Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
Holky nevíte prosím některá, jak je to se společným vlastnictvím manželů? Konkrétně, když máme byt koupený na půl a k němu hypotéku na půl, stanou se obě tyhle věci pak naším společným jměním? Minimálně ta hypotéka asi ne, co? Jinak Jani, vítej mezi námi :-)
Profilova fotka
margi.... s bytem je to podle toho, kdo je napsany na katastru, u hypoteky je to podle toho, kdo je napsany ve smlouve. Kdyz jste tam napsani oba, je to vase bezpodilove spolecne jmeni.
Díky :-)
Ahojky Jjiittyy, tak ty botky jsem koupila v obuvï u nás ve Frýdku-Místku. Původně jsem chtěla úplně jiné, ale oni u nás ve všech obchodech mají tyto. :-N Nakonec mě mamka přesvědčila, že jsou pěkné, tak jsem si je koupila. Dívala jsem se i v Klobukách, ale tam jsem nic moc nenašla. To se asi pro Tebe neoplatí jen pro botky do F-M co? ;-) No a jak jste jinak dopadli o tom víkendu? vybrali jste nějaké prstýnky?? :-o
ahoj nevěsty, jsem tady už dlouho nebyla a pěkně se to rozjelo. No je pravda, že už se to docela blíží :-D Momentálně jsem na nemocenské s tím mým krkem a navíc s angínou, tak oba dva ležíme a jen koukáme na telku. S přípravami jsem teď úplně pozadu. Pořád jen ležím a ležím a chodím na rehabilitace. Nejlepší je masáž a pak ta podvodní masáž v horké vodě x-) x-) x-) to je fakt super. tak se zatím mějtě.
Ahoj ahoj, něajký ten den jsem tu nepsala, tak musím napravit, ten skluz :-D :-D . Ivy Frýdek je sice trochu z ruky, ale jak se naštvu..... ;-) ;-) ;-) . Zítra mám dovolenou a vyrážíme do Valu, obhlédneme znovu prstýnky, na netu jsem zjistila, že tam mají ty co by jsme chtěli, jen tam nemají napsané ceny, tak se půjdeme přeptat na kolik by nás to vyšlo. Včera jsem byla poprvé zkoušet šaty, byla jsem sama ,zítra budu zase pokračovat, ale to už si sebou vezmu svědkyni jako poradkyni. Zkoušela jsem ty, jak jste tu vzpomínaly s těmi spadlými ramínky, vypadají krásně, jen mám tik pořád si ty ramínka potahovat a upravovat. Nakonec do nich asi nepůjdu, protože podle všeho jak to vypadá, budu mít asi nějaké lehounké tylové bolerko a k těm ramínkům se to nehodí. Řeknu Vám je to docela makačka, měla jsem na sobě asi 10 šatů, některé byly neuvěřitelně těžké, nedokážu si představit mít něco takového celý den na sobě. To už bych byla v poledne nedělaná jen z nošení těch šatu :-)))). Také se rozmýšlím , že asi upustím od toho závoje. Moje představa byla mít dlouhý závoj. Po vyzkoušení si připadám jak s dlouhým , tak i s krátkým jako nějaká selka Máňa :-D :-D . Paní mě říkala, že krátké vlasy by chtěly rozhodně závoj, no snad by to šlo i bez závoje a korunky, ne????? Chtěla jsem se zeptat, je tu mezi Vámi nějaká krátkovlasá nevěstinka???? Jestli ano, tak jak to plánujete , nebo jakou máte představu o Vašem svatebním účesu.
Tak jsme byli včera obhlédnout restauraci. Měli jseme domluvenou schůzku, ale když jsme tam přišli, tak paní po servírce vzkázala, že nemá čas. Tak jsme to domlouvali jen s tou servírkou, která ne všechno věděla Docela nás to naprdlo. Tak jsme zašli ještě do restaurace hned vedle a tam byli o poznání příjemnější. Je to tam teda dražší, no uvidíme. Zapsali si nás a máme se rozhodnout do konce července. Bylo tam s nima fakt super jednání, ještě se kouknu, jestli tu na ně nenajdu ňáký reference.
Tak holky máme objednané prstýnky, mám i nádherné šatičky a v půjčovně mě půjčí i boty. Takže už jen nějaké to prádýlko, punčošky a asi podvazek a můžu se vdávat. Mám všechno přesně naopak jak jsem si přála, nechtěla jsem korzet a mám ho, nechtěla jsem barvu šampáňa a mám, chtěla jsem dlouhatánský závoj a nebudu mít vůbec nic. :-) . Jen nějaké drobné kytičky do vlasů. Mám takovou radost a už se moc těším, pořád jsem z toho měla takové divné pocity ale po dnešku se mě zlepšila nálada. Většina z nás už je oblečená , ale přemýšlela jsem nad tím, že jste se tu ještě nepochlubily, co bude mít na sobě Vaše drahá polovička atd.............................
