člověk začne ztrácet a je ještě víc nerozhodný. Samozřejmě, že mám korzetové šaty které jsem nechtěla, ale paní mě k nim našla lehounké bolerko v krátkým rukávkem, tak ani ty moje trčící kosti nebijí do očí. :-D . Zkus si třeba zajít do nějakého salonu a zkusit si různé druhy šatů, třeba změníš nakonec názor a vybereš si takové ve které by jsi si na sobě za nic na světě nedokázala představit. Já osobně bych si šaty šít nenechala, svatební šaty,vyžadují hodně zručnosti a dovednosti. Není tak jako spíchnout kalhoty nebo sako.Pokud nemáš dlouhodobější zkušenost s tím salonem, kde by ti tu zakázku provedli, nešla bych do toho. zdá se mě to dosti riskantní. Já jsem původně vyučená dámská krejčová, mám dost kamarádek vynikající ve své profesi, ale svatební šaty bych si u nich šít nenechala. Toto je můj osobní názor, nechci Tě tím nějak strašit nebo způsobit Ti ještě větší stres, ale dle mého mínění je lepší si šaty vyzkoušet v salonu, kde je rovnou vidíš ve výsledné podobě. Jestli jsem Tě snad vylekala, tak ještě jednou se omlouvám. :-)
Hečo, mě se líbí víc ty zlaté. Ty bílé mě oproti nim přijdou takové nevýrazné. Ulítlé mě to nepřijdou, právě naopak, já zastávám názor, když to mají všichni tak já to mít nemusím. Byla by jsi v nich zas jiná nevěsta než bývají, než na jaké jsme většinou zvyklé,prostě originální. Ale jak už jsem tu psala, obrázky dost zkreslují, chtělo by to vyzkoušet oboje dvoje, třeba by potom to rozhodování nebylo tak složité. :-)
Já zas vůbec nevím jak vyřešit tu výzdobu těch stolů, nevím do jaké barvy to sladit, napadlo mě třeba dát na stůl nějaké sušené květy nebo když to bude na podzim, tak třeba usušené a vylisované listí z různých druhů stromů a tak........, ale zas nevím, co by mě na to řekli svatebčané, mít stůl posypaný napadaným listím :-| :-|

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?