Podzimní babuchendy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, pojďte to zdrbnout ;-)
Profilova fotka
já jsem měla pohankové hrudky v omáčce a brambor, omáčka byla takový výpek se zeleninou. A pak jsem si dala jahelník a moc jsem si pochutnala. ted jsem něco vyřizovala na eon. hrůůůza
Profilova fotka
Hoj holky, se budu z naši diskuse přehlásit do diskuse "začínající hysterky". Právě jsem volala Mudrovi, jestli nemá dnes místo - a má, tak jsem se objednala na kontrolu už dne. To jsem káča, co? Ale řekla jsem si, než se stresovat, raději ať se mrkneme, co mimís dělá a jak roste. Jinak včera nic novýho: z práce jsem dorazila domů až v 18:30. No a manža mě překvapil: opět utřel prach, zametl a vytřel. Sem tam na něco zapomněl, ale to mu nemůžu říct - že já bych to udělala líp :-D :-D :-D Já jsem jen udělala večeři, probrali jsem náš "finanční plán". No a v rádiu posloucháme od osmi příběhy 20. století. A o půl desátý jsem už chrupkala...a dnes zase v práci :-D Foggy, uvidíš jak ti ty 3 týdny rychle utečou a pak budeš mít o zábavu postaráno :-) Abe...jj, je to rozdíl mezi dětma...hodně velký. fakt záleží na trpělivosti a zásadovosti rodičů.
Profilova fotka
abe - ty brďo, vůbec si neumím představit, jak to může chutnat. Co to je eon? kristy - ty jsi našla někde diskusi ,,začínající hysterky,,? Já myslím, že ne, takže tu zůstaneš s náma :-D Tak vidíš, zajdeš si k doktoru a hnedka budeš klidnější. V kolik tam jdeš?
Profilova fotka
Jsem obědnaná na 14:15....
Profilova fotka
e - on energergetická společnost na elektřinu působící v jihomoravském kraji :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D knedlu bylo to moc dobrý a restaurace byla úplně plná i o půl 3 kristi jaká histerka! však v pohodě, týden tam týden sem, dobře jsi udělala! já včera dostala kytku, prý k mdž! jsem koukala, to jsem nečekala ani náhodou. Holky oni doma nemají televizi, ti s tím chlapečkem. To bude asi tím.......že se mu víc věnují
Profilova fotka
Kristy - to já už skoro půjdu domů z práce :-) Určitě to bude všechno dobrý, tak nám pak přijď říct, jak jste dopadli( y ) :-)
Profilova fotka
Ahoj holky! :-) Leni: jasně, doma jsem (ikdyž spíš většinu dne jsem v práci) ;-) Hani: no jo, on ti ten tlak asi teď už ke konci bude lítat, ale hlavně, že můžeš bejt doma :-) Abe: s tím mluvením a nemluvením u dětí - nevím, jestli to jde ovlivnit výchovou a věnováním se dítěti, kdy dítě začne mluvit..... A televizi můžeš mít, ale nemusíš jí dítěti pouštět..... Kristy: dobře si udělala :-) Víš co, hlavně ty musíš bejt v klidu, ostatní ať si myslej co chtěj ]-(
Profilova fotka
kristi bude v pohodě, pak napiš jak jsi dopadla! Já myslím, že když se matka dítěti věnuje tak je to poznat. A když místo pohádek prohlíží knížky tak také. Jsem se napálila na aukru, zaplatila a nedostala zboží. Už jsem tam udělala tolik obchodů... a všechny byly super.
Profilova fotka
Ahoj Jaňulko :-)
Profilova fotka
Janis, určitě člověk neovlivní, kdy dítko začne mluvit...ale jakmile mluvit začne, tak hraje podle mě rodina hlavní roli. Synovcovi budou čtyři...sice někdy taky plácá pátý přes devátý...ale domluva s ním je. Doma mu často čtou rodiče a babičky a já, když je na návštěvě, tak taky. Hlavně různý říkanky. Tak jich umí mraky....tedy ne na povel, to neřekne nic, ale většinou když si hraje, tak spustí....Já koukám, co si je chcopen pamatovat za slova...většinou ho s manžou provokujeme a říkáme mu to, co nezná....a tak zná slova i dost neobvyklá a umí je běžně používat. No a na druhou stranu můj bratranec chodí do 2 třídy a má horší slovní zásobu než ten čtyřletej. Fakt děs. Se mu doma vůbec nevěnujou - tedy nečtou mu. většinu dne si hraje venku.
Profilova fotka
......a také, když si s ním vykládají. Mluví s ním jako s rovnoceným.
Profilova fotka
Kristy: jj, s tím co jsi napsala, tak úplně s tebou souhlasím. Kdy začne dítě mluvit neovlivníš, ale mluvit s dítětem, číst dítěti, učit ho říkanky - to je hrozně důležitý.
Článek se načítá
Profilova fotka
Janísku, tak dneska by ti teda mělo něco přijít :-)
Profilova fotka
No holky, když už jsme u těch dětí. Mě třeba hrozně vadí, že synovec ( 3 roky ) nás oslovuje jmény. My vždycky říkali strejdo, teto. Ale on ne. ]-( No a ten mladší ( 6 měsíců ), když jsme tam byli na návštěvě, tak celou hodinu co ho děda choval, tak koukal na televizi. Což mi přijde taky hodně divný.