Jo, to bych taky ráda věděla, co bude mít na sobě moje drahá polovička... :-D
Profilova fotka
Moje polovička na sobě bude mít uniformu z doby sedmileté války ;-) a já ještě oblečená nejsem... Prstýnky taky nemáme... Teď teprve řešíme místo svatby, místo na hostinu a oslavu a taky ty moje šaty...
AHoj Jityy, četla jsem i v jiné dikuzi, že už mám vybrány šaty i s botkama a kde jsi nakonec vybrala,ve Valmezu ? Tak nakonec šaty nemám ještě zamluvneý jenom já :-( , jak vidím, mám už ale asi vybráno, které to budou.Čeká mě ještě návštěva pár slíbených salonů,a bych si to pak nevyčítala, a pak se dfinitivně rozhodnu. Byla jsem v Angelice, viz diskuze o špetné zkušenosti se salonem, ale šatky si tam vybrala myslím Ivue. já teda ne a pak když sjem šak zkusit hend pro zelpšení náůady ty mé tak jsem se přesvědčila, že si je vyberu. Jen už nebyl čas, tak se tam musím azstavit. Původně jsme chtěla viz co mámv labu, hodně co jich tam mám jsem zkoušela, ale zjistila jsem nakonec, že mi to úplně moc dobře nesedí a budou taky úplně jiné, jen ještě pořád váhám, kvůli ceně. Když dopočítám doplňky, tak se dostanu na 10 t. Taky nejsou bílé, ale ani chamnge, něco mezi a právě přymýšlím jaké punčošky? Nebudou bílé moc výrazné a zase tělovky nechci. To jsou starosti, že? Botky doladím v PL, něco co podobného co mám v labu ve stvělé krémové. U ženicha by semi líbil tmavý oblek s jemnými proužky a do toho světlou vestu a kravatu té barvy. Ale uvidíme jak mu to bude slušet, pokud ne tak bílou košili a do toho kravatu v barvě blízké kytičce. Tak je to třeba vyzkoušet, co bude slušet více.
Ahoj Pavli, no jo už mě to tam i v té diskuzi zkritizovaly,že jsem se potom cítila jako nějaké špindíra, že si ty boty půjčím. Původně jsem si je chtěla v salonu koupit, ale měli jen na velkém podpatku a nemám do toho Valmezu zrovna nejblíž, abych tam zas jela, když dostanou nové zboží. Navíc tyto boty jsou v barvě šatiček a už tak jsem měla problém sehnat bílé boty, tak nevím kde bych koupila boty aby mě barevně ladily k šatům. Bílé punčošky mě připadnou taky moc výrazné, ještě jsem na netu našla, že se prodávají v krémové barvě.U ženicha se mě líbí jako tobě ta světlá vesta a kravata a tmavý oblek,a no záleží jestli bude ochoten si to na sebe vzít :-) .
Článek se načítá
Profilova fotka
jiityy... ja mam taky boty z druhe ruky, z ebay, jsou krasne a staly me pulku toho, co bych ta ne dala tady, vsak mrkni ke mne do alba... takze s tim si vubec nedelej hlavu, hlavne ze botky ladi.l.. pokud jde o puncochy, asi budu mit taky bile, i kdyz mam saty sampan, na fotkach to totiz stejne neni poradne poznat a jinak jsou vetsinou pod sukni, tak co... to mi vetsi starost dela podprda. Mam saty s vsitou, ale nevim, jestli bude dostatecne drzet, jestli nevzit jeste normalni... asi je to blbost, co? :-)
ahoj holky, tak jak to tady čtu, tak se vám všem začalo pořádně dařit. Závidím, protože mě se nedaří vůbec. Měla jsem objednané bíle šaty (2měsíce čekáni ) v jednom salonu a v pátek mi řekli, že je to mrzí, že v bílem nedorazily a ani nedorazííííí ]-( ]-( ]-( jsem byla pořádně naštvaná. Zaplacená polovina zálohy a navíc ostatní šatičky, buď nebyly hezké nebo mi neseděly. Naštěstí jsem se sebou měla 3 kamarádky a ty hned vyrukovaly s tím, že je to porušení smlouvy a že chcem zálohu zpět. Naštěstí se to povedlo, tak peníze