Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
Holky, díky za to co jste napsali. Moc si toho vážím a udělám to přesně tak. Prostě půjdu sama a basta :-D Cab... já jsem pracovala na oddělení cestovních dokladů a většinou si něvěsty udělali pas tzv. na rychlovku. Většina totiž jela o něco později na svatební cestu. Ten ale platí pouze půl roku a stoji 1000kc. A ty co jeli hned, tak si sebou vzali oddací list a jeli na starý pas a jestli pojedete hned v neděli třeba, tak to na matrice ještě není zavedeno. Trvá to nějakou chvilku než se vystaví. a jelikož už nejsou hranice, tak je to asi v poho, bych řekla. U občanky ti ustrihnou růžek a dostaneš potvrzení, tak si vem oddaci list a mělo by to být v pho. a nebo jak jsem psala jed na pas, tak se to nikdo nedovi. Vystavení pasu trvá měsíc, ale z praxe vím, že i do 14 dnů by ti ho udělali, když je poprosíš a to s platností na 10let. Záleží kdy pojedete. Konečně už mám voničky a kamínky a skleničky, jsme si doma řekli, že raději vše postupně než pak 3 měsíce před svatbou. Hlavně kvůli penízkůůůů :-D tak zatím
Ježiš holky, co jsou to voničky, je to trapný, ale já to nevim :-N :-D :-D :-p
Profilova fotka
nunu... dekuju za radu, to jsem klidnejsi... my bychom meli jet za tyden po a prave ze se mi nechtelo nechat si delat "rychly" pas, kdyz je to pak jenom na chvilku... a daji mi oddaci list i v kostele, nebo ten je jen z matriky, kam musim s osvedcenim od farare? Je to zmatek.... Ale nasla jsem nadherny domecek v Provence, jako z pohadky, a na dva tydny bude nas, nadhera... Ja taky budu vyrabet postupne, jen tim nechci nastavajiciho totalne otravit, ze ted se mnou nic nebude (uz si stezoval, ze zacinam byt monotematicka), tak budu muset polehounku... Ted se spis soustredim na to, abych dala dolu nejaky to kilo, nechci byt za velrybu, drzte palce.... !! Stanio.... vonicky jsou to samy co myrty, proste to co pripnes svatebcanum do klopy... ja je chci vyrabet zivych minikyticek, tedy az tesne pred svatbou, celkem asi 70 kousku, bude to boj... holt kdyztak nebudou mit vsichni stejne, no. :o)
Cab, já tu na diskuzích četla, že pas platí ještě 3 měsíce po svatbě, zkus si to najít, myslím, že na to byla speciální diskuze. Jo a s těma voničkama, taky jsem se na to chtěla zeptat, ale pak mi ňák vyplynulo z diskuze, že je to to samé co myrty, což jse zjistila co je, asi tak 3 měsíce zpátky :-)
Nebo to není to samé? Vývazky jsou ty mašle a voničky ty kytičky k tomu?
Taky budu vyrabet sama myrty 8-) Uz mam ale praxi, delala jsem je na tri svatby a svagrova mi pestuje myrtovy kericek uz par let :-) doufam, ze jako naschval nechcipne, jinak budu muset kruspanek natrhat na hrbitove :-) :-D Roste tam takovy krasny drobnolisty, co nejde od myrty vubec rozeznar :-)
Profilova fotka
Ja si pestuju myrtu taky sama a druhou mi pestuje tchyne, ale ta jeji je tak nadherna, ze by mi bylo lito ji ostrihat. Tak asi nakonec koupim nejaky buxus a ten oholim... :o) Chci aspon neco vyrobit sama, bavi me to!!