Profilova fotka
Holky, o víkendu nám prý možná přijdou natáhnout internet :-)
Profilova fotka
Leni: jůůů, to jsem zvědavá x-) Renčo: to je vidět, že o vás před nima nemluví jako o tetě a o strejdovi.... To by mě mrzelo - měli se vás zeptat, jak chcete, aby vám děti řikaly. A s tím šestiměsíčním miminem - když je telka puštěná, tak na to děti prostě zírají - v šesti měsících z toho moc rozum nemá - kouká jak tam běhají obrázky a mění se barvy. Jde o to, aby rodiče neposazovali děti k telce za účelem toho, že mají od nich pokoj......jsem chytrá, co!? ;-) :-D Holky, jsem zvědavá na sebe! ;-)
Profilova fotka
Jani - jů, ty se máš, to budeš mít asi dneska doma od Lenči překvápko co? :-D Tak na to, jak chceme, aby nám děti říkali se nás fakt nikdo neptal. Taky, když mi řekne Renato, tak mi to trhá uši ]-( Za prvý je to divný a za druhý mi tak nikdo neříká :-D Teda kromě švagrovky ]-(
Profilova fotka
Renčo: fakt, nevím, co ta Léňa má za lubem ;-) :-D No tak když už ne "teto", tak je alespoň mohla švagrovka naučit řikat "Renatko" nebo "Renčo". Renato ti určitě řikali vaši jen když si zlobila nebo bylo něco špatně, ne!? Alespoň u nás to tak bylo - když se na mě zavolalo Jano, tak jsem věděla, že je něco špatně - ale to bylo málo, samozřejmě :-D
Profilova fotka
holky, to by mne taky mrzelo, kdyby mě synovec/neteř oslovovali jménem a ne "teto".. nebo třeba "teta Lenka" :-) Janísku, dojde ti balíček - posílala sem ho v pátek.. ale nepovím nepovím, co v něm je :-D a aj se tam něco málo dočteš - je tam přiloženej dopísek :-)
Profilova fotka
Jo Jani, přesně máš pravdu. Ale Renato mi doma fakt neříkali, já jsem totiž byla pořád hodná :-D :-D :-D No, vždyď vím, jaká je, tak co bych od ní chtěla :-D Jdu na oběd :-)
Profilova fotka
Balíček? Jůů, já jsem zvědavá ;-) A vejde se do starý panelákový schránky? Jinak si ho budu muset vyzvednout na poště - ale to samozřejmě nevadí ;-) Renčo: no tak o tom nepochybuju, že si byla pořád hodná :-D :-D :-D Dobrou chuť :-) Já si jdu udělat čajík - mňam ;-) :-D
Profilova fotka
janis náhodou i teorie je důležitá! A když znáš teorii tak praxe půjde lépe. Fogy dnes asi zas není dobře... to jsem teda zvědavá co v balíčku bude!!!!! :-o :-o :-o
Profilova fotka
dnes je tu teda krásně! Doufám, že i u vás tak svítí. ooo čajík se máš! Sis pochutnala vid ;-)
Profilova fotka
Taky tu máme krásně :-) Zrovna si pochutnávám ;-)
Profilova fotka
Janísku, nevejde se do schránky.. takže budeš muset asi na poštu :-p nepovím nepovím, co tam bude :-p :-) U nás tady taky svítí sluníčko a je krásně. Ráno sice dost mrzlo, ale jinak fakt pěkně. Jinak si taky dávám čajík (irish cream).. a půjdu si udělat aj něco k jídlu - buď masíčko anebo mám chuť na krupičnou kaši (su divná, když miluju krupičnou kaši??) - to se těším až budu mít děti, budu toho dělat víc (aj pro sebe) :-D :-D
Profilova fotka
Jani - já to cítím až sem :-D Ty jo a ještě máš dopísek jo? To jsem ti mohla poslat tu buchtu, vzala bys to na tu poštu při jednom :-D Tady je taky krásně :-) Jo, ten Lenči čaj už je o něčem jiném :-) A s tou kaší nejsi divná, já jí taky miluju. A už jsem jí dlouho neměla :-N
Profilova fotka
Hanča asi fakt není dobře. A Jindřiška už se tu taky dlouho neukázala :-(
Profilova fotka
Teď přišel šéf, že mám ještě 3 dni starý dovči a že má být vybraná do konce března, tak kdy si jí vyberu. Copak já vím, kdy si jí vyberu, když nemáme doma internet a týden bez vás nevydržím :-D Tak doufám, že ten chlápek v sobotu dorazí a natáhne to :-)
Profilova fotka
Leni: nevadí, že budu muset na poštu ;-) To kdybych věděla, tak jsem ti mohla dát adresu do práce, ale to neřeš.... ;-) No vidíš, a krupicovou kaši já zrovna nerada....a úplně nerada mám rýžový nákyp.....brrr :-p ;-) :-D Ale jen si jí dej, když ti tak chutná :-)
Profilova fotka
Renčo: to je ale láska k těm podzimním babuchendám! ;-) :-D :-D :-D Jen ať už ti koukaj ten internet natáhnout! ]-( ;-) :-D Renčo, vezmi si tu dovču na konci měsíce - to už třeba bude počasí na sázení a blbnutí s kytičkama kolem baráčku ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?