vrátili. Jen pak to začalo všechno znova. Ty nervy :-S Dalšííííí saloooony a další šaty a šaty a šaty :-o šli mi z toho hlava kolem. Nejčastější co jsme slyšely: jsou malé, velké a to nejhorší - jsou objednanééé (a těch bylo dost) Nakonec asi po 17-tých šatech jsem oblékla snad ty pravé. Všichni jsou nadšeni, jen já zatím moc né :-N uvidím později, snad se mi začnou libít. Vlastně se mi líbí, ale jsou hodně jiné, než ty první. Tak hold nezvyk :-D A co bude mít budoucí manžel? Tak to bych taky ráda věděla :-D :-D Pořád jen říká, že zajedem, že je čas, ale když mě viděl v pátek po zkoušce těch šatů brečet, tak mu taky začala cvakat prdelka :-D :-D Prstýnky stále nemáme a ani oznámení. Hrůza. Tak zatím papa a pište :-D
Ahoj Zuzi, vím o kterém salonu mluvíš a právě, že se mi zdá že oni by si nedovolili udělat si takové problémy jsem ráda, že ti peníze vrátili, prötože já tam mířím, že si asi vyberu. To je pak na trefení, když čekáš a pak ti řeknou, že je namají, to chápu toje pal ]-( ]-( , tak ukaž nám ajké jsi s nakonec vybrala a uvidíš, já taky do prvních řekla, že to není ono, protože nebyly bílé a teď když to srovnám, tak už se na ěn těším až si je zamluvím :-). Nevíš ja¨ké typyp přivezli do toho salonu, kde jsi je měla původně zamluveny ? Já jsem měla špatnou zkušenost s Angelikou a v adlších salonech to nebylo to jsem chtěla nebo nedbly zase velikosti. Tak hurráááá, už je máš. Já jen básním. Tak nám je určitě popiš nebo dej fotku do alba a kdej si vybrala? Je tu dost salonů, ale vybrat je těžké, když je mají velké nebo zase moc malé. Já toho taky ještě nemám, máme jenom prstýnky a nejdřív než za měsíc nic dalšího nebude. Tak v klidu. ;-)
ahoj Pavli, držím palečky, ať ti to tam výjde a narazíš na ty pravé. Jsem fakt ráda, že mi vrátili zálohu, zachovali se dobře :-) Ty co došli, tak hodím do alba, ale tento týden mají dorazit další, tak uvidíš. Je tam ale neskutečné horko :-D Šatičky mám ze salonu na naměstí. Je to vlastně hned vedle a dalo by se říct, že stejný dům. Mají tam taky pěkné šatičky. Zajdi si raději i tam. Však za zkoušku nic nedáš. :-D zatím ty fotečky mám jen v mobilu a nemůžu najít kabel abych to mohla dát do kompu :-N ale pokusím se :-D včera jsem se byli kouknout na prstýnky. Přítel mě překvapil, to jsem fakt nečekala. A máme vybráno, snad nám je v tom druhém zlatnictví udělají. Objednala jsem zase další blbůstky :-D hlavně okvětní lístky jen za 78kč, a to se vyplatí :-D :-D Holky potřebovala bych poradit s výrobou jmenovek na stůl!! Máte některá nějakou zkušenost? díky a papa :-D
Ahoj holky, tak jsem se sem na chvilku zatoulala a vidim, ze vám přípravy jdou. Tak at se daří. Jak tak koukam, tak jste v přípravách asi stejně jako já, ale já to mám už za pár, tak vám docela závidím. Tak se držte. papa Nunu - vím, že si chválily holky tesco, koupily tam takove ty zubate nužky , co dělají zubaté okraje. Ale dnes jsem našla popsané kameny a to vypadalo taky moc hezky. Margi - jen detail ohledne toho společného jmění. Je to trošku složitější. Pokud jste byt koupili před manželstvím na 1/2, pak zůstává stále na půl a není v SJM. U hypotéky je to opravdu na smlouvě. Kdybys měla dotaz tak napiš do IP. Z právního pohledu je to docela rozdíl.
ahoj, no to se někdo má, že to má za pár :-D :-D díky moc za typ na ty nůžky, nevíš náhodou jaký papíř použít na ten základ?