ahojte cholky, s tím pasem to je blbost, že platí ještě tři měsíce po svatbě. Dojde prostě ke změně údajů a tím se stává neplatným. to je proste zakon ;-) oddací list ti dají na matrice, musí tam být razítko matričního úřadu, aby byl platný. :-) já bych si taky ráda něco vyrobila, ale nejsem zručný typ na takové blbustky. S holkamam budem vyrabět srdíčka ze sadry v zelenkavé barvě a to dostane každý svatebčan jako dareček. bude to taky součástí vyzdoby. dneska bych si mela jet vyzvednout ozdoby na krk a ruku. uz se tesim, ale nevim jestli mi to vyjde. Ach jo se tak tesim na tu svatbu :-D :-D :-D nevime kam na svatebku. Na provance , jsem se divala a bylo to dost drahy, za kolik to mate? papa
Profilova fotka
nunu... Je to potiz, my budeme mit obrad v kostele, tak pak budu muset jeste na matriku, ale kdyz ti vystavujou treba novou obcanku, tak taky dostanes nejakej prechodnej papir, se kterym chodis, tak to tak musi byt i s tim pasem nebo co... Takze v tydnu vybeham ten oddaci list a vezmu si s sebou pas i obcanku a snad me na neco z toho pusti... Chlapi to maji jednodussi, tem se v pase nic nemeni a jsou v pohode... Jinak tu svatebku jsem zarizovala sama, letenky vysly na 12000, domecek pronajaty na 2 tydny 960 Euro, auto pronajate na dva tydny 439 Euro, plu jeste neco s sebou na jidlo a tak... ale nasi nam jako svatebni dar zaplati ten domecek, tak to nebude tak hrozny, jsou zlaty... Ja jsem si jeste vymyslela, ze vyrobim takove vacky z tylu, do nich dam nejake bonbonky a prevazuje maslickou v barve kytky a dam na ne jmenovku, takze poslouzi jako jmenovky u svatebniho stolu a zaroven si to hoste odnesou jako darecek... jeste nevim, jestli tam dam mentosky nebo mandle v coko, uvidim... casu dost...
Profilova fotka
nunu... a nebo me napadlo jeste jedno reseni, ze na matriku pujdu proste teprve az se vratime ze svatebky a bude... zadne ustrizene ruzky, vlastne to nikde jeste nebude zaznamenane a je to... To by taky slo, ne?
no tak to si nejsem jistá, jestli ti nahodou ten růžek neustřihnou v kostele a daji ti k tomu potvrzení o změně údajů. To se totiž dává vždycky, hlavně na úřadě, ale jak to je v kostele, tak to fakt nevim. Pas ti stříhat nebo dávat nějaké potvrzení určo nebudou. hmmm tak tu dovču ti zavidím, my to asi přeložíme až na příští rok, protože mi v práci řekli, že někdy v říjnu mám letet do Korei na služebku, tak se uvidí, ale jestli to bude před svatbou, tak se jim na to asi vykašlu, i když je to velká výzva. Jsem fakt na váškách :-N O tom pytlíčku jsem taky přemýšlela, ale ještě nevím
Profilova fotka
nunu... No, my uz mame zabukovane i letenky, tak jsem resila, jake jmeno tam napsat, nakonec jsem napsala svoje soucasne s tim, ze poletim na pas a obcanku necham doma. Stejne to budu mit i na platebni karte, kterou budeme potrebovat k pujceni auta a podobne, takze to tak bude nejlepsi, zkratka budu na svatebni ceste vdana zatim jen neoficialne. :o) My jsme si nejdriv taky rikali, ze nekam vyrazime az pristi rok, mam kamaradku v Singapuru, tak tam, ale pak jsme to prehodnotili, prece jen to bude jine, kdyz ta svatebka bude takhle tesne po svatbe.... uz se tesim, na oboji, to bude parada!!!! Francii miluju, bajecne si to uzijeme!
