Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
Profilova fotka
Hele Cab, mizím domů - padla. Měj se a nevěš hlavu, ňák to bude a furt to bude pěkný.... :-) :-) :-)
Profilova fotka
majka... diky, dobra rada... hezky zbytek dne...
Profilova fotka
Cab - pokud je chces, tak hura do nich ;) Je to tvoje svatba, a je jen jednou za zivot, byla by skoda kdyby ses nechala ovlivnovat ostatnima :-) Ja budu mit jednu mrnavou druzicku - vlastni dceru, a staci, to je takovy dablik, ze vyda za 10 dospelych :-D ;-)
Profilova fotka
Lenjka - my jsme byli na matrice uz v breznu :-N ;-)
Profilova fotka
luci... s tou matrikou... to asi budete mit problem, ne? Protoze papir z matriky je platny jenom tri mesice, pokud jste tam byli v breznu, tak uz vam v dobe svatby nebude platit. :-( Jeste to s tema druzicema nejak promyslim,... jednu malou (pujcenou od skoromuzovych kamaradu) bychom meli mit taky... priznam se, ze s tema velkejma me to hodne laka... a taky proto, ze jsem stourac internetovy a objevila jsem na americke ebay super satky... uz jednou pouzite, ale fakt pekne a naprosto za pakatel... tak by to jeste ke vsemu vyslo vlastne za hubicku... :-)
Profilova fotka
Cab - my tech papiru musime mit diky tomu ze pritel je cizinec hafo, takze my tam byli v breznu, nekolikrat v kvetnu a jeste si s pani matrikarkou pravidelne telefonujem a furt se neco posila :-D to je normalni blazinec... :-p
Profilova fotka
Tak to ti nezavidim... budes mit muze Francouze, vid? Nam bude stacit kolecko s matrikou kvuli cirkevnimu obradu... my si kvuli tomu musime vymenit obcanky, protoze je mame propadle ( teda ja ji uz mam, skoromuz to flaka, tak ho zacinam strasit, ze kdyz nepohne, tak se ani nebudeme moct vzit :-| ), a to jenom proto, abychom si na matrice vyzvedli nejaky papir a za dva mesice si je nechali delat znovu... no blazinec... trosku z toho zacinam byt nervozni, nejak se to povazlive blizi....
Profilova fotka
Jojo, francouze. Taky to flaka s papirama, no chlap proste. V kvetnu volal na francouzskou ambasadu v Praze a nechal si poslat seznam papiru, ktere potrebuje, aby mu dali jakesi osvedceni pro nasi matrikarku. Mesic to mel v pracovni tasce a pak po mesici mi vitezoslavne rika, ze uz konecne ty papiry ma! Tak rikam, no konecne, huraaa, ukaz ;)) A mel jeden z peti 8-( jsem myslela ze ho uskrtim :-D Tak jsem si to vzala a zbytek jsem zaridila sama ;-)
Profilova fotka
tak jak jsem si myslela, ze je to easy, tak mi matrikarka dneska volala uz dvakrat, ze zapomnela s nama vyridit to, okopirovat apostilu.. ach ach kolik mate svatebnich hostu?
Ahoj holky, sleduji, že přípravy jsou v plném proudu, už se nám to krátí, za chvilku z nás budou paní :-D :-D . My jsme napočítali zatím 70 lidí, tajně doufám, že se počet hostů už nebude zvyšovat. Jinak na sobě pozoruji, že už nemám sil , na zařizování některých věcí a pomalu začínám od některých( tzv. prkotin) upouštět. Třeba už neřeším výzdobu svatební tabule atd.
Profilova fotka
Jito - presny pocit mam. Taky se mi nechce nic resit. my mame cca 110 lidi. a furt premyslim, jak to seskrtat. Je to hrozny
Profilova fotka
Nas bude cca 70, kolem 45 na obed a dalsich 25 vecer... Chara, jak to vypada s satickama? Uz zacinas vybirat?
