Podzimní babuchendy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, pojďte to zdrbnout ;-)
Profilova fotka
abe - někdy vaříme, někdy ne. Zrovna včera jsem musela, protože jsme neměli doma chleba ;-) Tak jsem udělala italovo špagety, ale nechutnaly mi, manža je má lepší :-D Hani - s tím vymýšlením je to těžký. Taky mě kolikrát nic nenapadá.
Profilova fotka
renčo - a není to tím, že od druhého dycky to jídlo chutná víc? ;-) Já to tak mám - když mi uvaří někdo jinej, tak mi to dycky chutná víc.
Profilova fotka
Hani - no, asi to tím bude :-D Ty jo, holky, manža ze mě v sobotu nemohl :-) Já jsem krájela veku a on, že jí bude mazat máslem. A já po něm šla a to máslo z veky ubírala. A on: co děláš? A já: vždyď je to pro švagrovku, tak škoda másla :-D :-D :-D
Profilova fotka
Kristy: Hanča, má pravdu - Litex dělá těhu plavky - mrkni na net. Hani: já taky nevím, co pořád k večeři. My teda většinou máme večeře studený. Jednou někdy dvakrát tejdně udělám něco teplýho - polívku nebo nějaký těstoviny. Já se teda přiznám, že jsem trošku fouňa a nejradši mám jídlo, co si uvařim já nebo mamča anebo pak v hospodě.....jinak jsem k jídlům u někoho nedůvěřivá......ale to mám asi od tý doby, co máme občas oběd u tchýně - ta vařit neumí ani to neumí na ten talíř hezky dát........a od ní mi teda fakt nechutná :-S ]-(
Profilova fotka
jo já to mám také tak.Nejvíc mi teda chutná od maminky. Já včera dělal rybu, holky ta byla hnusná! a nákyp se mi taky moc nepovedl, měl být s tvarohem ale tvaroh se roztekl... no :-N :-N :-N :-N ta kréta je ze zimy, tak to se divím! To je bezvadný, lepší než léto kde je všude plno turistů. já mám řečtinu 1x 14 dní 2 hodiny. To je tak maximum co jsem schopna zvládnout. A k tomu stojí hodina 300 kč, takže.....
Profilova fotka
Renčo: téda, vy tu švagrovku ale máte rádi!;-))) Renčo, a švára je v pohodě? Nebo v manželství se švagrovkou zblbnul? ;-)
Profilova fotka
Ale jinak byla docela v klidu. Akorát vidím ty děsný rozdíly v tom, jak se chovají k těm dětem - švagrovka a tátova přítelkyně ( Hanka ). Hanka malý dává k obědu rozmixovanou mrkvičku, ke sváče flašku s mlíkem, každou chvíli jí přebaluje. Švagrovka malýho kojí, za celý odpoledne jsem jí viděla, že mu dala dvakrát na chvíli cucnout, přebalit jsem ho neviděla ani jednou a ještě se hrozně divila, že Barča už jí lžičkou ( asi 2 měsíce ). No, ale udělali jsme pokrkok, protože ten starší mi říkal TETO !!!
Profilova fotka
Jani - přímo jí milujem :-D Švára je v pohodě, když je bez ní. To se chová úplně jinak, je v pohodě. On se před ní bojí kouřit, schovává se ve sklepě :-D No, je to normální?
Profilova fotka
knedlu tak ty jsi srandovní! Vždycky se zasměji! :-) s tím máslem ale jinak dítě by se minimálně do 6 měsíců nemělo vůbec přikrmovat, nejsou na to připravený střeva ani ledviny. Nejlepší nepřikrmovat do 1 roka. Čím déle tím lépe. Já to dřív nevěděla, ale kamarádka se Sofinkou mi to říkala a já se o to začla zajímat a je to pravda... mateřské mléko má minimum bílkoviny a železa, protože to prostě to tělíčko tak potřebuje a nezatěžuje to trávení a je velmi málo kalorické. Dítě co jí brzo príkrmy tak má v dospělosti vyšší pravděpodobnost cukrovky, obezity a nemocí zažívacího traktu. zdroje dr.Fořt a WHO
Profilova fotka
a také, že není matka se špatným mlékem. Mléko je vždy kvalitní a je to jen pověra našich matek. Přední mléko je na napití a zadní na jídlo. A matčino prso vnímá bakterie od miminka a do 48 hodin vytváří bakterie, které si miminko žádá. Bakterie a látky co mu chybí přidává do mléka. Toto říkali v Sama doma, paní z ligy kojení
Profilova fotka
abe - viď, jsem myslela na její zdraví. Máslo přeci není vůbec zdraví :-D Já nevím, ale ona jí vždycky dětská doktorka říká, co jí má začít dávat. A hlavně ona už malou nekojí, tak něčím jí krmit musí ;-)
Profilova fotka
tak to jo. když ji nekrmí. To nevím, ale na to je snad sunar ne? a jak je starý od té švagrové? a tak máslo není tak hrozný, dost jste ji pohostili vekou! haha ta jí prospěla! | :-N :-N :-N :-D :-D :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
Holky díky za typ - na LItex jsem se dívala, ale to mi nepřipadá moc k plavání =-) Leda tak na promenádu :-D :-D :-D No uvidím, jak to vyšmoulím. V kalhotech jsem zatím f poho, ale sukně mám takové obtažené přes břicho, tak v nich se moc necítím....Se mi ještě nechce do těhu kupování...hlavně když to člověk nosí max. 2x za život, tedy alespoň já bych 2 dítka chtěla. Jo a včera mi švagrovka poslala knížku o těhu...jsem si v ní listovala na narazila na porod. No bylo mi potom dost blbě. Manžovi jsem tuto kapitolu zakázala :-)
Profilova fotka
Abe: jaký přední a zadní mlíko??? Jsem nikdy neslyšela! ;-) :-D To je jak u masa :-D :-D No jasně, kojení je asi nejlepší, ale když ženská nekojí, tak je za ty příkrmy asi ráda...