Článek se načítá
Fakt to tak je s tím pasem - tohle je na stránkách mvcr: Skončení platnosti cestovního dokladu Platnost cestovního dokladu skončí: uplynutím doby v něm vyznačené ohlášením jeho ztráty nebo odcizení uplynutím 3 měsíců ode dne změny příjmení občana, pokud k ní došlo v souvislosti s uzavřením manželství občana pozbytím státního občanství, úmrtím nebo nabytím právní moci rozhodnutí soudu o prohlášení držitele cestovního dokladu za mrtvého
Profilova fotka
margi... diky za dohledani toho pasu, super zprava, tak jsem v klidu. :o)
cab... ja to chapu, ale uplne jinak.... fakt si nejsem jista se mi to nezda jedině, ze by doslo ke zmene zákona zatim to overuju u kolegynky :-D
hmm, tak doslo ke zmene, pas plati tak jak psala Margitulka.... platí 3 měsíce, je to novinka, tak se omlouvám jestli jsem Vás nějak vystrašila :-D :-D jsem si včera koupila náhrdelník. Je to takový kamínkový obojek, je úžasnýýýýýý :-D :-D
Profilova fotka
nunu...blahopreju k obojku, uz taky mam, tesim se, tesim...a s tim pasem si nedelejh hlavu, hlavne ze to ted vsechno vime!!! :-)
ahoj, jo hlavne, že už v tom mame jasno :-D já už se taky mooooc těším, obě maminy už šílí. Řešíme teď ubytování pro hosty. to bude taky asi pálka přes kapsu. Kolik že to vlastně máte lidí?
Profilova fotka
nunu... jsme na sedmdesati, je to des... doufame, ze nekdo odpadne, je to hrozny takhle to rict, ale je to tak... my budeme platit taky ubytovani, ale jen nekterym, nejblizsim pribuznym a svedku, ostatni maji sanci si v penzionku nocleh zaplatit, ale na to bychom nemeli, platit to vsem... i tak se prohneme.... a dneska jsme spocitali, co nas jeste bude stat dokonceni domecku a zjistitli jsme, ze nam 250 tisic chybi... no a nemame je kde vzit, tak nevim, jestli nakonec nezrusime svatbu... ale snad neeeee!!
cab.... tak to neříkej ani ze srandy, že zrušit svatbu, s tím nesouhlasim!!!!! to se určo nějak vyřeší. Držím pěstičky. No my jsme na 82 plus další kamaradi co dojdou po veceri. asi dalších 15. no mazec. Někteří kamarádi už tam budou od rána. Hold budou pomáhat organizovat a tak. Ubytování platíme asi jen pro 8 až 10lidí. a to je vše Radkova rodina, tak já jsem v poho :-D tu mou rodinku ubytujem u strejdu a tet, kterí maj velký domeček. Děláme to tak pokaždé co dojedou :-D Jsem strašně nervozní, i když do svatby je ještě půl roku, ale v rodině nebyla svatba tak 15 let. Jen pohřby, tak je na čase, taky něco slavit x-) Musí to být dokonalé, tak zmatkuju jak se dá :-D Však ti ani nemusím vykládat. Čím víc lidí, tím víc zmatků okolo. Snad se to všechno zmákne. Hele v kolik pujdeš ke kadeřnici? máme obřad asi v 11 (nejsme si ještě jisti, spíš mamka pořád neví) nevím v kolik. Nebo spíš vůbec nemáme páru o harmonogramu. :-D porad dík
Profilova fotka
nunu... my budeme mit obrad az ve dve nebo ve tri (taky jsme se jeste nedohodli, ale rozhodne takhle odpol - a pak bude rovnou nasledovat hospoda pro vsechny) a nastesti jsem sehnala slecnu kadernici, co prijede za mnou, nacese a namaluje me, hodinu jsme si jeste nedomlouvaly, ale videla bych to tak na desatou. Nehodlam vstavat v pet a mit pak kruhy pod ocima a v sest vecer byt utahana jako kote.... Myslim, ze to takhle bude ve vetsi pohode, na domecek za nami dopoledne prijedou nejblizsi