Článek se načítá
Ty jo, tak to je mazec, 110 lidí, to máme oproti vám malou svatbičku. Nás by bylo možná taky tolik,.... nezveme nikoho z kamarádů..... . Kdo bude chtít může se přijít na nás podívat na obřad, ale hostinu máme pouze pro rodinu. Jsme rozházeni po celé republice a i daleko v zahraničí a kromě pohřbů se vůbec celá rodina takto pohromadě nescházíme, tak využijeme situace a jednou se sejdeme při radostnější události, kdy bude možnost si v klidu si s každým pořádně pokecat, s přáteli by jsme se snad ani nevešli do toho sálu co máme zamluvený.
Profilova fotka
Luci - mam vybrane - necham sit. http://www.svatebni-saty-whiteleaf.cz... tak jsem zvedava... barvu asi bilou se stribrnym. Uz jsem zacala seskrtavat - Jita to vyresila dobre - jako rodinnou akci. Ja jen mela pocit, ze nemam tolik kamaradu...:-)
Profilova fotka
Ty saticky jsou uzasne!!!!! Na tyhle stranky jsem narazila nahodou vcera a rikala jsem si skoda, ze uz saty mam... :-N :-D My mame jen tu nejblizsi rodinu a ty nejblizsi kamarady... Clovek by tam chtel mit vsechny, ale nevesli bysme se..
Profilova fotka
jity... tak vyzdobu zadej nejake koordinatorske agenture, urcite ti to udelaji nadherne, nema cenu kvuli tomu vysilovat, musime si to uzit, baby... Jinak my zveme na hostinu neco malo pres 80 lidi, s tim, ze tusime, ze z toho ve finale zbyde tak 70 kousku. Tak jsem zvedava, jak to nakonec bude doopravdy... chara.... krasne satky... :-)
chara - ty šaty jsou moc krásné, hlavně se mě na nich líbí jednoduchost a to, že že je tu nemá na sobě každá druhá nevěsta ve svatebním albíčku. cab - s tou agenturou to není tak jednoduché, něco takového k nám ještě do těch našich kotěhůlek nedorazilo. :-D :-D , máš zcela jistě pravdu v tom, že by to bylo nádherné a bylo by to bez potíží a bez starostí. Říct to doma před rodinou , že si na to najmu profíky, tak na mě naši valí oči, protože takové detaily jako řeším já jsou jim naprosto ukradené. 8-( :-p :-p
ahoj holky. Také máme svatbu v říjnu. Začali jsme jizařizovat asi před měsícem, kdy jsme vybrali místo a včera jsme domluvili hostinu.
Profilova fotka
Ahoj deb... vitej u nas... krati se to, svatba bude za chvili, aspon ja mam ten pocit. :-)
Profilova fotka
Luci - jake budes mit prijmeni? Budes mit prechylene nebo en francais?
Profilova fotka
Chara - francouzske bez -ova... Chtela jsem si nechat obe, ale bylo by to strasne dlouhe.. A ty?
Profilova fotka
Lucija: Ja jsem zazadala o neprechyleni, ale rekli mi, ze nase dcera bude muset byt s -ova - tak to moc nechapu.
Profilova fotka
To je divny. Nam se nase dcera narodila ve francii a mohli jsme ji pojmenovat po mne, po tatinkovi nebo nechat obe prijmeni, ale s tim, ze vsechny nase spolecne deti se budou jmenovat stejne. Kdybych ji nechala svoje jmeno s -ova, tak az budeme mit jednoho dne kluka, to by bylo docela blby... ;-) Dali jsme ji teda prijmeni pritele. V cesku (protoze jsme ji zaridili dvoji obcanstvi) jsem jen podepsala zadost, aby mela v rodnem listu jmeno bez prechyleni. Vyrizovala jsem to pres ambasadu, kde mi dali tu zadost. Takze urcite to jde. Ve ktere zemi budete zit?