Profilova fotka
jannis to neznáš =-) =-) =-) =-) poradna z brna funguje spolehlivě! :-) ;-) no přední mléko je průhledné až modré, dítě si je saje jak dlouho potřebuje dokud má žízeň. Pak je zadní mléko a to je na hlad, zasycení a živiny. Mojí mámě právě řekli, že má průhledné mléko a nemá kojit, a já chudáček měla jen žízeň a brala si to přední...
Profilova fotka
abe - ty by sis fakt mohla otevřít nějakou poradnu :-D :-D :-D Malé kupujou nějaké mléko, které má být protialergické. A v pátek měla k obědu mrkvičku,kuřecí maso a brambory - rozmixovaný :-) Malýmu Šimonovi bude 7 měsíců. A Barče bude 6 měsíců ;-) Veka jí prospěla :-D A co pak ten vlašák na ní :-D :-D :-D kristy - na porod nesmíš koukat ;-)
Profilova fotka
Včera mi mamina přivezla balíček od prababičky z Německa. Koupila nám ke svatbě povlečení a přišlo nám zbytečný, aby to posílala poštou. Takže dneska vyperu a zítra povleču :-)
Profilova fotka
Abe: No fakt jsem to ještě nikdy neslyšela! :-o Koukám na to jak blázen :-D Jo, tak brněnská abeporadna je dobrá a oceňuju to! ;-) :-) Renčo: a koupila prababička dobře? Jsou ty cejchy moderní nebo nějaká klasika?
Profilova fotka
renčo - a jakou barvu povlečení? Nám včera mamka taky povlíkala, to je fakt nádhera - voňavounké, čisťounké ;-) V létě zase musím vyprat všechny ty protialergení peřiny a já si nechám vyčistit svojí péřovou peřinku.
Profilova fotka
Holky, tak jsem se rozhodla, že pujdu dneska k doktorovi s rýmou...... Já vím, zní to směšně, jenže já tu rýmu mám už snad od Vánoc, takže si skoro denně něco kapu nebo stříkám do nosu a víte, co píšou v přílobalovejch letácích, že jo...... Tak se chci nechat poslat na nosní.....už mě to fakt neba :-S
Profilova fotka
Jančo - to ti schvaluju! Dobře děláš!!! Kdyby to bylo 14 dní, ale od Vánoc?? Jen jdi! A držím pěstičky!
Profilova fotka
Jani - koukej mazat :-) No, holky, povlečení je krásný. Fakt se nám líbí. Takový meruňkový barvičky, moderní. Fakt hezký. A k tomu i prostěradla. A materiál asi fakt kvalitní, protože mamka říkala, že je to bavlna s damaškem =-) No, mě to přišlo divný, když tam byla přeškrtaná cena 60 euro za jedno ;-)
Profilova fotka
Hani, díky za podporu x-) Teď jsem ti hodila do IP recept na ty italský těstoviny. Kristy: Na tebe myslím s tou bábovkou, ale ráno jsem si zapomněla vzít recept. Zítra to snad napravím, nebo napíšu z domova.
Profilova fotka
Renčo: ano provedu! ;-) Tak babi nakoupila dobře, to je šikovná! :-) A damašek s bavlnou - to musí bej příjemný x-)
Profilova fotka
No, akorát musím naštudovat, na kolik to mám vyprat :-D
Profilova fotka
jančo - dík, to zní hodně dobře!!! ňam!!!
Profilova fotka
Já peru cejchy na šede. Přecejenom se v tom člověk zpotí a tak podobně, že jo ;-)
Profilova fotka
renčo - má babča dobrej vkus, co? Tý jo, damašek... V tom jsem v životě nespala. To se Ti bude spát. Já teda taky peru povlečení na 60, ale nevím, jak damašek. Jdu si hodit šlofíka. O půl 5 mi přijede kamarádka.
Profilova fotka
já taky převlékala, v týdnu ale už. A vyprala jsem manželovi i polštář a povlak matrace. Knedlu to možná bude i to co se nežehlí, což je teda luxusní. já si včera taky koupila takový letní šálek, jak jste tu psaly. v tchibu.
Profilova fotka
Jani - fakt na šede jo? No, já jsem na tohle hrozná. Já si napřed přečtu, jak dlouho se to pere a podle toho si vyberu a pustím to. Ale většinou to jistí 40, mám chvíle, kdy i 30 ( ale to fakt není špinavý prádlo ) :-D No jo, šetřílek :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?