pribuzni a svedci, dame si s nimi neco maleho studeneho (napecu + neco privezou), budeme zdobit auta, chystat se, pak vyrazime na o... pak foceni a vecere/parba.... ja si nejaky harmonogram uz vytvorila a budu ho jeste konzultovat se slecnou koordinatorkou ... budeme mit dve holky, co nas budou postrkovat z mista na misto... taky chci, aby to bylo dokonaly a vsichni byli v pohode, tak jsem si je prave na to najala... neni to ani tak sileny, maji hodinovou taxu 300 Kc, tak si myslim, ze stoji za to dat dva tisice navic a mit pohodu, nez zmatit a vysilovat... Jinak ubytovani budeme platit minimalne 12 lidem, protoze Pavel je az od hranic, takze musime ubytovat jeho rodice, strejdu a tak, jsou uz vsichni v duchodu, tak je mi blby chtit po nich takovy palky za penzion... a zase mit to na nejakym blbym miste jenom proto, ze je to tam levny, to se mi teda taky nechce... ach jo, bude to teda boj... ale je to jednou, tak at to stoji za to!! Jinak taky doufam, ze to nezrusime, v pondeli mam schuzku s panem stavebnim dozorem, a budeme spolecne vymyslet, kde by se dalo co usetrit,... neco asi chybet bude, ale rikam si, ze se to na baraku pak dodela, ale svatbu uz si znovu neuziju, tak ze to chce nezblbnout a nesetrit na nepravym miste... milackovi jsem to zatim moc nerikala, jak na tom s tema penezma jsme, tak snad to ustojim.... A jeste: budes mit pres saty nejaky kabatek nebo neco? Moje maminka panikari, ze mi bude zima!!
Teda vy to budete mít velké! My budeme mít na oběd tak 15 lidí (možná i méně) + několik kamarádů na večer. A k tomu kabátku - já si ho určitě půjčím, když jsem vybírala šaty, tak mě jeden fakt zaujal, ony jsou většinou dost ošklivé, teda aspoň mně se moc nelíbí, ale tenhle byl super. Tak mě napadá, že bych si ho mohla dojít zarezervovat. :)
Profilova fotka
mar... ja mam saty vlastni, tak leda k tomu neco nechat usit, bud do barvy satu, nebo do barvy kytky, to prave jeste nevim, mam svagrovou vytvarnici, bude mi delat oznamko, tak snad neco vymysli... mne se ty kabatky taky zdaji osklive a hlavne nejsem stihla, takze mi to bude jeste pridavat na objemu a to fakt nemuzu potrebovat... budu to muset nejak vymyslet. :o(
Holky proti zime je pekna takova kozesinka, co se zavaze pres ramena - ja to jakoby stola a na koncich se zavaze vprostred nebo na boku na masli a vypada to mnohem lip nez ty hrozne kozichy. Neni to narocne na usiti.
nebo potom jsem videla, ze mel nekdo usity "rukavnik", proste jakoby jen male bolerko s rukavama, z jednoduche bile latky, to bylo taky pekne. Pak se mi libil i krajkovy trojuhelnikovy satek zavazany pres ramena, ale ten se nehodi ke vsem stylum satu.
ahoj holky, původně jsem tady nechtěla dávat fotku v šatech na zkoušce, ale teď jste mě viděsily s tím kožichem, že to vypadá hrozně. koukněte prosím do alba, at vím jestli se to hodí či ne. dík a pište hlavně pravdu :-D
nunu: A ktera fotka to je??? ;-)
ja jsem dala do alba fotku toho kožichu vkusného :-)
nunu: Boty máš nádherné! Ale ten kožíšek se mi zdá moc huňatej a připadá mi, že moc zakrývý ty šaty a kazí dojem :-o , v říjnu by zas taková zima být neměla!
odkaz na nevěstu, co má to bolerko s rukávama http://www.beremese.cz/album/view.php...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?