Profilova fotka
Luci - tak to urcite jde, kdyz se dite narodi mimo CR... Ja chci abysme se vsichni jmenovali take stejne. My vubec nevime, kde budeme zit. Zacnem nekde v Nahornim Karabachu (Armenie) a pak uvidime. Oba chceme jeste dost pracovat venku, tak fakt nevim, kde nakonec zakotvime. Rozhodne vsa chceme stavet baracek v CR, at se mame kam vracet. Urcite musime byt dal v kontaktu, protoze chci vedet, jak vypada bilingvni vychova. Jak to mas s praci ve Francii? Tout marche bien? Me uz z ty svatby trochu strasi ve vezi. Nekdy me prijde, ze to je spis zlo nez ze bych si to nejak uzivala. Jsem asi divna. Co vy?
Profilova fotka
S praci ve Fr to je docela sranda, behem 3 let se mi nepodarilo sehnat pracovni povoleni, takze jsme to vyresili tak, ze jsme si udelali dite, a byla jsem doma :-) a letos v breznu jsme se rozhodli, ze se teda kvuli tomu memu pracovnimu povoleni vezmeme, no a mezitim se 1.7. pro nas otevrel pracovni trh ;-) Ale tak svatbu uz rusit nebudem :-D Jinak mne ty pripravy taky nejak zvlast neberou, se spis tesim az to bude za nama ;))
majka147 : tak to jsi mě uklidnila..já se pořád plaším co ještě nestíhám.. Jinak co se družiček týká, tak ty budu mít dospělé:-) jen ještě nevím zda mi na to kývnou..oni se to totiž dozví až někdy v půlce září:-) já mám asi 50 lidí pozvaných ale hostina je jen v úzkém rodinném kruhu asi 15 lidí..nechci to nijak protahovat..takze se tesim az se s muzem vytratime z hostiny a budeme si uzivat nase zamecke apartma ;-) cetla jsem totiz ze zenich i nevesta mohou odejit z hostiny jen tak a nikomu nic nerict ;-)
Lejla: to máš pravdu, že se novomanželé můžou vytratit kdykoliv a i bez rozloučení. Zrovna včera o tom v televizi mluvit pan Špaček. :-D :-D Kdyby bylo na mě tak zdrhnu hned po obědě, ale už teď si živě dovedu k představit ty komentáře od rodinky. :-p :-p
Ahoj holky, po delší době vás všechny opět zdravím :-) Nám se to všechno nějak komplikuje...skoro mě mrzí, že jsme si nějakou svatbu vůbec naplánovali. Moje mamka mě u ní v práci pomlouvá, jaké jsem si vybrala nechutné šaty a že mi vůbec nesluší a vypadám jak debil (přitom mě vůbec v nich neviděla, jen na fotce a ta hrozně zkresluje), mě do očí říká, jak vypadám skvěle...Minulý týden nám oznámila, že na svatbu pozvala naše známé (chtěli jsme jen obřad pro nejbližší rodinu), protože je to slušnost a že na tom nevidí nic špatného, že je pozvala (kdybych je chtěla pozvat, tak to snad uděláme my s přítelem a ne ona, když je to naše svatba)...Je toho víc, máme neshody už dlouho, naši se rozvedli když mi bylo 17 a hned po maturitě v 18 jsem se odstěhovala, protože jsem se bavila i s taťkou a to ona nemohla přenést přes srdce, že se pořád i po rozvodu stýkáme, tak mi začala dělat naschvály, nadávat mi...No přesně takové dětství jsem si představovala ]-( Ještě mě i nahnala k psychiatrovi, protože jsem prý psychicky nevyrovnaná z toho rozvodu, až pak jsem zjistila, že mě tam poslala jen proto, aby mohla okolí říkat, že díky tomu, že se taťka odstěhoval a rozvedli se, tak jsem se z toho úplně zhroutila a musím chodit i k doktorům a za všechno může taťka...A já jsem nic netušila, samozřejmě jsem byla úplně normální, rozvod mě nijak nepoznamenal a vesele chodila po městě, známí se na mě divně dívali, tak soucitně, no