Nějaký tvrdší karton, asi nejlíp z potřeb pro malíře, tam mají nejvíc výběr, viděla jsem i vlnkovaný a vypadalo to supr, jen se to muselo huř lepit.
díky
Cab.. kdyby to šlo tak já si dám dvě podprdy na sebe, abych měla trochu prsa :-D :-D . Když Pán Bůh rozdával na mě musel zapomenout. :-) :-)
Profilova fotka
jittyy... ja mam prave prsou az dost, mozna az moc, takze to potrebuje podrzet, ale ne pridavat na objemu, tak nevim... asi koupim podprdu a vyzkousim obe varianty.... nunu... ja budu delat jmenovky tak, ze kazdy ze svatebcanu bude mit u sveho mista z tylu takovy vacek a v nem mandlicky v cukru a na stuzce, kterou to bude svazane, bude jmeno, takze to bude jmenovka a darecek zaroven. Uz se tesim na vyrobu, ale mandlicky budu objednasvat az v lete, aby byly cerstve. :-) Jinat tuhe ctvrtky poridis ve vytvarnzch potrebach a jsou i vytvarne potreby na netu, tak se mrkni, treba bys neco vybrala i tam a nemusela nic obehavat.
ahoj holky, ani nevím jak začít, dneska jsem šla tak náhodou kolem svatebního salonu a jen očkem pohlédla na šaty :-N A jak jistě čekáte uviděla jsem jedny naprosto úžasné. Hned jsem tam šla a zkusila je. A jsou naprosto úžasné a fakt mi sedí, což je nečekané potom všem co jsem vyzkoušela :-( Teď nevím co dělat jelikož mám zaplacenou zálohu v jiném a to 4500kč a řekli jestli odejdu, tak o ně příjdu. Jsme dost zklamaná, protože to není ani týden co jsem to zaplatila. Prosím poraďte jak dál, co mám teď dělat :-N Cab... díky za typ. Něco podobného mou sestřenici taky napadlo, protože mám objednané sádrové srdíčka se zdobením, tak je asi zabalím do organzy a k tomu jméno, ať to na tom stole nevypadá moc přehnaně. Jsem ráda, že to taky tak někdo má. tak ahoj :-D
Zuzi, já jsem si všimla, že prodáváš zálohu, já šatky nemám a do toho salonu nedju ani náhodou, to jsem už psala. Jinak Ivue má šaty odtamtud, jak jsem si všimla, tak možná by šlo domluvit, zda by tu částku nepřevedli jako doplatek k Ivě. Ale nemlžu mluvit za nikoho a z ně už vůbec. Jinak, když tam byla já a že chci na říjen šaty tak mě považovali za blázna a výběr nulový do 15t. Já chci s vlečkou a tak tam tyto typy neměli. Asi měli, ale nenabídli, znova tozkoušet nechci. Jinak já tyk pátrám. S oznamkama mám stejný dotaz, kde sehnat a jak se nazývá ten pevný papír. Nůžky josu taky v baumaxu apod. co jsem si všimla. já vyrábět budu až v létě za deštivých dnů :) Mě se líbí ty jmenovky co mám v labu, s tou květinkiu nebo lístkem, snaha bude je vyrobit. dodej fotečky ....:), já bych ráda vyhověla, ale fakt tam nejdu. Ještě se najde určitě někdo, kdo tam půjde. A jaký je mezi těma šatakma rozdíl ??? Měj se a ostatní taky :)
Cab.. to bude nejlepší řešení, uvidíš v čem se budeš cítit lépe a co bude líp vypadat a pak se rozhodneš. :-) My jsme minulý týden dokončili přípravu snoubenců. Poslední sezení fakt stálo za to , bylo na téma přirozené plánování rodičovství, bylo nás tam kolen dvaceti, paní co to tentokrát vedla to brala fakt poctivě, rozebrala úplně všechno, došlo i na měření bazální teploty atd...., nato se nás ptala na náš názor, tehdy už to jeden mladík nevydržel a pustil se do paní, že on je fakt pracovně vytížený, že nemá čas běhat doma s teploměrem, že má na starosti daleko jinší a důležitější věci než si zapisovat a vést údaje a teplotě. Asi pět minut vedl chytrácké řeči, načež mu jeho přítelkyně,která už byla červená jak rajče vysvětlila, že teplotu si bude měřit ona a ne on. :-D :-D :-D . Tak to bylo takové malé zpestření. Myslím si, že Pavla měla s převodem té zálohy dobrý nápad. Jen aby byli v tom salónu ochotní to udělat, ale za dotaz to určitě stojí.!!!!! :-) Tak se mějte krásně a pište!!!! ;-) Jééé, ještě jsem měla jeden dotaz, co myslíte jak dlouho dopředu se musí nebo by měla objednávat svatební kytice????????????