hrůza. Dnes byla mamka u nás a řekla mi, jestli nechci, aby se sestrou došly v den svatby k nám, aby jakože matka všem ukázala, že se jí vdává dcera a vyprovodila mě, jak se to normálně dělá. Tak jsem jí řekla, že moc dobře ví, že my to chceme úplně jinak (nemám nic proti zvykům, abych někoho neurazila :-N , ale prostě to chceme my jinak), že se ráno s přítelem oblečeme a vyrazíme na zámek a všichni se sejdeme až tam. Tak mi začala nadávat, jak si to představuju, že bude se mnou ten den přítel doma, že mě nesmí vidět (byl se mnou vybírat svatební šaty, takže mě dávno viděl) a že to bude strašně trapné a hrozná ostuda a proč se teda vlastně bereme. To už jsem se fakt naštvala a řekla jsem jí, že moc dobře ví, jak to chceme udělat a proč se tomu diví, že je to naše věc, jak si to uděláme...Včera jsme s přítelem přemýšleli, jestli se nakonec ještě nevezmeme tajně jen se svědkama, abychom měli klid a pokoj. No nevím, jak to nakonec dopadne. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale musela jsem se vykecat, tak mě omluvte :-N :-N : Luci a Charo - jak jste se vlastně poznaly s manželama a jak jste se ocitly v cizině? Jestli jste to tady už některá psaly, tak se omlouvám. Jen by mě to zajímalo ;-) Jo a Luci, jak mluví Leuška, jako myslím kterým jazykem? Oběma? A jak to praktikujete? To je otázek co :-D :-D :-D A už nevím, kdo se ptal na dospělé družičky, myslím že Cab - já být tebou, tak do toho určitě jdu, jestli by ty holky souhlasily, myslím, že by to vypadalo moc pěkně ;-)
Profilova fotka
mesu... jen tak pro poradek hlasim, ze druzicky budou, holkam jsem navrhnula saty a ony souhlasily, jeste mi musi dodat miry a ja je objednam, ale myslim ze to bude vypadat uzasne a jsem moc rada, ze moje hlavni kamaradka, moje mila svagrova i neter meho skoromuze budou ve svatebni den takhle s nami. :-) :-) Jinak me moc mrzi, ze se ti to s tou svatbou takhle hodne neprijemne komplikuje. Jeste to proberte se skoromuzem, ale jestli by ti mama mela delat takovehle peklo, tak by sis to nejspis ani poradne neuzila a ja bych v tom pripade zvazila, ze bych udelala svatbu jenom pro sebe a svedky nebo pro sebe a kamarady a na rodinu bych se vykaslala... ja mam to stesti, ze obe rodiny jsou v pohode a tesi se, ale mama taky mela jine predstavy, tak jsem ji vysvetlila, ze si to stejne udelam po svem a at me podporuje, jinak ze nechci, aby se mi do toho pletla... musite si to s manzelem uzit a pokud by vam hazela klacky pod nohy, tak se na to fakt vykaslete, vezmete se na nejakem romantickem miste sami a za penize, co by vas to byvalo stalo, jedte na paradni svatebni cestu... hlavne si to nenech pokazit, je to vas den a j (doufejme) jen jednou za zivot!!!!!! Drz se, mesu...
jjiittyy : no já jsem taky zvědavá na komentáře rodinky :-S ale zase je to náš den takže asi zmizíme hned jak budem chtít.. :-D Jinak mesulko, to je hruza - takovy komplikace..normalne bych svatbu udelala vazne jen pro 4 a kaslala na maminku.. My jsme to nasim oznamili o vikendu a stejne si myslim ze je to mozna az moc brzy..ale zduraznila jsem ze vse jsem si zaridila a od nich chci jen aby prisli:-) Hlavne uz jsem si vsechno zaridila a nehodlam to menit..takze se s tim musi smirit.. :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?