ahoj Pavli, díky moc za radu ohledně té zálohy. Už jsem ji psala, tak se uvidí :-) Dost mě překvapilo co jsi psala o tom salónu, mě právě nabízeli jen a jen s vlečkou a fakt nádherné, to jsi mě dost překvapila. K těm jmenovkám mi psala jedna holčina, že je dělala z kartonu, který normálně koupila v papírnictví a navíc už v barvě a pak jen tvrdý papír bílý, takový lesklejší a hotovo. Já to asi vyřeším úplně jinak. Budu mít sádrové srdíčka zabalené v organze, jako takovou pompadůrku (jestli si to dovedete představit) a na šnůrce bude viset jmenovka, jen z ozdobeného papíru (nůžkami). V pátek přítel vybral a zaplatil prstýnky a paní se docela dost divila na ty jména, která si tam necháme vyrýt. Mě to třeba připadá zcela normální. Máme tam RADULI A ŽUŽU. Ale to už je její problém, připadá mi to mnohem romantičtější než si tam přeba napsat jméno jako v občance, kterým mi stejně nikdo neříká :-D :-D A aby toho měl ještě víc, tak vybral i svatební oznámení, vypadá zvláštně, takové jiné, no prostě my nemůžem mít nic normálního :-D poté co vyšel ze zlatnictví, mě opravdu rozesmál: řekl: Tak a už je to v prde.. :-D :-D no jo no, chlap :-D :-D Pak jsem byla se sestřenicí za jednou moooc šikovnou holčinou, která šije závoje, voničky, ozdoby na auta, šaty i pro družičky no prostě všechno co jde. Tak jsme se domluvili na závoji, polštářku, pompadůrce a navíc taky podvazek, který mi nechala udělat sestřenka Verunka. Už se na ty věcičky strašně těším. Hlavně závoj, ten bude zdobený kamínkama a vlastně všechno bude zdobené kamínkama. :-D :-D :-D Pak jsme ještě navštívili místo, kde bude oslava. Domlouvali jsme se na výzdobě (co všechno nakoupit atd.) tak uvidíme jak to všechno dopadne :-D Cab... já půjdu květinku domlouvat už nějak v létě, protože chci tulipány a frézie, tak aby to určo bylo, ale myslím že měsíc dopředu bude bohatě stačit. Budu se snažit domluvit cenu, tak raději dřív než později, abych pak měla čas třeba na jiné květinářství. :-D :-D to asi zatím vše, tak se mějte hezoučky nevěstinky :-D
Ahojky Jjiittyy, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíš jaká je kapacita Bílého domu?? Nějak se nám rozrostli hosté, tak nevíme jestli se tam vůbec vlezeme ;-)
Ahoj Ivy, tak jsem tím pověřila přítele, aby to zjistil, sám nevěděl tak se ptal doma rodičů a ti říkali že 100 lidí se tam vleze v pohodě, že by šlo i 120, ale už by se asi hůř tančilo. :-) :-) ( a neboj pro koho to chci vědět jsem neřekla) :-))) Kolik vám to dělá lidí ?? Já si pořád myslím, že se vlezeme do 70, už by jsme to měli pořádně spočítat,ať víme na čem jsme. Co svatební cesta, plánujete někdo něco, tedy kromě Cab..ta už má romantickou dovolenou jasnou. :-) :-)
Ahoj Jjjittyy, děkuji, že jsi mi to zjistila. ;-) No mě už z toho po pravdě jde hlava kolem. Původně jsme počítali tak se 60 lidmi a teď už jich máme 86 :-( A to je jen samá rodina a žádní kamarádi :-p Já jsem tam sice už v tom sále na svatbě byla, ale před 5 roky a to se mi zdálo, že je tam celkem dobrá plocha na tancování jako velká, tak doufám, že nebude nějaký problém s tancováním. Asi se tam budu muset zajít kouknout a připomenout si, jak to tam vypadá ;-) Tak ještě jednou díky. papa :-N
Rádo se stalo :-) . V pondělí mám scuka s kámoškou, která tam taky měla svatbu a její tři sourozenci též, tak budu pořádně vyzvídat, co a jak , zjistím jak se to s tou výzdobou atd.... Už jste přemýšleli o svatebním menu menu??? My ano, jen každý si to představuje zcela jinak :-D . Jo a ještě to jsem Ti chtěla říct, prý je ve Francovce nějaké děvče (kosmetička), pracuje myslím na Vs, ale po domluvě tě přijde nalíčit ráno domů. To jsem dnes zjistila v práci , místo , aby jsme makali, jsem tahala rozumy z kolegyně, která se vdávala minulý víkend. :-D :-D . Ahoj :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?